ماه پر ترافیک ورزش ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

ماه جاری (شهریور ماه 93) از نظر تعدد و مهمی برگزاری مسابقات معتبر آسیایی و جهانی ، برای ورزش ایران اگر بی سابقه نباشد ، کم سابقه است . از روز 30 آگوست (8 شهریور) مسابقات جهانی در دو رشته والیبال و بسکتبال با حضور تیم های ملی کشورمان در لهستان و اسپانیا آغاز خواهد شد . مسابقات کشتی قهرمانی جهان (آزاد و فرنگی) هم از 17 تا 23 شهریور ماه در تاشکند ازبکستان برگزار خواهد شد و از 28 شهریورماه هم شاهد آغاز بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی خواهیم بود . و البته اینها مهمترین مسابقاتی است که به ذهن بنده رسیده . همین الان بازی های المپیک جوانان روزهای پایانیش را پشت سر می گذارد و مسابقات دیگری مثل لیگ A جهانی کاراته و ... نیز در پیش می باشد .

با آرزوی موفقیت برای کلیه ورزشکاران ایرانی ، در این مبحث به نتایج مسابقات و افتخار آفرینی های ورزشکاران ایرانی طی یک ماه آینده و تا پایان بازی های آسیایی خواهیم پرداخت .

بگذارید از گروه بندی های تیم های ایرانی در والیبال قهرمانی جهان ، بسکتبال جام جهانی و بازی های آسیایی اینچئون آغاز کنیم .

  قهرمانی جهان 2014 لهستان :
  در این مسابقات در گروه D با تیم های ایتالیا ، آمریکا ، فرانسه ، پورتوریکو و بلژیک همگروه می باشد و اگر عملکرد خوبش در مسابقات لیگ جهانی والیبال را تکرار نماید ، شانس بالایی برای درخشش در این مسابقات دارد . بلند قامتان والیبال کشورمان روز یکشنبه 9 شهریورماه به مصاف ایتالیا (تیم سوم رنکینگ جهانی) می روند . روز سه شنبه 11 شهریورماه با آمریکا (تیم چهارم رنکینگ جهانی و قهرمان لیگ جهانی امسال) مسابقه می دهند (نکته عجیب و به نوعی غیر منصفانه این است که سه تیم از چهار تیم برتر لیگ جهانی امسال یعنی آمریکا ، ایتالیا و ایران در یک گروه قرار گرفته اند!) . روز پنجشنبه تیم ملی ایران به مصاف فرانسه می رود . روز شنبه 15 شهیورماه با بلژیک مسابقه می دهند و روز یکشنبه 16 شهریور در آخرین بازی دور مقدماتی به مصاف پورتوریکو خواهند رفت .
در پایان مرحله مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله بعد صعود خواهند کرد که با توجه به عملکرد خوب تیم ملی کشورمان در سال های اخیر و رنکینگی که نسبت به تیم های رقیب دارد اصلاً غیرممکن نیست . در مرحله دوم چهار تیم برتر گروه D باید به مصاف چهار تیم برتر گروه A بروند که از بین تیم های لهستان ، آرژانتین ، صربستان ، استرالیا ، کامرون و ونزوئلا خواهند بود . مصاف های چهارگانه تیم های دو گروه با امتیازاتی که این تیم ها در گروه های خودشان برابر سه تیم همگروهی کسب کرده اند جمع زده خواهد شد تا تیم های اول تا هشتم این گروه که به گروه E موسوم می شود مشخص شوند و تیم های اول تا سوم گروه به مرحله بعد و مصاف با سه تیم جدول آن سوی مسابقات راه یابند .
انتظاری نداریم که والیبالیست های کشورمان جزو شش تیم برتر قرار گیرند (هرچند که توان و ظرفیتش را دارند) اما حداقل حضور در مرحله دوم مسابقات انتظاری منطقی است و بنابراین پیشبینی می شود مسابقات ایران در لهستان از 9 تا 23 شهریورماه به طول انجامد .

