اخبار حوزه اقتصاد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

اخبار حوزه اقتصاد

پست توسط MAX »

هشدار در مورد دلارهای تقلبی در بازار ايران

بانک مرکزی ايران از وجود اسکناس های ۱۰۰ دلاری تقلبی در بازار خبر داده و از مردم خواسته است برای اطمينان از تقلبی و جعلی نبودن، ارز مورد نياز خود را تنها از صرافی های مجاز خريداری کنند.

اين بانک همچنين هشدار داده مشکلات ناشی از خريد و فروش ارز از دلالان و فروشندگان غير مجاز را نخواهد پذيرفت و خريد و فروش ارز خارج از صرافی ها به عهده خريدار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ايران، تعدادی اسکناس ۱۰۰ دلاری که به طرزی ماهرانه جعل شده به صورت قاچاق از طريق دلالان وارد بازار اين کشور شده و برخی از مسافران خارجی با خريد اين اسکناس ها از فروشندگان غير مجاز در هنگام مسافرت به خارج با مشکلاتی مواجه شده اند.

بانک مرکزی از "بازداشت های طولانی مدت در کشورهای بيگانه" به عنوان يکی از مشکلاتی نام برده که برخی از مسافران ايرانی با آن مواجه شده اند ولی اشاره ای به جزئيات آن نکرده است.

از هشدار بانک مرکزی چنين بر می آيد که در پی شکايت برخی از خريداران ارز، بررسی هايی صورت گرفته و مشخص شده مبالغی دلار تقلبی در بازار ايران وجود دارد.

بنابر توصيه بانک مرکزی، متقاضيان حواله ارزی نيز ارز مورد نياز خود را از صرافی های مجاز خريداری کرده و از طريق اين صرافی ها يا با مراجعه به بانک های دولتی وخصوصی تقاضای حواله آن را به آدرس های مورد نظر ارائه کنند.

علت اين توصيه آن است که برخی از حواله های صادر شده از سوی فروشندگان غيرمجاز به مقصد نرسيده و به دليل بی نام و نشان بودن و متواری شدن فروشندگان غير مجاز ارز، امکان پيگيری و دريافت اصل وجه وجود ندارد.

فروشندگان قانونی و غير قانونی ارز

چهار راه استانبول و ميدان فردوسی، در مرکز شهر تهران، از مهمترين مکان هايی فروش ارز به شمار می رود و دلار فروشان بدون هيچ مزاحمتی به خريد و فروش انواع ارزهای رايج مشغولند.

به نظر می رسد وفور درآمدهای ارزی حاصل از نفت و اجرای برنامه تثبيت نرخ در ايران باعث شده تا دولت محمود احمدی نژاد تا حدودی فروشندگان غير مجاز ارز را ناديده بگيرد زيرا هم ارز به اندازه کافی وجود دارد و هم قيمت آن در بازار آزاد تفاوتی چندانی با نرخ دولتی ندارد.

بعد از بحران ارزی سال های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴ خورشيدی (6-1995 ميلادی) که دولت ايران مجبور شد مقررات سختی را برای خريد و فروش ارز وضع کند، فروشندگان خيابانی سالهاست با آرامش خاطر نسبی به خريد و فروش ارز سرگرمند.

اين در حالی است که از چند سال پيش صرافی ها بعد از يک وفقه با مجوز بانک مرکزی ايران دوباره فعال شده اند و خريداران و فروشندگان ارز می توانند با مراجعه به اين صرافی ها ارز مورد نياز خود را بخرند يا ارزهای اضافی خود را بفروشند.

صرافی ها موظفند برای خريد و فروش ارز، فاکتور خريد و فروش به مشتريان خود بدهند که در آن شماره اسکناس های فروخته شده يا خريداری شده، درج شده است.

در ايران نزديک به ۲۰۰ صرافی با مجوز بانک مرکزی به خريد و فروش ارز مشغولند که ۶۰ تای آنها در تهران و بقيه در ديگر نقاط کشور فعالند.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------BBC
Major
Major
پست: 681
تاریخ عضویت: جمعه 28 مهر 1385, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

دلار نمي خريم شايد ارزان شود !!

پست توسط sir.mohammad »

هيچ يک از صرافي هاي خيابان فردوسي خريد و فروش دلار و يورو انجام نمي دادند و علت اين کار را احتمال متوقف شدن پروسه تحريم ايران در شوراي امنيت توصيف مي کردند.
بازار خريد و فروش ارز تهران سه شنبه به دليل احتمال ارزان شدن دلار و يورو به صورت تعليق درآمد.

