سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام ؛

تلاش میکنند با ساختن یک تهدید خارجی کاذب علیه امنیت کشورشان، مردمشان را از ادامه اعتراضها باز بدارند و یک اتحاد دوباره میان ملت و دولتشان بوجود بیاورند . در واقع فقط مصرف داخلی دارد . از همین کارهایی که در کشور خودمان هم انجام میشود . دولت اسرائیل این روزها به دلیل اعتراضهای مردمی در وضعیت بدی به سر میبرد .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط SADGYAN »

 [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/161644/كدام-نيرو-پهپاد-را-به-سمت-ديمونا-حركت-داد]كدام نيرو پهپاد را به سمت ديمونا حركت داد؟[/url]  مشرق- طي هفته گذشته دو اتفاق مهم در ارتباط با رژيم صهيونيستي افتاد ولي كمتر مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت يكي از اين دو اتفاق برگزاري جشن بزرگ در مصر بمناسبت سالگرد جنگ رمضان و اتفاق ديگر ماجراي نفوذ پهپاد به منطقه جنوبي فلسطين بود. اين دو اتفاق نزديك به هم يك موضوع مشترك را تداعي كرد: محيط و مفهوم امنيتي اسرائيل در حال يك دگرگوني اساسي است.

برگزاري مراسم جشن با حضور دهها هزار ارتشي و مردم مصر بمناسبت سالگرد آخرين جنگ مصر و سوريه با رژيم صهيونيستي از اين جهت داراي اهميت ويژه است كه در اين جنگ 16 روزه مصري ها و سوري ها با كشتن نزديك به 000/10 نظامي اسرائيلي صحراي سينا و منطقه تابا را از اشغال نظامي آزاد كردند و از همه مهمتر «خط بارلو» كه به چندين مانع مجهز شده بود، توسط گروهي از نيروهاي اخوان المسلمين به فرماندهي سرهنگ بارلو شكسته شد و هزاران رزمنده به همراه تجهيزات نظامي، صحراي سينا كه بيش از دو برابر مساحت كل فلسطين است (يعني شامل سرزمين هاي 1948 كه اسرائيل خوانده مي شوند و سرزمين هاي 1967 كه فلسطين اشغالي خوانده مي شوند) را در عملياتي برق آسا به تصرف درآوردند. در اين عمليات دهها هواپيما و بالگرد و صدها تانك اسرائيلي منهدم شدند. البته يك هفته بعد نظاميان مصري بر اثر فشار مشترك آمريكا، انگليس، فرانسه و شوروي با چشمان اشكبار صحراي سينا را ترك كردند و بار ديگر رژيم صهيونيستي در صحراي سينا مستقر گرديد و از اين رو خاطره خوش پيروزي رنگ شكست به خود گرفت.
بعدها براساس پيمان كمپ ديويد، رژيم مصر جنگ 1967- جنگ رمضان كه جنگ يوم كيپور هم خوانده مي شود- را فراموش كرد و در روابط با تل آويو دوراني را شروع كرد كه نظاميان رژيم صهيونيستي از آن به دوران «صلح سرد» (COLD PEACE )ياد مي كنند. از آن روز به بعد «جنگ رمضان» براي كساني اهميت داشت كه صلح با رژيم جنايتكار را قبول نداشتند و با استناد به آن مي گفتند امكان غلبه بر اسرائيل وجود دارد و نيازي به صلح نيست. محمد مرسي و اخوان المسلمين تاكنون در اين طرف قصه بودند و براي بسياري اين سؤال وجود داشت كه اولين رئيس جمهور اخواني مصر در سالگرد جنگ 73 چكار مي كند آيا به عنوان يك دولت و در چارچوب توافقنامه ها از كنار موضوع مي گذرد يا به عنوان عضو برجسته اخوان، خاطره جنگ رمضان را احيا مي كند. محمد مرسي راه دوم را انتخاب كرد و از اين رو در اولين سالگرد اين جنگ پس از شكل گيري دولت جديد، مراسم بسيار باشكوه و معناداري، برگزار شد البته در عين حال محمد مرسي در سخنراني نسبتا طولاني خود در اين مراسم اشاره كمتري به رژيم صهيونيستي كرد و از خيانت سادات در تن دادن به فشار جبهه هوادار رژيم صهيونيستي هم حرفي نزد و پيش از آن با نثار گل به قبر انور سادات از او به عنوان رئيس جمهور و فرمانده مصر در جنگ 6 اكتبر 1967 تجليل كرد. تجليل مرسي از نظاميان و مردمي