به زودي، فعاليت بانك‌هاي خارجي در ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 دی 1385, 6:44 pm
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

به زودي، فعاليت بانك‌هاي خارجي در ايران

پست توسط arash_slayer »

در آينده نزديك نيز به استقبال بانكهاي خارجي مي‌رويم كه البته مقدمات كار انجام شده و شعب بانكهاي خارجي در تهران و ساير شهرستانها مشغول به فعاليت خواهند شد.

به گزارش فارس دانش جعفري در گردهمايي مديران ارشد بانك سپه كه به منظور تحليل از عملكرد اين بانك در سال 85 و تبيين راهبردها سال 86 برگزار شد، اظهار داشت: بانك سپه در سال گذشته از نظر رشد سپرده‌ها، تسهيلات، سرانه شعب و پرسنل از وضعيت بسيار خوب و مطلوبي در سيستم بانكي برخوردار بوده است.

وي با اشاره به ارزي عملكرد بانك سپه گفت: اين بانك همچنين موفق شد در سال گذشته كارنامه درخشاني را در زمينه فعاليت‌هاي ارزي به ثبت برساند.

دانش جعفري اظهار داشت: جايگاه بانكها در تحقق اهداف و برنامه‌هاي اقتصادي دولت بسيار اساسي است.

وي افزود: با توجه به تاكيدات رهبر انقلاب يكي از مهمترين برنامه كشور، اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 است كه نقش بانكها در اين برنامه يك نقش جدي و كليدي است.

وزير امور اقتصادي و دارايي افزود: براساس سياست‌هاي كلي اصل 44 كارهاي بزرگي در كشور انجام خواهد گرفت و حضور دولت در اقتصاد كاهش خواهد يافت.

دانش جعفري گفت: با توجه به اين كه نقش بخش خصوصي در اقتصاد كشور بيشتر خواهد شد، لازم است بانكها با تامين مالي و حمايت از بخش خصوصي به توانمندسازي اين بخش توجه كرده و سعي كنند بخش خصوصي قدرتمندي در كشور ايجاد كنند.

وزير امور اقتصادي و دارايي به مكانيسم استفاده از شركت‌هاي سهامي عام در اين برنامه اشاره كرد و گفت: براي اين كه بتوانيم ثروت را عادلانه توزيع كنيم، لازم است از مكانيسم شركت‌هاي سهامي عام استفاده كنيم چرا كه اگر حركتي در اين شركت‌‌ها صورت گيرد، نتيجه آن متوجه مردم كه سهام‌دار هستند خواهد شد.

وي ضمن تشكر از عملكرد مجموعه مديران و كاركنان بانك سپه اظهار داشت:با توجه به اين كه طرح‌هاي زود بازده يكي از طرح‌هايي است كه دولت اهتمام به انجام آن دارد، بانك سپه در اين خصوص عملكرد بسيار خوبي داشته است.

دانش جعفري به خصوصي شدن بانكها در راستاي برنامه چشم‌انداز اشاره كرد و گفت: با توجه به روند خصوصي شدن بانك‌هاي دولتي انتظار مي‌رود كه با رقابت تنگاتنگي كه در سيستم بانكي بوجود خواهد آمد بانكها به سمت افزايش كارايي رفته تا بتوانند خودشان را با شرايط جديد رونق دهند.

وي گفت: در آينده نزديك نيز به استقبال بانكهاي خارجي مي‌رويم كه البته مقدمات كار انجام شده و شعب بانكهاي خارجي در تهران و ساير شهرستانها مشغول به فعاليت خواهند شد.

وزير امور اقتصادي و دارايي اظهار داشت: لازمه رقابت در اين شرايط تجهيز سازمان و توجه به نيروي انساني و آموزش آنها براي خدمات و فناوري جديد است.

وي افزود: داشتن برنامه جدي براي حضور در باراز رقابت براي بانكها الزامي است و بانكها بايستي به سمت كاهش هزينه‌ها و توجه بيشتر به تقاضاي مشتري بروند.

دانش جعفري گفت: دولت هميشه قدردان تلاش‌ها و زحمات سيستم بانكي و نقشي كه در اقتصاد دارند است.

وزير امور اقتصادي و دارايي در پايان گفت: با توجه به روحيه بسيار خوبي كه در كاركنان بانك سپه وجود دارد اين بانك خواهد توانست بعنوان بانك تراز اول مملكت شناخته شود و مجموعه‌اي خواهد بود كه در آينده كماكان نقش اساسي در اقتصاد كشور ايفا خواهد كرد.

منبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 دی 1385, 6:44 pm
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

دفاتر 44 بانك خارجي در تهران در انتظار تبديل به شعبه

بر اساس تازه ترين آمار كسب شده از بانك مركزي، بيش از 44 بانك خارجي در تهران دفتر نمايندگي دارند كه با مصوبه اخير شوراي پول و اعتبار مي توانند مجوز تاسيس شعبه را بگيرند.

شوراي پول و اعتبار طي هفته جاري تصويب كرد، تاسيس بانك با سرمايه‌گذاري مشترك ايراني و خارجي، تملك سهام بانكهاي ايراني توسط سرمايه‌گذاران خارجي و ايجاد شعب بانك‌هاي خارجي در كشور مجاز است.

بر اساس آخرين اطلاعاتي كه روز گذشته خبرنگار فارس از بانك مركزي كسب كرده است، بيش از 44 بانك خارجي در تهران دفتر نمايندگي دارند و در صورتي كه مجلس مصوبه شوراي پول و اعتبار را تصويب كند، احتمالا" دفاتر اين بانكها جزو اولين متقاضيان تبديل به شعبه خواهند بود.

بر اساس گزارشي كه خبرنگار ما از منابع ديگري غير از بانك مركزي دريافت كرده است، آلمان 5 نمايندگي، اسپانيا 3 نمايندگي، استراليا يك نمايندگي، امارات 3 نمايندگي، انگليس 6 نمايندگي، ايتاليا 3 نمايندگي، بحرين يك نمايندگي، بلژيك يك نمايندگي، پاكستان دو نمايندگي، تركيه 2 نمايندگي، بانكهاي چندمليتي 2 نمايندگي، ژاپن 4 نمايندگي، سوئيس يك نمايندگي، فرانسه 4 نمايندگي، قطر يك نمايندگي، مصر يك نمايندگي، هلند يك نمايندگي و هند نيز يك نمايندگي در ايران دارد.
منبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”