اخبار پيرامون ال-90

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

عرضه تندر ايران خودرو از نيمه دوم خرداد

شركت ايران خودرو با بهره گيري از تمامي امكانات خود تلاش خواهد كرد خودروي تندر 90 را در نيمه دوم خرداد ماه به بازار عرضه كند.

به گزارش كارنا،محمد حسين فقيه مدير پروژه تندر 90 ايران خودرو با اعلام اين مطلب اظهار داشت : وزارت صنايع و معادن و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران فعاليت هاي خود را براي تامين به موقع قطعات مورد نياز براي توليد خودروي تندر 90 تشديد كردند.

وي گفت : در صورتي كه تجهيرات و قطعات يدكي مورد نياز تامين شود ايران خودرو قادر است به ميزاني كه مورد نياز است خودروي تندر 90 توليد و به بازار عرضه كند.

وي با اشاره به ظرفيت سازي خطوط توليد تندر 90 در ايران خودرو اظهار داشت : ايران خودرو به دليل برخورداري از تجارب طولاني در راه اندازي خطوط توليد انواع خودرو مي تواند به تعهدات خود در مورد سهميه توليد تندر 90 عمل كند ولي همه چيز به جديت و تلاش شركت رنوي فرانسه بستگي دارد تا به موقع قطعات مورد نياز را در اختيار ايران خودرو قرار دهد.

وي گفت : با توجه به پي گيري هاي مداوم وزير صنايع و معادن و نيز رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اين اميدواري وجود دارد كه شركت هاي توليد كننده تندر 90 بتوانند توليدات خود را به موقع تحويل متقاضيان بدهند.

يادآوري مي شود: شركت ايران خودرو از بهمن ماه سال گذشته توليد تندر 90 را آغاز كرد.
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

واگذاري‌ تند ر ‌90‌ پارس خودرو از هشتم‌ خرداد

مرحله‌ نخست‌ واگذاري‌ خودروي‌ تندر ‌90‌ هشتم‌ خرداد ماه‌ آغاز مي‌ شود. ‌

به گزارش كارنا،مدير بازاريابي‌ و فروش‌ شرکت‌ پارس‌ خودرو امروز با اعلام‌ اين‌ خبر در دومين‌ نمايشگاه‌ تخصصي‌ صنعت‌ خودرو در رشت‌ گفت‌: در مرحله‌ نخست‌ هزار و ‌200‌ نفر از افرادي‌ که‌ در قرعه‌ کشي‌ سازمان‌ گسترش‌ انتخاب‌ شده‌ اند ‌، خودرو خود را تحويل‌ خواهند گرفت.‌ ‌

دفتري‌ افزود :خودروي‌ تندر ‌90‌ در سه‌ مدل‌ و هفت‌ تيپ‌ عرضه‌ مي‌ شود‌.

وي‌ گفت:‌ افراد منتخب‌ بايد دعوت‌ نامه‌ هاي‌ خود را از نمايندگي‌ هاي‌ گروه‌ سايپا خودرو در سراسر کشور دريافت‌ و با پرداخت‌ بقيه‌ قيمت‌ ، خودروي‌ خود را دريافت‌ کنند‌.
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

پست توسط nt »

Mohsen1001 نوشته شده:
هزار و ‌200‌ نفر از افرادي‌ که‌ در قرعه‌ کشي‌ سازمان‌ گسترش‌ انتخاب‌ شده‌ اند

اسامی این افراد را کجت میشه دید؟ :-o
آیا بهشون اطلاه می دهند؟ :-x
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

nt جان

به این دو لینک مراجعه کنید :

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

موفق باشید :razz:
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

مدير عامل شركت ايران خودرو گفت: ايران خودرو با اخذ تمامي استانداردهاي سخت‌گيرانه شركت رنوي فرانسه، توليد انبوه تندر 90 را آغاز كرد.

به گزارش كارنا به نقل از روابط عمومي ايران خودرو، منوچهر منطقي با اعلام اين مطلب گفت: توليد انبوه تندر 90 در ايران خودرو پس از آن صورت مي‌گيرد كه شركت رنوي فرانسه تندر 90 توليد شده در ايران خودرو را مورد تاييد قرار داد.

وي افزود: ايران خودرو با بهره‌گيري از تمامي امكانات خود در چارچوب استانداردهاي شركت فرانسه مبادرت به توليد آزمايشي تندر 90 كرد و موفق شد اهداف كيفي اين شركت را در خصوص فرآيند توليد تندر 90 تحقق بخشد.

منطقي با اشاره به اقدامات ايران خودرو در زمينه استفاده از جديدترين استانداردهاي كيفي در توليد انواع خودرو تصريح كرد: كوشش ايران خودرو اين بود كه در زمينه توليد تندر 90 تمامي استانداردهاي مورد نياز را مدنظر داشته باشد و به همين دليل 60 درصد از مردم خواهان خريد تندر 90 ايران خودرو هستند.

