عفونت ادراري در نوزادان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۵:۴۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

عفونت ادراري در نوزادان

پست توسط رونین »

عفونت ادراري در نوزادان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است زيرا اين عفونت سر منشأ عفونت خوني در كودكان زير يك سال است.

سلامت نیوز: يك متخصص بيماري‌هاي عفوني اطفال گفت: درمان نكردن به موقع عفونت ادراري در نوزادان موجب زخم كليه مي‌شود و طولاني‌تر شدن زردي در طفل از عوارض عفونت ادراري در نوزادان است.

نوربخش در گفت‌وگو با فارس درباره عفونت ادراري در نوزادان اظهار داشت: عفونت ادراري در نوزادان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است زيرا اين عفونت سر منشأ عفونت خوني در كودكان زير يك سال است.

وي بي‌حالي، تب، اسهال، بي‌اشتهايي و بدبويي ادرار را از علايم شايع عفونت ادراري در نوزادان دانست.

اين فوق‌تخصص بيماري‌هاي عفوني اطفال در ادامه اظهارات خود با اشاره به علايم ديگر عفونت ادراري در نوزادان، افزود: اسهال مزمن و استفراغ از ديگر علايم عفونت ادراري در نوزادان است ضمن اينكه بي‌قراري نوزاد مهمترين علامت عفونت ادراري در طفل است.

وي راهكار اصلي پيشگيري از عفونت ادراري در نوزادان را مراقبت و درمان مادراني كه به عفونت ادراري مبتلا هستند، دانست و اظهار داشت: عفونت ادراري مادر در دوران بارداري در رشد جنين اختلال ايجاد مي‌كند، از اين رو از داخل رحم مادر از جنين سونوگرافي مي‌كنند اگر كليه جنين بزرگتر از حد معمول و مسير ادراري تنگ شده باشد، جنين پس از به دنيا‌ آمدن مستعد عفونت ادراري مي‌شود.

نوربخش با بيان اينكه عفونت ادراري در نوزادان نسبتاً شديد‌تر است و التهاب مجراي ادرار موجب تشديد عفونت ادراري در نوزاد مي‌شود، افزود: عدم به موقع درمان عفونت ادراري در نوزادان موجب "زخم كليه " مي‌شود و به دنبال آن عملكرد كليه در نوزاد را كم مي‌كند.

وي طولاني‌ شدن بيماري زردي در نوزادان را از عوارض عفونت ادراري در نوزاد دانست.

اين فوق تخصص عفوني اطفال توصيه كرد: بهتر است در نحوه شست‌وشوي دختران نهايت دقت براي جلوگيري از عفونت ادراري در نظر گرفته شود، مدت زمان پوشك نوزاد زياد نباشد همچنين سعي شود ختنه كردن پسران تا يك ماهگي صورت گيرد چرا كه اين اقدام از بروز عفونت ادراري جلوگيري مي‌كند.
تکناز
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”