  جام جهانی 2014 اسپانیا :
  این مسابقات تیم ملی بسکتبال کشورمان در گروه A با تیم های اسپانیا ، صربستان ، فرانسه ، برزیل و مصر هم گروه می باشد و برگزار کننده دیدار افتتاحیه مسابقات در روز 8 شهریورماه برابر اسپانیای میزبان و تیم دوم رنکینگ جهانی خواهد بود . هرچند روی کاغذ بلندقامتان بسکتبال کشورمان شانس زیادی برای صعود از گروه خود ندارند اما انتظاری منطقی است اگر بخواهیم بازی هایی زیبا و جسورانه برابر حریفان برگزار نمایند و از پیش بازنده نباشند . تیم ایران روز یکشنبه به مصاف برزیل (تیم دهم رنکینگ جهانی) می رود . روز دوشنبه با صربستان (تیم یازدهم جهان) مسابقه می دهد . روز چهارشنبه به مصاف مصر می رود که روی کاغذ ضعیف ترین تیم گروه اما حریفی خطرناک است و در آخرین دیدار مرحله مقدماتی با فرانسه (تیم هشتم جهان) مسابقه می دهد . اگر ایران در بین چهار تیم برتر گروه خودش قرار گیرد به مرحله بعد صعود خواهد کرد اما از آنجا که احتمالش ضعیف می باشد فعلاً به آن نمی پردازیم .

  در مسابقات تیمی بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی :
  بین مسابقات تیمی که در بازی های آسیایی این دوره برگزار می شود تاکنون لیست تیم های شرکت کننده در رشته های واترپلو ، سافت بال ، بسکتبال ، کریکت ، فوتبال ، هندبال ، هاکی ، کبدی ، راگبی هفت نفره و والیبال سالنی اعلام شده است و در مورد تیم های شرکت کننده در بیس بال ، سپاک تاکرا و والیبال ساحلی هنوز اطلاع رسانی نشده است .

تاکنون حضور تیم های ایران در رشته های بسکتبال ، فوتبال ، هندبال ، کبدی و والیبال سالنی قطعی شده و در سایر رشته ها فقط احتمال حضور در والیبال ساحلی قوی می باشد .

در بسکتبال تیم ملی ایران در مرحله نخست استراحت دارد و در مرحله دوم با تیم فیلیپین و تیم اول گروه B مرحله مقدماتی که یکی از چهار تیم عربستان ، قزاقستان ، فلسطین یا هند خواهد بود همگروه می شود که از بین این سه تیم ، دو تیم برتر به مرحله بعد راه خواهند یافت . در این رشته ایران به عنوان مدعی دوم قهرمانی بعد از چین ، که یک ماه قبل هم کاپ آسیا را بدست آوردیم شانس زیادی برای قرار گیری روی سکو دارد .

در فوتبال تیم امید ایران با تیم های ویتنام و قرقیزستان در گروه H همگروه است و اول یا دوم شدن در این گروه تیم را راهی مرحله بعد خواهد کرد ، جایی که باید با تیم اول یا دوم گروه G که یکی از سه تیم امارات ، هند یا اردن خواهد بود مصاف دهد و الی آخر تا انشالله قهرمانی!

در هندبال تیم ایران در گروه B با تیم های کویت و هنگ کنگ هم گروه می باشد و اگر حواسشان را جمع کنند نتنها می توانند به راحتی از این گروه صعود کنند بلکه قرعه مناسبی هم دارند که تا نیمه نهایی بالا بروند . تیم ایران پنج ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت و با بدشانسی سوم شد در حالی که در مرحله مقدماتی تنها تیم آسیایی را که تاکنون موفق به شکستش نشده (یعنی کره جنوبی) با تساوی متوقف کرد و بالاتر از این تیم به دور بعد راه یافت .

