سالمندان نياز جدي‌تري به مصرف مرطوب‌كننده‌ها دارند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵, ۱۲:۰۵ ب.ظ
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

سالمندان نياز جدي‌تري به مصرف مرطوب‌كننده‌ها دارند

پست توسط achachi98 »

سالمندان نياز جدي‌تري به مصرف مرطوب‌كننده‌ها دارند
مرطوب كننده‌ها با توجه به نوع پوست انتخاب شود


يك متخصص پوست گفت: با افزايش سن، پوست افراد به مرور زمان خشك‌تر شده و استفاده از مرطوب كننده‌ها در افراد مسن ضروري مي‌شود.
دكتر محمد حسين‌پور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خوزستان، اظهار داشت: در حالت طبيعي پوست بدن بايد داراي 10 درصد رطوبت باشد و در صورت تبخير بيش از حد آب از سطح پوست بدن، پوست خشك شده و علايمي مانند پوسته پوسته شدن، قرمزي و خارش بروز مي‌كند.
وي افزود: استفاده از مرطوب كننده براي پوست‌هاي خشك ضروري است، ولي آنچه بايد به آن توجه كرد نوع مرطوب كننده و ميزان چربي آن است كه بايد بر اساس ميزان خشكي پوست انتخاب شود.

دكتر حسين‌پور تصريح كرد: كرم‌هاي مرطوب كننده پوششي ميان پوست و محيط اطراف به وجود آورده و مانع تبخير بيش از حد آب از سطح پوست مي‌شود. ضمن آن كه چربي موجود در كرم‌هاي مرطوب كننده، رطوبت مورد نياز پوست را تامين مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: همچنين با افزايش سن، پوست بدن آب را از دست مي‌دهد به طوري كه پوست افراد مسن معمولا خشك است. در نتيجه استفاده از كرم‌هاي مرطوب كننده در افراد مسن ضرورت بيشتري دارد.

اين متخصص پوست اضافه كرد: بهترين زمان استفاده از كرم‌هاي مرطوب كننده پس از شستن دست‌هاست. همچنين افرادي كه در طول روز با آب و مواد شيميايي مانند مايع ظرف‌شويي در تماس هستند، پس از اتمام كار و خشك كردن دستها بايد حتما از كرم‌هاي مرطوب كننده استفاده كنند.

وي اظهار كرد: تعداد دفعات استفاده از كرم‌هاي مربوط كننده در طول روز نيز به نوع پوست بستگي دارد. هر چه پوست خشك‌تر باشد، ميزان استفاده از مرطوب كننده نيز افزايش مي‌يابد.

حسين‌پور عنوان كرد: در صورتي كه پوست به نوع خاصي از مرطوب كننده حساسيت داشته باشد بايد بلافاصله نوع مرطوب كننده را عوض كرد. همچنين بيماران مبتلا به اگزماي پوستي بايد از مرطوب كننده‌هاي ضد آب استفاده كرده تا پس از شستشوي دست دچار خشكي پوست نشوند.

منبع: قطره
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”