هندبالیست های غیور ایران برای نخستین بار جهانی شدند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 620
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 21 تیر 1388, 4:48 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 8697 بار
سپاس‌های دریافتی: 6241 بار

هندبالیست های غیور ایران برای نخستین بار جهانی شدند

پست توسط ARafiee »

[COLOR=#9bbb59]تهران - ایرنا - تیم ملی هندبال ایران با تساوی مقابل بحرین در شانزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، بدون قبول شکست در این رقابت ها برای نخستین بار به مسابقه های قهرمانی جهان صعود کرد. 

به گزارش ایرنا، این دیدار عصر امروز (یکشنبه) از گروه نخست رقابت ها در سالن مملو از تماشاگر خلیفه شهر منامه پایتخت کشور بحرین برگزار شد و دو تیم در پایان به تساوی 30 بر 30 رسیدند تا هندبالیست های غیور کشورمان که کمتر توجه رسانه ها به آنان جلب می شود، در ادامه راهیابی تیم های ورزشی کشورمان به مسابقه های جهانی، آنان نیز برای ایران افتخارآفرینی کنند.
نیمه نخست این بازی با حساب 17 بر 14 به سود تیم بحرین رقم خورده بود. اکثر گل های تیم بحرین در این بازی از روی ضدحمله به دست آمد.
در دقایق ابتدایی نیمه نخست، دو تیم مصاف نزدیکی به نمایش گذاشتند و اختلاف بازی هیچگاه به 2 گل نرسید تا اینکه تیم کشورمان در دقیقه 17 با گل مجتبی حیدرپور با حساب 9 بر 6 از حریف پیش افتاد.
در ادامه، تیم کشورمان با گل میلاد مسایلی اختلاف را به چهار گل رساند اما بحرینی ها توانستند گل های عقب مانده را جبران کرده و در مقابل تنها گلی که ایران توسط سجاد استکی به ثمر رساند، 5 گل وارد دروازه کشورمان کنند و کار را در دقیقه 23 به تساوی 11 بر 11 بکشانند.
بحرینی ها در دقیقه 24 نیز یک گل دیگر به ثمر رساندند و از ایران پیش افتادند.
در دقیقه 25، پس از اینکه مهدی طالبی ضربه ای را هدر داد، بحرینی ها با یک گل دیگر بازی را 13 بر 11 به سود خود کردند. پس از آن تیم ایران با گل سجاد استکی اختلاف را به حداقل رساند.
تیم بحرین در دقیقه 28 پس از یک کش و قوس، سه گل دیگر به ثمر رساند و با حساب 16 بر 12 پیش افتاد و گل مجتبی حیدرپور در دقیقه 29، تعداد گل های ایران را به 13 رساند.
در دقیقه پایانی بازی در نیمه نخست، هر یک از تیم ها به یک گل رسیدند که گل ایران را مهدی بیجاری به ثمر رساند و این نیمه با حساب 17 بر 14 به سود بحرین پایان یافت.
در 5 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، هندبالیست های ایران با 4 گلی که به ثمر رساندند در مقابل دریافت یک گل، کار را به تساوی کشاندند اما در ادامه، بحرینی ها به خود آمدند و تا دقیقه 10 این نیمه با نتیجه 21 بر 19 پیش افتادند.
در ادامه، دو تیم بازی متعادلی به نمایش گذاشتند تا اینکه تیم هندبال ایران با گل هایی که توسط الله کرم استکی و علیرضا موسوی به ثمر رساند، در دقیقه 16 نتیجه را به تساوی 23 بر 23 کشاند و گل میلاد مسایلی در دقیقه 17، تیم ایران را برای نخستین بار در نیمه دوم پیش انداخت و بلافاصله بحرینی ها گل تساوی را وارد دروازه ایران کردند.
دو تیم در ادامه، بازی متعادلی به نمایش گذاشتند و پا به پای هم پیش رفتند و بازی در دقیقه 28 نیمه دوم به تساوی 29 بر 29 رسید.
در دقیقه 29، مجتبی حیدرپور، پاس رحیم مومنی زاده را هدر داد و در برگشت، بحرینی ها گل سی ام و برتری خود را به ثمر رساندند.
مجتبی حیدرپور ثانیه هایی بعد اشتباه خود را جبران کرد و آخرین گل ایران را به ثمر رساند و این بازی نزدیک و نفسگیر برای دو تیم با تساوی 30 بر 30 به پایان رسید.
در این دیدار اکثر گل های تیم ملی هندبال ایران توسط میلاد مسایلی و الله کرم استکی به ثمر رسید و سعید برخورداری سنگربان تیم کشورمان نیز درخشش فوق العاده ای داشت.
با تصمیم داوود توکلی رییس ایرانی کمیته داوران کنفدراسیون هندبال آسیا، یاسمین کیلکو و میشاییل یوهانسون سوئدی قضاوت این دیدار بسیار حساس را برعهده داشتند.با این نتیجه، تیم های بحرین و ایران به ترتیب در رده های اول و دوم گروه نخست قرار گرفتند و ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی، به مسابقه های قهرمانی سال 2015 جهان در قطر راه یافتند.