در کبدی ایران هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان حضور دارد و مثل دوره قبل شانس زیادی دارد که در هر دو بخش موفق به کسب مدال شود . در رده آقایان ایران با تیم های ژاپن ، کره جنوبی و مالزی همگروه است و دو رقیب اصلی ایران یعنی هند و پاکستان در آن یکی گروه هستند . در رده بانوان هم ایران با تایلند ، ژاپن و تایوان هم گروه می باشد .

و در والیبال سالنی که هنوز مشخص نیست ایران با تیم الفش شرکت می کند یا تیم ب ، والیبالیست های کشورمان در مرحله اول با تیم های هند ، مالدیو و هنگ کنگ مصاف خواهند داد . اگر تیم الف ایران شرکت کند که هیچ شکی در قهرمانیشان نخواهیم داشت اما اگر تیم ب شرکت کند در همین مرحله مقدماتی برای گرفتن انتقام شکست در کاپ آسیا به مصاف هند خواهد رفت!
     
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

دومین دوره مسابقات المپیک جوانان در نانجیگ چین به پایان رسید و کاروان 16 نفره ورزشکاران جوان ایرانی با کسب سه مدال طلا و سه مدال برنز در رده بیست و چهارم جهان قرار گرفتند . مدال های ایران را در این مسابقات را رامین صفوی (طلای جودوی 100 کیلوگرم پسران) ، مهدی اسحاقی (طلای تکواندو 48 کیلوگرم پسران) ، کیمیا علیزاده (طلای تکواندو 63 کیلوگرم دختران) ، دانیال صالحی مهر (برنز تکواندو 73 کیلوگرم پسران) ، محمد رضا آغا نیا (برنز کشتی فرنگی 50 کیلوگرم پسران) و کرامت عبدولی (برنز کشتی فرنگی 58 کیلوگرم پسران) کسب کردند .

در این مسابقات کاروان 123 نفره چینی های میزبان با کسب 38 مدال طلا ، 13 مدال نقره و 14 مدال برنز در صدر جدول رده بندی مدالی ایستادند و روسیه و آمریکا دوم و سوم شدند . در رده های پایین تر از کاروان ایران نام کشورهای آلمان ، بلغارستان ، ازبکستان ، رومانی ، اسپانیا ، کوبا ، سوئیس ، هلند و ... به چشم می خورد .

در دوره قبلی این مسابقات کاروان 52 نفره ورزشکاران ایرانی با کسب 2 مدال طلا ، 2 مدال نقره و یک مدال برنز بیست و ششم شده بودند .

همچنین امشب تیم بسکتبال جوانان ایران در مسابقه فینال بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا با شکست 48-66 برابر تیم چین به مقام نایب قهرمانی آسیا رسید . تیم کشورمان پیش از این با غلبه بر کره جنوبی در دیدار نیمه نهایی به جواز حضور در مسابقات بسکتبال جوانان جهان دست یافته بود . پیش از مسابقه فینال هم تیم کره جنوبی با شکست تایوان در رده سوم مسابقات قرار گرفت و به جواز حضور در مسابقات جهانی دست یافت .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

  :   مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در ژاپن با نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید . در این مسابقات تیم میزبان با کسب 10 مدال طلا ، 5 مدال نقره و 10 مدال برنز اول شد . تیم ایران 3 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز دوم شد و تیم فرانسه با یک مدال طلا و یک مدال برنز در جایگاه سوم ایستاد .

  :   پنج نفره تکواندو ایران در مسابقات گرند پریکس قزاقستان که یکی از مراحل انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو محسوب می شود موفق به کسب سه مدال رنگارنگ شد . در این مسابقات مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم طلا گرفت . فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم به مدال نقره رسید و بهنام اسبقی در وزن 68- کیلوگرم مدال برنز کسب کرد .

