سونامی گرانی ها رسید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1759 بار
سپاس‌های دریافتی: 838 بار

Re: سونامی گرانی ها رسید

پست توسط ho3ein2000 »

با سلام
لاستیک ایرانی یزد تایر سه ماه پیش 255 تا قیمت داشت
امروز کمتر از 500 تومن نمیدن،احتمالا تا چند روز آینده به قیمت
جفتی یک تومن هم خواهد رسید
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

پست توسط Erratic »

امشب شب یلداست البته شبی که پسته 250 تومن باشه بلدا نیست بلکه عزاست
فقط کاش به اون مسول و تهیه کننده خبری که الان داره این روزها بازار برنامه های تلوزیونی رو داغ میکنه و عملا به جز یه کاتالیزگر کار دیگه انجام نمیده و میگه پسته که زمینش مال ماست ابش مال ماست پاش دلار نریختی چرا گرونه (الکی)
بفهمونی و بگی که دنیا مثل زنجیر به هم وصله اگه نتونی جهاز دخترت رو بدی و تلوزیون و یخچال خوب بخری
گوشی مورد علاقه ت رو به 4 برابر قیمت نسبت به چقدر مگه؟؟؟ واقعا چقدر؟؟ 9 ماه پیش بخری
نتونی برای پسر یا دخترت کامپیوتر بخری نتونی ماشین خوب بخری
مجبوری همین جنسی که داری خودت تولید میکنی یا از داخل میخری و میفروشی رو گرون کنی!
تو هم مجبوری قالب پنیر پگاهت رو که 1600 به زور قیمتش بود بکنی 8 تومن
 وقتی اون کارگر تولید کننده داخل مجبور باشه یه گوشی j7 پرامی که به زور قیمتش 1 تومن بود رو بخره 4 میلیون تومن اونم مجبوره کارشو گرون کنه تا بتونه سبدشو پر کنه همه مثل به هم وصل و خاک این خای که میگن خاک نیست خدا شاهده این یه صحرا خاکهههههه باید ریخت رو سر تک تک اون پدرسوخته هایی که تو صدا و سیما دارن کار میکنن و گزارش تهیه میکنن این حاک رو باید ریخت سر اون وزیر اموزش و پرورشی که الان 8 ساله سیاستش پروش دادن حمال و نادون تو کشوره نه ادم با فهم و شعور و با سواد
این خاک رو باید ریخت تو سر اون کسی که میگه اینا تقصیره دلال هاست و کشوری به این عظمت و قدرت و جمعیت رو دارن دلال ها ملتهبش میکنن
این خاک رو بریزیم (از جمله خودم) تو سرمون که اقا گرگه گولمون زد گفت میبرمتون یه جا که علف هاش سبزه اسمونش ابیه همه چی خوبه

شب یلداتون هم مبارک
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5786 بار

پست توسط shafagh »

با نوجه به بالا رفتن قيمت دلار تا حد 25 درصد نسبت به شش ماه قبل نه تنها قيمت لاستيك بلكه ساير قيمت ها نيز حق ندارند بالاتر از اين حد مجاز بروند. يعني با قيمت دلار امروز كه نسبت به زمان مذكور  25 درصد افزايش داشته و اكنون 10000 تومان است كليه قيمت ها نيز بايد متعادل با اين افزايش ناچيز باشند.

هيچ صنعتي با هيچ عذر و بهانه اي مجاز نيست از اين حد عدول كرده و قيمت هايش را خارج از حد مجاز و قانوني افزايش دهد كه اين مسئله واقعا خلاف محسوب ميشود و مسئولين امر بايد با جديت جلو اينچنين اجحاف هايي را بگيرند و مخصوصا با اين خبر در مورد لاستيك جلو تاير ها را سد كنند كه از شيب نامتعادل قيمت بالا نرود.

بنده حتي پيشنهاد مي كنم تاير كوپني شود و هر فرد داراي ماشين در هر دو سال يكبار چهار حلقه لاستيك سهميه خود را دريافت كند. اگر كسي لاستيك سهميه اي خود را  در بازار آزاد بفروشد بعدا مجبور خواهد شد با قيمتي بيشتر از بازار آزاد تهيه نمايد.

تنها صاحبان اتومبيلي مي توانند لاستيك دريافت كنند كه ماشين انها در حال كار باشد و لذا افرادي كه ماشين هاي از كار افتاده و اوراقي دارند يا ماشين انها بنحوي از بين رفته و امروز انها با توسل به سند و يا كارت ان ماشين بخواهند لاستيك دريافت كنند از دريافت لاستيك محروم شوند.

