پیشگیری و رفع انواع جوش های سرسیاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4179 بار
تماس:

پیشگیری و رفع انواع جوش های سرسیاه

پست توسط ganjineh »

جوش های سرسیاه، جوش های معمولی سربسته ای هستند که بعلت تنگی منافذ پوست به بیرون تخلیه نمی شوند. این جوش ها در صورت، بدن و حتی لاله گوش نیز دیده می شوند.همچنین جوش های سرسیاه به دلیل چربی پوست بوجود می آیند و معمولا در مردان شایع تر است. البته این نوع جوش ها در سنین بلوغ نیز به دلیل تغییرات هورمونی بوجود می آیند. روش های درمانی خوراکی، موضعی و فیزیکی را از راه های درمان جوش های سرسیاه می باشد اما بهترین راه درمان این جوش ها تخلیه بوسیله پزشک است. لازم به ذکر است، بهترین راه پیشگیری از بروز جوش های سرسیاه، شستشوی مداوم صورت، عدم مصرف غذای چرب، مانده و تنقلات دانست.
رفع جوش های سرسیاه با بخور
ماسک جوش های سرسیاه: ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه می جوشانیم وقتی بخار آن بلند شد صورت را بخور می دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوط کردیم به صورت ماسک روی صورت می گذاریم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را بصورت می مالیم تا ضدعفونی شود.
«پیاز» و جوش صورت
دو سه عدد پیاز متوسط را پس از پوست کندن خرد کنید و در مقدار کمی آب بپزید، بطوریکه پیاز کاملا پخته شود و آب در ته ظرف باقی نماند. پیاز پخته شده را درون یک تکه پارچه نخی نازک تمیز بپیچد و روی جوش ها بگذارید و پس از چند دقیقه موضع را بشویید.
رفع دانه های سرسیاه و سفید با بخور بابونه و رازیانه
گیاهانی چون بومادران، بابونه، رازیانه و گزنه سفید (از هر کدام یک قاشق غذاخوری) را در آب جوش بریزید، سپس حوله ای به سر ببندید و به مدت ۱۰ دقیقه پوست را روی بخار آن نگه دارید. در این هنگام منافذ پوست شما باز شده و شما به آسانی می توانید با یک پارچه تمیز و یا دستمال کاغذی پوست را در ناحیه دانه های سرسیاه به آرامی بفشارید و دانه ها را بیرون آورید و بعد صورت را با آب سرد بشورید تا منافذ پوست تنگ تر بشود.
عسل و دانه های سرسیاه
عسل افزودن به تقویت پوست و شفابخشی، پاک کننده خوبی است. یک قاشق غذاخوری عسل را به آرامی حرارت دهید و روی قسمت هایی از پوست که دارای دانه های سرسیاه است بگذارید، پس از ۱۵ دقیقه با یک تکه پنبه و آب نیم گرم پوست خود را تمیز کنید و بعد بشویید اگر لک نیز دارید از جوانه گندم (دو قاشق) به عسل اضافه کنید و بعد بهمین نحو عمل کنید.
روغن ماهی و لکه های قرمز
پوست را تمیز کنید و بعد با مقداری روغن ماهی لایه ای از چربی رویش بکشید. یکی دو ساعت بعد پوست را با آب نیم گرم بشویید.
روغن کرچک و لکه های قهوه ای
این نوع لکه ها را لکه های کبدی گویند. کمبود ویتامین C و E و ریبوفلاوین در این نارسایی موثر است. به اعتقاد یکی از کارشناسان برجسته پوست تا زمانی که لکه های قهوه ای روی پوست باقی است باید از روغن کرچک استفاده شود. آب خیار یا برگ شاهی خرد شده یا آب آن در از بین بردن اینگونه لکه ها بی اثر نخواهد بود

ابتكار
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”