پوكی استخوان و ورزش های تمركزی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4179 بار
تماس:

پوكی استخوان و ورزش های تمركزی

پست توسط ganjineh »

سلامت نیوز : ورزش هایی با تمركز ذهن مانند یوگا می تواند در سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوكی استخوان موثر باشد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، هرچند انجام اینگونه ورزش ها برای سالم نگاه داشتن استخوان های بدن، مفید است اما مبتلایان به پوكی استخوان قبل از حضور در این كلاس ها حتما باید از طریق مربیانی كه آگاهی كاملی در این زمینه دارند، آموزش ببینند.


كارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی تهران و انجمن استئوپروز ایران به مردم توصیه می كنند مبتلایان به پوكی استخوان قبل از انجام ورزش های تمركزی، نكات لازم را رعایت كنند.


اجتناب از ورزش های شدید و پرش های ناگهانی و سریع یكی از نكاتی است كه باید مورد توجه قرار گیرد چرا كه ورزش های سخت و شدید برای مفاصل بدن مضر است.


مبتلایان به پوكی استخوان، اختلالات تعادلی یا مبتلایان به اختلالاتی در ناحیه زانو، مچ و پا نباید اینگونه ورزش های سخت و شدید را انجام دهند.


ورزش های شدید شامل پریدن در هنگام كشش عضلات و كشش های سریع با آمادگی بدنی نامناسب در مبتلایان پوكی استخوان، می تواند منجر به شكستگی های فشاری ستون فقرات و شعله ور شدن مشكلات موجود در استخوان ها و مفاصل شود.


به گفته متخصصان بهداشتی، تمام فعالیت هایی كه هنگام انجام آن، قسمت فوقانی بدن به شدت می چرخد یا خم می شود -مانند خم شدن به جلو در حالت نشسته - می تواند خطر شكستگی های فشاری مهره را افزایش دهد.


همچنین خم كردن بیش از حد گردن به عقب می تواند به شریان های مهره ای فشار آورد و جریان خون مغز را قطع كند و منجر به غش كردن یا حتی سكته مغزی شود.
پزشكان به مبتلایان پوكی استخوان توصیه می كنند هنگام دراز كشیدن، یك تكیه گاه مناسب زیر سر خود قرار دهند تا پیشانی بالاتر از چانه قرار گیرد.

پزشكان تاكید می كنند ستون فقرات ضعیف، در برابر صدمات، آسیب پذیر است؛ بنابراین افراد پرخطر در معرض ابتلا به پوكی استخوان مانند سالمندان باید از انجام ورزش هایی كه وزن را بطور مستقیم به گردن یا ستون فقرات تحمیل می كند، اجتناب كنند.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”