خبر های قیمت ارز(13.500 تومان-31فروردین| در حال کاهش)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

Re: خبر های قیمت ارز(13.500 تومان-31فروردین| در حال کاهش)

پست توسط sinaset »

گزارش خبرگزاری موج، در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران پنج شنبه 24 آبان قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد.

بر این اساس دلار آمریکا 11 هزار 900 تومان، یورو با قیمت 13400، پوند 17294، دلار کانادا 10543، درهم امارات 3669و لیر ترکیه 2340 تومان شد.

منبع قیمت های اعلامی در خبرگزاری موج استعلام قیمت ها از سه صرافی در میدان فردوسی است.

[External Link Removed for Guests] خبر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد کشتی آرای این تغییرات را بیشترین مقدار کاهش در چند وقت اخیر دانست و افزود: امروز قیمت سکه به 3 میلیون و 570 هزار تومان، نیم سکه 1 میلیون و 870 تومان، ربع سکه یک میلیون و 50 هزار تومان و سکه یک گرمی نیز 650 هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به افزایش 10 دلاری هر انس­ طلا در بازار جهانی گفت: با وجود افزایش قیمت جهانی طلا ، اما در بازار داخلی امروز هم شاهد کاهش قیمت ها­ بوده ایم.

کشتی آرای با بیان اینکه هر گرم طلای 18 عیار امروز 340 هزار تومان عرضه شده است ادامه داد: کاهش نرخ ارز ،​ کاهش تقاضا،​ فعالیتهای انجام شده بانک مرکزی و انتشار اخبار جمع آوری دلالان خیابانی،­ دلیل کاهش قیمت طلا بوده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد فروشندگان از خریداران پیشی گرفته است گفت: حباب سکه امروز به کمتر از 300 هزار تومان رسیده که کاهش تقاضا برای خرید سکه دلیل آن است.

وی افزود: به نظر می رسد این کاهش ادامه داراست.

[External Link Removed for Guests] خبر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام

بنظر میرسه،با نابود سازی دلال ها و رفتن انها از بازار، بازار کاذب ایجاد شده،توسط این قشر! از بین رفته! و اگر این روند مثل گذشته! نباشد! و دیگر نتوانند به بصورت فرعی برگردند تا بازار را بهم بریزند! این روند کاهشی ادامه خواهد داشت.

و احتمالا اگر این روند کاهشی قیمت ادامه داشته باشد! با توجه به اینکه،تحریم های .. دیگر در کار نیست، و ان قشر سوء استفادگر، مجبور میشوند ارزهای خودشان را به بازار عرضه کنند.

و در نتیجه شاید این خبر شیرین به گوش همه برسد، که دلار به زودی به زیر 10 هزارتومان برسد! و این گزینه احتمالش بالا می باشد! (با توجه به اینکه دلال ها از بازار خارج شده اند، ..) انشالله .

و احتمالا با توجه به حرف ها و حدیث ها(بعضی ها! ) قیمت دلار بین 8 تا 10 هزارتومان ثابت می ماند! که این برای مردم بازهم خوب نیست! و اگر مردم به اعتراضات ها خودشان ادامه دهند! دولت مجبور میشود! مثل دفعه قبل!(یعنی همین هفته!) با اجبار هم که شده! ساختارها و عیب ها خود در بانک ها و جاهای دیگر را اصلاح و صحیح کند و در نتیجه، قیمت دلار نیز کاهش پیدا کند .

با توجه به گفته خیلی ها، قیمت دلار به تحریم ها مربوط نیست! و بیشتر عوامل داخلی می باشد! و احتمال زیاد قیمت دلار باید زیر 5000 تومان باشد! ..

باتشکر.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8695 بار
سپاس‌های دریافتی: 13239 بار

پست توسط Java »

امیدوارم این بار خدمتگذاران عزیز به کشور و مردم اجازه کاهش قیمت ها را بدهند و مانع سقوط قیمت دلار نشن.

سهم این حقیر  :grin: از میزان ذخایر ارزی کشور مبلغ 125 دلار حق ماموریت خارجه بود که هفته گذشته به قیمت 13600 تقدیم دوستان صراف نمودیم.
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی

https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام 

البته ای کاش میگذاشتید،بعد از کاهش قیمت ارز رو میفروختید. چون واقعا کشور در وضعیت بد اقتصادی قرار داره.. 

