PDA چیست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۱۷ ب.ظ

PDA چیست؟

پست توسط semon »

PDA چیست؟[External Link Removed for Guests]
 PDA یا [External Link Removed for Guests] یک دستگاه دستی قابل حمل و دارای سیستم عامل است.
 دستیار دیجیتالی شخصی ([External Link Removed for Guests]) دستگاه هایی هستند که طیف گسترده ای از کارکردهای الکترونیکی را در یک بسته دستی قابل ترکیب می کنند.
 این دستگاه با نام های hand held (دستگاه دستی) ، mobile computer  (موبایل کامپیوتر) و data collector  (دیتا کالکتور) نیز در ایران مشهور هستند.
 با استفاده از این دستگاه میتوان دقت و سرعت کار واحد های هرسازمان را افزایش داده و درصد اشتباهات و مغایرات را کاهش دهیم که باعث صرفه جویی چشم گیری در زمان و هزینه عملیاتی خواهیم داشت
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
 مدیر عامل شرکت اپل ، جان اسکولی در سال ۱۹۹۲ اصطلاح PDA را اختراع کرد ، اما دستگاه هایی که در این توضیحات قرار دارند تقریباً یک دهه قبل وجود داشته اند.
 در اواسط دهه ۱۹۹۰ ، تولید کنندگان PDA ، پیجر و تلفن های همراه شروع به ترکیب عملکرد این دستگاه ها با یک نوع دستگاه جدید کردند که اکنون به عنوان تلفن هوشمند شناخته می شود. شرکت های نوکیا ، IBM و Palm در آن زمان برخی از بازیگران اصلی بازار بودند.
 PDA و تولید کننده پیجر Research in Motion Limited اولین گوشی هوشمند بلک بری خود را در سال ۲۰۰۰ منتشر کرد و این شرکت در بیشتر دهه اول قرن در این بازار حاکم بود. در سال ۲۰۰۷ ، اپل اولین آیفون ، یک تلفن هوشمند لمسی را منتشر کرد و طی ۵ سال بازار از دستگاه های دارای صفحه کلید فیزیکی دور شد.
کاربرد PDA
[External Link Removed for Guests]
 PDA  دستگاه دستی است که ترکیبی از ویژگی های محاسبات ، تلفن/فکس اینترنت وشبکه است.
 PDA معمولی میتواند به عنوان تلفن همراه ، فرستنده فکس ، مرورگر وب و سازمان دهنده شخصی عمل کند و تقریبا در هر مکانی که نیاز به جمع آوری و پردازش اطلاعات به صورت مکانیزه باشد می توان از این دستگاه استفاده شود برای مثال:
 مدیریت درمان بیماران ، کنتورخوانی آب و برق و گاز ، انبار ، نمایشگاه ، مبلمان ، پخش و توضیع محصولات ، مراکز آمار ، شرکت های خودروسازی ، صنعت هتلداری ، بازرسی و نظارت ، ثبت سفارش در فروشگاه ، پارکینگ ، صدور بلیط ، مراجع امنیتی و دریافت و تحویل بار و ….
ویژگی های PDA
[External Link Removed for Guests]
 از ویژگی های این دستگاه میشود به چندتا از آن ها اشاره کرد:
 [External Link Removed for Guests]ها سیار هستند و حمل و نقل آسانی دارند ، دارای سرعت بالا میباشند ، دارای بدنه ی قوی ، ضدآب و ضد ضربه هستند ، برای صرفه جویی در زمان و هزینه بهترین انتخاب ما میتوانند باشند ، دارای شبکه بی سیم ، شبکه GPS ، شبکه GSM هستند ، بلوتوث و دوربین داردند و طیف کاری این دستگاه ها بسیار زیاد است.
  

[External Link Removed for Guests]

 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دانش عمومی”