مديرعامل ايران خودرو در تازه‌ترين اظهارات خود خبر داد كه اين شركت به مرحله‌اي از توانايي رسيده است كه قادر است روزانه بين 500 تا 600 دستگاه تندر 90 توليد كند.

تندر ايران خودرو كه اولين سري آن ماه جاري قرار است به متقاضيان تحويل شود در سه تيپ ED (مدل پايه)، E2E1، مي‌باشد.

خط توليد تندر 90 در شركت ايران خودرو با ظرفيت توليد سالانه 150 هزار دستگاه در اسفند ماه سال گذشته با حضور مقامات صنعتي و اقتصادي كشورمان به بهره‌برداري رسيد.

يادآوري مي‌شود در ماه‌هاي گذشته بيش از 50 هزار نفر براي خريد تندر 90 ايران خودرو ثبت نام كردند.
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

پرداخت سود مشاركت ثبت‌نام كنندگان تندر 90 در صورت تاخير

وزير صنايع گفت: به ثبت‌نام كنندگان خودروي تندر 90 در صورت تاخير در تحويل خودرو به ازاي هر ماه تاخير سود مشاركت مشخصي كه بر اساس فرمول خاصي محاسبه خواهد شد، اختصاص مي يابد.

عليرضا طهماسبي در گفت و گو با خبرنگار كارنا اظهار داشت: قرعه‌كشي براي تحويل تندر 90 براي مشخص كردن ترتيب واگذاري است و اينطور نيست كه به بقيه كساني كه براي دريافت تندر 90 ثبت‌نام كرده‌اند، خودرو تحويل داده نشود و با انجام هر مرحله قرعه كشي مشخص مي شود كه چه كساني در اين قرعه كشي براي دريافت تندر 90 انتخاب شده اند.

وي افزود: محدوديت‌هايي براي شركت رنو پارس در عرضه قطعات و سيستم‌هاي مالي مربوط به تامين نقدينگي تندر 90 به وجود آمده بود، بعضي از سرمايه‌گذاري‌هايي كه بايد انجام مي‌شد و سهم پرداخت‌هايي كه بعضي از شركت‌هاي خودروسازي متقبل شده بودند، انجام نشده بود كه خوشبختانه اين مشكل در حال حاضر مرتفع شده و اين پرداخت‌ها انجام شده است و مشكل خاصي در سرمايه‌گذاري وجود ندارد.

وزير صنايع و معادن درباره نحوه محاسبه سود مشاركت افرادي كه براي دريافت تندر 90 ثبت نام كرده اند اظهار داشت: سود مشاركت اين افراد طبق فرمول اعلام شده محاسبه خواهد شد، سود مشاركت افرادي كه با تاخير نسبت به ديگران و در مراحل بعدي قرعه كشي ها خودرو خود را تحويل مي گيرند، به ميزان ماه هايي كه با تاخير خودروي خود را دريافت مي كنند محاسبه خواهد شد.

طهماسبي درباره بازار سيمان اظهار داشت: من به شخصه موافق خروج سيمان از سبد حمايتي هستم، پيشنهادي توسط وزارت صنايع و معادن ،انجمن صنفي سيمان و دوستان وزارت بازرگاني طراحي شده كه به مدت 6 ماه آزمايشي اجرا خواهد شد ، اگر جواب داد كه اجراي اين طرح دائمي مي شود، در غير اين صورت اگر در هر نقطه از كشور در يك دوره زماني خاص كه ما پيش‌بيني كرده‌ايم، با افزايش قيمت فراتر از عددي كه ما در طرح پيش‌بيني كرده‌ايم، رو به رو شود، طرح باطل ميشود.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 181
تاریخ عضویت: شنبه 25 فروردین 1386, 12:34 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

دور دوم قرعه‌كشي تندر 90

پست توسط hossein_s89 »