  :   ملی بسکتبال کشورمان دو مسابقه نخست خود را در جام جهانی بسکتبال 2014 اسپانیا با شکست پشت سر گذاشت . بسکتبالیست های کشورمان در اولین دیدار با نتیجه 60-90 مغلوب اسپانیای میزبان شدند و دومین مسابقه را با نتیجه 50-79 به برزیل واگذار کردند . تیم ایران هم اکنون با 2 امتیاز و تفاضل گل 59- در قعر جدول گروه یک این مسابقات می باشد و در مجموع گروه های چهارگانه بدترین تفاضل گل را کسب کرده است . تیم ایران امروز با صربستان مسابقه می دهد که با یک برد (برابر مصر) و یک باخت نزدیک به فرانسه در رده چهارم قرار گرفته است . امیدواریم دست کم این مسابقات تدارک خوبی باشد برای حضور قدرتمندانه تیم ایران در بازی های آسیایی اینچئون . بسکتبالیست های کشورمان هر سه جام اخیر آسیا (قهرمانی آسیا 2013 و کاپ آسیا 2012 و 2014) را فتح کرده اند و حیف است اگر به مدال طلای اینچئون دست پیدا نکنند .

  :   بسکتبال ، تیم ملی والیبال کشورمان که الان دیگر به عنوان یکی از قوی ترین تیم های جهان شناخته می شود شروعی عالی در والیبال قهرمانی جهان 2014 لهستان داشت و موفق شد شب گذشته با نتیجه 3-1 ایتالیا را شکست دهد و انتقام شکست در دیدار رده بندی لیگ جهانی امسال را از این تیم بگیرد . در دیگر دیدارهای گروه چهارم که ایران در آن حضور دارد آمریکا به سختی و با نتیجه 3-2 از سد بلژیک گذشت و فرانسه 3-0 پورتوریکو را مغلوب کرد . والیبالیست های کشورمان فردا شب به مصاف آمریکا را می روند و در صورت برتری برابر این تیم تا حدود زیادی صدرنشینی خود را در این گروه مسجل خواهند کرد . تیم ایران طی هفته های قبل چهار دیدار دوستانه با آمریکا در خاک این کشور برگزار کرد که در سه دیدار مغلوب یانکی ها شد . لازم به توضیح است که بردهای ایران در مرحله اول گروهی برابر تیم های مدعی گروه ارزش دو برابر دارد چون این بردها در مرحله دوم گروهی هم محاسبه می شوند پس ایران در اصل 6 امتیاز از ایتالیا گرفته است!
 
      
  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

  :   ملی بسکتبال کشورمان با چهار شکست برابر اسپانیا ، برزیل ، صربستان و فرانسه و یک پیروزی برابر مصر به کار خود در جام جهانی بسکتبال 2014 اسپانیا خاتمه داد و در رده بندی کلی مسابقات در جایگاه بیستم دنیا که رنکینگ خود تیم ایران هم هست قرار گرفت . ملی پوشان کشورمان در برابر تیم های صربستان و فرانسه خوب بازی کردند و بویژه پس از باخت خفیفی که برابر فرانسه داشتند حسرت باخت به صربستان را می خوردند . گروه تیم ایران را باید سخت ترین گروه این دوره از مسابقات نامید به طوری که هر چهار تیم راه یافته از این گروه به مرحله یک هشتم نهایی چهار تیم برتر گروه B را شکست داده و در مرحله یک چهارم نهایی یک بار دیگر برابر هم قرار گرفته اند!

  روی چمن :  تیم ملی هاکی روی چمن ایران که برای اولین بار جواز حضور در لیگ جهانی این رشته را کسب کرده بود با دو پیروزی و یک شکست از راهیابی به دور دوم مسابقات باز ماند . تیم کشورمان در دیدار نخست 6-3 آذربایجان را شکست داد و در دیدار دوم 7-0 از سد تایلند گذشت اما در مسابقه سوم 1-0 مغلوب تیم عمان که میزبان مسابقات بود شد و از راهیابی به دور دوم مسابقات باز ماند .