جدول کاهش نرخ ارز از 13 ابان تا به امروز

تصویر

[External Link Removed for Guests]خبر.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام

متاسفانه قیمت طی دیروز و امروز بالا رفته ... فعلا از زدن نرخ خود داری میشود!

بنظر میرسه این مافیایی که در عمل بالا و پایین کردن قیمت ارز است، هنوز پابرجاست! و ظاهرا قصد ندارد اجازه دهد قیمت ها کاهش پیدا کند..

از اول هفته، قیمت ها دوباره در حال برگشت به حالت قبلی می باشد! احتمالا هنوز دلال ها و .. هم هستن!

باتشکر.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6862 بار

پست توسط bamn »

sinaset نوشته شده: دوشنبه 28 آبان 1397, 1:15 pmباسلام

متاسفانه قیمت طی دیروز و امروز بالا رفته ... فعلا از زدن نرخ خود داری میشود!

بنظر میرسه این مافیایی که در عمل بالا و پایین کردن قیمت ارز است، هنوز پابرجاست! و ظاهرا قصد ندارد اجازه دهد قیمت ها کاهش پیدا کند..

از اول هفته، قیمت ها دوباره در حال برگشت به حالت قبلی می باشد! احتمالا هنوز دلال ها و .. هم هستن!

باتشکر.

.
با عرض سلام مجدد .

به نظرم در این مورد فقط مافیای ارز و سکه مقصر نیستند ، همه مقصرند!

خیلی ها انتظار داشتند همانطور که با افزایش قیمت ارز و سکه ، قیمت اجناس مختلف در بازار افزایش یافت ، با کاهش قیمت ارز و سکه ، قیمت های بازار هم با کاهش مواجه شود ، اما مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت باعث شده تا انگیزه ها برای ادامه روند نزولی ارز و سکه کاهش یابد .

خود بنده بعد از اسباب کشی که داشتم رفته ام تقریباً 4 ملیون تومان جنس برای مغازه خریده ام ، معادل همین خرید را اگر پارسال انجام می دادم تقریباً 1.5 ملیون می شد . حالا اگر قیمت ها کاهش یابد زیان بنده را چه کسی می دهد!؟

حالا ممکن است بگویید وقتی کاهش قیمت در همه سطوح اتفاق بیافتد دیگر کسی ضرر نمی کند . اما هیچکس حاضر نیست اولین نفری باشد که قیمتش را کاهش می دهد تا بقیه دنباله روی کنند . این کار را اول باید دولت انجام دهد که همه می دانند انجام نمی دهد!!!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام بر شما

خوب مافیای به مردم هم وصل هستن دیگه. اصولا اگر مردم اتحاد داشته باشند و اختلافات بینشون کم باشه،که گروه های مافیای بینشون شکل نمی گیره!

میان میگن، قیمت دلار رو دولت نمیزاره پایین بیاره(دلال ها یا هرکسی که دنبال ماهگیری هستن)، دولت خودش تویه این کارها دست داره! (درست یا غلطش رو کار ندارم) تا از ضعف مدیریت موجود در کشور و همچنین اختلافات بین مردم بهترین استفاده کنند. 

در نتیجه کسی نمیاد دلارها (که برای سود نگه داشته!) را بفروشد! چون جنگ روانی را به نفع خودش می بیند و مردم را حامی خودش می بیند! که به اون حق میدهد که اینطور درامد زایی کند!(دزدی،یا رانت یا زالو صفتی)

مردم متاسفانه از بی فرهنگی زیاد رنج می برند! و این قدمت تاریخی هم دارد! که باید تشریح کرد،که منافع جمع را باید دید،نه فرد! باید این تشریح کرد! که هرکس باید دقیقا اندازه سهم و نیازش درامد داشته باشد! اگر یکم بیشتر شد! به اقتصاد ضربه وارد میشود! (و طبق بعضی احادیث نیز از یک میزان مشخص! بیشتر دریافت کرد دزدیست! و حق دیگران است قطعا)

