بيست هشدار براي زيبايي زنان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱۱:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

بيست هشدار براي زيبايي زنان

پست توسط Nokia N93 »

درود

زیبا بودن و ماندن برای هر خانمی یك آرزوست. مواردی را كه برای زیبا نگهداشتن باید اجتناب كرد یا رعایت نمود در اینجا ذكر میكنیم:

1. خشك كردن مو با حوله
موی سر هنگامی كه خیس است حساس و شكننده میشود. بیرونی ترین لایه پوست سر نیز هنگامی كه موها تر هستند حساس تر میشود، بنابراین در این هنگام سعی نكنید موی سرتان را با حوله خشك كنید چون در مدت زمان انتهای موهای سرتان دوشاخ میشود. بهتر است موها را در كلاهی حوله ای قرار داده تا بدین طریق خشك شود.
2. استفاده از كرمها و لوازم آرایشی منقضی شده
اگر از كرمها و مواد آرایشی كه از تاریخ اعتبار گذشته است استفاده می كنید روی پوستتان جوش چركی زده و دچار خارش میشود. چون این مواد زمان محدودی اعتبار دارند. این كرمها بعد از انقضاء اعتبار محل مناسبی برای رشد باكتری و میكرب می گردد. بنابراین هر چه سریعتر هر اندازه كرم منقضی شده دارید دور بریزید حتی اگر برای آن تاسف بخورید.
3. استفاده از دئودورانت درست بعد از موزدایی
بعد از موزدایی، پوست نسبت به الكل و عطر بسیار حساس تر میشود. بنابراین هنگام شب موزدایی كنید و صبح هنگام دئودورانت استفاده كنید.
4. مراقبت پی در پی و مداوم از پوست
استفاده فراوان از محصولات محافظ پوست، پوست را حساستر میكند. بنابراین سعی كنید از یك سری از محصولات آرایشی كه برای پوستتان بعد از تست كردن مناسب است استفاده كنید. پیشنهاد ما برای مراقبت از پوستتان این است كه بیشتر از مواد طبیعی استفاده كنید.
5. موی بافته
وقتی موی سرتان را می بافید سعی كنید گره های بافته ها را محكم نپیچید . چون موی سر شما آسیب می بیند. پس گره ها را شل تر ببافید و حتی المكان از گیرة مو استفاده نمایید.
6. لاك زدن بدون استفاده از مواد نگهدارنده ناخن
لاك زدن قبل از آغشته كردن ناخن به مواد نگهدارنده رنگ ناخن شما را بتدریج زرد می كند و ناخن شما زیبایی خود را از دست می دهد. یك لایه از ماده نگهدارنده مغذی ناخن شما خواهد بود و ناهمواریهای ناخن رانیز می پوشاند.
7. تركاندن جوش های زیر پوستی و جوش های سر سیاه با انگشت دست
انگشتان شما منبع میكروب هستند و این منجر به عفونت محل میشود. برای این كار از گاز استریل یا دستمال تمیز استفاده نمایید و سپس با پنبه آغشته به لوسیون صورت ، محل را شستشو دهید.
8. پاك كردن ماسك از صورت با آب
شستن ماسك صورت با آب اثر آنرا كم می كند. پس بهتر است ماسك را با دستمال محصوص آرایش از صورت پاك كرد.
9. استفاده از لوسیون بدون موزدایی
این كار باعث لكه شدن پوست میشود چون این كرم با آلودگیهای پوست تركیب میشود. پس قبل از استفاده از لوسیون حتماً موزدایی كنید.
10. مرتب كردن مژه ها با انگشتان دست
این كار باعث شكسته شده یا كنده شدن مژه ها میشود. پس بهتر است از برس مخصوص مژه استفاده گردد.
11. موزدایی در هر روز
این كار اثر عكس دارد. یعنی پوست كلفتر میشود. پس یكبار در هفته كافیست.
12. استفاده از كرم ضد آفتاب در ساحل
بعد از 30 دقیقه كرم اثر خود را از دست می دهد و اگر پوست در این هنگام در معرض آفتاب قرار گیرد، می سوزد. پس قبل از رفتن به ساحل از این كرم استفاده نمایید.
13. لاك زدن بلافاصله بعد از حمام كردن
آب گرم ناخن را تا حدی متورم می كند. اگر در این هنگام لاك بزنید بعد از اینكه ناخن سرد شود لاك از ناخن شما جدا میشود. پس مدتی بعد از حمام كردن لاك بزنید نه بلافاصله بعد از آن.
14. خوابیدن وقتی كه صورت آرایش دارد
نتایج: پوست جوش می زند؛ پوست لكه میشود ؛ پوست خسته به نظر می آید.
پس مهم نیست چقدر خسته باشید حتماً آرایش خود را قبل از خواب پاك كنید.
15. حمام های طولانی و داغ
این كار 39 به طول°باعث خشكی پوست میشود. حمام نباید بیش از 10 دقیقه و بیش از دمای c انجامد. و در نهایت عادت كنید در پایان دوش گرفتن یكبار زیر آب سرد بروید ، این كار باعث میشود پوستتان حالت ایلاستیك خود را حفظ كند و شاداب تر بماند. بعد از دوش گرفتن بدن خود را با لوسیون یا شیر مخصوص آعشته كنید.
16. گاز گرفتن لبها هنگامی كه خشك هستند
این كار لبهای شما را زخمی می كند . پس با برس مخصوص و نرم لبهای خود را با كرم مناسب چرب كنید.
17. استفاده روزانه از مو پیچهای برقی و حالت دهنده
این كار برای موهایتان مضر است چون دمای زیاد مو را خشك می كند و انتهای مو را از بین می برد. در عوض از مو پیچ های اسفنجی حتی هنگام خواب نیز میتوانید استفاده كنید.
18. اگر نزدیك بین هستید از عینك استفاده نكنید.
وقتی به دور دست نگاه می كنید چشمان خود را به هم می زنید و این باعث چروك شدن پوست دور چشم میشود و امروزه با وجود مدلهای جدید و متنوع فریمهای عینك درست نیست كه از عینك استفاده نكنید.
19. مالیدن چشمها
مالیدن چشم باعث زخم شدن زلالیه میشود. بهتر است با ورزش یوگا خستگی دور چشمها را برطرف كنید.
استفاده از كف موس روی موی تر
با این كار حالت مو برای مدت زمان كمتری می ماند. پس بهتر است موها را قبلاً كاملاً خشك نموده یا با سشوار یا حوله ، سپس از كف موس استفاده كرد.


بدرود :grin: :) :-)
تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”