مراقب عطسه کردن خود باشید!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۵:۴۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

مراقب عطسه کردن خود باشید!

پست توسط رونین »

عطسه ،عامل انتشار میکروب در فضا


تحقیقات جدید محققان نشان می دهد هر بار عطسه کردن، مقدار زیادی از میکروب بیماری زای استافیلوکوک طلایی را که در بینی بیشتر افراد یافت می شود در فضای می پراکند.
هر چند سرماخوردگی در انتشار این میکروب در فضا نقشی ندارد، اما ظاهرا حساسیت تنفسی ، میزان انتشار این میکروب را افزایش می دهد. دکتر بیشاف از کارولینای شمالی در تحقیقی که در مورد بیماری های عفونی کرده است می گوید:عطسه در انتقال انواع میکروب های استافیلوکوک طلایی و سایر میکروب ها به سایر افراد نقش دارد و این یافته ها حاصل بررسی 11 فرد سالم ناقل میکروب استافیلوکوک طلایی است.
محققان با ماده ی هیستامین، باعث عطسه کردن این افراد شدند و میزان پراکندگی این میکروب ها را در هوا ،قبل و بعد از عطسه اندازه گرفتند. محققان در این افراد سرماخورگی ایجاد کردند و تعداد میکروب ها را قبل از عطسه کردن و طی بروز بیماری اندازه گرفتند. شیوه ی ارزیابی به این صورت بود که هر داوطلب در یک اتاقک بدون منفذ که پیرامون یک هواکش ایمنی زیستی ساخته شده بود می نشست.
در این مطالعه، نمونه های هوا برای اندازه گیری تعداد باکتری های هوا مورد استفاده قرار گرفت.عطسه کردن میزان انتشار میکروب های استافیلوکوک و سایر باکتری ها را پنج برابر افزایش داد. ابتلا به سرماخوردگی در انتشار باکتری تاثیری نداشت. اما حساسیت تنفسی، میزان انتشار باکتری استافیلوکوک را چهار برابر اقزایش داد.

منبع:http://www.daneshju.
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”