صفحه 1 از 1

بهداشت براي شناگران

ارسال شده: جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵, ۱۰:۲۶ ق.ظ
توسط DJ.HAMED
شايد اغلب شناگران ندانند كه كلري كه در آب استخر وجود دارد نمي تواند ايمني لازم را در برابر ميكروبها و انگل ها فراهم كند.

آيا مي دانيد كه استخرهاي عمومي و جاهايي كه از آب به طور مشترك استفاده مي شود به راحتي مي توانند بعضي بيماري ها را انتقال دهند. اگر شما يا كودكانتان زياد به استخر مي رويد يا در جاهاي عمومي زياد شنا مي كنيد به شما توصيه مي كنيم كه مطالب زير را مطالعه كنيد

كيستهاي گيارديا و كريپتوسپوريديم در برابر كلر بسيار مقاوم هستند و حتي ممكن است در استخرهايي كه از كلر مخصوص از بين بردن اين كيستها استفاده شده است براي چند روز بي اثر باقي بمانند.

از اين گذشته بخاطر اندازه كوچك خود بوسيله ف_ * ل*_ ت ر كه عموماً در استخر ها استفاده مي شوند قابل تصفيه نيستند.

كريپتوسپوريديم ، گيارديا و اي.كولي و ديگر ميكروبها و انگل ها چگونه وارد استخر شنا مي شوند؟ از طريق موادي كه در مدفوع يافت مي شوند. تصور كنيد افرادي را كه در يك استخر در حال شنا هستند آنها با يكديگر تصادف مي كنند. ممكن است بعضي از آنها دچار اسهال باشند يا مشكل ديگري ( مانند قاعدگي در خانمها ) داشته باشند. پس هميشه اين خطر وجود دارد.

براي جلوگيري از انتقال بيماري اين افراد نبايد شنا كنند. هر چند نمي توان جلوي اين افراد را گرفت يا آنها را شناسايي كرد. و براي چنين شخصي سخت است كه جلوي تراوش مواد مضر را بگيرد. شناگران بايد مراقب باشند كه آب استخر را قورت ندهند. و همه افرادي كه شنا مي كنند در صورت بروز مشكل يا بعد از استفاده از دستشويي كاملاً بهداشت را رعايت كنند.

[External Link Removed for Guests]
:grin: