ورزش لیزرنگ چیست وتفاوت آن با ورزش پینت بال ؟

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 8
تاریخ عضویت: دوشنبه 29 مهر 1392, 12:38 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 21 بار
تماس:

ورزش لیزرنگ چیست وتفاوت آن با ورزش پینت بال ؟

پست توسط anahitamzd »

  توضیح مختصر درباره لیزرتگ       لیزرتگ (laser tag) شامل مجموعه هايي عبارت از چندين اسلحه و جليقه مي باشد كه بسته به مدل هاي مختلف آن تعداد اسلحه و جليقه متفاوت است. نحوه بكارگيري و استفاده از اين وسيله ورزشي بدين صورت است كه افراد (بازيكنان) با قرار گرفتن در محيطی متشكل از سنگر ها و موانع خاص در فضاي تاريك و سرپوشيده ، با در دست داشتن سلاح ها و پوشيدن جليقه هاي حساس به ليزر در قالب حداقل 2 نفر و حداكثر چند تيم به رويارويي و شليك به افراد مقابل مي پردازند.
  توجه است كه سلاح ها با امواج ليزر عمل مي كنند و بر روي اسلحه و جليقه سنسور هايي نصب شده كه قابليت دريافت اين امواج را دارند، اسلحه و جليقه از باطري هايي كه در جليقه ها تعبيه شده اند تغذيه مي كنند.   پايان وقت بازي اطلاعات ذخيره شده از حافظه نصب شده در جليقه ها بصورت بیسیم به رايانه منتقل شده و با استفاده از نرم افزار مخصوص كه براي همين منظور طراحي شده، تحليل و درانتها، رايانه نتايج بازي را به صورت كارنامه چاپ شده اعلام مي كند.  تشکیل دهنده محصول شامل موارد زیر می باشد:
اسلحه ، جلیقه ، دستگاه انتقال اطلاعات بیسیم ، نرم افزار و ...


استفاده از لیزرتگ در مراکز تفریحی ورزشی به دلیل ویژگی منحصر به فرد این محصول دارای مزایای قابل توجهی است که برخی از آنها به اختصار در ذیل آورده میشود.
لازم به ذکر است از لیزرتگ برای تمرین نیروهای تخصصی در موسسات نظامی نیز استفاده می شود.
Ø نیاز به مساحت کم: در باشگاه های لیزرتگ نسبت به با شگاه های هم خانواده نیاز به مساحت کمتری (در حدود 300 متر) می باشد.
Ø هزینه نگهداری و جاری بسیار پایین: استفاده از لیزر جهت تیراندازی هیچ هزینه ایی در بر ندارد و به دلیل صرفه جویی در هزینه گلوله هاو همچنین نیاز به تنها یک اپراتور جهت راه اندازی و نگهداری باشگاه، هزینه های نگهداری و جاری باشگاه لیزرتگ بسیار پایین می باشد.
Ø بازه سنی مناسب: ليزرتگ فعاليتي است مهيج براي گروههاي سني 80- 4 سال كه در جستجوي هيجان می باشند. بازيكن هاي زير 4 سال به خاطر مكان تاريك بازی، وزن تجهيزات و پيچيدگي بازي احساس ناراحتي مي كنند.
Ø هیجان فوق العاده: به دلیل فضای تاریک و بسیار مهیج به همراه لامپ های بلک لایت(black light) و نورپردازی های خاص و ... هیجان بسیار زیادی در فضای بازی حاکم است.
Ø ایمنی بالا: در اسلحه هاي ليزر تگ براي نشانه گيري هدف از ليزر استفاده مي كنند كه اين ليزر ها در محدوده بي خطر طول موج توليد شده و از نوع ليزر هاي مورد استفاده در اسباب بازيهاست و كاملا دقيق ، بي خطر و ايمن می باشد.
Ø ضد تقلب بودن و دقت بالا:[COLOR=#NaNNaNNaN]  ‏ها و اسلحه‏ هاي الكترونيكي كاملاً با هم هماهنگ هستند. پس ازاينكه سنسور با آخرين شليك از كار افتاد اسلحه نيز به طور خودكار از كار مي‏افتد و نمي تواند شليك كند و این مسئله از ایجاد تقلب در بازی جلوگیری می کند.

Ø امکان برگزاری مسابقات و تمرینات در قالب چندین گروه : این ورزش را می توان در قالب چندین گروه برگزار نمود و از طریق نرم افزار امکان اعلام نتایج هر گروه به صورت مجزا و همچنین تعداد شلیک های افراد به نیروهای خودی نیز وجود دارد.
Ø امکان اعلام نتایج بازی به صورت تیمی و انفرادی و چاپ کارنامه از طریق نرم افزار:[COLOR=#NaNNaNNaN]   ويژگي خاص اين مجموعه نرم افزار انعطاف پذير آن است. در اين نرم افزار پيشرفته و چند منظوره نه تنها زمان بازي قابل تنظيم است ، بلكه قابليت انتخاب سناريوهاي (روشهاي تمرینی) مختلفي را به ما مي دهد به اين معني كه افراد با اصابت اولين ليزر حذف شوند و يا اينكه به بازی ادامه دهند و...
اين نرم افزار تمامي اصابت هاي ليزر و امتيازات آن را بدون هيج خطايي محاسبه و نتيجه بازی یا مسابقه را در قالب يك كارنامه چاپ مي كند.منبع :[External Link Removed for Guests]  
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”