كه در جنگ رمضان شركت كرده بودند و يادآور اين نكته كه مصر در مواجهه با دشمن با تمام قوا از خود دفاع مي كند و اشاره به اين كه مصر در كنار فلسطيني ها قرار دارد، داراي معنايي بسيار فراتر از تجليل مرسي از سادات مي باشد چرا كه امروزه سؤال مهم در سطوح منطقه اي و بين المللي اين است كه تحولات، مصر را به كدام سو مي برد و در اين ميان رژيم تل آويو چه سرنوشتي پيدا مي كند. از اين منظر، مراسم روز شنبه 15 مهر- 6 اكتبر- براي آمريكا و صهيونيست ها پيام خوبي به همراه نداشت. حوادث هفته هاي اخير صحراي سينا هم دليل جداگانه اي است كه طبعا بر ميزان نگراني آنان مي افزايد.
يك نكته كليدي و بسيار مهم درباره مصر اين است كه نخبگان سياسي در تحولات، نقش ثانويه داشته و توده هاي مردم بازيگران اصلي اين ميدان هستند. بر اين اساس بيش از آن كه محمد مرسي و اخواني ها تنظيم كننده معادلات آينده باشند توده هاي مردم ايفاي نقش مي كنند. اگر تحليل گران درباره آينده و مواضع بعدي مرسي و اخوان ترديدهايي دارند ولي درباره اين كه تحولات به سطوح اجتماعي راه يافته و هيئت حاكمه مصر را به سمت جلو مي راند، ترديد ندارند و اين موضوعي است كه روز به روز برجسته تر مي شود. اگر به شور و حرارت مردم در مراسم بزرگ 6 اكتبر نگاه مي انداختيم مي توانستيم فشار ويژه آنان بر حكمرانان را به وضوح مشاهده نمائيم. «جان اسپوزيتو» در صفحه 7 كتاب خود «اسلام سياسي» كه در سال 1373 منتشر گرديد، مي نويسد: «اسلام نيرومندترين بنيان قدرت اجتماعي در خاورميانه و آفريقاي شمالي است و حكومت ها-ي وابسته به غرب- در برابر آن بر خود مي لرزند. زيرا اعراب در همه جا براي نجات از فلاكت و بدبختي هاي مختلف خود به آن متوسل مي شوند اين قدرت نه ساخته دولت هاي مصر و عراق بلكه قدرت مساجد ساده و بي آلايش است» مصر، تركيه، عربستان و هر نقطه ديگر از جهان عرب داراي هر نوع از حكمراني كه باشند و حكمرانان آنان از طريق شيوه هاي دمكراتيك سر كار آمده يا با استفاده از قوه قهريه بر مردم خود تحميل شده باشند، تاثير محدودي در تحولات دارند و در نهايت ناچارند به راهي بروند كه ملت ها پيش پاي آنان قرار داده و يا بر آنها تحميل مي كنند. حضور پررنگ محمد مرسي در مراسم روز ششم اكتبر چه يك ابتكار عمل اخواني باشد و چه برخاسته از نيازي كه اخوان براي همراهي با مردم دارد، يك خبر مهم به حساب مي آيد. در متن اين خبر اين نكته كه «مصر به عقب بازنمي گردد»، خودنمايي مي كند و اين خبر وحشتناكي براي غرب به حساب مي آيد.
خبر دوم مربوط به نفوذ يك پهپاد- هواپيماي بدون سرنشين جاسوسي- در منطقه حساس و نظامي جنوب فلسطين و در نزديكي با تأسيسات اتمي ديمونا است. اين خبر داراي ابهامات و در نتيجه موجب گمانه زني هاي ضد و نقيضي شده است. پيش از اين و با فاصله كمي از دست يافتن ايران به پهپاد آمريكايي RQ170، يك هواپيماي جاسوسي رژيم صهيونيستي-از نوع هواپيمايي كه چند روز پيش در آسمان «بئرالسبع» منهدم شد در بخش هاي شمالي فلسطين و در مجاورت پايگاه هوايي اسرائيل در صفد منفجر گرديد. در آن زمان تنها يكي از رسانه هاي رژيم صهيونيستي اين خبر را منتشر كرد و از قول يك مقام نظامي لشكر جليل شمالي نوشت اسرائيل از دست يافتن حزب الله لبنان به يك تكنولوژي فوق مدرن كه قادر است هواپيمايي را در 30 كيلومتري مرزهاي خود ساقط كند، به شدت نگران است» كما اينكه در همان ايام يك هواپيماي جاسوسي ديگر آمريكا در كنيا ساقط شد و بر حجم سؤالات پيرامون نيروهاي احياناً نامرئي كه قادر به نفوذ در سيستم امنيتي، فني و اطلاعاتي هستند، افزود.