  :   مرحله ششم لیگ وان جهانی کاراته به میزبانی کشور ترکیه ، تیم کاراته کشورمان با کسب 2 مدال طلا ، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز در رده سوم مسابقات ایستاد . در مسابقات که بدون حضور کاراته کاهای ژاپنی برگزار شد تیم میزبان با کسب 4 مدال طلا و یک مدال نقره قهرمان شد و تیم مصر با کسب 2 مدال طلا ، 6 مدال نقره و 10 مدال برنز!!! در رده دوم ایستاد .

  :   ملی والیبال کشورمان با چهار پیروزی و یک شکست و کسب 11 امتیاز پس از تیم فرانسه در رده دوم گروه D مسابقات والیبال قهرمانی جهان 2014 لهستان ایستاد و به دور دوم این مسابقات راه یافت . در مسابقات دور دوم که از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد تیم کشورمان به ترتیب به مصاف تیم های استرالیا ، آرژانتین ، لهستان و صربستان خواهد رفت . با توجه به اینکه ایران علاوه بر این تیم ها با فرانسه ، آمریکا و ایتالیا هم همگروه می باشد اما نتایج مسابقات مرحله مقدماتی برای این مرحله هم لحاظ خواهد شد در حال حاضر در گروه E مرحله دوم لهستان با 9 امتیاز صدرنشین است ، فرانسه با 7 امتیاز دوم است ، صربستان با 6 امتیاز در رده سوم قرار دارد . ایران با 5 امتیاز چهارم است و تیم های آمریکا (4 امتیاز) ، آرژانتین (3 امتیاز) ، ایتالیا (2 امتیاز) و استرالیا (بدون امتیاز) رده های پنجم تا هشتم جدول گروه را در اختیار دارند . از این گروه سه تیم برتر به مرحله نهایی مسابقات راه خواهند یافت .

  :   ملی کشتی آزاد کشورمان در چهار وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2014 تاشکند ازبکستان به یک مدال نقره و دو مدال برنز دست یافت و با کسب 25 امتیاز در جمع مدعیان قهرمانی قرار گرفت . با توجه به حضور دو کشتی گیر مطرح و با تجربه کشورمان (مسعود اسماعیل پور و رضا یزدانی) تیم ایران امید زیادی به قهرمانی امتیازی در این مسابقات دارد .

  های آسیایی 2014 اینچئون :   نهایی کاروان اعزامی کشورمان به این مسابقات با ثبت نام 282 ورزشکار ایرانی در دفتر مدیریت دهکده المپیک اینچئون نهایی شد . ورزشکاران ایران امسال در رشته های شنا ، تیر و کمان ، دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، قایقرانی کانو ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، فوتبال ، هندبال ، جودو ، کبدی ، کاراته ، قایقرانی رویینگ ، قایقرانی بادبانی ، تیراندازی ، تنیس روی میز ، تکواندو ، والیبال سالنی ، وزنه برداری ، کشتی آزاد و فرنگی و ووشو حضور خواهند داشت . در مسابقات بازی های آسیایی 2010 گوانگجو کاروان ایران با 359 ورزشکار حضور داشت که در مقایسه با آن مسابقات حضور ورزشکاران ایرانی در رشته های شیرجه ، قایقرانی دراگون بوت ، ژیمناستیک و والیبال ساحلی منتفی شده است . ضمن اینکه رشته های شطرنج ، بیلیارد و اسکیت که در گوانگجو برگزار شد و ورزشکاران ایرانی در آنها حضور داشتند در اینچئون اصلاً برگزار نمی شود!
 
