٢٣ كشته در سانحه‌ى قطار سريع‌السير آزمايشى در آلمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1796
تاریخ عضویت: شنبه 25 شهریور 1385, 4:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

٢٣ كشته در سانحه‌ى قطار سريع‌السير آزمايشى در آلمان

پست توسط Karim1504 »

٢٣ كشته در سانحه‌ى قطار سريع‌السير آزمايشى در آلمان

دادستانی شهر اسنابروك، علت حادثه را "خطای انسانی" می‌داند.
دادستانی شهر اسنابروك، علت حادثه را "خطای انسانی" می‌داند.


در بدترترين تصادف از هنگام راه‌اندازی قطار سريع‌السير مغناطيسى «ترانس راپيد»، ٢٣ نفر جان خودرا از دست دادند و ١٠ تفر نيز به سختی زخمی شدند. اين سانحه صبح روز جمعه (۲۲ سپتامبر) در مسير آزمايشی مخصوص اين قطار در ايالت نيدرزاكسن واقع در شمال غرب آلمان روی داد.

قطار مغناطيسى «ترانس راپيد» جزو تكنولوژى‌هاى مدرن ساخت آلمان به شمار مى‌آيد. قطار سانحه ديده ساعت ۹ و ۳۰ دقيقه‌ى صبح جمعه در مسير آزمايشی ٣٢ كيلومتری مخصوص اين قطار با سرعت ۲۰۰ كيلومتر درساعت در حال حركت بود كه به يك واگن مخصوص تعميرات برخورد كرد. در اثر شدت برخورد، واگن تعميرات به چندين قطعه تبديل شد و قطعات خُرد شده تا ۳۰۰ متر به اطراف پراكنده شدند. واگن تعميرات دو نفر سرنشين داشت كه هر دو جان خودرا از دست دادند.

تعداد مسافران قطار مغناطيسى حدود ٣١ نفر تخمين زده می‌شود كه شامل يك گروه بازديدكننده از شركت تامين انرژی RWE ، شماری از كاركنان بخش تعميرات و تعدادی از همكاران شركت ترانسراپيد بودند. تا بعد از روز جمعه همه‌ی ٣٣ نفر كشته و زخمی از محل حادثه بيرون آروده شدند.

وزير حمل و نقل آلمان كه در سفر چين به‌سر می‌برد ، با قطع برنامه‌های سفر خود، بلافاصله به آلمان بازگشت و در محل حادثه حضور يافت. هورست كولر، رئيس جمهور آلمان به بازماندگان قربانيان اين سانحه تسليت گفت و خانم آنگلا مركل، صدر اعظم آلمان كنفرانسى را كه در برلين جريان داشت ترك كرد و خود را به محل سانحه رساند. خانم مرکل، که با هليکوپتر خودرا به محل حادثه رسانده بود با حادثه‌ديدگان و خانواده‌های قربانيان ابراز همدردی كرد.

دادستانی شهر اسنابروك، علت حادثه را "خطای انسانی" می‌داند و تحقيقات خودرا در اين راستا آغاز كرده است ، با اين همه، به نظر شركت IABG ، مسئول راه‌اندازی و مديريت ترانسراپيد در اين باره هنوز پرسش‌های بی‌پاسخ مطرح‌اند. مدير IABG می‌گويد: "ما نمی‌توانيم بگوييم با وجودی كه واگن تعميرات در مسير بود، به چه دليل قطار ترانسراپيد در اين مسير حركت كرد."
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”