با فرآورده‌هاي طبيعي، سلامت و زيبايي پوست خود را تامين کنيد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1487
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۳۸۵, ۷:۲۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 209 بار

با فرآورده‌هاي طبيعي، سلامت و زيبايي پوست خود را تامين کنيد

پست توسط ALIAGHAKHAN »

طبيعي‌ترين نسخه زيبايي

--------------------------------------------------------------------------------
بسياري از افراد با فرارسيدن عيد و نوروز، به دنبال آرايش و زيبايي‌اند و در اين ميان، به آرايشگران زيادي مراجعه مي‌شود و ممکن است در اين ميان سوءاستفاده‌هاي زيادي شود اما راهکارهايي هم وجود دارد که با فرآورده‌هاي طبيعي مانند ميوه‌ها و مواد غذايي، بتوانيم سلامت و زيبايي پوست خود را تامين کنيم. در اين پست به اين موارد مي‌‌‌پردازيم.

پوست چرب: پيلينگافرادي که پوست چرب دارند، مي‌خواهند لايه‌برداري انجام دهند تا پوست روشن‌تري داشته باشند. يکي از فرآورده‌هاي طبيعي براي اين کار شامل اين مواد است: دو قاشق غذاخوري ماست، يک قاشق غذاخوري پوست پرتقال رنده شده، يک قاشق غذاخوري آرد جوانه گندم، يک قاشق غذاخوري روغن بادام. تمام اين مواد را به خوبي هم مي‌زنيم تا خمير يکدستي به وجود آيد و سپس آن را روي پوست پخش مي‌کنيم و بعد از 10 دقيقه ماساژ، از روي پوست پاک مي‌کنيم.
پوست چرب: روشن‌کنندهبراي روشن شدن پوست چرب مي‌توان از يک عدد سفيده تخم‌مرغ و يک عدد ليمو ترش تازه استفاده کرد. سفيده تخم مرغ را به طور کامل بزنيد تا کف کند، سپس آب ليمو ترش را درون آن ريخته و خوب مخلوط کنيد. کمي‌‌ حرارت دهيد تا غليظ‌‌تر شود. سپس ماسک را به مدت 20 دقيقه روي صورت قرار دهيد و بعد با آب ولرم شستشو دهيد.
پوست خشک: ترميم منافذ
متاسفانه پوست خشک اغلب آن قدر حساس است که کمتر مي‌توان آن را دستکاري کرد اما با مواد طبيعي مي‌توان کيفيت آن را بهبود بخشيد. نمونه‌اي از اين دست ترکيب چهار قاشق غذاخوري عسل با دو قاشق غذاخوري روغن بادام است. اين مواد را باهم ترکيب کنيد و آن قدر بزنيد تا حالت نيمه سيالي به خود بگيرد. در حالت آرامش کامل، ماسک مزبور را همراه با ماساژ به صورت لايه‌ نازک روي پوست قرار دهيد و پس از 20 دقيقه آن را بشوييد.
پوست خشک: ضد چروکشايد بر اساس تجربه، يکي از بهترين محصولات ضدچروک طبيعي ترکيبي از اين مواد باشد: روغن بادام يک قاشق غذاخوري، روغن زيره سبز يک قاشق غذاخوري، روغن زردآلو دو قاشق غذاخوري، روغن زيتون يک قاشق غذاخوري، روغن جوانه گندم يک قاشق غذاخوري، آب‌ليموي تازه دو قاشق غذاخوري.تمام روغن‌ها را به همراه لانولين در ظرف فلزي ريخته و به طريق بخار آب گرم حرارت داده تا مخلوط شوند و مدام مخلوط را به هم بزنيد تا حالت خميري پيدا کند. آب‌ليمو را در انتها به آن اضافه کنيد و حرارت را قطع کنيد و بگذاريد تا سرد شود و سپس آن را در ظرف سربسته‌اي نگهداري کنيد.
پوست خشک: پاک‌کننده و پيلينگ: براي پاک و پيلينگ کردن پوست خشک مي‌توان از اين مواد استفاده کرد: پوست گريپ فروت خرد شده يک قاشق غذاخوري، آرد جوانه گندم يک قاشق غذاخوري، وازلين يک قاشق غذاخوري، اسيدبوريک يک قاشق چاي‌خوري. تمام مواد را داخل ظرفي بريزيد و آن‌قدر بزنيد تا خمير يکنواختي به دست آيد. با انگشتان به مدت دو تا چهار دقيقه با حالت ماساژ چرخشي روي پوست بماليد. پس از ماساژ کامل پوست، آن را با آب گرم بشوييد. روزي يک بار مي‌توان از اين روش استفاده کرد.
پوست خشک و حساس: روشن‌کنندهيک فرمول، استفاده از سه عدد هويج متوسط و 150 ميلي‌ليتر شير به اين صورت است که هويج‌ها را رنده کرده سپس داخل شير ريخته و آن‌قدر به هم مي‌زنيم تا به طور کامل مخلوط شوند. فرمول ديگر، استفاده از پنج قاشق غذاخوري پودر بادام، 30 ميلي‌ليتر شير، دو قاشق غذاخوري از گلاب است. شير را روي بادام‌هاي آسياب شده بريزيد و مدام به هم بزنيد و چند ساعت اين کار را تکرار کنيد. سپس مخلوط را صاف کرده، گلاب را درون آن ريخته در ظرفي سر بسته نگهداري کنيد.
لک صورت: با فرا رسيدن فصل بهار و ميهماني رفتن، همه مي‌خواهند حداقل، لک روي صورت خود را از بين ببرند و در اين باره چند محصول مفيد داريم. يک عدد ترب کوچک را به خوبي بشوييد و با پوست، به طور کامل ريز رنده کنيد. سپس آب‌ليموي تازه را روي آن ريخته و به مدت دو روز در محل خارج از يخچال نگهداري کنيد. سپس مخلوط را صاف کنيد و لوسيون را داخل شيشه نگهداري کنيد.
فرمول ديگر آن است که يک استکان گوش ماهي که خوب شسته شده را با آسياب به طور کامل خرد کنيد تا به صورت پودر درآيد. سپس سه قاشق غذاخوري از اين پودر با سه قاشق غذاخوري از آب‌ليمو را با هم درون ظرفي دردار ريخته و به مدت 10 روز آن را کنار بگذاريد و گاهي ظرف را تکان دهيد. بعد از اين مدت، مايع را صاف کرده و در ظرفي نگهداري کنيد و يک روز در ميان استفاده کنيد.
هيچ كس لياقت اشكهاي تو را ندارد و كسي كه اين لياقت را داشته باشد هيچ گاه تو را به گريه نمي اندازد...
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”