«فتانه» براي جاسوسي به UCF اصفهان مي‌رود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

«فتانه» براي جاسوسي به UCF اصفهان مي‌رود

پست توسط ghalamman »

«فتانه» براي جاسوسي به UCF اصفهان مي‌رود
مردم ما بايد بدانند فناوري هسته‌اي چيست و كاربردهاي آن كدام است و چه نقشي در زندگي روزمره دارد. ما تا اطلاع رساني كامل فاصله زيادي داريم و عليرغم آنكه كارهاي بسيار زيادي نيز در اين مورد صورت گرفته است.
سريال «فتانه» كه عصر امروز با موضوع جاسوسي و ضد جاسوسي در سازمان انرژي اتمي كليد خورد براي فيلمبرداري به پايگاه UCF اصفهان مي‌رود.
به گزارش فارس، در مراسمي كه به مناسبت شروع تصويربرداري سريال «فتانه» در سازمان انرژي اتمي برگزار شد، جمعي از هنرمندان و مسئولين هسته‌اي كشور در سالن خوارزمي حضور داشتند.
بنابراين گزارش، در اين مراسم ابتدا كليپي با عنوان «پاشو سردار» به پاس ياد و خاطره سرداران هشت سال دفاع مقدس پخش شد و سپس «حسين سيمرغ» مديركل روابط عمومي سازمان انرژي اتمي طي سخناني اظهار داشت: كشور ما به صورت بومي دستيابي كاملي به چرخه هسته‌اي پيدا كرد و به مرحله غني سازي رسيد و به گفته رهبر معظم انقلاب دستيابي دانشمندان به فناوري برجسته هسته‌اي بالاتر از كشف و استخراج نفت در ايران است.
* سيمرغ: مردم ما بايد بدانند فناوري هسته‌اي چيست
وي دستيابي به انرژي اتمي را اتفاق بزرگي خواند و گفت: اين مسئله داراي كاربردهاي صنعتي و پزشكي و مجموعه گسترده‌اي از كاركرده است و به گفته رئيس سازمان انرژي هسته اي به نوعي از آن مي‌توان به عنوان رنسانس علمي ياد كرد.
سيمرغ به بحث فرهنگ‌سازي در زمينه انرژي هسته‌اي اشاره كرد و گفت: اين اتفاق بايد صورت گيرد و در انتقال اين موفقيت‌ها براي مردم بايد كار بيشتري كرد.
وي اظهار داشت: مردم ما بايد بدانند فناوري هسته‌اي چيست و كاربردهاي آن كدام است و چه نقشي در زندگي روزمره دارد. ما تا اطلاع رساني كامل فاصله زيادي داريم و عليرغم آنكه كارهاي بسيار زيادي نيز در اين مورد صورت گرفته است.
وي تأكيد كرد: مردم ما تصوير روشني از برنامه‌هاي اتمي كشورشان ندارند و متأسفانه حتي در قشرهاي دانشگاهي افرادي مي‌بينيم كه نمي‌دانند اين فناوري چيست و تصور مردم نسبت به اين فناوري ابتدايي است.
وي درباره فيلم‌ها و سريال‌هايي كه درباره انرژي هسته‌اي تاكنون ساخته شده است، گفت: در اين زمينه ما از 4سال قبل در سازمان سريال 13 قسمتي تهيه كرديم كه در مدت زمان 20دقيقه قصد داشتيم از شبكه يك پخش شود، اما پس از شش ماه امكان پخش نيافت و مجبور شديم آن را از شبكه 6 پخش كنيم.
سيمرغ گفت: در آن زمان بحث فرهنگسازي جدي نبود، ولي اكنون در طول اين 4 سال هر سازماني به صورت خودجوش و با پيگيري‌ها و هزينه‌هاي خودش سريال‌هاي متعددي در اين زمينه ساخته و كار كرده است.
مدير روابط عمومي سازمان انرژي هسته‌اي ادامه داد: در خصوص فيلم‌هاي سينمايي كمتر از فيلم‌هاي مستند و علمي در اين زمينه كاري ديديم. در اين چهارسال تنها يك فيلم سينمايي ساخته شد كه قرار بود در هفته دولت پخش شود به اسم «مدار 121 درجه» كه به كارگرداني فياض موسوي و تهيه‌كنندگي علي حجازي به سفارش سيما فيلم به مدت 97دقيقه آماده پخش است.
وي گفت: اين فيلم درباره يك دانشمند جوان هسته‌اي است كه موفق مي‌شود عمر راديوداروها را از 7 ساعت به چند روز افزايش دهد و كساني در پي فريب او هستند كه اين سريال احتمالا مهرماه از تلويزيون پخش خواهد شد.
سيمرغ افزود: يك فيلم مستند داستاني ديگر را كه به مدت يك سال و نيم روي آن كار شده، در دست داريم كه قرار است امسال آماده شود و در اين فيلم تاريخچه صنعت هسته‌اي كشور به تصوير كشيده مي‌شود تا در راستاي موفقيت هسته اي ساخته شود و براي تاريخ و آيندگان باقي بماند.
* پايگاه UCF اصفهان يكي از لوكيشن‌هاي ما است
حميد آخوندي در ادامه اين مراسم به عنوان تهيه‌كننده سريال فتانه گفت: مجموعه سازندگان سريال فتانه كه به هر طريقي در ساخت اين مجموعه ايفاي نقش مي‌كنند وظيفه خودمي داند كه در عرصه هنر و به زبان هنر ضرورت دستيابي به فناوري هسته‌اي را بيان كنند و حد واسط بين مردم و دانشمندان باشند.
وي ادامه داد: فيلمنامه فتانه در بيست قسمت نوشته شده و طبق برنامه‌ريزي‌هاي ما در پنج ماه آينده تصويربرداري آن به پايان مي‌رسد.
وي گفت: ما در تهران 30 لوكيشن داريم و مجموعا در كشورهاي دبي و اوكراين يك ماه تصويربرداري داريم لوكيشن‌هاي آن بازديد شده است. همچنين پايگاه UCF اصفهان يكي ديگر از لوكيشن‌هاي ماست.
آخوندي گفت: موضوع اين سريال جاسوسي و ضد جاسوسي است و در اين سريال سعي شده در بستر زيرين داستان ضرورت داشتن فناوري هسته‌اي بررسي شود.
* صدا و سيما در زمينه فرهنگ‌سازي انرژي هسته‌اي مشاركت بسياري داشت
در ادامه دكتر كرمي مشاور اين پروژه به اهداف و شرايط حاكم بر آن اشاره كرد و گفت: انرژي هسته‌اي در همه عرصه‌هاي كشور خصوصا در عرصه مسائل اقتصادي و بين‌المللي تأثير بسيار جدي دارد.
وي اظهار داشت: صدا و سيما در زمينه فرهنگ‌سازي انرژي هسته اي مشاركت بسياري داشته و پيش قدم بوده و چندين طرح براي ساخت ارائه كرده است.
بر اساس اين گزارش اسماعيل خليلي‌پور، معاون نظام ايمني سازمان انرژي اتمي، طي يك افتتاحيه نمادين، پس از قرباني يك راس گوسفند نخستين پلان سريال فتانه را كليد زد كه در اين سكانس علي قربان زاده، مهدي صبايي، مجيد مشيري، قاسم زارع حضور داشتند.
از حاضران اين مراسم مي توان به جواد اردكاني، سعيد نيك‌پور، محسن علي‌اكبري،جمشيد شاه محمدي، مجيد مشيري، صبا كمالي،سعيد داخ و علي قربانزاده اشاره كرد.


منبع:http://asriran.ir/view.php?id=24860
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”