درباره خبر نفوذ يك هواپيماي جاسوسي به منطقه حساس امنيتي جنوب فلسطين فعلاً نمي توان اظهارنظر قطعي كرد. اسرائيلي ها يكبار مي گويند اين هواپيما توسط ايران و از طريق درياي مديترانه و آسمان غزه وارد منطقه جنوبي فلسطين شده و تا 38 كيلومتر به داخل اين منطقه نفوذ كرده و در حالي كه به سمت پايگاه هسته اي ديمونا در حركت بوده، ساقط شده است و بار ديگر مي گويند اين هواپيما از جنوب لبنان حركت خود را آغاز كرده و به فاصله 38 كيلومتري از مرزهاي غربي فلسطين ساقط شده است. بعضي خبرها هم نشان مي دهد كه هواپيما از صحراي سينا به حركت درآمده و بعد از طي مسافتي نزديك به 80 كيلومتر شناسايي و ساقط شده است. بعضي هم روي احتمال نقش داشتن خود رژيم صهيونيستي براي تأمين اهداف خاص تأكيد كرده اند. در يك ارزيابي پيش هنگام مي توان گفت احتمال اينكه اسرائيلي ها خود هواپيماي خود را ساقط كرده باشند چندان منطقي نيست چرا كه پرستيژ نظامي-امنيتي، همواره براي اين رژيم از اهميت زيادي برخوردار بوده است. بنابراين مي توانيم بگوئيم كار هر كس هست كار خود اسرائيل نيست. تجربه هم نشان داده كه وقتي اسرائيلي ها به يك «نام» اشاره مي كنند، مي خواهند «عامل اصلي» را از چشم ها دور نگه داشته و روند پرونده را مديريت نمايند. اسرائيلي ها مي گويند احتمالاً كار حزب الله است. با طرح اين مسئله تا حد زيادي از نگراني شهروندان غاصب كاسته مي شود چرا كه در اين صورت دشمني به اين كار دست زده كه قبلاً هم دشمن بوده و طرف جنگ هم واقع شده است، بنابراين موضوع در رديف يك موضوع عادي قرار مي گيرد. بدترين خبر براي اسرائيلي ها اين است كه اين پرواز از صحراي سينا انجام شده باشد و از قضا قرائن هم اين احتمال را تقويت مي كند. چرا كه از يك سو همه مي دانند كه آمريكايي ها در فاصله 1357 تا 1389 چنين هواپيماهايي را به رژيم سابق مصر داده اند. از سوي ديگر همه مي دانند كه حزب الله ماجرا جو نيست و بخصوص از دست زدن به اقدامي كه به ضرر متحد خود-دولت سوريه- است، اجتناب مي كند. اگر بتوان ثابت كرد كه اين اقدام از سوي حزب الله انجام شده، طبعا اين امكان فراهم مي شود كه ديگران هم در آسمان سوريه ظاهر شده و آن را پديده اي متقابل معرفي نمايند.
با اين وصف و با تكيه بر اينكه ورود هواپيماي جاسوسي بر فراز بخش جنوبي فلسطين در سالگرد جنگ ششم اكتبر مصر با رژيم صهيونيستي اتفاق افتاده و محمد مرسي به همراه ارتش آشكارا به برجسته سازي دستاورد مصر در اين جنگ و آمادگي آنان براي حضور پرقدرت در جنگي مشابه مبادرت ورزيدند، مي تواند بخشي از سياست «قدرت نمايي» در مقابل اسرائيل به حساب آيد. اما اعلام اينكه نظاميان و دولت مصر در يك تصميم مشترك به چند كيلومتري ديمونا نزديك شده اند به هيچ وجه به نفع رژيم صهيونيستي نيست چرا كه با طرح اين مسئله بر نگراني شهروندان غاصب به شدت افزوده مي شود و ارتش اسرائيل را وادار به واكنش در مقابل نيرويي مي كنند كه به درستي آن را نمي شناسد و در فاصله دو دهه اخير بارها از اين «نيروي مرموز» شكست خورده است. ارتش اسرائيل قادر نيست اطلاعات واقعي را درباره اين هواپيما منتشر كند چرا كه لازمه آن تن دادن به جنگ با مصر است اين در حالي است كه صحنه واقعي تحولات مصر را نه مرسي و اخوان و... مي گردانند بلكه همان نيروي مرموزي كه مبارك را ساقط كرد، صحنه مقابله با اسرائيل را هم مديريت مي كند. پس بهتر اين است كه دولتمردان و نظاميان اين رژيم سكوت كنند كه كرده اند.
سعدالله زارعي/  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1390, 1:27 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط kdf »