به گزارش سرويس اقتصادي زمان نيوز ، هيچ يک از صرافي هاي خيابان فردوسي خريد و فروش دلار و يورو انجام نمي دادند و علت اين کار را احتمال متوقف شدن پروسه تحريم ايران در شوراي امنيت توصيف مي کردند.

يکي از صرافي هاي خيابان فردوسي گفت: در روزهاي معمولي و با ثبات سياست جهاني، قيمت خريد هر دلارآمريکايي 920 تومان است و قيمت فروش آن از 923 تومان فراتر نمي رود.

وي افزود: اما در شرايط فعلي ممکن است با بهبود وضعيت پرونده هسته اي ايران، قيمت دلار سقوط ناگهاني داشته باشد و خاطره دوران انقعقاد قطعنامه 598 که حکم پايان جنگ ايران و عراق را داشت، تکرار شود.

از طرفي ديگر، دستفروشان ارز در خيابان فردوسي روز خوبي را پشت سر گذاشتند زيرا با توقف روند فعاليت صرافي هاي رسمي، بازار کار آنها داغ بود.

يکي از همين افراد در مورد خريد دلار و يورو گفت: امروز به دليل عدم تمايل صرافي هاي رسمي، دلار حدود 905 تا 907 تومان خريداري مي شود اما قيمت فروش آن 925 تومان است
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

تاپیک جامع اخبار اقتصادی

پست توسط Kingman_62 »

چک‌ پول‌ هاي‌ جديد متعلق‌ به‌ بانک‌ هاي‌ ملي‌، تجارت‌، صادرات‌ و رفاه‌ که‌ در شرکت‌ چاپ‌ و نشر بانک‌ ملي‌ چاپ‌ شده‌ است‌ وارد بازار شد‌.

به‌ گزارش‌ واحد مرکزی خبر، رضا منصوري‌ مدير عامل‌ شرکت‌ چاپ‌ و نشر اين‌ بانک‌ با بيان‌ اين‌ مطلب‌ افزود‌ اين‌ چک‌ پول‌ ها که‌ بخشي‌ از انها وارد بازار شده‌ و بقيه‌ در حال‌ چاپ‌ است‌ به‌ علت‌ دارا بودن‌ مشخصه‌ ها و مختصات‌ امنيتي‌ مي‌ تواند تاثير شايان‌ توجهي‌ در جلوگيري‌ از جعل‌ اين‌ اوراق‌ داشته‌ باشد‌.

وي‌ با اشاره‌ به‌ استفاده‌ از طرح‌ هاي‌ جديد در چاپ‌ چک‌ پول‌ هاي‌ جديد اضافه‌ کرد‌ علاوه‌ بر اين‌ بانک‌ ها، بانک‌ هاي‌ ملت‌، کشاورزي‌، سپه‌، سرمايه‌ و پاسارگاد نيز در حال‌ مذاکره‌ با اين‌ شرکت‌ براي‌ چاپ‌ چک‌ پول‌ هاي‌ جديد براي‌ سال‌ آتي‌ هستند‌ .

منصوري‌ با بيان‌ ويژگي‌ هاي‌ چک‌ پول‌ هاي‌ جديد از اغاز چاپ‌ ايران‌ چک‌ هاي‌ ‌50‌ هزار توماني‌ در اين‌ شرکت‌ خبر داد و افزود‌ از ابتداي‌ سال‌ ‌86‌ ايران‌ چک هاي‌ جديد با طرح‌ و نماي‌ تازه‌ وارد بازار مي‌ شوند که‌ مجوز چاپ‌ انها ازطرف‌ بانک‌ مرکزي‌ به‌ اين‌ شرکت‌ داده‌ شده‌ است‌‌ .
وي‌ اضافه‌ کرد‌ اين‌ ايران‌ چک‌ ها که‌ مختصات‌ متعدد امنيتي‌ دارند و مي‌توانند به‌ نحو چشمگيري‌ در جلوگيري‌ از جعل‌ موثر باشند نخستين‌ بار در اين‌ شرکت‌ منتشر مي‌ شوند‌ .

