با کاروان ایران در راه اینچئون

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  مقدمه :   ایران در آستانه محک دیگری قرار دارد ؛ هفدهمین بازی های آسیایی یا المپیک آسیایی ، این بار به میزبانی اینچئون کره جنوبی . ورزش ایران علاوه بر آنکه هر چهار سال یک بار در سطح جهان و تحت عنوان بازی های المپیک محک می خورد تا نتیجه توجهات و سرمایه گذاری های این مدت را در میدان عمل شاهد باشد ، هر چهار سال یک بار هم باید در سطح آسیا این محک را تجربه می نماید .   
  دوره گذشته (بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو چین) کاروان ورزشی ایران عملکرد قابل قبولی داشت و توانست بهترین نتیجه خود را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کسب کند (تنها باری هم که پیش از انقلاب تعداد و مرغوبیت مدالهایمان بیش از گوانگجو بود خودمان در تهران ۱۹۷۴ میزبان آسیایی ها بودیم!) . ورزشکاران ایران در گوانگجو با کسب ۲۰ مدال طلا ، ۱۵ مدال نقره و ۲۴ مدال برنز چهارم شدند و این در شرایطی بود که سه رقیب اصلی ایران برای کسب مقام چهارم از نظر تعداد مدال از ما موفق تر بودند اما از نظر مرغوبیت مدال به ما باختند!   

   رتبه     کشور     مدال طلا     مدال نقره     مدال برنز     مجموع مدال      ۱     چین     ۱۹۹     ۱۱۹     ۹۸     ۴۱۶      ۲     کره جنوبی     ۷۶     ۶۵     ۹۱     ۲۳۲      ۳     ژاپن     ۴۸     ۷۴     ۹۴     ۲۱۶      ۴     ایران     ۲۰     ۱۵     ۲۴     ۵۹      ۵     قزاقستان     ۱۸     ۲۳     ۳۸     ۷۹      ۶     هند     ۱۴     ۱۷     ۳۴     ۶۵      ۷     تایوان     ۱۳     ۱۶     ۳۸     ۶۷      ما در آن مسابقات با ۳۵۹ ورزشکار در ۳۰ رشته شرکت کرده بودیم و در ۱۷ رشته موفق به کسب مدال شدیم . موفق ترین رشته های ما در آن مسابقات به ترتیب : کشتی فرنگی (۴ مدال طلا و یک مدال برنز) ، تکواندو (۳ مدال طلا ، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز) ، کشتی آزاد (۳ مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز) ، ووشو (۳ مدال طلا و ۳ مدال برنز) ، دوومیدانی (۲ مدال طلا و ۳ مدال نقره) ، کاراته (۲ مدال طلا و ۲ مدال برنز) ، وزنه برداری (یک مدال طلا ، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز) ، قایقرانی کانو (یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز) و قایقرانی رووینگ (یک مدال طلا و یک مدال برنز) ، بودند . ضمن اینکه در رشته های بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، هندبال ، جودو ، کبدی ، تیراندازی و والیبال سالنی هم موفق به کسب مدال هایی شدیم که رنگشان طلایی نبود .  
  در آن مسابقات بانوان ورزشکار ایرانی هم خوش درخشیدند و با کسب یک مدال طلا ، چهار مدال نقره و ۹ مدال برنز ، نشان دادند سرمایه گذاری انجام گرفته بر روی ورزش بانوان کم کم در حال جواب دادن می باشد .  
  ورزشکاران ایرانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم نسبتاً موفق بودند و ثابت کردند موفقیت بازی های آسیایی گوانگجو تصادفی نبوده است . اما بازی های المپیک شرایط خودش را دارد و بازی های آسیایی شرایط خودش را و طی چهار سال فاصله ، خیلی اتفاقات ممکن است افتاده باشد که در نتیجه گیری ورزشکاران در اینچئون تاثیر گذار باشد .  
