پایان لیگ جهانی 2014

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

پایان لیگ جهانی 2014

پست توسط bamn »

  لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۴ ؛  
  نفس کم آوردیم ، چهارم جهان شدیم!  
  مسابقات امسال لیگ جهانی والیبال هم به پایان رسید و تیم ملی والیبال کشورمان در دومین حضور خود در این ماراتن سنگین و حرفه ای ، با خلق شگفتی دیگری به مقام چهارم لیگ جهانی دست یافت .   
  به نظر بنده ایران حتی شایستگی قرار گرفتن در روی سکو را هم داشت اما کم تجربگی باعث شد همه توان بازیکنان در دو دیدار با روسیه و برزیل مصرف شود و در مصاف با آمریکا و ایتالیا دیگر توان بدنی لازم برای برتری یافتن بر حریف را نداشته باشند .  
  والیبالیست های کشورمان در مصاف با روسیه ۳-۲ بازنده شدند تا شکست ناپذیری این تیم برابر ایران حفظ شود . این اتفاق در شرایطی رخ داد که تیم ایران ست اول را به راحتی ۲۵-۱۸ برنده شد اما در ست های دوم و سوم این روسها بودند که از غفلت بازیکنان ایران استفاده کرده و ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۱ پیزوز شدند . در ست چهارم مسابقه تبدیل به یک ماراتن سنگین و حیاتی شد و تیم ایران بالاخره ۳۷-۳۵ به برتری رسید تا کار به ست پنجم کشیده شود . در این ست اما اتفاقی عجیب رخ داد و در شرایطی که تیم ایران اوایل ست با نتیجه ۵-۱ پیش بود ، این ست را ۱۵-۸ واگذار کرد یعنی روسها در برابر سه امتیاز ایران ۱۴ امتیاز کسب کردند که در نوع خودش یک رکورد محسوب می شود!!!  
  به این ترتیب ایران با کسب یک امتیاز از روسیه ، به مصاف برزیلی رفت که در بازی دوم این گروه ، ۳-۱ روسیه خسته را شکست داده بود . ایران می توانست این مسابقه را در سه ست تمام کند اما برد آسان در دو ست اول باعث شد تا طبق معمول بازیکنان ایران تمرکز خود را از دست داده و حریف را دست کم بگیرند تا ست سوم از آن برزیلی ها شود و در ست چهارم ایران به سختی و با نتیجه ۲۸-۲۶ پیروز میدان و تیم اول گروه گردد . شاید اگر بازیکنان ما در ست سوم کار برزیل را تمام کرده بودند و آن ۴۰ دقیقه سخت ست چهارم را به خودشان تحمیل نمی کردند ، در بازی با آمریکا سرحال تر بودند .  
  به هر حال در مرحله نیمه نهایی ایران در مصاف با آمریکا ۳-۰ به خودش باخت ؛ در واقع آمریکایی ها بجز یک سرویس زن قهار هیچ امتیاز و برتری دیگری نسبت به ایران نداشتند اما این خستگی بود که باعث شکست تیم ایران گردید . همین اتفاق در دیدار رده بندی هم افتاد و با اینکه ایتالیایی ها هم آن بازی درجه یک خودشان را ارائه نکردند باز هم تیم ایران مغلوب خستگی اش شد و به مقام چهارم بسنده کرد .  
  رده بندی نهایی لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۴ :  
  ۱- آمریکا  
  ۲- برزیل  
  ۳- ایتالیا  
  ۴- *     
  ۵- روسیه  
  ۶- استرالیا  
  ۷- صربستان  
  ۸- لهستان  
  ۹- بلغارستان  
  ۱۰- فرانسه  
  ۱۱- بلژیک  
  ۱۲- هلند  
  ۱۳- آرژانتین  
  ۱۴- پرتغال  
  ۱۵- کانادا  
  ۱۶- فنلاند  
  ۱۷- چک  
  ۱۸- آلمان  
