صفحه 1 از 1

لوازم آرايشي گياهي

ارسال شده: دو شنبه 29 شهریور 1389, 6:44 pm
توسط رونین
قدمت استفاده از گياهان براي مصارف آرايشي به سالهاي آغاز تمدن بشر باز مي‌گردد. پنج هزار سال پيش، مصريان باستان موي خود را با مخلوطي از حنا و نيل، رنگ و آن را با مرزنجوش معطر مي‌كردند. در قرن اول ميلاد، گالن‌ پزشك مشهور يوناني‌اولين كرم مرطوب كننده‌ي پوست را با روغن زيتون، موم زنبور عسل و گلاب تهيه كرد. اسانسهاي گياهي به خاطر معطر كردن پوست همواره براي ماساژ و حمام گرفتن به كار مي‌رفته‌اند .
در سالهاي اخير، به دليل حساسيت‌هايي كه پوست و مو نسبت به فرآورده‌هاي شيميايي نشان داده‌اند، اكثر مردم دوباره به استفاده از فرآورده‌هاي گياهي آرايشي پوست و مو روي آورده‌اند، كه بسياري از آنها طبق دستور العمل‌هايي كه پيشينيان در قرن‌هاي گذشته استفاده مي‌كرده‌اند. توليد لوسيون‌هاي گياهي نيازي به آزمايش بر روي حيوانات ندارند و نيز تهيه‌ي داروهاي گياهي اصولا'' آلودگي بسيار كمتري در محيط زيست ايجاد مي‌كنند. استفاده‌ي مرتب از فرآورده‌هاي گياهي باعث تقويت پوست و رشد موها مي‌شود، اما براي نتيجه گرفتن بهتر بايد بيشتر به باغ و صحرا و طبيعت نزديك شد و براي حفظ سلامتي، شيوه‌ي زندگي و نحوه‌ي تغذيه را نيز به تناسب استفاده از گياهان هماهنگ ساخت .
گياهان نقش مهمي در حفظ سلامت روحي ما ايفا مي‌كنند. عطرهايي كه توسط روغنهاي گياهي آزاد مي‌شوند، به طور مستقيم بر روي مغز اثر مي‌گذارند و اسانس‌هاي مخصوص مي‌توانند فرد را شاداب كنند و موجب آرامش خاطر شوند. گياهاني مثل اسطوخودوس با بوي تازه و پاك خود مي‌تواند گذشته را در ما زنده كند .

مثلا
گياهان مخصوص مراقبت از پوست
پاك كردن پوست: براي اينكه پوست صورت خود را پاك كنيد، با دم كرده‌ي بنفشه عطري، شكوفه‌ي هميشه بهار و بومادران صورت خود را مرطوب نماييد .