alavi66 نوشته شده:
kdf نوشته شده:چرا انقدر رو انفجار مهيب مانور ميديد به هر حال موشك منفجر شده ها ... اين موشك قراره يه جنگنده در سرعت بسيار بالا رو نابود كنه پس بايد انفجار مهيبي داشته باشه تصویر
اون دوستمون كه ديگه كلا" داره موضوع رو تكذيب ميكنه ميگه انفجارش مثل انفجار تانكر سوخت رسان بوده !
درسته كه مي تونستن با تير هم بزننش (اصلا ميتونستن به راحتي از زمين بزننش)پس چرا ميان يه اف-16 رو ميفرستن ؟؟ به خاطر اينكه مي دونستن اين پهباد از كجا اومده ( ما كه نبوديم :grin: ) و لابد ميخواستن بهش بفهمونن كه ما اصلا شوخي نداريم !


به نظر من اسرائیلی ها می تونستند با زدن این پهباد از طریق مسلسل به اطلاعات جمع اوری شده توسط ان پی ببرند تا بدونن ایرانی ها تو فلسطین دنبال چی می گردن.فکر نظامی میگه یه هواپیمای جاسوسی کم ارزش ولی حاوی اطلاعات پر ارزش رو نباید با یه موشک هوا به هوا که قیمتش چندین برابره اونه سرنگون کرد


دوست من اونا اين پهباد رو نيم ساعت تحت نظر داشتن ! نــــــيـــم ساعــــت !
به نظر من اطلاعات پر ارزشش كه سهله , جيك و پوك سازنده شم ميدونستن تصویر
من كه هرگز فكر نميكنم به خاطر اتحاد ملي ! بيان اينطوري تمام آبروي خودشون رو ببرند
اصلا براي چي بيان اينطوري گنبد آهنين رو زير سوال ببرن ؟؟ اونم تا نزديكي پايگاه اتمي ديمونا ! ناموس صهيونيستا !!!
ما یه مشت سربازیم جون به کف
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط dolphine »

 
 [HIGHLIGHT=#d8d8d8]در مورد اینکه چرا انقدر احمق بودن که یه وسیله جاسوسی مهمی مثل اون رو تو هوا منهدم  
... به نظر من اونا قبل از اینکه به چیزی فکر کنن جون مردم اسراییل براشون از همه چیز مهمتره ... اونا با هزار آرزو و امیدی که بهشون وعده داده شده به اونجا اومدن و سران رژیم تمام تلاششون رو برای آرامش اونها انجام میدن ( بر عکس مسلمونها ) .

نمیخوام نشان افتخار بهشون بدم ... ولی اگه واقع بین باشیم میدونیم که روش جنگیدن ما با اونا فرق داره ... اونا کاملا روشن و واضح برای حمله به ما زمان تعیین میکنن و به ما اطلاع میدن ... ولی ما مثل خروسی که ناوقت ( بی موقع ) میخونه به دشمنانمون ضربه میزنیم ... دلیلش هم مجهز بودن اونا به تکنولوژی و اطمینان به وسایلشونه و قبلش هم تمام پیشآمدها رو دقیق محاسبه میکنن. ( بر عکس مسلمونا )

حالا شما خودتون فکر کنید اونا به چه اظمینانی باید ریسک میکردن و اون هواپیمای بی سرنشین رو در آسمانی که بالای سر مردمشه طوری ساقط میکردن که بعد از سقوط اتفاق ناگواری برای افراد غیر نظامی نیوفته ( با وجود کوچک بودن زمین و تراکم جمعیت اونجا ) واگه این وسیله ناشناس مملو بود از مواد کشنده خطرناک که تازه بعد از سقوطش فعال میشد ... اونوقت چه کسی اونارو عاقل فرض میکرد .

اونا میدونن ما اصول رو رعایت نمیکنیم بنابرین ریسک نمیکنن و خیال خودشون و بقیه رو راحت میکنن .

در ضمن ما تلاش میکنیم که وسایل اونارو در حد ممکن سالم بدست بیاریم که به تکنولوژی بالای اونا دست پیدا کنیم ... فکر میکنید اونا هم باید مثل ما عمل کنن ... فکر میکنید چیزی به سوادشون اضافه میشه :eek: منکه شک دارم :-?

