درصد از مصالح ساختماني استاندارد است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

درصد از مصالح ساختماني استاندارد است

پست توسط misam5526 »

معاون وزير مسكن گفت : 75 درصد از مصالح ساختماني كه در كشور توليدمي شود، استاندارداست.
به گزارش خبرنگار ما سيد محمود فاطمي عقدا در نشستي خبري افزود : مصالح عمده همچون سيمان ، فولاد ، و سراميك با كيفيت بالا در كشور توليد مي شود و مصالح وارداتي نيز در مبادي ورودي تحت نظارت و آزمايش دقيق قرار مي گيرد.
وي افزود : بسياري از مشكلات موجود ساختمانها مربوط به سازه هايي است كه پيش از لازم الاجرا شدن آيين نامه طراحي ساختمانها در برابر زلزله در سال67 احداث شده است .
فاطمي عقدا با تاكيد بر اينكه مشكل در ساخت و سازهاي كنوني نحوه اجراي آن است، اضافه كرد : مصالح عمده با كيفيت بالا توليد مي شود ، اما به دليل نبود كارگران ماهر ،در بخش ساختمانهاي اسكلت فولادي اتصالات بخوبي صورت نمي گيرد و در ساختمانهاي اسكلت بتن ، مخلوط سيمان و آب و يا انتقال بتن به محل ساخت به درستي انجام نمي شود.
رئيس مركز تحقيقات ساختمان و مسكن با اشاره به اينكه در سند برنامه توسعه پنجم تضمينهاي مناسبي براي مقاوم سازي ساختمانها در برابر زلزله پيش بيني شده است ، افزود: با تحت پوشش بيمه قرار گرفتن سازندگان و ساختمانها و همچنين اجباري شدن استانداردهاي مصالح ساختماني ، به سمت مقاوم سازي ساختمانهاي جديد در برابر زلزله گام برمي داريم.
وي نوسازي سالانه 200 هزار واحد مسكوني روستايي توسط بنياد مسكن را در جهت مقاوم سازي ساختمانها دانست و اضافه كرد : با آموزش كارگران ماهر و مطلع كه هم اكنون سازمان فني و حرفه اي آن را برعهده گرفته است ، بزودي شاهد افزايش كيفيت ساخت در كشور خواهيم بود.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه 28 فروردین 1388, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

Re: درصد از مصالح ساختماني استاندارد است

پست توسط atlantik »

مصالح با کیفیت + اجرای بی کیفیت = سونامی!!!
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”