دیگه چه برسه به دلال و (رئیس هاشون و ..) که رسما داره از مردم دزدی کلا میکنن! و به 80 میلیون جمعیت کشور اعلام جنگ داده! .. (و هرچند مقصران این ضعف در دولت نیز،جرمشون کمتر از ان دلال ها نیست! ) و البته مردم نیز با فرهنگشون! نیز در به وجود امدن این شرایط مقصر هستن.(که البته همه این ها روز قیامت به صورت دقیق مشخص میشه! و خدا شکر اونجا دیگه پرونده ای نه گم میشه! نه کم میشه! نه فراموش میشه.. نه کسی می تونه حرفه اضافه بزنه! ... و نه جنگ روانی!  ... و چه زیباست اون روز بزرگ خدا . و چه زیان کار و بدبختن دنیا پرستان و خلافکاران در ان دنیا!. )

باتشکر.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5786 بار

پست توسط shafagh »

فعلا در بحبوحه جنگ رواني امريكا عليه اقتصاد ايران هستيم و اين تبليغات تحريماتي كه كاخ سفيد در اين ايام در دنيا براه انداخته ممكن است من غير مستقيم  اثراتي هم بر قيمت دلار و يا طلا داشته باشد اما به احتمال زياد موقتي است.

كشورهاي متعددي در دنيا هستند كه ممكن است مرعوب تهديد هاي تحريمي و اقتصادي واقع شوند و  از انجا كه تجارت خارجي ايران مرتبط با بعض اين كشورهاست موج ان  هرچند كم اهميت ممكن است در بازار سكه و ارز تاثيرهايي داشته باشد. اما اينكه گفتم موقتي است از ان جهت است كه امريكا با وجود نقض عخدنامه بين المللي برجام اينبار نمي تواند به تحريم هاي خود جامه قانوني بپوشد زيرا نه سازمان ملل و نه كشورهاي اروپايي كه از شاهدان، ناظران و حتي عاملان انعقاد اين قرار داد متقن بوده اند در مقابل ايران و حقوق كشور ايران مسئول هستند و واقعا عذر و بهانه اي هم براي همراهي با امريكا ندارند.
لذا اين بار امريكا تنها  به ميدان تحريم وارد شده است و در تصميم خودسرانه و جابرانه او شريك و ائتلافي وجود ندارد و از انجا كه از نظر قوانين بين المللي كاملا حق با مردم و دولت جمهوري اسلامي ايران است چنين تحريم هاي منشاء تاثير نيست و بزودي هيبت چنين تحريم كاذبي در هم خواهد شكست كه مسلما تاثير جامعي بر قيمت دلار و يورو و طلا در ايران خواهد داشت.

اما اين تنها منشاء بي ثباتي دلار در كشور نيست و همانطور كه دوستان گفتند عوامل مضر سودجو  كه مثل موش جونده در بازار اينطرف و انطرف مي دوند نيز در ايجاد اين بي پباتي دخيل هستند. بالاخره اينها درست مثل همان موش هاي مخربي هستند كه اگر انها از انبار اقتصاد بيرون بيندازند يك جاي ديگر را سوراخ ميكنند و وارد ميشوند. اين ها هر راهي را كه مسئولان امور بر انها ببندند در ارتباطات و ارسال علائم پنهان به يكديگر ( اين ها شبكه هستند) برنامه ريزي مي كنند و روش هاي ديگري را در پيش ميگيرند تا به مقصود برسند. مسئولين امور اقتصاد كشور، نيروهاي قضايي و انتظامي و ساير ناظران و دست اندركاراني كه در مبارزه با اين شبكه هاي مخل و مضر هستند بايد بسيار سريع الانتقال و فرز باشند و چون رنگ اين شبكه ها درست مثل اختاپوس هر لحظه عوض شده و خود را در عرصه بازار با هر تغيير و تحولي وفق ميدهند سريعا تغيير جريانات را كشف كنند. اين شبكه ها پايگاه ثابت و مشخصي ندارند اما رد پاي انها در دنياي ديجيتال و موج هاي ارسالي دهن به دهن در بازار ها قابل شناسايي است.
حالا من كاري به شگردها و سياست هاي نيروهاي انتظامي و قضايي ندارم و اصلا وارد به اين امور هم نيستم اما از ايجاد شبكه هاي جاسوسي در اين شبكه هاي مضر و سرطاني يكي از بهترين اقدامات است انهم در شبكه هايي كه نه روساي مشخص و مغلومي دارد و نه كارگزاران مشخصي.

