اختصاص 2 درصد درآمد فروش نفت به استانهاي نفت خيز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

اختصاص 2 درصد درآمد فروش نفت به استانهاي نفت خيز

پست توسط Nokia N93 »

در جلسه امروز هيأت دولت، لايحه اختصاص 2 درصد درآمد فروش نفت به استانهاي نفت خيز بويژه خوزستان و استانهايي كه در قانون بودجه، اعتبار طرح توازن منطقه‌اي آنها حذف شده است،به تصويب رسيد.

به گزارش دفتر امور رسانه‌اي رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد صبح امروز ـ چهارشنبه ـ در جلسه هيأت وزيران با تشكر و قدرداني از حسن اعتماد رهبري به دولت در ابلاغ بند ج سياستهاي كلي اجراي اصل 44 قانون اساسي و موافقت با واگذاري بخشي از اموال دولتي در چارچوب طرح سهام عدالت و با اشاره به اين كه توجه به مستضعفان و توانمند كردن آنها در جهت كاهش فاصله‌هاي طبقاتي از آرمانهاي امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي است،گفت:اين دستور رهبر انقلاب سرآغاز تحولي عظيم در اقتصاد كشور در جهت توزيع عادلانه ثروت و كاهش فاصله‌هاي طبقاتي است.

رئيس جمهور اجراي فرمان رهبري درباره بند «ج» سياسيتهاي كلي اجراي اصل 44 قانون اساسي در واقع شريك كردن لايه‌هاي مختلف اجتماعي در ثروت ملي كشور و كم كردن فاصله‌هاي طبقاتي در حد قابل قبول است.

وي با بيان اين كه اجراي اين سياستها ضمن كوچك كردن دولت، نيازمند تقويت مديريت كلان و نظارت قويتر دولت است،افزود: بايد اين واگذاري‌ها با كارشناسي دقيق و با حفظ منافع دولت و مردم صورت گيرد،تا ضمن ايجاد تحرك و جهش اقتصادي از جمله تقويت چشمگير بازار بورس در سطح منطقه،موجب افزايش نشاط و شادابي در جامعه و مردم شود.
در جلسه امروز هيأت وزيران همچنين ضمن بحث و بررسي درباره چگونگي اجراي بند «ج» سياستهاي كلي اصلي 44 قانون اساسي، درباره تشكيل ستاد اجرايي در اين راستا تصميم گيري شد.

در اين جلسه همچنين لايحه اختصاص 2 درصد درآمد فروش نفت به استانهاي نفت خيز بويژه خوزستان و استانهايي كه در قانون بودجه، اعتبار طرح توازن منطقه‌اي آنها حذف شده است، به تصويب رسيد،تا هفته آينده با قيد دو فوريت تقديم مجلس شوراي اسلامي شود.

در جلسه امروز، مسئولان وزارت نفت نيز گزارشي درباره مهار آتش سوزي در چاه 23 ميدان گازي كنگان كه با شجاعت و خلاقيت مهندستان و كارشناسان داخلي و با يك بيستم هزينه اعلام شده از سوي شركتهاي خارجي در هفته گذشته صورت گرفت،به هيأت وزيران ارائه كردند.

رئيس جمهور پس از اين گزارش با قدرداني از دست اندركاران اين عمليات، گفت: كاركنان شاغل در صنعت نفت كشور ذخيره‌اي عظيم از بهترين نيروهاي انساني كشور هستند كه در سخت‌ترين شرايط و با كمترين امكانات، عليرغم بي‌مهري‌هاي صورت گرفته در گذشته، با ايستادگي، خلاقيت و خود باوري در حال رفع نيازهاي كشور هستند و بايد زمينه لازم براي بروز ظرفيت‌هاي فراوان آنان فراهم شود.

در اين جلسه همچنين تعدادي از پيشنهادهاي دستگاه‌هاي اجرايي به تصويب هيأت وزيران رسيد.
تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”