  به هر حال ورزشکاران ایران باید در اینچئون نشان بدهند کسب جایگاه چهارمی آسیا در گوانگجو تصادفی نبوده و ایران واقعاً چهارمین قدرت ورزشی آسیا می باشد و اگر این جایگاه تثبیت شود آنوقت مسئولان ورزش کشور پنج سال فرصت خواهند داشت تا برای ارتقا این جایگاه و پشت سر گذاشتن ژاپن و حتی کره جنوبی برنامه ریزی نمایند . زیرا بنابر تصمیمات گرفته شده در کمیته برگزاری بازی های آسیایی ، به منظور افزایش آمادگی و ارتقا سطح ورزشکاران آسیایی حاضر در المپیک ، از این پس بازی های آسیایی با فاصله یک ساله نسبت به بازی های المپیک بعد از خود برگزار خواهند شد و در نتیجه بازی های آسیایی بعدی سال ۲۰۱۹ با میزبانی هانوی ویتنام خواهد بود!  
  حالا با این مقدمه نگاهی کوتاه خواهیم داشت به احتمالات پیش روی ورزش ایران در بازی های آسیایی اینچئون . این بار ایران با ۲۸۲ ورزشکار و در ۲۴ رشته پا به میدان رقابت با آسیایی ها خواهد گذاشت!  
  ۱) شنا :  
  تیم ایران در این رشته با پنج شناگر مرد و در ۱۲ ماده به مصاف حریفان خواهد رفت . هرچند تیم شنای ایران تاکنون در هیچ یک از ادوار برگزاری بازی های آسیایی ، موفق به کسب مدال نشده است ، اما توزیع ۳۸ مدال طلا در این رشته ، باعث شده همواره شناگران ایرانی برای کسب تجربه و محک خود پا به این میدان بگذارند . در مسابقات گوانگجو شناگران ما در یکی-دو ماده تا آستانه کسب مدال هم پیش رفتند و این نوید را می دادند که بالاخره در اینچئون به مدال خواهند رسید . اما تیم کنونی اعزامی به اینچئون تیمی جوان شده است و فقط یکی از شناگران گوانگجو (جمال چاووشی فر) را در ترکیب خود دارد و رکوردهای این تیم جوان شده در حدی نیست که کوچکترین امیدی به کسب مدال داشته باشیم . با این حال باید امیدوار بود . اگر مثلاً آریا نسیمی شاد نوجوان ۱۶-۱۷ ساله عضو این تیم میدان ببیند و طی پنج سال آینده هم سطح خود را ارتقا دهد بدون تردید در هانوی ۲۰۱۹ مدعی کسب مدال خواهد بود .  
  ۲) تیر و کمان :  
  تیراندازی با کمان یا به اختصار تیر و کمان ، در بازیهای آسیایی و المپیک همیشه فقط در مواد ریکرو برگزار می شده . یعنی موادی که نتنها کمانداران کره جنوبی قدرت مطلق جهانی آن هستند بلکه کمانداران ایرانی هم در آن حرف زیادی برای گفتن ندارند! اما تیراندازی با کمان اینچئون علاوه بر ریکرو ، برای اولین بار مواد کامپوند را هم شامل می شود که در اینجا کره جنوبی یکی از مدعیان جهانی است و کمانداران کامپوند ایران هم جزو خوب های دنیا هستند! بنابراین فدراسیون تیراندازی با کمان کشورمان در کمال مسرت و خوشحالی تیم همیشه بازنده و پر حاشیه ریکرو را کنار گذاشته و با ۸ کماندار کامپوند (۴ نفر آقا و ۴ نفر خانم) به اینچئون می رود! البته همین اعزام تیم کامپوند هم خالی از حاشیه و حرف و حدیث نبوده و چندتایی از بهترین کامپوند بازان ایران به دلیل اختلافاتی که با فدراسیون داشته اند کنار گذاشته شده اند از جمله خانم مهتاب پارسا مهر که چندین مدال جهانی در کارنامه اش دارد یا خانم ویدا حلیمیان و آقای رضا زمانی نژاد . به هر حال و بدون حضور این نفرات هم تیم اعزامی استخوان بندی محکمی دارد و بیشتر آنها سابقه کسب مدال در سطح آسیا و حتی جهان را دارند که نوید بخش کسب مدال در اینچئون می باشد .  