مسئله مهم ديگر مسئله توزيع است. نبايد به واحدهاي توليدي چه صنعتي و چه كشاورزي اجازه داد كه كالاها و اجناس اشان را بجاي ارسال مستقيم به واحدهاي فروش در بازار با قيمتي بيشتر به دلال ها و واسطه ها بفروشند چرا كه همين ها خون خريداران را در شيشه ميكنند. ان واحد توليدي كه كالاهايش زا بجاي ارائه مستقيم به بازار به اينها مي فروشد ممكن است مثلا چند ده ميليوني بيشتر نصيبش شود ولي همين دلال ها و واسطه ها به چند صد ميليون و ميليلرد ميرسند.

اجازه دهيد مثال كوچكي را بگويم البته عذر خواهي ميكنم اگر اسم سيگار را مياورم. بنده قبل از بالا رفتن قيمت دلار سيگار بهمن مثلا سويسي را پاكتي 1500 تومان ميخريدم كه البته بنظرم شركت دخانيات هنوز يك شركت خصوصي نشده باشد. بعد از مدتي يكدفعه شد 2000 تومان! خوب چاره اي نبود راضي بودم. چند روز بعد شد 2500 تومان! خوب گله اي نبود باز هم راضي بودم. چند روز بعد شد 3000 تومان! گفتم چاره چيست ميخرم. چند روز بعد شد 3500 تومان! يك كمي پيشاني ام عرق كرد اما چاره اي نبود براي خريد دست به جيب شدم. چند روز بعد شد 4000 هزار تومان! اينبارهم از انجا كه عادت ندارم مثل عامه زبان به شكوه و شكايت باز كنم خريدم. پس فرداي ان روز شد 4500 تومان! چون ديگر كم كم به بالا رفتن قيمت عادت كرده بودم امر غير قابل انتظاري برايم نبود. دو روز بعد شد 5000 هزار تومان! گفتم اين ديگر اخر خط است و قيمت از اين كه هست بالاتر نمي رود! يكي دو روزي گذشت شد 5500 تومان! جرقه اي در ذهنم زد كه الان بهترين موقعيت براي ترك سيگار است اما كمي كه تحمل كردم ديدم نه فعلا نمي شود با خودم گفتم اگر شد 6000 تومان واقعا ان را كنار ميگذارم! چند روز بعد واقعا شد 6000 تومان! ضمن خريد با خودم گفتم اين شركت دخانيات دارد چه ميكند چرا اينطور به سر مردم مياورد؟ اخر اين چه روزگاريست براي مردم درست كرده مگر دين و ايمان و آيين و حق و حسابي در كار نيست دلار دو برابر يا حد اكثر دوبرابر و يك سوم شد اما شركت دخانيات قيمت سيگار را كرده چهار برابر! ما به همان سه برابر قيمت قبلي يعني 3500 تومان هم راضي هستيم ولي چرا 6000 هزار تومان انهم يك شركت دولتي؟  خلاصه بي سيگاري زده بود بسرم و هي در دلم اعتراض ميكردم. آخه من از كجا بياورم سيگار پاكتي 6000 هزار تومان بخرم. من قبل ها بخاطر همين بالا رفتن قيمت سيگار وينستون ان را كنار گذاشتم زدم روي كشيدن سيگار عمله كش حالا كه سيگار وينستون ساخت داخل هم شده 12000 هزار تومان خوب چكار كنم؟

خلاصه دردسرتان ندهم مدتي بر اين منوال گذشت و چون نمي توانستم سيگار 6000 توماني بخرم رفتم سراغ سيگار Zika 3000 توماني كه بگمانم تنباكوي ان مال مزارع كشور پرو يا مكزيك باشد كه خبلي تند و دود زاست. با هر مكافات و سرفه كردني كه بود چند روزي با ان ساختم  و بعد رفتم سراغ يك سيگار كه مي گفتند خارجي است و واقعا 2000 تومان ارزان بود. وقتي تاريخ ان را خواندم ديدم تاريخ توليدش 2008 است يعني 10 سال قبل!  گفتم عيبي ندارد بالاخره بهتر از سيگار 6000 تومان داخلي است! اما كشيدن همان و مثل برق گرفته ها شدن همان!

