نيك بخت و انصاريان از ديدار استقلال و پرسپوليس مي گويند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

نيك بخت و انصاريان از ديدار استقلال و پرسپوليس مي گويند

پست توسط Leila »

روز جمعه اين هفته ورزشگاه آزادي به همراه يك صد هزار نفر تماشاگر شاهد برگزاري ديدار فوتبال بين دو تيم پايتخت‌نشين استقلال و پرسپوليس خواهد بود.

اين ديدار كه شصت و يكمين مسابقه بين دو تيم مطرح ليگ برتر باشگاههاي كشور است، از بسياري جهات قابل توجه خواهد بود.

حضور نيكبخت آبي پوش در جمع قرمزپوشان و انصاريان پرسپوليسي در جمع استقلالي‌ها حال و هواي اين ديدار را به‌ويژه براي تماشاگرها عوض كرده است.

شماره روز چهارشنبه روزنامه ايران ورزشي، در آستانه اين ديدار گفت و گويي با اين دو بازيكن متعصب و مشهور كه بعداز سالها كار در تيم فوتبال مورد علاقه‌شان جاي خود را عوض كرده‌اند، انجام داده كه متن آن به شرح زير است:
س: پول بهتر است يا تعصب و عشق؟!
انصاريان: براي من هيچ وقت پول ارزشي نداشته. فقط براي برطرف كردن نيازهايم از آن استفاده كردم، ولي عشق و تعصب تمام زندگي من است.

نيكبخت: خب من هر سه تايش را دارم. پول بي‌نيازي مي‌آورد، عشق لازم است، تعصب هم آدم را محبوب مي‌كند.

س: از چه غذايي خوشتان مي‌آيد؟!
انصاريان: همه نوع غذايي مي‌خورم، بيشتر غذاهاي ايراني را ترجيح مي‌دهم، به خصوص كوبيده.

نيكبخت: بيشتر از همه قورمه سبزي و پيتزا.

س: آقاي انصاريان شما قصد ازدواج نداريد؟
انصاريان: نه!
س: من مي‌خواهم بدانم واقعا شما مي‌توانيد به تيم قبلي تان گل بزنيد و خوشحالي هم بكنيد؟!
نيكبخت: گلزني براي من خيلي راحت شده، با پيراهن هر تيمي هم گل بزنم، خوشحال مي‌شوم، اسم رقيب برايم فرقي ندارد.

س: آقاي انصاريان پس از گل مقابل پرسپوليس چگونه شادي مي‌كنيد؟ انصاريان: راستش هنوز درباره‌اش فكر نكردم. نمي‌دانم، شايد رفتم سمت نيكبخت، البته هر خوشحالي‌اي كه كنم، معقول است.

س: خيلي دوست دارم بدانم اگر تيم سابقتان قهرمان شود، تبريك مي‌گوييد، ناراحت مي‌شويد يا براي بازگشت چراغ سبز نشان مي‌دهيد؟
انصاريان: اگر پرسپوليس قهرمان شود، به خاطر اينكه يك تيم مردمي جام گرفته، خوشحال مي‌شوم، ولي دليلي نمي‌شود كه بخواهم برگردم. تا وقتي بعضي‌ها در پرسپوليس باشند، علي انصاريان بر نمي‌گردد.

نيكبخت: خب، خيلي ناراحت مي‌شوم، چون پرسپوليس اول نشده. فقط به دوست‌هاي استقلالي‌ام تبريك مي‌گويم، نه به همه، فقط آنهايي كه دوستم هستند.

در ضمن دليلي براي بازگشت نمي‌بينم، من بي‌احترامي ديدم، با اين شرايط فكر مي‌كنيد دليلي براي برگشتن وجود داشته باشد؟!
س: نتيجه دربي را پيش بيني كنيد. ضمنا آقاي انصاريان ما در اين بازي از شما انتظار گلزني داريم. انتظارمان را برآورده مي‌كنيد؟
انصاريان: پيش بيني كه نمي‌شود كرد، فقط اميدوارم تيم من برنده باشد.

نيكبخت: دربي را هيچ وقت نمي‌شود پيش بيني كرد، شايد يك بازي كسل كننده از آب دربيايد، شايد هم برعكس باشد، چون استقلال و پرسپوليس هر دو شانس يك برد پرگل را دارند.

س: مي‌خواستم بدانم بابت بيلبورد تبليغاتي هر كدامتان چقدر گرفتيد و قراردادتان چه مدت است؟
انصاريان: اگر امكان دارد، نگويم، چون بعدا در زمينه دادن ماليات دردسر ساز مي‌شود، ولي در مجموع پول خوبي گرفتم. قراردادم هم ‪ ۶‬ماهه است.