گروه خودرو- يك مقام آگاه در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد» از قرعه‌كشي مرحله دوم تندر 90 طي هفته آينده خبر داد.</B>
وي افزود: كميته تندر 90 سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران همانند دور نخست بر اين قرعه‌كشي نظارت خواهد داشت تا اين خودرو به صورت عادلانه به ثبت‌نام‌كنندگان تحويل داده شود.
وي در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص اينكه مشكلات كمبود قطعه اين خودرو براي دور دوم برطرف شده است يا خير، گفت: قطعات مورد نياز براي توليد تندر 90 از گمرك ترخيص شده و هيچ مشكلي براي اين مرحله وجود نخواهد داشت.
مرحله نخست قرعه‌كشي تندر 90 چندي پيش در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد تا براساس وعده مسوولان تندر 90 خردادماه به مشتريان تحويل داده شود اما با توجه به اينكه قرار است 30 روز پس از پرداخت قسط آخر، به برندگان، خودرو تحويل داده شود، بنابراين عرضه تندر 90 در خردادماه كاملا منتفي است. حال با توجه به اين موضوع در صورتي كه هفته آينده دور دوم قرعه‌كشي تندر 90 برگزار شود تحويل خودرو به برندگان اين دوره احتمالا به مردادماه موكول خواهد شد.
از طرفي مهرداد بذرپاش، مديرعامل پارس خودرو، در مجمع عمومي عادي سالانه اين شركت گفته است هم اكنون پارس خودرو در صورت تامين قطعات آمادگي دارد روزانه 200 دستگاه تندر 90 توليد كند كه در نيمه دوم سال‌جاري اين ظرفيت به 500 دستگاه در روز افزايش خواهد يافت. بذرپاش كه در جمع سهامداران سخن گفته، توليد اين خودرو را در صورتي امكان‌پذير مي‌داند كه قطعات به موقع تامين شود. اگرچه وي ظرفيت بالاي توليد اين خودرو و خط توليد مدرن شركت متبوعش را به رخ ديگر رقيب خود مي‌كشد اما اگر قطعه‌اي نباشد خط توليد، چه سنتي و چه مدرن، بلا استفاده خواهد ماند همچنان كه ماه‌ها است بلا استفاده مانده و با ظرفيت پاييني مشغول به كار است.
تاريخ چاپ : پنجشنبه 17 خرداد 1386
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

كيفيت تندر-90 ايران خودرو و پارس خودرو بايد برابر باشد

پست توسط nt »

مديرعامل رنو-پارس:
كيفيت تندر-90 ايران خودرو و پارس خودرو بايد برابر باشد


خبرگزاري موج- كيفيت توليدات خودروي تندر-90 شركت‌هاي ايران خودرو و پارس خودرو بايد برابر باشد.


آندرياس گابريل، مديرعامل شركت رنو-پارس، با بيان اين مطلب، عدم كسب مجوز‌هاي توليد تندر-90 از سوي ايران خودرو را به‌شدت تكذيب كرد و افزود: مجوز توليد تندر-90 به هر دو كارخانه ايران خودرو و سايپا اعطا شده است و هم اكنون مشغول بررسي وضع كيفيت خدمات پس از فروش اين شركت‌ها و مجوزهاي مربوطه فعاليت هستيم.
وي خودروي تندر-90 پارس خودرو و ايران خودرو را يكي دانست و اظهار داشت: سعي داريم كيفيت توليدات هر روز افزايش يابد و بايد بگويم كه كيفيت توليد تندر-90 هر دو كارخانه بايد در يك سطح باشد.
گابريل در پاسخ به اينكه «آيا شركت رنو برنامه و استراتژي براي ثبت نام مجدد تندر-90 در سال‌جاري دارد؟» اظهار داشت: ما و شركت رنو هيچ گونه دخالتي در ثبت نام تندر-90 نداريم چراكه اينگونه تصميم‌گيري‌ها در سيستم ايران خودرو و سايپا برنامه‌ريزي مي‌شود.
مديرعامل رنو-پارس در خصوص اين مساله كه «نقش پارس خودرو در قرارداد ال-90 را چگونه ترسيم مي‌كنيد چراكه مديرعامل پارس خودرو (عضو گروه خودروسازي سايپا) در بيشتر مراسم‌هاي رسمي حضور ندارد»، گفت: اين سئوالي نيست كه بنده پاسخ گوي آن باشم و به سايپا و پارس خودرو مربوط مي شود البته بايد بگويم كه ارتباط من به نمايندگي از رنو-پارس با مديرعامل پارس خودرو مناسب است و در اين خصوص مشكلي وجود ندارد.
وي در پاسخ به اين سوال كه «آيا شركت رنو براي تاخير در توليد و واگذاري‌هاي تندر90، جرايمي براي شركت‌هاي توليدكننده در نظر مي‌گيرد؟» بيان كرد: ما همه در كشتي توليد تندر-90 حضور داريم و اين طور نيست كه جريمه‌اي در خصوص اين اتفاقات در نظر بگيريم، البته بايد كارها پيش روند و به دليل اينكه خودروي تندر-90، محصولي مرغوب و تقاضا براي آن بالا است بالطبع در اين مسير با مشكلاتي مواجه شده‌ايم.
گابريل همچنين در خصوص اين موضوع كه به دليل خودروساز و قطعه‌ساز نبودن شركت رنو پارس، اين شركت با مشكلاتي در ورود و خروج كالا مواجه است و در برهه‌هايي از زمان شاهد زمان بر شدن ورود قطعه خودروي تندر-90 به كشور و توقف خطوط توليد شده‌ايم، گفت: بله، اين مشكل وجود دارد و هم اكنون با مقامات وزارت صنايع و معادن در حال چانه زني و رفع اين مساله هستيم كه به زودي حل خواهد شد.
وي در پايان شاخ و برگ دادن به مسائل حاشيه اي و شايعات را براي ايران و آينده صنعت اتومبيل سازي خوب ندانست.
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