همچنين هر اداره و سازمان نيز بايد ليست دقيق اتومبيل هاي در حال كار خود را به سازمان متصدي كوپن لاستيك اعلان كند تا با توجه به همان امار رسمي و امضاء شده لاستيك مورد نياز خود را دريافت كنند تا بدينوسيله راه هر نوع سوء استفاده اي مسدود شود.

چنانچه شركت هاي لاسيك سازي بهر نحوي از انحاء بخواهند با مراجع قيمت گذاري و نظارتي همكاري نكنند مسئولين محترم موظف هستند واردات لاستيك چيني را بعنوان يك تهديد تجاري به انها گوشزد كنند تا مطيع و منقاد قيمت هاي عادله تعيني از جانب سازمان هاي ناظر كشوري شوند. بديهي است چنانچه اينگونه شركت ها به اخطار مسئولين و بازرسان قيمت اعتنا نكنند و بخواهند قيمت لاستيك را فراتر از حد مجاز افزايش دهند دولت محترم بعنوان اولين درس لازمه يكي چند كشتي لاستيك چيني يا هندي وارد كند تا انها بنا به پايين امدن قيمت مجبور به تبعيت از قيمت هاي مصوب شوند.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

پست توسط Erratic »

شما 9 ماه در نظر بگیر - عید پارسال دلار 3 خورده ای بود.  نسبت به یکسال گذشته پول چقدر بر ارزش شده (نگیم دلار گرون شده)؟هنوز هم یک سال نشده!
٪200؟
یا بیشتر
نه فکر نکنم اینهمه باشه ما تورم 7 درصدی در سال داشتیم مگه میشه دلار 200 درصد تو یک سال گرون بشه نه اینا دسیسه های امریکاست
پولهای مردم رفته منتها چون ادم با فهم و شعور کم داریم متاسفانه اکثرا متوجه نمیشن یا اونهایی هم که متوجه میشن اری نمیتونن بکنن
میلیاردها تومان پول مردم در بانک ها به عنوان سپرده در این یک سال بوده
شما به من توضیح بده بگو ببینم ایا متوجه دزدی بزگ دولت و یا بالاتر از جیب مردم شد یا خیر
آقای X پارسال با 22 میلیون تومان میتونست یه پرداید صفر بخره الان میتونه با همون پول یه پراید صفر بخره؟
اقای x این مبلغ رو میذاره بانک تا یه پول براش بیا یه نون یک شب از ماهشو از این طریق بتونه تهیه کنه اما امان از دل غافل که بعد از یک سال نه تنها هیچی براش جمع نشد بلکه ارزش پولش تقریبا نصف ارزش این پول در سال گذشته شد!
آقای x الان با اصل پول و  سودش که اگر به زور بشه 23 میلیون میتونه یه پراید 89 بی رنگ بخره یعنی چه ماشینی؟ باریکلا یعنی ماشین کارکرده و زوار درفته 10 سال قبل رو!

شما داری از کوپنی کردن لاستیک حرف میزنی
برادر این حرفا چیه من متوجه نمیشم سهمیه لاستیک و فلان چیه؟ بنده دارم میگم دولت دزده شما راه کار میدی که یه فرد دولتی بیاد اینجا مثلا این تاپیک رو مطالعه کنه و راه کار عملی بده؟
من دارم میگم زمانی که احمدی نژاد یارانه رو کلید زد نفری 45 دلار معادل هر دلار هزارتومان میدادن به یه ایرانی من سوالم اینکه الان این پول چقدر شده به نرخ الان؟
4 دلار؟ 4 دلار و 10 سنت؟ پول خود مردم رو نمیدن بعد بیان سهمیه بذارن‌برای لاستی برادر من؟
من دارم از مظهر فساد صحبت میکنم شما  میگی قاضی مفسد بیاد قضاوت  و کار رو درسته
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط مهاجر تنها »