وي‌ با اعلام‌ استفاده‌ از پيشرفته‌ ترين‌ نرم‌ افزارها و دستگاههاي‌ چاپ‌ براي‌ توليد ايران‌ چک‌ هاي‌ جديد گفت‌‌ تعداد عوامل‌ امنيتي‌ در مراحل‌ طراح‌، کاغذهاي‌ واترمارک‌ و استفاده‌ از مرکب‌ هاي‌ امنيتي‌، باعث‌ افزايش‌ ايمني‌ شده‌ است‌ و خواهد توانست‌ تا حد قابل‌ توجهي‌ سو‌ استفاده‌ متخلفان‌ را کاهش دهد
 تصویر

تصویر
 
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تاپیک جامع اخبار اقتصادی

پست توسط DANG3R »

بنزین سال آینده گران نمی‌شود
روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش ایران اعلام کرد: قیمت بنزین سال آینده به صورت پلکانی افزایش نخواهد یافت.


به گزارش شانا، روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت بنزین سال آینده به صورت پلکانی افزایش نخواهد یافت.

در این اطلاعیه آمده است:همچنان که در متن لایحه توسعه حمل‌ و نقل عمومی درون شهری و مدیریت مصرف سوخت (بند ۶) مطرح شده است، افزایش قیمت بنزین به صورت پلکانی برای عموم مصرف کنندگان به هیچ وجه مطرح نیست، بلکه صرفا تعیین و اخذ جریمه از مصرف‌کنندگان پرمصرف مطرح بوده و همچنین پر موارد عدم رعایت برای جلوگیری از آلایندگی، جریمه پلکانی منظور خواهد شد.

همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده است: این مطلب در حال حاضر به صورت لایحه در مجلس شورای اسلامی مطرح است و بدیهی است که تنها در صورت تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان، لازم‌الاجرا است و در حال حاضر به هیچ وجه قطعیت ندارد.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بهاي نفت اوپك كاهش يافت

پست توسط DANG3R »

دبيرخانه سازمان كشورهاي صادركننده نفت (اوپك)، روز دوشنبه گزارش داد كه بهاي سبد نفت خام اين سازمان، شامل ‪ ۱۱‬نوع نفت كشورهاي عضو، با ‪۲۳‬ سنت كاهش، به ‪ ۵۰‬دلار و ‪ ۹۵‬سنت در هر بشكه رسيد.


اما در بورس جهاني نيويورك بهاي نفت خام پايه "وست تگزاس اينتر مدييت" براي تحويل در ماه مارس به ‪ ۵۵‬دلار و ‪ ۳۲‬سنت رسيد كه نسبت به روز قبل يك دلار و ‪ ۱۹‬سنت افزايش داشت.

همچنين در بورس جهاني لندن بهاي نفت خام برنت درياي شمال براي تحويل در ماه مارس به ‪ ۵۵‬دلار و ‪ ۲۹‬سنت رسيد كه نسبت به روز قبل يك دلار و ‪ ۱۷‬سنت افزايش داشت.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

گزارش خبرگزاري آنسااز كاهش صادرات ايتاليا به ايران طي ماه‌هاي اخير

پست توسط DANG3R »

باوجود اينكه صادرات ايتاليا به‌ايران در ماه‌هاي اخير كمي كاهش داشته است ، امااين كشور همچنان جزو مهمترين شركاي تجاري ايران بشمار مي‌رود.

به گزارش ايرنا ، خبرگزاري آنسا روز دوشنبه در مطلبي درباره مبادلات تجاري ايران و ايتاليا نوشت : مبادلات اين دو كشور در سال ‪ ۲۰۰۵‬برابر با ‪ ۵/۲‬ميليارد يورو و در ‪ ۹‬ماه نخست سال ‪ ۲۰۰۶‬نيز ‪ ۴/۳‬ميليارد يورو بوده است.

صادرات ايتاليا به ايران در سه ماهه نخست سال ‪ ۲۰۰۶‬در همان سطح سال قبل آن بود ، ولي در سه ماهه دوم و سوم حدود ‪ ۲۰‬درصد نسبت به سال ‪۲۰۰۵‬ كاهش نشان داد.

از ماه ژانويه تا سپتامبر ‪ ۲۰۰۶‬مجموع صادرات ايتاليا به ايران برابر با يك ميليارد و ‪ ۳۳۵‬ميليون يورو گزارش شده است.

واردات ايتاليا از ايران نيز كه اكثر آن را نفت تشكيل مي‌دهد باتوجه به افزايش قيمت آن در ‪ ۹‬ماهه نخست سال ‪ ۲۰۰۶‬برابر با دو ميليارد و ‪۹۶۶‬ ميليون يورو بود كه خود از مجموع سال ‪ ۲ ) ۲۰۰۵‬ميليارد و ‪ ۹۲۲‬ميليون يورو) سبقت گرفت.

