10 موجود که می توانند مخل زندگی انسان باشند+ عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

10 موجود که می توانند مخل زندگی انسان باشند+ عکس

پست توسط HARD »

در محیط پیرامون ما موجوداتی زندگی می كنند كه در واقع مهاجمان و اشغالگران محل زندگی انسان ها هستند. اغلب آنها از دید ما پنهان مانده اما به زندگی انگلی خود با آسودگی ادامه می دهند. این موجودات ریز عامل انواع بیماری ها بوده و یا خسارات مادی به بار می آورند. با اینكه نظافت و تمیزی می تواند برخی از آنها را از محیط زندگی ما دوركند اما در مورد برخی دیگر كار چندانی از دست ما ساخته نیست. شاید عكس های این گزارش تصویری چندان خوشایند بیننده نباشند اما وجود این موجودات واقعیتی است كه نمی توان آن را كتمان كرد.10 موجود كه می توانند مخل زندگی انسان باشند. اشغالگران ناپیدای پیرامون ما.      
تصویر

تصویر بزرگنمایی شده حیرت آور سر یك مورچه. دانشمندان تعداد مورچه های ساكن زمین را ده میلیون میلیارد برآورد می كنند. تاكنون فقط 12 هزار گونه مورچه كشف شده و به گفته دانشمندان هنوز بیش از 10 هزار گونه دیگر ناشناخته باقی مانده اند.

تصویر

تصویر سر یك ساس. ساس‌ معمولا در رختخواب و وسایل خواب پناه برده و برای مدت بیش از 10 دقیقه از خون انسان تغذیه می‌كند. هنگامی كه یك ساس له می‌شود رایحه ناخوشایندی از آن به مشام می‌رسد. ساس قربانیان خود را به لطف حس بویایی بسیار
توسعه

یافته‌اش تشخیص می‌دهد.

تصویر

تصویر بزرگنمایی شده سر یك كك. اگر انسان توانایی كك را داشت قادر بود به ارتفاعی به اندازه برج ایفل بجهد. كك جانوری است كه فقط از خون انسان، پستانداران و به طور كلی پرندگان تغذیه می‌كند. حشره‌شناسان نزدیك به 2500 گونه كك را در روی زمین شناسایی كرده‌اند.

تصویر

تصویر بزرگنمایی شده سر یك پروانه بید با چشمان درشت و خرطوم حلقه شده‌اش. بید مسوول سوراخهایی است كه شما روی لباس‌های مورد علاقه خود پیدا می‌كنید. بیدها جانورانی سمج بوده و تنها راه خلاص شدن از دست آنها استفاده از موادی مانند تنباكو یا نفتالین بوده و یا اینكه لباس‌های خود را در جریان هوای آزاد بگذارید.

تصویر

شپشك جانوری است كه میزبان خود را دچار شرمساری می‌كند زیرا ناگزیر است به دلیل وجود این جانور موذی دائم خود را بخاراند. نام شپشك مترادف با شخصی است كه نسبت به بهداشت خود اندك توجهی ندارد. ماده شپشك با سرعت حیرت‌آوری تولیدمثل كرده و روزانه ده‌ها تخم می‌گذارد.

تصویر

تصویر بزرگنمایی شده چند شپش. در صورت عدم نظافت سر انسان می‌تواند بهترین مكان برای شپش محسوب شود. اغلب در مدارس با توجه به مجاورت كودكان روی نیمكت در صورتی كه یكی از آنها حامل شپش باشد می‌تواند تمام همكلاسی‌ها را آلوده كند. شپش از خون انسان تغذیه كرده و محل گزیدگی آن دردآور است.

تصویر

تصویر بزرگنمایی شده سر یك آب دزدك. آب دزدك به دلیل این كه چند ده میلی‌متر طول دارد به وسیله چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. آب دزدك در اماكن مرطوب منازل زندگی می‌كند و می‌توان این جانور را در حمام‌ها و همین طور در انبارهای زیرزمینی مشاهده كرد. آب دزدك هر خورده آشغالی كه در محل سكونتش وجود داشته باشد را می‌خورد.

تصویر

تصویر یك كولئوپتر نوعی موجود ریز كه دشمن سرسخت فرشهای خانه است. این موجودات ریز هر چیزی را كه زیر پاهایشان احساس كنند می‌خورند خواه پشم فرش، موكت، مو، پوست‌های مرده، پارچه و یا پر باشد.

تصویر

تصویر كابوس یك شب گرم تابستانی یا همان پشه كه نوك نیش آن سلاح واقعی‌اش در تصویر به خوبی مشهود است. معمولا پشه‌ها برخی از انسانها را بیش از دیگران نیش می‌زنند. این حشره از خرطوم خود كه قادر به سوراخ كردن پوست است برای تغذیه از خون قربانی خود استفاده می‌كند.

تصویر

تصویر بزرگنمایی شده سر یك موریانه دشمن قسم خورده وسایل چوبی. موریانه‌ها وقتی به داخل یك خانه رخنه كنند درها، كابینت‌های چوبی و سایر وسایل چوبی خانه را سوراخ كرده و با تغذیه از چوب فقط سطح ظاهری آن را باقی می‌گذارند.
   
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”