مغز انسان به تنقلات معتاد مي شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

مغز انسان به تنقلات معتاد مي شود

پست توسط misam5526 »

نتايج يک تحقيق جديد نشان داده است که مصرف تنقلات و هله هوله خوري به اندازه مواد مخدر و هروئين اعتيادآور است.
محققان دريافته اند يک رژيم غذايي حاوي برگرها، چيپس ها، سوسيس ها و شيريني ها مغز را به گونه يي برنامه ريزي مي کند که وابستگي آن را به مواد غذايي حاوي نمک، شيريني و چربي زياد افزايش مي دهد و اين وابستگي در حد اعتياد به مواد مخدر است. به مرور زمان و با گذشت سال ها دنبال کردن اين نوع رژيم غذايي سبب ايجاد شادي کاذب در مصرف کنندگان مي شود و در نتيجه فرد به اين نوع مواد غذايي معتاد مي شود.

دکتر «پاول کني» متخصص اعصاب در امريکا تحقيقات جديدي را انجام داده که نشان مي دهد خوردن مواد غذايي پرچرب و قندي چقدر براي سلامت ما خطرناک است. دکتر «کني» مي گويد؛ «مهم ترين نکته يي که در مورد اين نوع غذاها وجود دارد و نگران کننده است، اين است که کنترل خود را در برابر آنها از دست مي دهيد و اعتيادآور هستند.» محققان در اين پژوهش براي اولين بار با استناد به مدارک علمي دريافتند واکنش مغز در برابر مصرف تنقلات و هله هوله ها درست شبيه به واکنش آن در برابر مواد مخدر است.

محققان تاکيد کردند اين کامل ترين مدرک علمي است که نشان مي دهد چاقي و اعتياد به مواد مخدر پايه هاي نوروبيولوژيک مشترکي دارند و اين امر راه را براي مقابله با چاقي به شيوه يي متفاوت و موثر هموار مي سازد.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”