آی پرس : جنگ ایران و اسرائیل حتمی است .

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 35
تاریخ عضویت: جمعه 4 آبان 1386, 9:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 89 بار
سپاس‌های دریافتی: 129 بار

آی پرس : جنگ ایران و اسرائیل حتمی است .

پست توسط pooriya6 »

آی پرس: مقامات رژیم صهیونیستی در مقابل با قطب های جدید بین المللی که بیانیه ای هماهنگ علیه این رژیم صادر کرده اند تنها دو راه دارد: اول اینکه دلخوش به تشدیدهای جدید علیه تهران باشد و دوم برای سرکوب عطش ضدصهیونیستی مردم جهان به جنگ نظامی با ایران فکر کند.نتانیاهو به خوبی دریافته است که تحریم ها نمی تواند اقتصاد هفدهم جهان را زمین گیر کند و تجربه نیز نشان داده که تحریم ها تنها فرصت و زمان بیشتری به ایران می دهد تا به خودکفایی و قدرت علمی بیشتری دستیابد در نتیجه تفکر تحریم تنها خودسوزی اسرائیل.
بخش تحلیلی آی پرس
اوضاع جهان در گردشی بسیار عظیم شاهد شکل گیری قطب های جدید بین المللی می باشد که در آینده ای بسیار نزدیک ساختارهای حاکم بر جهان را به کلی تغییر خواهد داد.
رویارویی جدید ایران با قطب های حاکم بر جهان بگونه ای است که گفتمان و نظریات بین المللی آنها را به چالش کشیده است.
ادبیات انحصار جای خود را به ادبیات فراگیر عدالت و شراکت برای همه می دهد.
در این بین موجودیت انحصار طلبان به جدی ترین شکل ممکن از سوی ایران مورد تعرض قرار گرفته است بگونه ای که اجلاس تهران نشان داد فعالیت های نرم جمهوری اسلامی در لایه های اجتماعی ملت ها توانسته است به آنها باورهایی عمیق و نه سطحی ببخشد.
قطعنامه ضد صهیونیستی اجلاس تهران کانون فتنه در دنیا را هدف قرار داد و از همین روست که رژیم صهیونیستی دیگر راهکارهای دیپلماتیک _ یعنی تحریم _ را در مقابله با نظام اسلامی ایران موثر نمی داند چرا که اجلاس تهران که به گفته لیبرمن اجلاس بین المللی آنتی صهیونیست بود در زمانی به وقوع پیوست که پول و نفت ایران و مبادلات بین المللی این کشور دچار سنگین ترین تحریم ها بوده است.

مقامات رژیم صهیونیستی در مقابل با قطب های جدید بین المللی که بیانیه ای هماهنگ علیه این رژیم صادر کرده اند تنها دو راه دارد: اول اینکه دلخوش به تشدیدهای جدید علیه تهران باشد و دوم برای سرکوب عطش ضدصهیونیستی مردم جهان به جنگ نظامی با ایران فکر کند.

نتانیاهو به خوبی دریافته است که تحریم ها نمی تواند اقتصاد هفدهم جهان را زمین گیر کند و تجربه نیز نشان داده که تحریم ها تنها فرصت و زمان بیشتری به ایران می دهد تا به خودکفایی و قدرت علمی بیشتری دستیابد در نتیجه تفکر تحریم تنها خودسوزی اسرائیل بصورت آرام می باشد و مقامات این کشور باید شاهد از بین رفتن سیطره خود در دنیا باشند.

دوم جنگ نظامی با ایران می باشد که رژیم صهیونیستی با توجه به موقعیت جغرافیایی و محاصره حزب الله،غزه ، سوریه, عراق و ایران نمی تواند به تنهایی پیروز یک جنگ احتمالی با ایران باشد.

تلاویو بخوبی درک می کند که جنگ با ایران یعنی برافروختن احساسات ضدصهیونیستی مردم منطقه بخصوص مصر و کشورهای مسلمان و از این طریق حملات غیر محتمل بایستی در تحلیل تلاویو به شمار آید.

تنها راه باقی مانده برای نتانیاهو بدست آوردن حمایت همه جانبه نظامی امریکا و کشورهای اروپایی وابسته به صهیونیست برای تقابل نظامی با ایران است.