  ۳) دوومیدانی :   
  تیم دوومیدانی ایران در اینچئون احتمالاً با ۱۸ یا ۱۹ ورزشکار حاضر خواهد بود که باز هم احتمالاً ۳ نفر از آنان را بانوان تشکیل می دهند (برای این می گویم احتمالاً چون ۱۹ دوومیدانی کار ایرانی مواد مختلف الان در حال آماده سازی خود برای حضور در اینچئون هستند و حضورشان در این مسابقات تقریباً قطعی است اما سایت رسمی مسابقات هنوز تعداد و اسامی شان را درج ننموده است) .   
  در مواد دو ، آقایان رضا قاسمی ، محمد حسین ابارقی و حسین تفتیان در دوهای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر مردان و خانم مریم طوسی در بانوان حضور دارند . آقای قاسمی و خانم طوسی شانس زیادی برای کسب مدال دارند و جزو بهترین های دوهای سرعت مسافت کوتاه آسیا هستند . تیم ۴*۴۰۰ متر مردان ایران هم در اینچئون مسابقه خواهد داد که شانس مدال دارد اما هنوز ترکیب نهایی اش قطعی نشده است .  
  در مواد پرشی ، کیوان قنبرزاده و محمدرضا وظیفه دوست در پرش ارتفاع حضور دارند که شانس قنبرزاده برای کسب مدال بیشتر است . در پرش طول هم محمد ارزنده با اینکه اندکی مصدومیت دارد امیدوار به کسب مدال در اینچئون می باشد .  
  اما در مواد پرتابی ؛ احسان حدادی و محمد صمیمی امید زیادی دارند که مدال های طلا و نقره گوانگجو را تکرار نمایند و همچنان گل سرسبد دوومیدانی ایران باشند . در پرتاب وزنه آقای امین نیک فر با اینکه تاکنون در میادین مختلف بین المللی موفقیت چندانی نداشته و فقط دو بار در مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا (سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹) قهرمان شده ، همچنان پای ثابت تیم ملی در این ماده است اما در بخش بانوان خانم لیلا رجبی امید زیادی به کسب مدال دارد و در سال های گذشته چندین مدال آسیایی را در ویترین افتخارات خود ثبت نموده است . در پرتاب چکش آقای کاوه موسوی فقط یک بار در سطح آسیا موفق بود و آن هم مدال نقره بازی های گوانگجو بوده که حالا امیدوار به تکرار آن است . در همین ماده آقای رضا مقدم را هم داریم که سابقه کسب مدال آسیایی ندارد اما رکورد دار ایران است .  
  می ماند هفتگانه بانوان و خانم سپیده توکلی که شاید نسبت به خانم ها طوسی و رجبی شانس کمتری برای کسب مدال داشته باشد اما به هر حال بی شانس هم نیست!   
  البته تیم دوومیدانی ایران هم حواشی ای داشته و بعضی از منتقدان فدراسیون نسبت به کنار گذاشتن آقایان سجاد مرادی و هادی سپهزاد از تیم اعزامی معترض بودند . آقای مرادی که یکی از پرافتخار ترین دوومیدانی کاران ایران است اما شخصاً فکر می کنم به علت بالا رفتن سن آن آمادگی چهار سال قبل گوانگجو را که به کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره منجر شد نداشته باشد . آقای سپهزاد هم از سال ۲۰۱۱ به این طرف هیچ موفقیتی در دهگانه نداشته که هیچ ، در هر چهار دوره مسابقه بین المللی که طی سه سال گذشته حاضر شده به علت مصدومیت کنار کشیده است! اتفاقی که در گوانگجو هم برایش افتاد و با قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۱ جبران کرده بود!  