          
  
     
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

  آزاد :   ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب سه مدال نقره و دو مدال برنز و 45 امتیاز نایب قهرمان مسابقات جهانی 2014 تاشکند ازبکستان شد . در این مسابقات مسعود اسماعیل پور (در وزن 61 کیلوگرم) ، احمد محمدی (در وزن 65 کیلوگرم) و کمیل قاسمی (در وزن 125 کیلوگرم) به مدال نقره رسیدند و حسن رحیمی (در وزن 57 کیلوگرم) و محمد حسین محمدی (در وزن 86 کیلوگرم) برنز گرفتند . اتفاق مهم امروز برای تیم ایران شکست و حذف رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم برابر کشتی گیر ترک در مرحله یک چهارم نهایی بود . یزدانی سال قبل در این وزن قهرمان شده بود .
در این مسابقات تیم روسیه با کسب پنج مدال طلا و یک برنز و 62 امتیاز قهرمان شد و ترکیه با یک طلا ، یک نقره و دو برنز و 41 امتیاز در رده سوم ایستاد . در مسابقات سال قبل تیم ایران با کسب 46 امتیاز قهرمان شده بود!
مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان هم چهار روز دیگر در تاشکند برگزار خواهد شد .

  :   ملی فوتبال نوجوانان ایران در دومین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا با نتیجه 2-1 از سد عربستان گذشت . این تیم در دیدار نخست خود هم 3-2 قطر را شکست داده بود .
 
  
  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

  :
تیم ملی والیبال کشورمان در دومین مسابقه خود در مرحله دوم گروهی والیبال قهرمانی جهان با نتیجه قاطع 3-0 تیم آرژانتین با مربیگری خولیو ولاسکو (سرمربی سابق ایران) را شکست داد و 11 امتیازی شد . والیبالیست های کشورمان در مسابقه نخست خود هم 3-1 استرالیا را شکست داده بودند . خبر دوم از والیبال اینکه تیم ملی نوجوانان والیبال کشورمان در مرحله نیمه نهایی والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا 3-0 استرالیا را شکست داد و به فینال راه یافت . والیبالیست های نوجوان کشورمان در مسابقه های قبلی خود هم برابر همه حریفان هیچ ستی را واگذار نکرده اند . و خبر سوم اینکه تیم والیبال بانوان کشورمان در مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا برای کسب عنوان هفتمی به مصاف ویتنام خواهد رفت . والیبالیست های خانم کشورمان امروز بازی خود برای راهیابی به دیدار رده بندی پنجم-ششمی را به تایوان واگذار کردند .

فوتبال : در ادامه مسابقات فوتبال قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند ، تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی 2-1 مغلوب تیم سوریه شد . با وجود این شکست تیم ایران با 6 امتیاز حاصل از پیروزی برابر قطر و عربستان در گروه چهارم مسابقات صدرنشین شد و سوریه با پنج امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد . تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات یکشنبه آینده به مصاف کره شمالی می رود و در صورت برتری ، در نیمه نهایی به مصاف برنده بازی استرالیا و مالزی خواهد رفت .

هندبال : تیم هندبال نوجوانان کشورمان در آخرین بازی مرحله گروهی هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا در بحرین با نتیجه 18 به 29 به تیم میزبان باخت . تیم کشورمان که در گروه خود با یک پیروزی ، یک تساوی و دو باخت ، عملکرد چندان خوبی نداشت برای کسب یکی از عناوین پنجم تا نهم به مصاف حریفان خواهد رفت .

بازی های آسیایی :   کاروان ایران در راه اینچئون (بخش اول)


    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3099
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6851 بار

Re: ماه پر ترافیک ورزش ایران

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .
 