مشکل اسرائیل برای متقاعد کردن دولت اروپایی برای ورود به جنگی که دامنه اش به هیچ وجه مشخص نیست چندین عامل است که مهمترینش دگرگونی اوضاع جهان و ریسک پذیری بالای دول اروپایی در زمان کنونی می باشد.

جنگ با ایران هزینه بسیار بالا دارد و مسلما تبعات بین المللی

شرایط اقتصادی اروپا و مخالفت مردم این کشورها با هر اقدام جنگ طلبانه، قدرت نظامی دولت های صهیونیستی اروپا را به پایین ترین سطح ممکن تنزل داده است.

اختلاف اروپا و امریکا با رژیم صهیونیستی در همین موضوع بسیار نمایان می شود، حامیان اروپایی و امریکایی رژیم صهیونیستی اصلا حاضر نیستند آینده خود را به خاطر اسرائیل به مخاطره اندازند چرا که آنها در تحلیل های محرمانه خود بر این باورند که اسرائیل دیر یا زود از بین خواهد رفت و پیچ تاریخی جهان رژیم صهیونیستی را پشت سر می گذراند.

اختلاف این دولت های زمانی افشا می شود که نتانیاهو صراحتا از حامیان خود جنگ نظامی با ایران را طلب می کند اما آنها در همین زمان تصمیمات به اصلاح دیپلماتیک را اتخاذ می کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه اتحادیه اروپا قرار است تحریم های تازه ای علیه ایران وضع کند. بریتانیا، فرانسه و آلمان خواستار افزایش فشار بر تهران شده اند. وزیر خارجه آلمان می گوید ایران نشان داده که دنبال پیشرفت مذاکرات هسته ای نیست. اما وزیر خارجه روسیه، از تحریم های شدید علیه ایران و سوریه انتقاد کرده است.

اروپا در انتظار دنیای بدون صهیونیست

اروپا درک می کند که تحریم های جدید یعنی یک طبل توخالی چرا که تمام ابزارهای دردست اروپا و امریکا علیه ایران به کار گرفته شده است و آیا غیر از نفت و پول چه آیتم اساسی برای ادامه این روند تناقضی باقی خواهد ماند؟

بعلاوه اروپا شاهد است که روزانه دهها بانک و موسسه بخاطر نقض تحریم ها علیه ایران توسط امریکا جریمه می شود چرا که بازارهای جهان کشش اقتصاد بدون ایران را ندارند حال چطور تحریم های اضافی امکان پذیر است وادامه این روند یک طنز احمقانه است.

تنها راه رژیم صهیونیستی تقابل نظامی یهودیت قومی با جمهوری اسلامی است، اسرائیل یا باید آرام آرام از صحنه بین المللی حذف شود و یا با براه انداختن جنگ نظامی این فرصت را به جمهوری اسلامی و هم پیمانان جهانی اش بدهد که در کمتر از 33 روز و یا 22 روز، جهان را از لوث چنین ننگی پاک کند.

اما مسلما ضعف رژیم صهیونیستی، تشتت آراء کابینه ائتلافی نتانیاهو، عدم حمایت بین المللی از این رژیم و قدرت بازدارندگی ایران باعث می شود که این جنگ بوقوع نپیوندد چرا که جنگ با ایران یعنی نابودی حتمی اسرائیل بنابراین عقل سلیم حکم می کند این جنگ در عرصه های نرم و اقتصادی شدت یابد نه تقابل نظامی، البته این تحلیل با فرض این گفته می شود که نگارنده برای مقامات رژیم صهیونیستی کمی هوش و عقل سیاسی را در نظر گرفته باشد.

وضعیت رژیم صهیونیستی بقدری ناثبات است که این رژم شبیه فردی است که در حال غرق شدن می باشد و در این لحظه تصمیم گرفته دیگران را نیز با خود نابود کند و به همین علت دولت های اروپایی تنها به ژست های سیاسی در حمایت از رژیم صهیونیستی اکتفا می کنند چرا که مردم اروپا نیز معتقد هستند وقت آن رسیده که دنیای بدون صهیونیست را تجربه کند.

سیر تکاملی این راه قطعا برای امت اسلامی پر هزینه است اما ملتی که انتظار ظهور می کشند برای هر هزینه ای آماده است. تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”