گوشی افتاده در جوی آب ...

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي نوکيا بحث و تبادل نظر نماييد

مدیران انجمن: Thunderclap, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

گوشی افتاده در جوی آب ...

پست توسط dolphine »

[HIGHLIGHT=#f2f2f2] 
سلام و خسته نباشید

چند روز پیش بر اثر یه بی احتیاطی گوشیه نوکیا ان 82 من مستقیم افتاد داخل جوی ابی که سرشار از لجن بود و رفت زیر لجنها ... به سرعت پریدم و اون از زیر لجنها درش آوردم و سریعا خاموشش کردم.

بعدشم باطری و سیم کارتمو خارج کردم .

و موقع حرکت تو ماشین اونو از پنجره ماشین بیرون نگه داشتم که ابهای کثیف و اشغال و لجنهای احتمالی بر اثر فشار باد ازش خارج بشه ...

بعد از 3/4 ساعت که ظاهرا خشک شده بود ... روشنش کردم ولی مدام خود به خود شماره گیری میکرد و دوربینش فعال میشد و خاموش میشد ... و هی اعداد وارقام عجیب و غریب رو ال سی دیش ظاهر میشد ...

بالاخره بعد از چند روز این اتفاقها قطع شد . ولی الان با باز کردن درب کشویی لنز دوربین ... دوربینش فعال نمیشه ... یعنی 10 بار نمیشه ... یه بار میشه ... فکر کنم داخلش کثیفه ... نمیدونم چطوری قاب گوشیو باز کنم ... نمیخوام بدم به تعمیر کار چون اطلاعات شخصیم توشه و به تعمیرکارها اعتماد چندانی ندارم .

ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه مراحل باز کردن قاب گوشی نوکیا ان 82 رو دارید برام بصورت تصویری بزارید ...

سپاسگزارم.

==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

Re: گوشی افتاده در جوی آب ...

پست توسط Mahdi Mahdavi »

, عزیز سلام.
کار که از کار گذشته.اما بری تجربه میگم. اون کار که باطری رو خارج کردید کار بسیار خوبی بود اما این که گوشی رو خیس در معرض فشار هوا قرار دادید باعث میشه آب بیشتر داخل گوشی بشه.

پیشنهاد میکنم به همون تعمیرکار بسپارید.چون اولا داخل گوشی پر از فلت و قلعات حساسه. و دوما اگر هم خودتون باز کنید معمولا نمیتونید کاری کنید.چون بیشتر اوقات وسیله میخواد.مثلا اتانول. اولتراسونیک و هیتر و ....
در هر صورت این آموزش باز کردن N82 هست.

Please Login or Register to see this code
ناگهان چقدر زود دیر میشود !
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

سلام :razz:

در اکثر این مواقع با ایجاد سولفیتگی(اصطلاح) بین پایه های IC ها و چسبیدن پایه ها بهم، این مشکل پیش میاید. شما گوشی رو اگر به تعمیر کار بسپارید(اگر IC دوربین اسیب ندیده باشه) تنها با یک عدد مسواک و مقداری تینر این سولفیتگی رو برطرف خواهد کرد و درنهایت شاید فقط باید یکبار با روغن رفلکس پایه هارو حرارت داد تا تمیز بشن. البته احتمال اسیب دیدن IC ها نیز وجود دارد، چون مدتی از گوشی به این صورت استفاده کردید. در هر صورت در این مواقع در اولین فرصت گوشی رو به تعمیرگاه ببرید تا خرابی ها بیشتر نشه... شاید الان نیاز به تعویض قطعات باشد، ولی اگر گوشی رو روشن نمیکردید همان مسواک و تینر کفایت میکرد :D به شخصه زیاد این کار رو انجام دادم

پیروز باشید :razz:
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA »

خود خشک کردن هم خیلی مهم هست، با سشوار، کنار اجاق گاز گزاشتن یا روی شوفاژ یا در معرض آفتاب خشک کردن یا گرفتن جلوی باد شدید درست نیست ممکن هست صفحه مدار از فرمش خارج شه یا به قطعات بیشتر لطمه وارد شه

بهترین راه خشک کردن گوشی ها هم این هست که اونها در یک جعبه کنار مواد رطوبت گیر قرار بدین، این بسته ها درون قوطی قرص ها ، کیف و کفش ،... هستن اونها دور نریزید ممکن هست یکروزی بکارتون بیان

اگر هم از این مواد نداشتین گونی برنج بهترین راه حل خواهد بود، گوشی رو بکنید تو گونی برنج تا رطوبتش رو بکشه
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

پست توسط dolphine »

از راهنماییهای شما عزیزان سپاسگذارم ... واقعا نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: mahdi mahdavi , ashkan95 , sorena و دیگر عزیزان ...

باید سرچ کنم ببینم نمایندگی اتصالات که قبلا ازش خریدم کجاست ... اگه نمایندگیشون جمع شده باشه باید یه جای معتبر پیدا کنم .
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 4044 بار
سپاس‌های دریافتی: 1081 بار

پست توسط Mohammad.Jafar »

دوست من با اقدام فوري شما هر گونه نگراني از بين رفته
N81 خود من افتاد توي "گلاب به روتون" سريع با هر وضعيتي كه بود درش اوردم و باطري رو از توش در اوردم بعدش داخل يك كيسه انداختم و بردم خونه البته قبلش چند تعميرگاه هم بردم كه حرفهاي نا اميد كننده ميزدن كه بعدا مشخص شد حرفهاشون باد هوا بوده و از روي فرصت طلبي بوده
توي خونه هم اون گوشي رو با اون وضع افتضاح با آب شستشو كامل دادم به طوري كه حتي داخل دوربينش هم آب رفت! :-O
بعد از اون چندين ساعت توي آفتاب گذاشتمش تا خشك بشه! (اگر دقت كنيد تمام مراحل طوري انجام شده كه گويا يك تكه پارچه اون تو افتاده و من شستشو دادم!!! )
بعد از 4-5 ساعت رفتم سراغش تا ببينم اوضاع چه جوريه اولش تا روشن شد خاموش شد كه من هم سريع باطري رو در آوردم و كلا درست كار نمي كرد ولي بعد تر وضعش بهتر شد و فقط در LCD اش مشكل آب جمع شدن داشت كه آب مثل ابر جلوي تصوير بود كه بعدا خيلي بهتر شد
دوربينش هم كاملا سالم موند!

در ضمن اصلا سراغ اتصالات نرو كه وحشتناك كلاه بردار هستند
كلا تعميركاههاي به اصطلاح رسمي همشون همينطوري هستن
ارسال پست

بازگشت به “Nokia”