راه های برای بدن سازی مغز

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

راه های برای بدن سازی مغز

پست توسط A3eman »

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، راه های بسیار زیادی برای تقویت حافظه و همچنین نرمش دادن ذهن وجود دارد اما در این میان برخی از روش ها جالب تر وهمچنین راحت تر هستند.

*برای بیدار شدن از خواب ممکن از آلارم تلفن همراه تان استفاده کنید و این می تواند یک راه اسان برای تقویت مغز باشد به این صورت که از فردا زنگ آلارم را عوض کنید چرا که مغز شما به صدای قبلی عادت کرده است اما با عوض کردن صدای زنگ مغز شما تحریک می شود تا با صدای جدید اشنا شود و از همان ابتدای صبح ورزشش آغاز می شود.

*برای رفتن به مدرسه و یا هنگام آماده شدن برای کار می توانید لباس هایتان را با چشمان بسته به تن کنید. حتی در هنگام انتخاب نیز چشمانتان را ببندید و با حضور ذهنتان لباس ها را انتخاب کنید. این کار در هنگام صبح می تواند کمک خوبی برای بیدار شدن مغز باشد.

*شاید عادت داشته باشید که برای خرید کردن یک لیست از مواد مورد نیازتان را تهیه کنید اما از حالا این کار را انجام ندهید. به فروشگاه بروید و هر انچه که در ذهن دارید را بخرید. استفاده از کاغذ و لیست مغز شما را تنبل می کند و قدرت نوآوری و حافظه شما را کاهش می دهد.

*روش های مسواک زدنتان را عوض کنید. برای مثال با دست مخالتان مسواک بزنید چرا که این کار باعث می شود تا سلول های مغزتان بیدار شوند و سعی کنند تا با دست جدید اشنا شوند.

*یکی دیگر از راه های تقویت مغز قطع کردن اینترنت و همچنین گوگل است. سعی کنید در مواقعی که وقت مانع شما نیست اطلاعات مورد نیازتان را در دایره المعارف ها و یا دیکشنری ها جستجو کنید. این کار قدرت مغز شما را افزایش می دهد و نمی گذارد تا شما تنبل شوید.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”