بررسي و تشريح اختلالات خواب در افراد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

بررسي و تشريح اختلالات خواب در افراد

پست توسط misam5526 »

به گزارش سلامت نیوز: يافته هاي جديد پزشکان نشان مي دهد، اگر چه بروز اختلالات خواب در افراد در برخي موارد ناشناخته است اما بسياري از آنها با تجويز دارو، اين رفتارهاي درماني قابل درمان است؛ به گفته پزشکان اکثر اختلالات خواب ناشي از بروز استرس و اضطراب در افراد است.
به نقل از پايگاه خبريBBC، بيش از يک چهارم مردم انگلستان از اختلالات خواب رنج مي برند که بيشتر اين مسايل در خوابهاي بين روز بروز مي کند.
بنابراين گزارش، مطالعات پژوهشگران نشان مي دهد که خروپف يکي از شايع ترين اختلالاتي است که در هنگام خحواب در افراد بروز مي کند و ناشي از تلاطمي شدن جريان هواي تنفسي به علت وجود موانعي بر سر راه تنفس است، همچنين خواب آپنه و خواب فلج از ديگر اختلالات شايع در هنگام خواب هستند.
اين گزارش حاکي است، فلج خوابي يا همان ناتواني در حرکت هنگام و پس از بيدار شدن مي تواند با مصرف دارو درمان شود اما مصرف اين داروها ضرر ديگري چون افسردگي نيز دارد.
بنابراين گزارش، خواب ترسي از ديگر مسايل و مشکلات در خواب افراد است و عليرغم اينکه در هر سني مي تواند بروز کند بيشتر در کودکان زير 10 سال رخ مي دهد.
پزشکان مي گويند، خواب ترسي معمولا" در 2 ساعت اول خواب افراد بروز مي کند و هم اکنون براي آن تجويز نشده است.بروز بي حسي در پاها در هنگام خواب يکي از ديگر اختلالات خواب افراد است و افرادي که مصرف الکل و کافئين آنها زياد است بيشتر ازاين عارضه رنج مي برند.
پزشکان معتقدند، اين بيماري با دارو درمان مي شود و اين داروها مي تواند در درمان بيماري پارکينسون کاربرد داشته باشد اما عوارض جانبي ناخواسته دارد.
يادآور مي شود، شب ادراري و راه رفتن به هنگام از اختلالات شايع ديگري است که در هنگام خواب افراد بروز مي کند و به گفته پزشکان استرس و اضطراب زياد افراد مي تواند باعث راه رفتن شبانه به هنگام خواب شود.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”