چقدر شعارهای سال موفق بوده است؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 26 اسفند 1397, 10:01 am
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

چقدر شعارهای سال موفق بوده است؟

پست توسط همگامان_مهدی »

به نظر شما نام گذاری های اقتصادمحور سال:
1- تا چه اندازه موفق بوده است؟
2- تا چه اندازه امکان پذیر بوده است؟
3- تا چه اندازه وقوع پذیری آن مد نظر مسئولان قرار گرفته؟
4- آیا تاثیر روانی آن بر جامعه موجب پیشرفت شده؟
5- تمرکز شعارها برای چند سال متوالی بر حوزه ی اقتصاد، چگونه نتیجه ای داشته است؟
6- آیا اگر شعارها مشخص تر باشند تاثیر بهتری خواهند داشت یا کلی بودن آن ها؟ چون یک دیدگاه این است که رویکردهای اقتصادی عمومی از پایین به بالا قابل تغییر نیستند، و بالعکس رویکردهای اقتصادی مشخص از پایین به بالا قابل تغییر هستند. مثلا اگر یک سال «سال فرود بر ماه» نامگذاری شود و سال بعدش «سال ناوهای هواپیمابر» از یک سو جامعه و دولت با تمرکز و انتظار نسبت به یک هدف مشخص آن را محقق خواهند کرد، و از سوی دیگر همواره این قبیل پیشرفت ها الزاما زمینه ساز پیشرفت های جانبی هم خواهند بود، و مهم تر از همه ملموس بودن پیشرفت برای جامعه امیدبخش خواهد شد.
7- مخاطب شعار سال، مردم هستند یا دولت؟
8- آیا این شعارها رویکرد انقلاب اسلامی را مشخص میکنند یا رویکرد دولت ایران را؟ یعنی آیا مصلحت انقلاب در این برهه تمرکز روی اقتصاد اجتماع محور است، یا آنکه فقط نیاز کشور ایران این است، یا فصل مشترک هر دوی این ها؟
9- اگر رویکرد انقلاب اسلامی را مشخص میکند: تا چه حد تمرکز آنها در جهت کوتاه ترین مسیر به سمت صدور انقلاب اسلامی بوده است؟

و کلام آخر اینکه اگر دولت و مسئولان در تحقق بهینه آنها موفق نبوده اند، آیا در عمل موجب تغییر موضع انقلاب اسلامی از موضع فعال به موضع انفعالی شده است؟ و آیا نباید به فکر بود که اگر انقلاب اسلامی به موضع انفعالی وارد شود، از محتوای انقلابی و نام انقلاب عاری خواهد شد!؟

 
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”