نيكبخت: قراردادم يكساله است، ولي مسوولان آن شركت خواسته‌اند مبلغ را اعلام نكنيم.

س: شما آقاي نيكبخت مي‌خواهم صادقانه اعتراف كنيد كه به خاطر پول به پرسپوليس رفته‌ايد يا نه، دليل واقعي اين كار را بگوييد. فقط خواهشا نگوييد مسائلي كه در باشگاه بود يا در آينده مي‌گويم.

نيكبخت: دليل واقعي‌اش اين بود كه به يك فضاي جديد نياز داشتم. استقلالي ها هم با من خوب تا نكردند.

س: از هردوتان مي‌پرسم بعد از اين تجربه اشتباه نيست باز هم بي‌حد و اندازه سنگ تيمهايتان را به سينه بزنيد؟
انصاريان: فكر نمي‌كنم حرف زدن از پرسپوليس ايرادي داشته باشد.

پرسپوليس يك مدت طولاني در زندگي من بوده. نمي‌توانم خاطرات اين ‪ ۹‬سال را از ذهنم پاك كنم.

س: مي‌خواستم از انصاريان بپرسم به دليل اخراج آري هان و لجبازي به استقلال رفت؟ و آيا رفتن او به استقلال باعث تفرقه بين مدافعان استقلال نشد؟ از آقاي نيكبخت هم مي‌خواهم يك گل مشتي به استقلالي‌ها بزند.

انصاريان: اتفاقا من را هان اخراج نكرد، بلكه مديران پرسپوليس و يك مربي‌اي كه از محبوبيت من مي‌ترسيد، اين كار را كردند. اينطور هم نبود كه بخواهم لجبازي كنم. در مورد تفرقه هم بايد بگويم، در روزهاي اول حضورم اين مسائل كاملا طبيعي بود، ولي الان هيچ مساله‌اي در كار نيست كه بخواهد مشكل ساز شود، چون همه ما در قالب استقلال بازي مي‌كنيم.

س: آقاي انصاريان چند وقته يا حتي چند ساله كه خيلي آرام شده‌ايد و حاشيه‌ها را به طور كلي كنار گذاشته ايد. آيا اين مساله فقط در زمين فوتبال است؟ ضمنا علت دوري از جنجال چيست؟ نام انصاريان همواره همراه با حاشيه بوده است و ديدن اين انصاريان آرام كمي سئوال برانگيز است. البته بنده از نظر فني بازي شما را خيلي قبول دارم و اميدوارم همواره موفق باشيد.

انصاريان: قبول دارم.الان بچه بهتري شدم. فكر مي‌كنم اينطوري بهترباشد.

س: معمولا هر بازيكني وقتي به تيم سابقش گل مي‌زند، خوشحالي نمي‌كند.

حالا اگر شما در بازي دربي گل بزنيد، چه كار مي‌كنيد؟
نيكبخت: واقعا نمي‌دانم. چون به قدري از خود بي‌خود مي‌شوم كه قابل پيش بيني نيست، چه كار مي‌كنم. اصلا دست خودم هم نيست.

س: خداوكيلي شما از بچگي پرسپوليسي بوديد يا استقلالي؟
انصاريان: اين يك راز است، هر چند فكر مي‌كنم سالهاست گفته‌ام كدام تيم را دوست دارم.

نيكبخت: بچه‌هاي مشهد هميشه ابومسلم را بيشتر از هر تيمي دوست دارند، من هم آن موقع مثل آنها بودم.

س: آقاي علي انصاريان ازاينكه به عنوان يك اخراجي پرسپوليس به استقلال رفته‌ايد، چه احساسي داريد؟
انصاريان: از اينكه به عنوان اخراجي با استقلال قرارداد بستم، احساس خاصي ندارم، پيشنهاد آنها خوب بود، من هم قبول كردم. به هر حال من يك بازيكن خاص هستم و بايد در يك تيم پرطرفدار باشم.

س : يك سوال كليشه‌اي: بهترين گلي كه زده‌ايد كدام بود؟
انصاريان: گل كه زياد زدم، ولي هيچ وقت يادم نمي‌رود، سر يكي از بازيهاي پرسپوليس اصلا شرايط خوبي نداشتيم. علي آقا هم خيلي ناراحت بود، خودم وقتي كنار نيمكت به چهره‌اش نگاه كردم، ترسيدم. گل ‪ ۳‬امتيازي پرسپوليس را در آن بازي من زدم، نمي‌توانيد بفهميد كه چقدر خوشحال شدم، فكر كنم بازي با فجر بود.

