استفاده زياد از مواد پلاستيكى موجب بروز چاقى مى‏شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۴, ۳:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

استفاده زياد از مواد پلاستيكى موجب بروز چاقى مى‏شود

پست توسط Dr.Akhavan »

  زياد از مواد پلاستيكى موجب بروز چاقى مى‏ 


جديدترين بررسى ها نشان داده افرادى كه بيش از حد از مواد و ظروف پلاستيكى استفاده مى‏كنند، بيشتر در معرض چاقى قرار مى‏گيرند.
به گزارش خبرگزارى مهر به نقل از ساينس نيوز، مواد پلاستيكى در بسيارى از ظروف، اسباب بازيها، لوازم التحرير، منسوجات و انواع كيفها و... به كار مى‏رود كه چنانچه افراد از دوران كودكى در مجاورت و استفاده از اين مواد باشند مواد شيميايى موجود در آنها بر سيستم متابوليك بدن تاثير گذاشته و موجب چاقى در سالهاى بعدى زندگى‏خواهد شد.
اين افراد بيشتر از افراد ديگر هم غذا نمى‏خورند يا در بسيارى از موارد به اندازه ديگران هم در فعاليتهاى ورزشى شركت مى‏كنند اما سيستم بدنى‏آنان به گونه اى شده كه بيشتر استعداد چاقى و افزايش وزن دارند.
مشكل ديگر نيز اين است كه اين تغييرات انجام شده در سيستم متابوليك موجب بروز عوارض ديگرى از جمله ديابت، بيماريهاى قلبى، فشار خون و حتى سرطان مى‏شود كه به مراتب مشكل‏تر از چاقى است.
بنابراين گزارش، متخصصان دريافتند نوزادانى كه زودتر از موعد به دنيا مى‏آيند و يا از وزن كمترى برخوردارند و از دوران كودكى نيز در مجاورت تركيبات شيميايى پلاستيك قرار دارند، به مراتب بيشتر در معرض بروز عوارض آن هستند
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”