کشتی فرنگی : تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با کسب یک مدال طلا ، یک مدال نقره و دو مدال برنز و 42 امتیاز ، برای اولین بار به مقام قهرمانی تیمی کشتی فرنگی جهان در تاشکند ازبکستان دست یافت . این مهم در شرایطی رخ داد که تیم ایران در دوره گذشته مسابقات فقط به یک مدال طلا و 19 امتیاز دست یافته و هشتم شده بود! بعد از تیم ایران روسیه با 36 امتیاز دوم شد و ترکیه با 34 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت . مدال طلای ایران را در این رقابت ها حمید سوریان بدست آورد که این ششمین مدال طلای جهانی اش بود و با این مدال رکورد پنج مدال طلای جهانی عبدالله موحد را شکست (با احتساب مدال طلای المپیک ، حالا سوریان از نظر مرغوبیت مدال پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ ایران است - اما از نظر اهمیت مدال همچنان جهان پهلوان تختی در صدر است که یک مدال طلا و دو مدال نقره المپیک را در کارنامه دارد)

والیبال :   ملی والیبال کشورمان موفق شد به جمع شش تیم برتر مرحله نهایی والیبال قهرمانی جهان 2014 لهستان صعود کند . بلندقامتان والیبال کشورمان در آخرین شب مرحله دوم گروهی مسابقات 3-1 صربستان را شکست دادند و با توجه به شکست دور از انتظار 3-2 آمریکا برابر آرژانتین ، با کسب 15 امتیاز پس از تیم های فرانسه و لهستان به عنوان تیم سوم به مرحله بعد صعود کردند . در مرحله نهایی ایران با تیم آلمان و فرانسه همگروه شده است و باید روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به ترتیب با این دو تیم مسابقه بدهد . در گروه دیگر هم که بسیار سنگین شده است برزیل ، لهستان و روسیه قرار دارند . دو تیم اول هرگروه به دیدار نیمه نهایی راه خواهند یافت و تیم های سوم هر گروه برای کسب عنوان پنجمی مسابقه خواهند داد .
و دو خبر دیگر از والیبال ؛ تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دیدار نهایی والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا 3-0 ژاپن را شکست داد و با اقتدار کامل و بدون حتی یک ست باخته ، قهرمان آسیا شد . تیم ملی والیبال بانوان کشورمان هم در آخرین دیدار خود در مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا ، تیم قدرتمند ویتنام را شکست داد و در جایگاه هفتم آسیا ایستاد . پیشتر بهترین عنوان کسب شده توسط بانوان والیبالیست کشورمان در قاره کهن عنوان هشتمی بود .

 
  سنگ نوردی :   خلجی ، سنگنورد خوب کشورمان در مسابقات جام پاراکلایمینگ قهرمانی جهان در اسپانیا که یکی از معتبرترین مسابقات جهانی رشته سنگنوردی محسوب می شود بعد از ورزشکاران فرانسه و هند در جایگاه سوم قرار گرفت و به مدال برنز دست یافت . این اولین مدال تاریخ سنگنوردی ایران در چنین سطحی از مسابقات جهانی می باشد .

  :   هندبال نوجوانان ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین نمایش قابل قبولی نداشت در آخرین مسابقه خود تیم اردن را شکست داد و در جایگاه هفتم آسیا ایستاد . بالاتر از ایران ، کویت با شکست عراق پنجم شد . و بالاتر ، امروز بحرین و ژاپن در دیدار رده بندی و قطر و کره جنوبی در دیدار فینال به مصاف هم می روند .

  :   ملی امید فوتبال کشورمان امروز به عنوان اولین گروه ایرانی در مسابقات بازی های آسیایی اینچئون به میدان خواهند رفت و در نخستین مسابقه خود در مرحله مقدماتی با ویتنام مصاف می دهند . خبر دیگر از فوتبال اینکه تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان که هزینه و سرمایه گذاری فراوانی روی آن انجام گرفته بود در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال نوجوانان آسیا در ضربات پنالتی مغلوب کره شمالی شد و از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماند . کره شمالی در نیمه نهایی به مصاف استرالیا می رود و در صورت برتری جواز صعود به مسابقات جام جهانی فوتبال نوجوانان در شیلی را هم کسب خواهد کرد .
 
   
     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”