پس اونا بهترین کاررو انجام دادن و اونم انهدام کامل این وسیله در آسمان برای در امان ماندن از آسیبهای احتمالی بعدیشه .

 
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: شنبه 30 بهمن 1389, 1:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 68 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط STIESTO »

اگهفرض بر رهگیری نیم ساعته این پهپاد قرار بدیم پس می تونستند نحوه کنترل و مکان کنترلر رو پیدا کنند و احتیاجی به فرضیات نیست.

ولی احتمال داره پهپاد بسته شده باشه و به پرواز در اومده باشه که اینطوری اصلا متوجه مکان و نحوه کنترل این پهپاد نمیشن ولی میتونستند مثل ایران پهپاد نابود نمی کردن و یا تیربار میزدنش که یه چیزی واسه نشون دادن باشه و خیلی راحتر ادعاشونو ثابت کنند.

من نظرم اینه که حزبالله در حال حاظر اصلا دوست نداره جو متشنج بشه خودتون مناقشه بین حزبالله و گروه 14 مارس رو می دونید که من قویا به همین دلیل حزب الله رو از بازی حذف می کنم.
حتی ایرانم هیچ وقت چنین ریسکی رو نمیکنه که منطقه رو از اینی که هست متشنج تر کنه.
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: چهارشنبه 22 شهریور 1391, 2:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط 891 »

اونی که ایران سرنگون کرد توی افغانستان توسط گلبدین حکمتیار زده شده و به ایران فروختند
و ج.ا ازش استفاده تبلیغاتی میکرد
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط SADGYAN »

 [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/161861/تصاوير-پهپاد-از-ديمونا-نزد-کدام-کشور-است]تصاوير پهپاد از ديمونا نزد کدام کشور است[/url]  قرار گرفتن يك فروند هواپيماي بدون سرنشين بر فراز فلسطين اشغالي همچنان موضوع داغ رسانه‌هاي داخلي اين رژيم و مطبوعات بين‌المللي حوزه خاورميانه است.  به گزارش مشرق، در حالي كه بيش از يك هفته از اين رويداد مي‌گذرد، چگوني ورود اين بدون سرنشين بر فراز سرزمين‌هاي اشغالي همچنان محل سوال و حيرت نظاميان رژيم صهيونيستي مي‌باشد.

ايران آباد براي بررسي اين موضوع، با يكي از كارشناسان مسايل سياسي و نظامي آگاه در اين حوزه به گفت‌وگو پرداخته و از وي در مورد ابعاد اين اقدام، نوع پهباد و سرانجام مكاني كه از آن پرواز كرده پرسيده است.

اين كارشناس مسايل راهبردي با بيان اينكه ابعاد اين اقدام براي رژيم صهيونيسي صدها ميليون دلار هزينه دارد، چرا كه بايد يك بار ديگر همه بخش‌هاي دفاع ضدهوايي خود را بازبيني كند، افزود: پرداخته نشدن به اين مساله در رسانه‌هاي كشور خيلي عجيب است؛ اين هواپيما براي مدت زمان طولاني بر فراز سرزمين‌هاي اشغالي پرواز كرده و بدون شك از تاسيسات هسته‌اي ديمونا و رادار ايكس باند آمريكا مستقر در صحراي نقب فيلمبرداري كرده و براي مركز كنترل خود فرستاده، يعني به صورت رسمي، سيستم دفاع هوايي اسرائيل را به سخره گرفته است و جا دارد اين مساله بيشتر مورد بحث و بررسي قرار بگيرد.

وي در ادامه با تاكيد بر اين موضوع كه حضور اين پهباد بر فراز حساس‌ترين تاسيسات رژيم صهيونيستي موضع آنها در مورد حمله به ايران را به صورت كامل تحت تاثير قرار داد، افزود: به نظر مي‌رسد كه اين هواپيما براي مدت زمان طولاني بر فراز فلسطين اشغالي پرواز كرده باشد، دليل اين موضوع را در تلاش براي نشاندن اين بدون سرنشين توسط سيستم‌هاي راداري اين رژيم مي‌توان مورد اشاره قرار داد، صرف اين مدت زمان براي نشاندن اين هواپيما؛ خود فرصتي براي آن بوده تا بتواند به ماموريت خود ادامه دهد و در ارتفاع پايين با كيفيت‌ترين فيلم‌ها و عكس‌ها را به مركز كنترل خود ارسال كند.