  ۱۹- کره جنوبی  
  ۲۰- ژاپن  
  ۲۱- کوبا  
  ۲۲- ترکیه  
  ۲۳- چین  
  ۲۴- اسلوواکی  
  ۲۵- اسپانیا  
  ۲۶- مکزیک  
  ۲۷- پورتوریکو  
  ۲۸- تونس  
  مقدمات برای لیگ جهانی ۲۰۱۵ :  
  [COLOR=#0000ff]همزمان با برگزاری مرحله نهایی لیگ ۲۰۱۴ ، گروه بندی ۸ تیم دست یک لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ هم انجام شد که به قرار زیر می باشد :   
  گروه A : برزیل - ایتالیا - صربستان - استرالیا  
  گروه B : روسیه - آمریکا - لهستان - *     
  گروه بندی دسته های دو و سه طی ماه های آینده اعلام خواهد شد ، ضمن اینکه فعلاً دو کشور ایران و برزیل برای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۵ اعلام آمادگی کرده اند که در صورت انتخاب ایران ، حضور تیم ملی والیبال کشورمان در مرحله نهایی سال ۲۰۱۵ هم قطعی خواهد بود .  
  اما فعلاً تا رسیدن به لیگ جهانی ۲۰۱۵ راهی طولانی در پیش روی والیبالیست های افتخار آفرین کشورمان است . این تیم خسته و از نفس افتاده کمتر از یک ماه دیگر باید در * آسیا به مصاف حریفانی برود که حسابی دندان تیز کرده اند برای شکست دادن تیم چهارم لیگ جهانی! ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات با تیم های چین ، استرالیا و تایلند هم گروه است و با کسب هر رده ای در گروه خود محکوم است که در مرحله بعدی هم مسابقه داده و به مصاف یکی از چهار تیم قزاقستان ، ژاپن ، کره جنوبی و هند برود و آنقدر مسابقه بدهد تا در یکی از رده های اول تا هشتم کاپ آسیا بیاستد .   
  برای چی می گویم ایران محکوم است!؟ به خاطر اینکه بلافاصله بعد از کاپ آسیا که در قزاقستان و از ۲۷ مرداد تا ۲ شهریور برگزار می شود ، تیم ملی والیبال کشورمان باید به لهستان برود و در مسابقات * قهرمانی جهان (۸ تا ۳۰ شهریورماه) شرکت کند .    
  ایران در این مسابقات در گروه D با تیم های ایتالیا ، آمریکا ، فرانسه ، پورتوریکو و بلژیک همگروه است و در صورت قرار گرفتن در یکی از رده های اول تا چهارم گروه خود به مرحله بعدی راه خواهد یافت . جایی که چهار تیم برتر گروه D با چهار تیم برتر گروه A همگروه خواهند شد و الی آخر ...  
  حالا حسابش را بکنید که این تیم بعد از کاپ آسیا و قهرمانی جهان ، باید به کره جنوبی برود تا در والیبال بازی های آسیایی هم شرکت کند و همه هم ازشان انتظار کسب مدال طلا دارند . (والیبال بازی های آسیایی ۲۹ شهریور تا ۱۱ مهر برگزار می شود و احتمالاً مثل سنوات گذشته تیم ایران در مرحله نخست استراحت خواهد کرد)  
  بنده نمی دانم مسئولان فدراسیون والیبال برای این برنامه فشرده چه طرحی ریخته اند؟ آیا تیم ملی کشورمان با همین ترکیب در هر سه جام مسابقه خواهد داد یا بازیکنان تازه نفسی به تیم اضافه خواهند شد یا مثلاً برای کاپ آسیا تیم ب ایران اعزام می گردد؟!  
  با امید موفقیت جوانان بلندبالای والیبال کشورمان در هر سه دوره مسابقه و با آرزوی اینکه مسئولان کشورمان قدر این جوانان را بیشتر بدانند .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”