هشدار وزارت بهداشت داروهاي تقلبي ترک اعتياد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 407
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱۰:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

هشدار وزارت بهداشت داروهاي تقلبي ترک اعتياد

پست توسط sandbad »

  وزارت بهداشت نسبت به داروهای تقلبی ترک اعتیاد
تصویر 

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای هشدار داد: آنچه که به نام نورجیزک، تمجیزک، افزور، بوپروجزیک تولید کشورهای همسایه به عنوان داروی ترک اعتیاد توسط افراد سودجو وارد بازار شده فرآورده‌های تقلبی بوده و دارای ترکیبات متعدد و نامشخصی است که بسیار خطرناک و بعضا منجر به مرگ شده است.
به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ همچنین مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها رعایت نکات زیر را به شهروندان توصیه کرد: - کسانی که در خانواده فرد معتادی دارند که درصدد ترک اعتیاد است فقط به مراکز معتبر ترک اعتیاد مراجعه کنند.
- از پذیرفتن توصیه‌های افراد غیرکارشناس در راستای ترک اعتیاد اجتناب کنید. - از مصرف هرگونه دارو به منظور ترک اعتیاد به صورت خوراکی، تزریقی و . . . که افراد غیرمتخصص معرفی می‌کنند، بپرهیزند. - هیچ دارویی را به عنوان جایگزین ماده مخدر اصلی نپذیرند مگر مواردی که توسط افراد کاردان در مراکز ترک اعتیاد تجویز شده باشند. - نورجیزک و داروهای قبلی شبیه آن هیچ پایه علمی بر ترک اعتیاد ندارد. این فرآورده‌ها توسط افرادی سودجو با نام داروهای ترک اعتیاد در بین مردم توزیع می‌شود و هر فرد هزینه گزافی را باید به ازای هر ویال آن بپردازد. ضمن آنکه نورجیزک و . . . حاوی موادی هستند که جان افراد را به خطر می‌اندازند. شایان ذکر است برای نجات از اعتیاد و سلامت درمان فقط به مراکز معتبر ترک اعتیاد مراجعه کنید.


برداشت از وب سايت ستاد مبارزه با مواد مخدر [External Link Removed for Guests]
نوبت باران هميشه محفوظ است...
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”