اين كارشناس آگاه با اشاره به اينكه صهيونيست‌ها در مورد مكان پرواز اين هواپيما همچنان مبهوت بوده و نمي‌توانند مكان آن را تشخيص دهند و حتي سوال آنها از نيروهاي يونيفل در مورد احتمال پرواز آن از جنوب لبنان با پاسخ منفي اين نيروها مواجه شده، تاكيد مي‌كند: كشورهاي اطراف فلسطين اشغالي تواني براي ساخت و داشتن چنين بدون سرنشيني ندارند، اما هر كشوري كه اين اقدام را انجام داده؛ بايد به طور حتم از ظرفيت خوب صحراي سينا براي اين كار استفاده كرده باشد، چرا كه در اين بيابان 60 هزار كيلومتر مربعي نيروي نظامي قابل توجه مصري حضور ندارد و از اين منطقه مي‌توان به خوبي به اسرائيل نفوذ كرد و به آن ضربه زد.

وي در ادامه در مورد چرايي هدف قرار گرفتن اين بدون سرنشين توسط يك جنگنده اف 16 اسرائيلي هم مي‌گويد: فيلمبرداري آنها از صحنه هدف قرار گرفتن پهباد نشانه ضعف آنهاست و آشكار مي‌كند كه مي‌خواسته‌اند از آن بهره‌برداري تبليغي كنند. با توجه به تصوير پخش شده از هدف قرار گرفتن اين هوپيما، نبايد چيزي از آن مانده باشد تا بر خلاف ادعاي مطرح شده، بتوانند از سيتسم‌هاي جي.پي.اس و يا هدايت خودكار آن آگاه شوند.

وي در مورد نوع و مدل اين بدون سرنشين نيز تصاوير پخش شده توسط رژيم صهيونيستي را بسيار مبهم ارزيابي كرد و افزود: هر طرفي كه اين هواپيما را فرستاده، آن را به عمد در ارتفاع پايين پرواز داده تا شهروندان اين رژيم با مشاهده آن به دروغ‌هاي سران خود در مورد امنيت اسرائيل و توان آنها در مقابله با موشك‌هاي ايران پي ببرند، وگرنه اين پهباد مي‌توانست در ارتفاع بالاتري پرواز كند تا شناسايي آن سخت‌تر باشد.  
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط SADGYAN »

 [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/161903/الان-چند-پهپاد-در-آسمان‌اسراییل-است]الان چند پهپاد در آسمان‌اسراییل است؟ [/url] منابع نظامی می گویند پرواز پهپاد شناسایی بر فراز سرزمین های اشغالی، چند صدمین پرواز از این نوع بوده است.  گزارش مشرق، به دنبال اعلام منابع صهیونیستی مبنی بر اینکه یک هواپیمای بدون سرنشین را که احتمالا متعلق به حزب الله لبنان بوده در چند صد کیلومتری عمق سرزمین های اشغالی سرنگون کرده اند، برخی منابع در تهران به «ایران هسته ای» گفتند که پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز آسمان سرزمین های اشغالی اکنون امری «روتین» محسوب می شود.

یک کارشناس در این زمینه به «ایران هسته ای» گفت: «شاید همین حالا که من با شما صحبت می کنم چندین هواپیما در آسمان سرزمین های اشغالی بویژه مرزهای شمالی وهمچنین مناطق نزدیک جولان در حال پرواز باشد».

وی اضافه کرد: «این هواپیماها چند هدف را تعقیب می کنند. هدف اول تست میزان کارایی سامانه دفاع هوایی و پدافندی رژیم صهیونیستی است که تا اینجا کاملا ناکارآمد بوده است. هدف دوم، شناسایی و جمع آوری اطلاعات است و هدف سوم اینکه با تمرین های پی در پی در محیط دشمن توان عملیاتی نیروهای مهاجم افزایش پیدا کند».

برخی کارشناسان می گویند پروازهایی از این نوع روزانه چند نوبت اعلام می شود.

بنابر برخی گزارش های موجود، حزب الله لبنان به عنوان اصلی ترین طراحی کننده این گونه عملیات ها شناخته می شود ولی در واقع گروه های متعدد دیگری هم هستند که از مرزهای سرزمین های اشغای مبادرت به اعزام پهپاد به درون آن می کنند.