  ۴) بدمینتون :  
  بدمینتون ، تنها رشته ای است که بنده نمی توانم هیچ توجیهی برای حضور آن در اینچئون بیابم! در شرایطی که مسئولان ورزش کشور کلی مته به خشخاش می گذارند و نفرات زیادی را با عنوان عدم مدال آوری از کاروان اعزامی ایران کنار می گذارند ، بدمینتون تنها رشته ای است که بدون تردید باید گفت به آن ارفاق شده است! بدمینتون ایران در سال های اخیر هیچ پیشرفتی که نداشته ، دچار پسرفت هم شده است! دو نفر اعزامی ایران به بازی های اینچئون ؛ آقای سروش اسکندری با رنکینگ جهانی ۳۵۱ مردان و خانم ثریا آقایی با رنکینگ جهانی ۲۹۲ بانوان ؛ حتی امید زیادی به صعود از مراحل مقدماتی مسابقات هم ندارند بویژه که باید در نظر گرفت آسیا قدرت اول بدمینتون دنیاست و بیش از سه چهارم افرادی که در رنکینگ جهانی آقایان و بانوان بالاتر از بدمینتون بازان کشورمان قرار دارند آسیایی هستند! با شرایط فعلی بدمینتون ایران نتنها در اینچئون به مدالی نخواهد رسید بلکه تا چهل سال دیگر هم در این رشته مدالی کسب نخواهد کرد!!!  
  ۵) بسکتبال :  
  تیم ملی بسکتبال مردان کشورمان در کنار چین ، دو مدعی اول قهرمانی این رشته در بازی های آسیایی اینچئون هستند . بلند قامتان بسکتبال کشورمان کاپ آسیا ۲۰۱۲ ، قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ و کاپ آسیا ۲۰۱۴ را فتح کرده اند (هرچند در دور مقدماتی کاپ آسیا ۲۰۱۴ به چین باختند اما باز هم قهرمان شدند) ، قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ هم که حکم انتخابی المپیک را داشت با بدشانسی از دست دادند وگرنه در آن مسابقات هم بهترین تیم بودند . آنها همین چند روز قبل هم چند بازی سنگین در جام جهانی با تعدادی از بهترین تیم های دنیا انجام داده اند و اگر نگوییم خسته هستند ، در شرایط خوبی به سر می برند در حالی که تیم چین در هیچ یک از مسابقات آسیایی یاد شده در بالا نتوانسته حتی جزو سه تیم اول باشد و از راهیابی به جام جهانی هم بازماند . با این حال روی کاغذ چینی ها تیم دوازدهم دنیا هستند و ما تیم بیستم دنیا . تازه چینی ها که در کاپ آسیا ۲۰۱۴ حرفی برای گفتن نداشتند باز هم زهرشان را به تیم ما ریختند . بنابراین رقابت ایران و چین در اینچئون نزدیک و دیدنی خواهد بود . البته نباید تیم کره جنوبی را هم دست کم گرفت . با اینکه هیچکدام از تیم های آسیایی هم سطح بسکتبال چین و ایران نیستند اما در مسابقات رودررو خطرناک ظاهر می شوند و کره جنوبی هم به عنوان یکی از تیم های خوب آسیا و میزبان مسابقات ، ضلع سوم قهرمانی خواهد بود .  