از ماه ژانويه تا سپتامبر سال گذشته ميلادي، كسردرآمد تجاري ايتاليا به‌يك ميليارد و ‪ ۶۳۱‬ميليون يورو كه خود دو برابرسال ‪ ۶۶۵ ) ۲۰۰۵‬ميليون يورو) بود ، افزايش پيدا كرد.

آنسا مي‌افزايد : در سال‌هاي گذشته ايتاليا طرح‌هاي بزرگي را درايران در زمان رييس جمهوري محمد خاتمي آغازكرد. خصوصا شركت نفت ايتاليا"اني" كه براي توسعه منابع گاز پارس جنوبي و نفت دراين كشور ‪ ۲/۶‬ميليارد دلار سرمايه‌گذاري كرد .

درماه ژوئن ‪ ۲۰۰۶‬يك كارخانه فولاد به‌ارزش ‪ ۳۳۰‬ميليون يورو دربندرعباس از سوي "‪ "Sms-Demag Italia‬و "‪ "Sms-Demag Germany‬و دو شركت ديگرايراني افتتاح شد.

دو هفته قبل از آن نيز شركت ايتاليايي "فاتا" كارهاي مربوط به توسعه يك كارخانه آلومينيوم‌سازي را به ارزش ‪ ۳۱۴‬ميليون يورو آغاز كرده بود.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

چين درصدد اجراي طرح فقرزدايي براي سه ميليون نفر است

پست توسط DANG3R »

دولت چين اعلام كرده است كه درسال جاري ميلادي طرح فقرزدايي را براي سه ميليون نفر اجرا خواهد كرد.

به گزارش روز دوشنبه روزنامه "مردم"چاپ پكن ، دولت چين تاكيد كرده است كه با اجراي اين طرح سه ميليون نفر از فقر رهايي خواهند يافت.

اين روزنامه به نقل از" ليو جيان " رييس گروه فقرزدايي دولت چين آورده است، اين طرح در مناطق روستايي كشور اجرا خواهد شد.

شمار فقيران چين كه درآمد سالانه آنان تنها ‪ ۸۵‬دلار است،از سه دهه گذشته تاكنون از ‪ ۱۰۰‬ميليون نفر به ‪ ۲۳‬ميليون و ‪ ۶۰۰‬هزار نفر كاهش يافته است.

به گفته اين مقام چيني ، دولت چين امسال سرمايه‌گذاري براي فعاليت‌هاي تجاري در مناطق روستايي را افزايش خواهد داد.

برنامه فقرزدايي دولت درسال ‪۲۰۰۷‬ميلادي شامل برگزاري دوره‌هاي آموزش فني و حرفه‌اي براي يك ميليون كشاورز فقير در ‪ ۲۰‬هزار روستاست.

دولت چين امسال مديريت بر طرح‌ها و صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري فقرزدايي را بهبود خواهد بخشيد و سال گذشته ميلادي نيز براي فقرزدايي يك ميليارد و ‪۷۰۰‬ ميليون دلار سرمايه‌گذاري كرد.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

توزیع ویژه کپسول گاز مایع به مناسبت ایام محرم

پست توسط DANG3R »

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان تهران همزمان با برگزاری مراسم سوگواری محرم، اقدام به توزیع ویژه کپسول های گاز مایع برای تکایا و حسینیه ها در این استان کرد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این اقدام با همکاری شرکت‌های توزیع کننده کپسول گاز مایع، برای رفاه حال شهروندان و با توجه به افزایش مصرف گاز مایع در این روزها انجام شد.
گفتنی است این شرکت شماره تلفن‌های 77505077 و 77504214 را برای ارائه آدرس و تحویل کپسول‌های گاز مایع به شهروندان اعلام کرد.
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بهاي نفت كاهش افزايش يافت

پست توسط DANG3R »

دبيرخانه سازمان كشورهاي صادركننده نفت (اوپك) روز دوشنبه گزارش داد، بهاي سبد نفت خام اين سازمان شامل ‪ ۱۱‬نوع نفت كشورهاي عضو با ‪۲۳‬ سنت كاهش به ‪ ۵۰‬دلار و ‪ ۹۵‬سنت در هر بشكه رسيد.

