سلاح هایی برای مقابله با بوی بد بدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

سلاح هایی برای مقابله با بوی بد بدن

پست توسط A3eman »

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بوی بد بدن یکی از مشکلات اساسی خانم ها و آقایان است. بسیاری از ما به دنبال عطرها و اسپری هایی هستیم که بتوانند بدن ما را خوش بو کنند اما این نکته را بدانید که می توانید بسیار راحت تر از آنچه که فکرش را می کنید بوی بدنتان را ازبین ببرید. تنها کافی است تا به برخی از نکات توجه لازم را داشته باشید تا به این ترتیب این فصل را بدون این که بوی بدی داشته باشید به پایان برسانید.

آیا بوی بدن طبیعی است؟

در این مورد باید بگوییم که بوی بد بدن بیشتر به علت بلوغ ایجاد میشود.زیرا در این سن هورمونی به نام آندروژن در بدن شما ترشح میشود که این هورمون تا قبل از بلوغ فعال نیست و به همین علت است که کودکان کمتر بوی ناخوشایند میدهند.

 تصویر 
در هنگامی که شما ورزش میکنید یا زیر نور خورشید در حال قدم زدن هستید بدن شما شروع به عرق کردن میکند.این یک عمل طبیعی برای کنترل دای بدن میباشد.عرق انسان به طور کلی از خود بویی صاتع نمیکند.در اصل باکتری ها از این قطرات عرق استفاده میکنند و بوی ناخوشایندی را ایجاد می نمایند.

راهکارهایی برای مقابله با این بوی بد:

* بعد ازاستحمام به طور کامل خود را خشک کنید و سپس از ضد عرق ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که دئودرانت ها از عرق کردن شما جلوگیری نمیکنند و تنها ماسکی برای جلوگیری از بوی باکتری ها هستند.ضد عرق ها می توانند از میزان تعرق بکاهند و باید بدانید که این مواد خود دارای دئودرانت نیز میباشند.

 تصویر 
* همان طور که میدانید یکی از مهمترین بخش هایی که موجب ایجاد بو میشود زیربغل شما میباشد. سعی کنید همیشه این محل را خشک نگاه داریدزیرا باکتری ها به سختی در محل های خشک زندگی میکنند.

* اگر عرق حاصل از ورزش کردن مشکل شما است حتما همیشه بعد از ورزش لباس های خود را بشویید.اگر این کار را انجام ندهید باکتری ها بار دیگر جذب بدن شما میشوند.

* کم کردن مصرف کافئین از برنامه غذایی روزانه بسیار مفید خواهد بود. قهوه، نوشابه، شکلات و سایر موادغذایی کافئین دار، با تحریک غدد ترشح کننده آپوکرین، در ایجاد بوی بد بدن تاثیرگذارند. نوشیدن میزان کافی آب و مایعات، غدد ترشح کننده اِکرین را فعال می سازد که باعث رقیق تر شدن عرق آپوکرین میشود

* مرکبات یکی از بهترین میوه هایی هستند که می توانید از آنها برای از بین بردن بوی بدنتان استفاده کنید. به گفته پزشکان پوست اسیدی که در این نوع از میوه ها موجود است باعث میشود تا میزان آبی که از سطح پوست شما خارج میشود تراز شود.همچنین به خاطر وجود فیبر به آرامی در بدن شما حرکت میکنند و سمومی که باعث ایجاد بو میشوند را نیز از بین میبرد.

 تصویر 
* سعی کنید به طور مداوم موهای موجود در زیربغل خود را بتراشید.این کار باعث میشود تا کمتر عرق کنید و از تجمع باکتری ها نیز جلوگیری می کند.

* پاها به ويژه كف آنها، مستعد تعرق و ايجاد بوي نامطبوعند. از اين رو بلافاصله پس از مراجعت به منزل پاها را شسته و جوراب‌ها را تعويض كنيد. اگر با شستشوي معمولي بوي بد پاها از بين نرفت، مي‌توانيد از مخلوط آب و نمك و يا آب گرم، صابون و مواد خوشبو كننده استفاده كنيد. درصورتي كه بوي پاها بسيار آزار دهنده بود و با اين شيوه از بين نرفت، حتما به پزشك مراجعه كنيد.

 تصویر 
* در تابستان هفته‌اي يكبار كفش‌هايتان را بشوييد. اين نكته درباره كفش‌هاي ورزشي بسيار حائز اهميت است. استفاده از خوشبو كننده به ويژه براي پسران در دوران بلوغ لازم است.
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”