مطابق یک گزارش که «ایران هسته ای«» از آن مطلع شده، گروه های مقاومت توانسته اند ظرف سال های گذشته از طریق استفاده از پهپادها نقشه کاملی از عواض طبیعی و همچنین استحکامات نظامی اسراییل در عمق چند صد کیلومتری مرزهای فلسطین اشغالی ترسیم کنند که مطمئنا دارای اثرات مهمی در هرگونه درگیری احتمالی خواهد بود.  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط كيارش »

به گزارش المنار دبیر کل حزب الله لبنان فردا پنچ شنبه ساعت 20:30 (17:30 GMT) درباره ی آخرین تحولات از جمله این پهپاد سخنرانی خواهد کرد ! :razz:


[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط SADGYAN »

 [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/161871/وضعیت-فوق‌العاده-در-فرودگاه-هاي-اسرائیل]وضعیت فوق‌العاده در فرودگاه هاي اسرائیل [/url]  هاي صهيونيستي از ايجاد حالت فوق العاده و توقف حمل و نقل هوايي در صبح امروز به دليل وجود يك پهپاد در آسمان اراضي اشغالي، خبر دادند.  گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ رسانه هاي صهيونيستي با انتشار اين خبر، افزودند: از ساعت 5 صبح امروز، تمامي پروازهاي هواپيماهاي مسافربري از فرودگاه بن گوريون واقع در تل آويو، متوقف شده است.

در همين حال، مقامات نظامي رژيم صهيونيستي، از پرواز چند جنگنده براي شناسايي اين پهپاد خبر دادند.

گفتني است؛ طي چند روز گذشته، مقامات رژيم صهيونيستي در فرودگاه ها و مناطق حساس اين رژيم درپي ورود چند پهپاد به اراضي اشغالي حالت فوق العاده اعلام کردند.  
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام ؛

اگر به رفتارهای اسرائیل در سالیان اخیر دقت کنید متوجه میشوید که آنها عادت دارند رخدادهای شوک آور واقعی و مستند را همیشه پنهان کنند تا کسی چیزی از آن نفهمد و سر در نیاورد . این طور تصویر برداری از انهدام پهپاد و سپس منتشر کردن فیلم، از اسرائیلیها جدا" بعیده . به همین خاطر عرض کردم به احتمال زیاد کار خودشان است و مخصوصا" قصد داشته اند رسانه ای شود تا همه بفهمند .
با اینکه همیشه به پنهان کردن حقیقت علاقه دارند ولی در عوض تا دلتان بخواهد اهل توطئه و دسیسه چینی هستند و دوست دارند اتفاقهای غیر واقعی و ساختگی را پوشش رسانه ای دهند . مانند ماجرای انفجار روبروی سفارت اسرائیل در کشورهای مختلف دنیا .

dolphine عزیز ؛
نشاندن پهپاد لزوما" برای دسترسی به فناوری آن نیست و خیلی دلایل دیگر میتواند داشته باشد . این دیگر خیلی ساده انگاری است که گمان کنیم پهپاد را عمدا" ننشانده اند تا یک وقت روی سر مردم نیافتد !!!

احتمال دیگر که من میدهم این است که پهپاد متعلق به اسرائیل بوده و در حال پرواز متوجه میشوند که کنترلش از دستشان در رفته و یک اپراتور دیگر دارد آنرا کنترل میکند . (با توجه به زمان زیادی که پرنده در آسمان بوده) آنها هم وقتی از باز پس گرفتن کنترل پهپاد نا امید میشوند پیش از آنکه دیر شود پهپاد را منهدم میکنند ! البته فقط یک احتمال است .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: سقوط پهپاد،تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت.

پست توسط SADGYAN »

 رژیم صهیونیستی به وحشت افتاد 
 [url=http://www.bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر-نفوذ-هواپیمای-بدون-سرنشین-ایران-در-عمق-خاک-اسرائیل]تصاویر نفوذ هواپیمای بدون سرنشین ایران در عمق خاک اسرائیل![/url]  ها حاکی از نگرانی اسرائیل است که مبادا هواپیمای بدون سرنشینی (UAV) که روز شنبه توسط نیروی دفاعی اسرائیل سرنگون شد را ایران برای جاسوسی به تاسیسات هسته ای دیمونا فرستاده باشد. ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هواپیمای بدون سرنشینی که سرنگون شده احتمالاً بخشی از عملیات حزب الله است که از لبنان اعزام شده، تا از طریق نوار غزه وارد اسرائیل شود. [BLOCKQUOTE]  بولتن نیوز، نوشتۀ جاشوا دیاویدویچ- 7 اکتبر ، 2012: گزارش ها حاکی از نگرانی اسرائیل است که مبادا هواپیمای بدون سرنشینی (UAV


) که روز شنبه توسط نیروی دفاعی اسرائیل سرنگون شد را ایران برای جاسوسی به تاسیسات هسته ای دیمونا فرستاده باشد. ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هواپیمای بدون سرنشینی که سرنگون شده احتمالاً بخشی از عملیات حزب الله است که از لبنان اعزام شده، تا از طریق نوار غزه وارد اسرائیل شود.
  