سر دوستان گرامي را درد نياورم بالاخره برگشتم سراغ همان سيگار 6000 توماني كه البته كمي نزول اجلاس كرده بود و رسيده بود به قيمت 5000 تومان و تا امروز هم مثل هواپيمايي كه بزنند روي خلبان خودكار ثابت مانده!

البته واقعا بايد ببخشيد كه من اين مثال را اوردم و سخن هم طولاني شد اما غرض اين نتيجه گيري بود كه چرا يك مصنوع در يك شركت كه خصوصي هم نيست با دو برابر شدن دلار بايد سه برابر و نيم شود؟ ايا اين قيمت قيمت تعيين شده از جانب شركت دخانيات است يا فرمايش خان سالارهاي نفوذي در بازار به اسم واسطه و دلال؟! اگر قيمت قيمت مصوب شركت دخانيات نيست كه نيست پس چرا در مغازه ها با همان قيمت 3000 تومان وجود ندارد؟ چرا كاذبا 5000 تومان است؟

من معمولا در چيزي كه نمي دانم اظهار نظر نمي كنم كه خداي نكرده با حرفي بي اساس باعث تشويب اذهان شوم و مسئول واقع گردم اما وافعا از مسئولين اين شركت انتظار است به اين سوالات پاسخ دهند. ( اين ها فقط سوال است و خداي نكرده بستن اتهام نيست) مغازه ها مي گويند ما اين سيگارها را از دلال ها ميخريم. خوب اين دلال ها اين سيگار هاي جديد التوليد را از كجا مي اورند؟ سيگارهايي را كه  شركت دخانيات بين مغازه ها توزيع مي كند كجا هستند؟ (اين سوال از همه سخت تر است و باز هم عرض ميشود يك سوال است و هيچ اتهامي را متوجه اين شركت محترم نمي نمايم) آيا عواملي در شركت دخانيات توليدات اين كارخانه را براي كسب سود بيشتر بجاي توزيع در بازار با قيمتي بيشتر به واسطه ها و دلال ها ميفروشند؟ آيا با شرايط حاكم بر بازار سيگار كه عرض شد خريداران و مصرف كنندگان حق دارند چنين سوء ظني ببرند؟ 

البته باز هم عرض ميشود تا زماني كه از مسئولان شركت دخانيات كسي اينجا نباشد كه در معرض اين سوالات قرار گيرد و پاسخي دهد هر گونه پيش داوري و اظهار نظري كه به متهم سازي دست اندكاران محترم  اين شركت بينجامد ظلم و بي عدالتي است. حالا من شايد خودم از طريقي اين مسئله را به شركت دخانيات منتقل كردم و پلسخي هم دريافت نمودم. 

از اين قضيه كه بگذريم بحث كلي در مورد  توزيع صحيح و عادلانه كالاهاي توليدي واحدهاي توليدي و كوتاه كردن دست دلال ها و واسطه ها و شبكه ها از بازار بود. آيا واقعا ما در بخش توزيع عادلانه و مردمي اشكالي نداريم؟ ايا نظارت كافي براي اين امر صورت مي پذيرد؟ ايا قواي ناظر و اجرائياتي بر اين قضيه اشراف دارند و قادر هستند معاملات پنهان و غير قانوني را كشف كرده و علاج نمايند؟ 

با عرض عذرخواهي مجدد از دوستان عزيز بخاطز تطويل كلام و همچنين sinaset گرامي كه در تاپيك ايشان در مورد قيمت ارز اين مسائل را عنوان نمودم كه بهرحال خللي در گزارشات اخبار ارزي ايشان ايجاد نمي نمايد و بهرحال ممكن است در چنين تاپيك هايي چنين صحبت هايي هم درج شود كه نوعي تنوع است.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام .

کاربر "shafagh 2" خواهش میکنم.

البته ان ... که گفتید،خوب نیست! انشالله که بتوانید از ان جدا بشوید .

اما بطور کلی، ما یک مجموعه ادم در کشور داریم،که بر اساس عادت های خودشان و گذشتگانشان میخواهند ان مسیر را طی کنند!

مثل دوره بچگی که مدرسه می رفتن! و همینطوری با خواندن چند درس بی معنا ! زندگی را میگذراندند!(هم دانش اموز،هم معلم و هم پدر و مادر و هم جامعه هر چهارتا مقصر بودن!) اکنون وقتی به ادارات (ایران!) میروند، میخواهند زندگی خودشان به همان سبک قبلی بگذرانند! و اصولا چیز بخصوصی ندارند! بعضا نیز با اشنا و ارتباطاتی که داشتن سرکار امدن!

و البته در ایران بودن یک امتیاز ویژه هم دارد! از کارمند اداره تا مردم عادی.. همه می تواند از خم بودن،یک برگ درخت در بیابان! نیز ایراد بگیرن و 100 درصد مقصر ان را دین و حاکمت و خدا(نعوذبالله) بدانند! و خودشان نیز دست به سیاه سفید نزنند! بلکه هر کاری دلشان خواست انجام دهند..(نحویه تربیتی که حاصل افراط و تفریط دیگران با این اشخاص که اکنون اینطور ماهیت خودش را نشان داده!)

از امتیازات ویژه دیگر این است،که وقتی تظاهرات اتفاق می افتد! ناگهان دیده میشود! کارمندان ادارات(دولتی) حقوق هایشان بالا میرود! :-( کارمند ادارات به اسم یک کارمند ساده و قشر پایین دست شناخته میشود! در هر وضعیت بد اقتصادی! حقوق کماکان ثابت است! کارخانه یا اداره کلا حرفی برای گفتن نداشته باشد! بازهم حقوق هست! اگر اون کارخانه و یا اون اداره تعطیل بشود! بازهم ان نیروها به جایی دیگر انتقال میابند و کلا، چیزی به نام اخراجی و ...! وجود خارجی ندارد! (از پدر و مادر مهربان تر شنیدید بودید؟! )

این کارمند ها، و کسانی که همیشه انتقاد دارن! و همیشه سابقه کاری زندگیشان رو به رخ میکشن تا حقوق و مزایا بیشتر دریافت کنند! و همیشه به دنبال فرستادن فرزندانشان به ادارات هستن!

دو داستان نقل میکنم!

یک شرکت خصوصی (اینترنتی معتبر) :

یک روز رفته بودم(در اتاق کنار ما بودن و صداشون رو میشنیدیم)،یک شرکت خصوصی،رئیس اداره داشت با کارمند خودش بحث میکرد ، اونم با لحن بسیار تند و شدید!(فکر میکنم در رابطه با حقوق بوده) .. کارمندش بهش گفت! من اینجا سابقه کار دارم، اگر .. نکنی میرم شهرداری و .. !

باور کردنی نبود! رئیس بلندش و داد زد و دستش گرفت یالا برو اون اداره که گفتی شکایت کن،داشت به زور از اتاق می انداختش بیرون که بره این کار رو کنه! .. (یک مدیر اومد،به رئیس یک تذکر داد و گفت، اقایی فلانی.. شما کوتاه بیاید و احترام بزارید و .. تا کمی مسئله حل شد)

یک داستان از همسر یکی از کارمندان اداره دولتی منطقه ما!:

اینجا،نفت و گاز زیاده داره . (بخصوص نفت) انگلیس،اسرائیل زمان شاه،اینجا بودن و برای خودشون خونه ساخته بودن(خونه سازمانی مجلل و ولایی و جدا از منطقه ها شهر(جدا به معنی،در منطقه خاص تر)) بعد از انقلاب، اون رفتن و این خونه به کارمندان ادارات دولتی (نفت) در زمان فعالیتشون داده میشه تا سن 60 سالگی(باز نشتستگی)(بعد از انقلاب بازهم اینجا خونه ها سازمانی ساختن)
بالایی 1000 دستگاه خانه ولایی می باشن! و قیمت یک مدل متوسط ان شاید بیش از 2 یا 3 میلیارد باشه. خارج از این موارد، کارمند ها. بی نهایت امکانات دیگری چون اب و برق و گاز مجانی (فقط یک چیز ثابت میدن خیلی ناچیزه) و بیمارستان مجانی،امکانات تفریحی مجانی،هواپیما و خدماتی که اگر بخوایم کلشون رو به حقوشون نسبت بدیم، شاید با حقوقشون در ماه چیزی نزدیک 60 تا 80 میلیون مزایا و حقوق داره،یک کارمند معمولی در منطقه ما!