Erratic نوشته شده: یک‌شنبه 2 دی 1397, 7:01 am شما 9 ماه در نظر بگیر - عید پارسال دلار 3 خورده ای بود.  نسبت به یکسال گذشته پول چقدر بر ارزش شده (نگیم دلار گرون شده)؟هنوز هم یک سال نشده!
  ٪ ؟   
یا  
نه فکر نکنم اینهمه باشه ما تورم 7 درصدی در سال داشتیم مگه میشه دلار 200 درصد تو یک سال گرون بشه نه اینا دسیسه های امریکاست
پولهای مردم رفته منتها چون ادم با فهم و شعور کم داریم متاسفانه اکثرا متوجه نمیشن یا اونهایی هم که متوجه میشن اری نمیتونن بکنن
میلیاردها تومان پول مردم در بانک ها به عنوان سپرده در این یک سال بوده
شما به من توضیح بده بگو ببینم ایا متوجه دزدی بزگ دولت و یا بالاتر از جیب مردم شد یا خیر
آقای X پارسال با 22 میلیون تومان میتونست یه پرداید صفر بخره الان میتونه با همون پول یه پراید صفر بخره؟
اقای x این مبلغ رو میذاره بانک تا یه پول براش بیا یه نون یک شب از ماهشو از این طریق بتونه تهیه کنه اما امان از دل غافل که بعد از یک سال نه تنها هیچی براش جمع نشد بلکه ارزش پولش تقریبا نصف ارزش این پول در سال گذشته شد!
آقای x الان با اصل پول و  سودش که اگر به زور بشه 23 میلیون میتونه یه پراید 89 بی رنگ بخره یعنی چه ماشینی؟ باریکلا یعنی ماشین کارکرده و زوار درفته 10 سال قبل رو!

شما داری از کوپنی کردن لاستیک حرف میزنی
برادر این حرفا چیه من متوجه نمیشم سهمیه لاستیک و فلان چیه؟ بنده دارم میگم دولت دزده شما راه کار میدی که یه فرد دولتی بیاد اینجا مثلا این تاپیک رو مطالعه کنه و راه کار عملی بده؟
من دارم میگم زمانی که احمدی نژاد یارانه رو کلید زد نفری 45 دلار معادل هر دلار هزارتومان میدادن به یه ایرانی من سوالم اینکه الان این پول چقدر شده به نرخ الان؟
4 دلار؟ 4 دلار و 10 سنت؟ پول خود مردم رو نمیدن بعد بیان سهمیه بذارن‌برای لاستیک برادر من؟
من دارم از مظهر فساد صحبت میکنم شما  میگی قاضی مفسد بیاد قضاوت  و کار رو  

هو العلی
سلام دوست گرامی
راهکار شما برای بهبود این فضا چیه؟
به نظر شما با رفتن این حکومت کار درست میشه؟
انقلابی دوباره؟بدتر نمیشه؟از اینها بهتر می ایند؟
اقتصاد باید جراحی بشه؟کو جراح؟
اداب اجتماعی مردم باید حل بشه؟تواین زمینه که خدا می دونه چقدر پسرفت کرده ایم

بنده که می گویم صبر و خودسازی
این هم اضاف کنم دعا کنید جنگ نشه
که خیلی بدتر خواهد شد [
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5786 بار

پست توسط shafagh »

با سلام  خدمت همگي

امروز تاريخ كارت بانكي ام كه البته مبلغ هشتصد تومان بيشتر موجودي نداشت منقضي شد رفتم بانك رفاه كارگران كه ان را تمديد كنم. كنار بانك دوتا لاستيك فروشي بود. روي شيشه يكي از انها نوشته بود مدارك لازم براي دريافت لاستيك عبارتند از  اصل كارت ملي و  سند سبز اتومبيل. ارائه اين مدارك الزامي است.

پريروز موبايلم كه ازجيب پيراهنم در امده بود از زير پولور م افتاد زمين تاچ اسكرين ان خرد شد. ديروز تحويل يك موبايلي دادم تا تعمير شود كه 300000 تومان خرج برداشت. امروز رفتم تحويل بگيرم  يك شوفر تاكسي بار در مغازه بود كه از همه چيز از انواع مارك ها و مدل هاي موبايل گرفته تا مردمشناسي و جامعه شناسي و غيره!  شما هر سوالي در هر زمينه اي كه مي پرسيديد محال بود ايشان بحرف نيايد و اطلاعاتي را ارائه ندهد و واقعا يك لحظه هم نمي توانست ساكت باشد. من از ايشان پرسيدم ببخشيد قيمت لاستيك ماشين چقدر است؟ ايشان پرسيد چه مدلي و چه ماركي؟  گفتم ماشين پيكان و همين مارك ... ايراني. ايشان پاسخ داد قيمت ان كم شده قبلا 250 هزار تومان بود اما الان 200 هزار تومان است. يعني هر دانه لاستيك 100 هزار تومانكه البته فكر كنم با قيمت سهميه اي است.

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”