سزارين، زايمان بدون درد و مشكل نيست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

سزارين، زايمان بدون درد و مشكل نيست

پست توسط misam5526 »

يک متخصص زنان و زايمان گفت : در برخي موارد زايمان سير طبيعي خود را طي نمي‌كند و براي خارج كردن جنين اقدامات ديگري انجام مي‌شود كه از مهم‌ترين اين مداخلات، جراحي بزرگ سزارين (رستم‌زايي) است كه به معناي خارج كردن جنين از محل برش جدار شكم و ديواره رحم است.
دكتر مريم كاشانيان عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران در ادامه افزود: هرگاه به دليل تنگي لگن مادر يا بزرگي بيش از حد بچه، زايمان طبيعي ميسر نباشد، جنين در داخل رحم در وضعيت غيرطبيعي قرار گرفته باشد يا ريتم ضربان قلب جنين تغيير كند يا در مواردي كه زايمان طبيعي بيش از زمان مقرر طول بكشد يا مادر باردار مبتلا به پرفشاري خون يا بيماري قند باشد يا زايمان قبلي او به روش سزارين انجام شده باشد و هر گونه اختلال ديگري در پيشرفت زايمان رخ دهد، انجام جراحي سزارين براي حفظ سلامت مادر و جنين توصيه مي‌شود.

دكتركاشانيان گفت: در ايران زنان باردار اين تصور نادرست را دارند كه با انتخاب سزارين، هيچ گونه درد و مشكلي را تحمل نخواهند كرد و اين در حالي است كه درد و عارضه پس از انجام سزارين ايجاد خواهد شد و از طرفي در كشور ما متخصصان زنان و زايمان بيشتر تمايل به انجام سزارين دارند تا زايمان طبيعي؛ چرا كه هدايت زايمان طبيعي تا مرحله آخر در حدود 5‌برابر بيشتر از جراحي سزارين زمان نياز دارد.

وي در خاتمه اضافه كرد: تعرفه دريافتي زايمان طبيعي كمتر از سزارين است و همين متخصصان زنان را به اين سمت متمايل مي‌كند. مساله قابل توجه ديگر تبديل شدن سزارين به اقدامي تجملي و لوكس است كه انجام زايمان به اين روش براي مادر اعتبار مي‌آورد و متأسفانه زنان كشور ما با چنين ديدي به جراحي سزارين نگاه مي‌كنند و آن را روشي براي تسكين درد زايمان تلقي مي‌كنند كه تصور اشتباهي است و بايد اصلاح شود.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”