مرحله دوم قرعه كشي تندر 90 ايران خودرو انجام شد

پست توسط nt »

مرحله دوم قرعه كشي تندر 90 ايران خودرو انجام شد
تهران- خبرگزاري كار ايران

مرحله دوم قرعه‌‏كشي اسامي ثبت‌‏نام كنندگان تندر 90 ايران‌‏خودرو انتخاب و دو هزار نفر دريافت كنندگان خودرو اين مرحله مشخص شدند.
به گزارش ايلنا, پيش از اين در مرحله اول قرعه‌‏كشي اسامي يك هزار و 200 تن از دريافت‌‏كنندگان اولويت اول تندر 90 ايران‌‏خودرو اعلام شده و سري اول اين خودروها نيز روز 23 خردادماه در مراسمي ويژه با حضور رييس سازمان گسترش و مديران عامل شركت‌‏هاي ايران‌‏خودرو, رنو پارس و سايپا تحويل مشتريان شد.
گفتني است؛ ايران خودرو تندر 90 خود را به مشتريان اولويت اول تا پايان تيرماه به طور كامل تحويل خواهد داد و كار تحويل به اولويت دوم را همزمان آغاز خواهد كرد.
توليد انبوه تندر 90 ايران خودرو با استانداردهاي شركت رنو از اوايل خردادماه امسال آغاز شده و كليه مراحل توليد به تاييد كارشناسان رنو رسيده است.

منبع:
[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

اسامي قرعه کشی نوبت دوم ال 90

پست توسط nt »

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

ون تندر90 ايران خودرو پاييزامسال وارد بازار مي شود

پست توسط nt »

  ون تندر90 ايران خودرو پاييزامسال وارد بازار مي شود  
ون 7 نفره تندر90(R90 )يكي از محصولات پلت فرم مشترك X90 با قيمتي 13 تا 15 ميليون توماني پاييز امسال عرضه خواهد شد.

دكتر منوچهر منطقي مديرعامل ايران خودرو ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: شركت ايران خودرو در راستاي اهداف بلند مدت صنعت خودرو پس از توليد محصول تندر90 ، توسعه همكاري خود را با رنوـ نيسان در ارائه ساير مدلهاي محصول پلت فرم X90 در دستور كار قرار داده است.

وي اضافه كرد: ارائه ون تندر90(90R )با پلت فرم X90 مبني بر خودروهاي سواري كار LCV با توجه به راهبردكلان كشور در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي در الويت برنامه توليد شركت ايران خودرو قرارگرفت.

منطقي در خصوص تجهيزات نصب شده بر روي اين خودرو گفت: اين خودرو مجهز به سيستم تهويه هوا ، فرمان هيدروليك و كيسه ايمني هوا است.

وي هدف توليد اين خودرو را پوشش دادن بخشي از نياز سيستم حمل و نقل عمومي، واحدهاي تجاري متوسط و كوچك و بازار خودروهاي مصرفي شامل خانوارهاي پر جمعيت عنوان كرد.

مديرعامل ايران خودرو اظهارداشت: اين خودرو براي اولين بار در بازار ايران و سپس در ساير بازارهاي هدف صادراتي عرضه خواهد شد.

منطقي ادامه داد: علاوه بر پوشش بازار داخل و توليد در كلاس جهاني محصولات جديد پلت فرم مشترك X90، ايران خودرو توانايي جذب گسترده بازارهاي صادراتي را در حجم بالا دارد.

وي در خصوص توليد اين خودرو گفت: بر اساس هدف گذاري انجام شده اين خودرو در ابتداي توليد با بيش از 50 درصد ساخت داخل توليد خواهد شد وبا توجه به بهره گيري از تيراژ اقتصادي و پلت فرم مشترك اين درصد قابل افزايش خواهد بود.

مديرعامل ايران خودرو گفت: با توجه به همكاري ايران خودرو با شركت رنو جهت توسعه مشترك محصول وانت اين شركت تا سال 88 معادل 25 درصد از كل توليدات خود را به محصولات اين پلت فرم اختصاص خواهد داد.

وي پيش بيني كرد: در آينده نزديك اجزاي اين پلت فرم با تكنولوژي روز و با قيمت رقابتي در ساير محصولات جديد ايران خودرو به كار گرفته خواهد شد.
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 3:21 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط delnavaz »

دوستان کسی قیمت تمام شده ال 90 رو میدونه؟ (خیلی کمک خواهد بود در تصمیم گیری های بعدیم) - ممنون میشم.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”