صفحه 1 از 1

پژو 208 در راه بازار ایران ...

ارسال شده: سه شنبه 27 تیر 1391, 8:45 am
توسط dolphine
 

پژو قصد دارد مدل کاملا جدید ۲۰۸ را ارایه کند که در آینده نزدیک جایگزینی برای مدل ۲۰۷ خواهد بود. 


  به گزارش جهان به نقل از مشرق، همچنین انتظار می رود این مدل تازه با موتور بنزینی ۳ سیلندر کوچک ۱٫۶ لیتری با توان ۱۴۰ اسب بخار ارایه شود. 


  تصویر 
۲۰۸ کاملا جدید با ساختاری سبک تر مجهز به سیستم stop/start به عنوان یک خودرو داخل شهری با مصرف سوخت کمتر در نظرگرفته شده است.


 
تصویر 
  معمولی ۱۸٫۰۰۰ پوند و مدل مسابقه ۲۳٫۰۰۰ پوند قیمت گذاری شده است و می تواند رقیب جدی برای رنو Clio باشد. 

Re: پژو 208 در راه بازار ایران ...

ارسال شده: سه شنبه 27 تیر 1391, 12:29 pm
توسط ramin-am
فکر نمیکنم ، پژو ایران رو در لیست تحریم قرار داده ، و تنها با واسطه میتونه قطعات مورد نیاز ایران خودرو رو که طبق قراردادهای قبلی متعهد شده به ایران بفرسته . ایران خودرو هم به دنبال یک شریک تجاری آسیایی و حد الامکان چینی هست تا محصولات جدید اون رو وارد کنه و یک سری پلتفروم خودش رو توسعه بده . خیلی وقت هست که پژو با ایران خودرو دیگه همکاری انچنانی حتی برای وارد کردن محصولات جدید نمیکنه از قضیه لغو قرداد تولید پزو 307 و سیترون c4 سدان توی ایران شروع شد و تا الان ادامه داره . اون زمان تحریمی هم نبود کم کاری های ایرانخودرو و بی میلی پزو سیترون برای همکاری با شرکتهای دولتی سایپا و ایرانخودرو که نه فعالیت صادراتی چندانی داشتند نه در بازار داخلی تحرک زیادی داشتند . و اینکه پژو سیتروئن علاقه زیادی به خرید سهام عمده این دو شکرت داشت تا پایگاه تولید مطمئنی داشته باشه ولی وزارت صنایع ایران همکاری نکرد (چون سود بی دردسر خودش رو در خطر می دید) . بعد از اون هم پای رقیب بزرگ و خوشنامتر هموطنشون به ایران وارد شد که با سابقه خوشب که توی ایران داشت موفقتر عمل کرد رنو-نیسان همین حالا بدون توجه به تحریمها سعی در گسترش پایگاه تولید خودش توی ایران هست . امکان واردات عمده 208 به ایران بسیار کم هست