تیم ملی هندبال کشورمان روز سه شنبه 15 بهمن ماه در مرحله نیمه نهایی رو در روی تیم قطر قرار خواهد گرفت.
[COLOR=#ffc000]هندبالیست های کشورمان در چهار مسابقه قبلی خود در این رقابت ها مقابل کره جنوبی قهرمان 9 دوره آسیا و پرافتخارترین تیم قاره کهن به تساوی 24 بر 24 رسیدند، در مصاف با عربستان سعودی نیز به تساوی 22 بر 22 رضایت دادند و مقابل چین و ازبکستان به ترتیب با نتایج 34 بر 27 و 54 بر 22 پیروز شدند.  


شانزدهمین دوره مسابقه های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تیم در دو گروه در شهر منامه پایتخت کشور بحرین جریان دارد.
در گروه نخست این رقابت ها، تیم های ایران، ازبکستان، کره جنوبی، چین، عربستان سعودی و بحرین و در گروه دوم نیز تیم های عمان، امارات عربی متحده، کویت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.
از هر گروه، دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و دیدارهای نیمه نهایی روز سه شنبه 15 بهمن ماه و دیدار نهایی روز 17 بهمن ماه برگزار می شود.


سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می کنند.
با توجه به اینکه تیم قطر توانسته است به مرحله نیمه نهایی صعود کند، به دلیل میزبانی مسابقه های جهانی، سه تیم دیگری که به مرحله نیمه نهایی صعود کنند نیز به مسابقه های قهرمانی مردان جهان راه می یابند. تاکنون صعود بحرین و ایران از گروه نخست نیز قطعی شده است.
چهارمین تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی نیز با انجام دیدارهای فردا (دوشنبه) در گروه دوم رقابت ها مشخص خواهد شد. در این گروه تیم قطر به عنوان صدرنشین صعود کرده است.

هر چند تیم ملی هندبال ایران در پانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان در عربستان سعودی در حالی که 7بازیکن اصلی خود را به دلایل مختلف به همراه نداشت، از صعود بازماند و مقامی بهتر از پنجمی کسب نکرد اما این بار به مسابقه های قهرمانی جهان راه یافت تا ضعف ها و مشکلات موجود در هندبال کشورمان تا حدود زیادی کاهش یابد.

اسامی 19 بازیکن اعزامی تیم ملی هندبال ایران به شانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین، از این قرار است: سعید حیدری راد، شاهو نصرتی، مهرداد صمصامی، سجاد استکی، پویا نوروزی نژاد قره لو، الله کرم استکی، محمدعرفان سعیدی، مجتبی حیدرپور، مهدی بیجاری، محمد سیاوشی شاه عنایتی، میلاد مسایلی، حسن خلیقی ولی آباد، سجاد ندری، هادی طالبی، رحیم مومنی زاده، علی اکبر خوشنویس زارچ، سعید برخورداری، محمدرضا رجبی و علیرضا موسوی قلعه.


[url=http://www.irna.ir/fa/News/81023626/توپ_و_تور/هندبالیست_های_غیور_ایران_برای_نخستین_بار_جهانی_شدند]http://www.irna.ir/fa/News/81023626/توپ_و_تور/هندبالیست_های_غیور_ایران_برای_نخستین_بار_جهانی_شدند[/url]
Captain
Captain
پست: 620
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 21 تیر 1388, 4:48 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 8697 بار
سپاس‌های دریافتی: 6241 بار

Re: هندبالیست های غیور ایران برای نخستین بار جهانی شدند

پست توسط ARafiee »

هندبالیست های ایران در آسیا برنزی شدند


تیم ملی هندبال ایران برای نخستین بار در تاریخ مدال برنز شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا را بدست آورد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ملی پوشان هندبال ایران در بازی رده بندی مسابقات قهرمانی آسیا با نتیجه 29 بر 23 امارات را شکست دادند و برای نخستین بار در تاریخ عنوان سومی آسیا را بدست آوردند.
هندبالیست های ایران پیش از این با صعود به نیمه نهایی سهمیه مسابقات جهانی 2015 را بدست آورده بودند.
تیم ملی هندبال در شانزدهمین دوره این رقابت ها برابر تیم های کره جنوبی، عربستان و بحرین مساوی کرد. همچنین تیم های ازبکستان، چین و امارات را نیز شکست داد و در نیمه نهایی به قطر باخت.


[url]http://www.isna.ir/fa/news/92111712533/هندبالیست-های-ایران-در-آسیا-برنزی-شدند[/url]پ.ن1:اين براي اولين بار در مسابقات قهرماني آسيا بود
خاطرم هست در بازي هاي آسيايي دوحه قطر در سال 2006 هم سوم شديم

پ.ن2:دو سه روز پيش هم مسابقات جام جهاني 2014 اسپانيا قرعه كشي شد و تيم بسكتبال ايران با تيم هاي قدري همچون اسپانیا فرانسه,صربستان,برزیل و مصر همگروه شد و بازي افتتاحيه نيز بين ايران و اسپانيا برقرار خواهد شد

پ.ن3:چندي پيش هم از تيم واليبال ايران دعوت شد تا در آينده به ميزباني آمريكا چند ديدار دوستانه با آن كشور داشته باشد
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”