اما داستان ، یک روزی یک شخصی رفته بود کلاس زبان کده!(که شامل همان مزایا که بالا گفتم بود،ولی زبان کده معمولی نه خیلی سطح بالا) خانم یکی از کارمندان (فکر میکنم خطوط لوله خارج از شهری) اونجا بود، دیدش و داشت با این خانم صحبت میکرد! ایشون به لفظ طلبکارانه،گفته بود، این چه کلاسی!؟ این چی که برای ما زدن؟! اون اشنا ما تعریف کرد،بهش گفتم،این یک کلاس معمولی که برای شروع زدن و برای حرفه شدن نیست و ..! یه دفعه گفت،اون خانم به حالت طلبکارانه گفت! شوهر من این همه تویه این بیابون ها زحمت میکشه و این همه تلاش میکنه! این چه وضعه، و از این حرفا!

*البته همه کارمندان منطقه ما اینطوری نیستن! ولی .. !

حالا این دو داستان که برای شما گفتم، رو باهم مقایسه کنید! در بخش خصوصی .. اون شخص داشت در رابطه با سابقه کاریش میگفت و حقوق (که احتمالا پایین بوده و همه میدونیم بخش خصوصی چطوریه!) و این شخص هم که دیگه کاملا سریز شده بوده از نعمت و .. بازم کل شهر و مردم و دولت و همه و همه رو میخواد که بیاید مال و ثروت و همه چیزشون رو به این بده! چون شوهرش زحمت میکشه!!!!

حاکمت کشور ،مردم رو نسبت به خودش طلبکار کرده! و این نحویه مدیریت باعث شده،عقده ها زیادی در دل مردم هم جمع بشه! مافیایی یعنی همین گروهی که در شهر ما هستن! و احتمال میدم این چیزایی که بالا گفتم ، تابحال نمی دونستید!

و این رو هم لازم دونستم بگم،اون ادم هایی که با پول و مزایا بالایی دریافت کردن! هم جهت اطلاع میگم،عاقبت بخصوصی نداشتن و بچه هاشون هم سرانجام بخصوصی نداشتن و پسش دادن!

باتشکر.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام

قیمت دلار چند روز پیش ناگهان افزایش پیدا کرده بود! و به بالایی 13 هزارتومان رسید. در خبرها امده بود،ظاهر دلال ها به نوعی باز گشتن و به قیمت بالا دلارها خودشان را میفروشن! (احتمالا به روش خاص امدن...)

طی چند روز اخیر دوباره قیمت ها افت کرد و امروز نیز به 12.700 رسید
-----------------------------------------------------------------------------------------
گزارش خبرگزاری موج، در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران پنج شنبه 1 آذر ماه قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد که نسبت به روز گذشته با کاهش روبه رو بود.

بر این اساس دلار آمریکا 12 هزار 700 تومان، یورو با قیمت 14840، پوند 16650، دلار کانادا 9800، درهم امارات 3480 و لیر ترکیه 2380 تومان شد.

منبع قیمت های اعلامی در خبرگزاری موج استعلام قیمت ها از سه صرافی در میدان فردوسی است.
[External Link Removed for Guests]خبر.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

گزارش خبرگزاری موج، در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران شنبه 3 آذر ماه قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد که نسبت به روز قبل بدون تغییر بود.

بر این اساس دلار آمریکا 12 هزار 400تومان، یورو با قیمت 14280، پوند 16000، دلار کانادا 9500، درهم امارات 3400 و لیر ترکیه 2200 تومان شد.

[External Link Removed for Guests]خبر
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”