نيكبخت: بهترين گلي كه زدم، در بازي استقلال با الاتحاد بود، گل را دقيقه آخر بازي زدم. با همان گل استقلال به مرحله بعد صعود كرد.

س: آقاي انصاريان هنوز با علي پروين در تماس هستيد؟ و آيا براي آمدن به استقلال هم با او مشورت كرديد؟
انصاريان: روابط من و علي آقا هيچ وقت قطع نمي‌شود. الان هم همين طور است ، ولي درباره پيشنهاد استقلال فقط خودم تصميم گرفتم.

س: كداميك از مربيانتان سهم زيادي در پيشرفت فوتبال شما داشته‌اند و در ضمن بهترين مربي ايران چه كسي است؟ ( از آقاي انصاريان تقاضا مي‌شود به جز پروين از مربيان ديگر هم نام ببرد!! )
انصاريان: از مربي‌هايي كه شما بشناسيد، فقط علي پروين نقش زيادي روي كارهاي فوتبالي من داشته، در حال حاضر هم به نظر من امير قلعه نويي بهترين مربي ايراني است.

نيكبخت: مربي‌هاي زيادي بودند. از همان روزهاي اولي كه فوتبال بازي مي كردم، خيلي‌ها بودند كه پيشرفتم را مديونشان هستم، ولي بلاژويچ كسي بود كه من را به فوتبال ملي معرفي كرد كه اتفاق خيلي مهمي در زندگي ورزشي ام بود. در مورد بهترين مربي هم ترجيح مي‌دهم اسمي نبرم.

س: انصافا وقتي تو خلوتتان فكر مي‌كنيد، پشيمان نيستيد؟
انصاريان: هيچ وقت، نه در خلوت و نه در غيرخلوت از آمدن به استقلال پشيمان نيستم.

نيكبخت: اصلا، چون اينجا خيلي راحتم، الان پرسپوليسي‌اي كه بيشتر از همه تشويق مي‌شود، منم. همين‌ها كافي است، چيز ديگري نمي‌خواهم.

س: من يك سئوال ازآقاي انصاريان دارم: چرا تعصب خودش را به يك مشت آدمهاي غير فوتبالي فروخت؟
انصاريان: من تعصبم را بارها در همين پرسپوليس ثابت كردم، حداقل از آنهايي كه مدام از تعصب حرف مي‌زنند، بيشتر كار كردم، نشانه هايش را تماشاگران پرسپوليس ديدند. در ضمن من را مجبور كردند كه بروم، وگرنه مشكلي نداشتم كه بخواهم اين شرايط را انتخاب كنم.

س: آقاي واحدي تا حالا هيچ وقت تو دربي بازي ات نگرفته، به نظر خودت حالا كه فشار بيشتري روي شماست، مي‌تواني خوب بازي كني ؟
نيكبخت: اين بار سنت شكني مي‌كنم، چون بازي استقلال را خيلي خوب مي‌شناسم و مي‌دانم چطور بايد گل بزنم.

س: از نيكبخت بپرسيد شما كه هميشه مي‌گفتيد يك استقلالي با تعصب هستم، چرا به خاطر پول به پرسپوليس رفتي؟ (لطف كند نگويد فوتبال حرفه‌اي همينه) نيكبخت: من به‌خاطر پول به پرسپوليس نرفتم. تعصب و احترام بايد دوطرفه باشد، ولي درباره من و استقلال يكطرفه شد. همين الان به شرايط من با پيراهن پرسپوليس نگاه كنيد. تعصب ام را همين جا هم نشان دادم.

س: چرا ياغي شديد، آيا ارزشش را داشت؟
انصاريان: تماشاگران پرسپوليس را بگذاريد كنار، ولي يك مجموعه قدر من را ندانست، نبايد مي‌رفتم؟! همان موقع كه عذرم را خواستند، ‪ ۹‬تا گل زده بودم و دعوت شدم تيم ملي، ولي آنها جام جهاني را هم از من گرفتند. هر وقت كه به تيم ملي دعوت مي‌شدم، يك مشكل سر راهم سبز مي‌كردند، حالا اگر با اين شرايط، كار من ياغي گري است، اشكالي ندارد، من ياغي‌ام.

نيكبخت: مي‌دانستم با پرسپوليسي شدنم ياغي مي‌شوم، ولي اين استقلالي‌ها بودند كه شرايط ياغي شدن را درست كردند. چرا پشيمان باشم؟ وقتي در بازي پاس ‪ ۹۰‬هزار نفر من را تشويق مي‌كردند، قطعا ارزشش را داشته، اگر مي‌رفتم پاس يا سايپا يا امارات، آن موقع بايد پشيمان مي‌شدم.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”