اتوبوس تغيير ديابت به ايران رسيد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

اتوبوس تغيير ديابت به ايران رسيد

پست توسط misam5526 »

"اتوبوس تغيير ديابت" در قالب يك تور جهاني با هدف افزايش سطح آگاهي جامعه در زمينه ديابت و با شعار تغيير دنياي ديابت ديشب از طريق مرز بازرگان وارد ايران شد.
مدير پروژه اتوبوس تغيير ديابت در ايران اظهار داشت: اين اتوبوس از سال 2006 پس از اطلاعيه و هشدار جهاني سازمان ملل، نسبت به پيشگيري و آموزش ديابت در جهان، اطلاع‌رساني خود را از كشور دانمارك آغاز كرده و تاكنون از 30 كشور جهان عبور كرده است.

شاكري افزود: اتوبوس تغيير ديابت تاكنون 160 هزار بازديد‌كننده داشته و به بيش از600 ميليون نفر نيز از طريق رسانه‌هاي جمعي در زمينه آشنايي با ديابت و راه‌هاي كنترل آن، اطلاع‌رساني كرده است.

وي درخصوص ورود اين اتوبوس و نحوه اطلاع‌رساني آن در ايران بيان داشت: اتوبوس تغيير ديابت قرار است به‌مدت 4 روز طي روزهاي هفتم تا نهم آبان از ساعت 9 تا 18 در بوستان ملت تهران پذيراي عموم به‌ويژه بيماران ديابتي باشد.

مدير پروژه اتوبوس تغيير ديابت گفت: اين اتوبوس قرار است به‌صورت رايگان از تمام بازديدكنندگان معاينه كامل پزشكي به‌عمل آورد و اطلاعاتي در زمينه ديابت از طريق فيلم، بروشور و لوح‌فشرده (CD) در اختيار بازديد‌كنندگان قرار دهد.

شاكري ادامه داد: براي بازديد‌كنندگان مشكوك به ديابت يا مبتلا به اين بيماري، اقداماتي از جمله آزمايش خون، اندازه‌گيري قد و وزن انجام مي‌شود.

براساس آخرين آمار وزارت بهداشت، در حال حاضر حدود 2 ميليون و 700 هزار نفر در كشور كه بين گروه سني 15 تا 65 سال هستند به ديابت مبتلا بوده و شناسايي شده‌اند. همچنين 3 ميليون نفر نيز به اختلال گلوكز مبتلا هستند.

سالانه بيش از 40 ميليارد ريال از بودجه مصوب وزارت بهداشت براي برنامه كنترل ديابت هزينه مي‌ گردد. گفته مي‌شود كه هر سال60 هزار نفر از بيماران مبتلا به ديابت به زخم پاي ديابتي مبتلا مي‌شوند كه از اين تعداد 13 هزار مورد به قطع عضو منجر مي‌شود.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”