اعلام نتایج امیدوار کننده ژن درمانی چشم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

اعلام نتایج امیدوار کننده ژن درمانی چشم

پست توسط misam5526 »

محققان در موسسه پزشکی هاوارد هگز شیوه ای جدید را برای تصحیح ژن دچار اختلال در مبتلایان به نوعی نابینایی ارائه کرده اند که بخشی از بینایی را به آنها باز می گرداند.
محققان در موسسه پزشکی هاوارد هگز شیوه ای جدید از ژن درمانی را برای مداوای بیکاری موسوم به نابینایی شناختی لبر یا LCA ارائه کرده اند که تاکنون توانسته است بینایی را به تعدادی از کودکان 8 تا 11 ساله بازگرداند.

این بیماری نادر به تدریج از قوای بینایی بیمار کاسته و تا سن 40 سالگی باعث کوری کامل فرد خواهد شد 12 بیماری که به واسطه این روش تحت درمان قرار گرفته اند، اکنون از قدرت بینایی بیشتری برخوردار هستند و عملکرد شبکیه ای در چشم آنها بهبود پیدا کرده است.

بیماری LCA باعث نابودی تدریجی شبکیه چشم می شود و محققان دریافتند هرچه درمان از سنین کمتر آغاز شود، تاثیرگذاری آن بیشتر و بهتر خواهد بود دلیل آغاز این بیماری در افراد اختلال در یکی از ژنهای بینایی است که درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، دانشمندان با کمک یک ویروس ساخته شده به نام ادنو که دی ان ای تصحیح کننده ای را به داخل چشم حمل می کند توانستند بهبود قابل توجهی را در کودکان مبتلا ایجاد کنند به طوریکه این کودکان اکنون به تنهایی قادرند به بازی و انجام کارهای مختلف خود بپردازند این شیوه تا 16 درصد در ژن PRE65 تغییر ایجاد کرده و نه به طور کامل، بلکه به صورت تقریبی بیماران را از نابینایی مطلق نجات داده است.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”