اما در بورس جهاني نيويورك بهاي نفت خام پايه "وست تگزاس اينتر مدييت" براي تحويل در ماه مارس به ‪ ۵۵‬دلار و ‪ ۳۲‬سنت رسيد كه نسبت به روز قبل يك دلار و ‪ ۱۹‬سنت افزايش داشت.

همچنين در بورس جهاني لندن بهاي نفت خام برنت درياي شمال براي تحويل در ماه مارس به ‪ ۵۵‬دلار و ‪ ۲۹‬سنت رسيد كه نسبت به روز قبل يك دلار و ‪ ۱۷‬سنت افزايش داشت.
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

شركت هواپيمايي ايتاليا ‪ ۳۸۰‬ميليون يورو زيان كرد

پست توسط DANG3R »

شركت هواپيمايي ايتاليا (آليتاليا) روز گذشته اعلام كرد: اين شركت در سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي به ميزان ‪ ۳۸۰‬ميليون يورو (‪ ۴۹۰‬ميليون دلار)زيان كرده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از رم ، طبق براوردهاي انجام شده ،ميزان زيان مالي شركت هواپيمايي ايتاليا در سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي تقريبا ‪ ۲‬برابر سال ‪۲۰۰۵‬ بوده است.

براساس اين گزارش : حدود ‪ ۴۹/۹‬درصد از سهام شركت هواپيمايي ايتاليا متعلق به دولت اين كشور است و اين شركت درصدد خصوصي‌سازي است و به همين منظور نيز بايد مزايده‌هايي را برگزار كند.

خبرگزاري فرانسه در ادامه افزود : مسئول امور بورس شركت هواپيمايي ايتاليا نيز اظهار داشته است كه اين شركت در نظر دارد كه در سالهاي ‪۲۰۰۵‬ تا ‪ ۲۰۰۸‬ميلادي هزينه‌هاي خود را كاهش دهد ، اما در شرايط كنوني امكان پذير نيست .
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

كره‌جنوبي از توافق براي آغاز مذاكرات دوحه سازمان تجارت جهاني خبر داد

پست توسط DANG3R »

دولت كره‌جنوبي روز دوشنبه اعلام كرد:براساس توافق طرفين ذيربط، مذاكرات دوحه سازمان تجارت جهاني براي رسيدن‌به توافقات گسترده بزودي آغازخواهدشد.

به‌گزارش خبرگزاري يونهاپ،"مين دونك سوك" مشاور وزيركشاورزي و جنگلداري كره جنوبي گفت : مقام‌هاي وزارتي موافقت خود را براي شروع مذاكرات اعلام كرده‌اند.

وي افزود:بر اساس اين توافق مذاكرات دوحه كه سال ‪ ۲۰۰۱‬ميلادي آغاز شد و از ژوييه سال گذشته متوقف شد ، اواخر سال جاري ميلادي از سرگرفته خواهدشد.

اين‌مقام كره جنوبي گفت:بهتراست به‌دنبال آغاز مذاكرات،طرفين به توافقات جامعي درخصوص مساله تجارت آزاد و تعرفه‌هاي كشاورزي كه‌موانع‌موفقيت مذاكرات دوحه است ،دست يابند.

با اين حال وي تاكيد كرد:براي دستيابي به توافق در اين زمينه‌ها و رفع موانع راه دشواري در پيش است .
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

ميزان بيكاري در مجارستان به ‪ ۷/۵‬درصد نيروي كاري رسيد

پست توسط DANG3R »

ميزان بيكاري در مجارستان در سه ماهه چهارم سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي ( ماههاي اكتبر تا دسامبر ) به ‪ ۷/۵‬درصد جمعيت فعال در اين كشور رسيد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از بوداپست ، طبق اخرين آمار و اطلاعاتي كه روز دوشنبه از سوي مركز آمار مجارستان منتشره شده است ، ميزان بيكاري در اين كشور در دوره مورد بررسي در مقايسه با مدت مشابه در سال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي افزايش نشان داد.

ميانگين ميزان بيكاري در مجارستان در سه ماهه پاياني سال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي معادل ‪ ۷/۳‬درصد نيروي كاري اعلام شده بود.

اين گزارش حاكيست : ميزان بيكاري در مجارستان در ماه نوامبر سال ‪۲۰۰۶‬ ميلادي به ‪ ۷/۵‬درصد رسيد. در حالي كه ميانگين ميزان بيكاري در ‪ ۲۵‬كشور عضو اتحاديه اروپا در همين مدت ‪ ۷/۷‬درصد جمعيت فعال بود.
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”