قرآن، رتبه نخست جستجوي كتاب در گوگل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

قرآن، رتبه نخست جستجوي كتاب در گوگل

پست توسط Mohsen1001 »

آغاز ماه مبارك رمضان و افزايش ميزان قرائت قرآن در ميان مسلمانان، باعث شده است تا هفته گذشته، «قرآن» رتبه نخست مطالعه و جستجوي بخش كتاب گوگل را از آن خود كند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «ميدل‌ايست آنلاين»، بنا بر ليستي كه روز پنجشنبه اعلام شده و در آن انتقادات «نوام چامسكي» از سياست خارجي آمريكا نيز ديده مي‌شود، مي‌توان براي نخستين بار، بيشترين جستجوهاي يك هفته گذشته بزرگ‌ترين موتور جستجوي جهان را ديد. كتابخانه گوگل از دو سال پيش راه افتاده است.

اين مجموعه كه هنوز هم در حال تكميل شدن است، كمك مي‌كند كه بدانيم جهان چه چيزي را به صورت آنلاين مي‌خواند و احتمالال بسياري از مسلمانان براي قرائت قرآن به اينترنت مراجعه كرده‌اند.

گوگل به صورت هفتگي و سالانه، ليستي از بيشترين جستجوي كتاب‌ها را منتشر مي‌كند و همچنين تنها چند صفحه از كتاب‌هايي را كه با اجازه ناشران، آنها را روي سايت قرار داده، براي نمونه در كنار لينك مربوط به آنها انتشار مي‌دهد. اين در حالي است كه جستجوي كتاب «گوگل» در نوع خود در اينترنت، منحصر به فرد است.

در ليست هفتگي اخير گوگل، بيشترين صفحات جستجو شده عبارتند از: «قرآن»، «تنوع گياهان گرمسيري» و «كنترل ميزان سود و اعتبار». همچنين در كنار اينها، مي‌توان به كتاب چامسكي به نام «تلاش آمريكا براي حاكميت جهاني» نيز اشاره كرد كه جزو كتاب‌هاي پرفروش آمازون هم بوده است.

بازتاب
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”