رابطه بهداشت کفش و قارچ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۵:۴۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

رابطه بهداشت کفش و قارچ

پست توسط رونین »

پژوهشگران می گویند پوشیدن پوتین های جیر بدون پاشنه و تخت می تواند خطر ابتلا به قارچ پا را افزایش دهد ؛ بویژه اگر افراد هنگام استفاده از این پوتین ها جوراب نپوشند.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، میشله گرین باوم از بیمارستان سنت فرانسیس گفت: هر کفشی که امکان تنفس پا را از بین ببرد می تواند موجب بروز عفونت قارچی شود .

بسیاری از پوتین ها هستند که پا را گرم می کند و موجب عرق کردن پا می شوند و نپوشیدن جوراب موجب می شود هیچ چیزی برای جذب این عرق وجود نداشته باشد.

به گزارش نیویورک دیلی نیوز از این رو این عرق می تواند زمینه سازی برای رشد و نمو قارچ ها شود.
به گفته اولیور زونگ جراحی مرکز مراقبت پا در نیویورک قارچ ها در محیط های تاریک و مرطوب مانند درون پوتین های چرم و جیر رشد می کنند.

متخصصان می گویند اگر متوجه قرمزی، پوسته پوسته شدن، خارش در پاها، و یا هرگونه تغییرات پوستی مانند تاول، و ترک بین انگشتان پا شدید حتم بدانید مشکلی پیش آمده است .

جوراب پوشیدن موجب می شود پا در داخل کفش نفس بکشد. از سوی دیگر استفاده از پودر برای خشک نگه داشتن پا می تواند خطر ابتلا به عفونت های پوستی پا را کاهش دهد.

- اگر از پوتین زمستانی خود استفاده نمی کنید آن را در یک کیسه نمدی بگذارید تا خشک و سالم بماند.

- پوتین های پیاده روی چرمی را زیاد روغن نزنید چون چرم را متلاشی و خراب می کند. واکس هم گزینه خوبی برای نگهداری از این کفش ها نیست.


- بوی عرق کفش با آب گرم از بین می رود. بعد از شستن و قبل از اینکه آن را روغن کفش بزنید بگذارید تا چند روز خشک شود.

- پوتین های خود را در آفتاب، در کیسه های پلاستیکی و در پارچه نگذارید. برای نگهداری از آنها، جعبه کفش گزینه خوبی است.

- در هنگام مسافرت، هر بار قبل از پوشیدن پوتین، سر کفش را رو به زمین گرفته و خوب تکان دهید و با دقت درون کفش را نگاه کنید. شاید عقرب ها در کفش گرم و مرطوب شما در حال چرت زدن باشند!

- اگر پوتین یا لباس چرمی تان خیس شد آن را خیلی نزدیک به حرارت گرما قرار ندهید چون خشک و شکننده می شود. بعد از اینکه چرم خشک شد با روغن کفش یا هر روغنی که از پیه گاو، شتر یا بزکوهی می توانید تهیه کنید، آن را پاک کنید. از روغن خیلی زیاد استفاده نکنید به خاطر اینکه روزنه های هوا را پر می کند و باعث می شود که کفش یا لباس گرما را نگه ندارد.

- بهترین روغنی که می توان برای کفش تهیه کرد، روغنی است که از جوشاندن پا و استخوان قلم گاوها و دیگر حیوانات سم دار تهیه می شود برای مقاوم کردن و نرم و راحت نگه داشتن چرم استفاده می شود. این روغن ها عمر لباس ها و پوتین‌های چرمی را زیاد می کنند.

- جوراب های مرطوبتان را درطول شب در پوتین قرار ندهید. چون مانع از خشک شدن کامل پوتین می شوند. توصیه ما این است که جوراب های پنبه ای یا پشمی بپوشید که عرق را جذب می کنند.

- اگر جوراب کوهنوردی شما کهنه و نازک شد یک زیره جدید برای جورابتان درست کنید. می توانید این کفه را جایگزین یا به کفه جوراب خود اضافه کنید و در پاییز و زمستان استفاده کنید!

سایت پزشکان
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”