 [FONT=]  
  تصویر    این تصویر از ویدیوئی گرفته شده که توسط نیروهای دفاعی اسرائیل IDFمنتشر شده و نشان می دهد که روز شنبه یک هواپیمای بدون سرنشین در ناحیۀ جنوب اسرائیل وارد حریم هوایی این کشور شده است- (منبع عکس اسوشیتد پرس)
  


   دفاع اسرائیل هواپیمای بدون سرنشینی که به عمق این کشور نفوذ کرده را هدف قرار داده است.
  
   ها حاکیست که مقامات امنیتی اسرائیل در حال بررسی این احتمال هستند که هواپیمای بدون سرنشینی که روز شنبه در اعماق خاک اسرائیل سرنگون شده جزئی از عملیات مشترک حزب الله و ایران بوده و احتمالاً برای جاسوسی در سایت هسته ای دیمونا اعزام شده است.  
  شنبه شب ارتش هنوزهم درحال بررسی بقایای هواپیمای بدون سرنشین (UAV


) سقوط کرده بود و هیچ اطلاعات رسمی در مورد تحقیقات خود منتشر نکرده بود.
  


 [FONT=][FONT=]تصویر 
  
  

   گزارش رسانه های اسرائیلی نشان می دهد که مقامات از این موضوع وحشت زده اند که مبادا هواپیمای بدون سرنشین مذبور بخشی از یک عملیات بزرگتر و با هدف جاسوسی از سایت های استراتژیک در داخل این کشور باشد.  
  به گزارش وب سایت عبری زبان وای نت Ynet، مقامات وزارت دفاع در حال بررسی این احتمال هستند که این هواپیمای بدون سرنشین به عنوان بخشی از عملیات مورد حمایت ایران و با هدف عکس برداری از تاسیسات هسته ای دیمونا، اعزام شده باشد. به گزارش رسانه های خارجی دیمونا محل استقرار برنامه سلاح های هسته ای اسرائیل است.
  
   به دنبال تشویق جامعه بین المللی است تا با جدیت و فوریت هر چه تمام تر برای از کار انداختن کردن تاسیسات هسته ای ایران وارد عمل شوند، و نشان داده در صورتی که همۀ راه های دیگر با شکست مواجه شود، ممکن است به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند. مقامات ایرانی هم تهدید کرده اند که هر گونه حملۀ اسرائیل بی درنگ با ضد حمله ای شدید مواجه خواهد شد که می تواند برای اسرائیل فاجعه بار باشد.  
   ها و هلیکوپترهای ارتش در فضای بازی در ناحیۀ النقب دیده می شود که به دنبال بقایای هواپیمای بدون سرنشین هستند. (منبع عکس: اسوشیتد پرس/ یهودا لاچیانی)  


 [FONT=]تصویر   
  

  طبق گزارش ها این هواپیمای بدون سرنشین، از لبنان بلند شده ، اما قبل از چرخیدن به سمت شرق و پرواز بر فراز غزه، با توجه به گزارش رادیو اسرائیل و درماریو ؛ از طریق دریای مدیترانه و از اطراف آبهای ارضی اسرائیل مسیری غیر مستقیم را طی کرده و وارد حریم هوائی اسرائیل شده است.  


[/BLOCKQUOTE] 
<!-- AddThis Button BEGIN -->[url=http://www.bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر-نفوذ-هواپیمای-بدون-سرنشین-ایران-در-عمق-خاک-اسرائیل#]تصویر[/url]

[url=http://www.bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر-نفوذ-هواپیمای-بدون-سرنشین-ایران-در-عمق-خاک-اسرائیل#]X[/url]
Share[url=http://www.google.com/reader/link?url=http://bultannews.com/fa/news/104788&title=تصاویر]Google Reader[/url][url=http://www.stumbleupon.com/submit?url=http://bultannews.com/fa/news/104788&title=تصاویر]Stumble Upon[/url][url=http://delicious.com/post?url=http://bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر]Delicious[/url][url=http://www.cloob.com/share/link/add?url=http://bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر]Cloob[/url]
[url=http://www.facebook.com/share.php?v=4&src=bm&u=http://bultannews.com/fa/news/104788/تصاویر]Facebook[/url][url=http://twitter.com/home?status=تصاویر]Twitter[/url][url=http://digg.com/submit?url=http://bultannews.com/fa/news/104788&title=تصاویر]Digg[/url]<!-- AddThis Button END -->
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”