  ۶) بوکس :  
  در رشته بوکس ایران با شش ورزشکار در اینچئون به میدان خواهد رفت . دوره قبل ایران در ۹ وزن از ۱۰ وزن نماینده داشت و صاحب سه مدال برنز شد . اما این دوره به نظر می رسد تیم ملی آمادگی مناسبی برای حضور در رقابت ها ندارند و مسئولان فدراسیون بوکس هم چندان امیدوارانه در خصوص کسب مدال در اینچئون اظهار نظر نمی کنند! با این حال بوکسورهای ایرانی اعزامی همگی با تجربه و جزو خوب های آسیا هستند . در ۶۰- کیلوگرم ، فروتن گل آرا یکی از قدیمی های تیم است که تنها مدال آسیایی اش برنز قهرمانی آسیا سال ۲۰۰۷ می باشد! در ۶۹- کیلوگرم امین قاسمی پور ظاهراً مدال آسیایی ندارد اما در المپیک ۲۰۱۲ لندن جزو تیم ایران بود (هرچند ضعیف ترین عملکرد را داشت!!!) . در ۷۵- کیلوگرم سجاد محرابی و در ۸۱- احسان روزبهانی مدال بزنز وزن های خود را در قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ کسب کردند . روزبهانی پرامیدترین بوکسور ایران است و در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم مبارزات خوبی را از او شاهد بودیم . در وزن ۹۱- کیلوگرم علی مظاهری را داریم که در حال حاضر پرافتخارترین و با تجربه ترین بوکسور تیم ملی محصوب می شود . او در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه طلا گرفت و در آسیایی گوانگجو به مدال برنز رسید . در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم مقابل حریف کوبایی اش برتری کامل داشت اما با ناداوری بازنده اعلام شد . با همه اینها مظاهری دیگر روزهای جوانی اش را پشت سر گذاشته و مسابقات اینچئون احتمالاً آخرین آوردگاه بین المللی اش خواهد بود . اما در وزن ۹۱+ کیلوگرم ، جاسم دلاوری نماینده ایران است . او هم یک بوکسور قدیمی محسوب می شود که در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه مدال برنز گرفته بود اما چندین سال بعدی را پشت سر رقیبانش (بویژه روح الله حسینی) از راهیابی به تیم ملی بازماند تا اینکه سال ۲۰۱۳ یک بار دیگر در ترکیب تیم حضور یافت و برنز قهرمانی آسیا را بدست آورد .   
  بوکس در آسیا طی دو دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و مشت زن های آسیای میانه ، چین ، کره ، تایلند ، ژاپن و حتی هند و مغولستان در جمع مدعیان جهانی قرار گرفته اند . بنابراین تیم با تجربه اما مسن بوکس ایران برای کسب مدال در اینچئون کار بسیار سختی در پیش دارد و بعد از این مسابقات باید حتماً در ساختار تیم ملی بوکس ایران تحولات بنیادینی انجام گردد .  
  ۷) قایقرانی کانویینگ (کانو و کایاک آب های آرام و آب های خروشان) :  
  قایقرانی (هم در کانو و کایاک و هم در رویینگ که بعداً به آن خواهیم پرداخت) در سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته . تا ۱۰-۱۲ سال پیش کسی تصوری از درخشش و مدال آوری پارو زنان ایرانی در سطح آسیا نداشت اما حالا تیم های قایقرانی ایران جزو بهترین های آسیا محسوب می شوند . قایقرانان کانویینگ ایران در گوانگجو یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز گرفتند . با پیشرفتی که طی این چهار سال داشته اند ، انتظارات از آنها در اینچئون خیلی بیشتر از این حرفهاست! ترکیبی هم که به اینچئون اعزام می شود همین را می گوید ، بنابراین حتی تکرار همان سه مدال هم برای این تیم حکم شکست را دارد!   
  بهترین پارو زن کانویینگ ایران احمدرضا طالبیان است که مدال طلای گوانگجو را کسب کرد . او دارنده ۷ مدال طلا ، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز قهرمانی آسیاست . امین بوداغی ۶ مدال آسیایی دارد ، شاهو ناصری و سعید فضل اولا ۴ مدال ، عادل مجللی ۳ مدال ، هادی ترکی ، فرزین اسدی و علیرضا علی محمدی هر کدام دو مدال ، و کیا اسکندانی و پژمان دیوسالاری هر کدام یک مدال آسیایی دارند . بنابراین در تیم ۱۰ نفره مردان ایران کسی میدان ندیده و بی تجربه نیست . در تیم سه نفره بانوان هم همینطور ؛ خانم آرزو حکیمی ۴ مدال آسیایی دارد و خانم هدیه کاظمی ۲ مدال . اما نفر سوم این تیم ، بعضی سایت ها نوشته اند خانم مینا عبداللهی و بعضی نوشته اند خانم بهناز عبدی پور . فکر می کنم خانم عبداللهی درست باشد اما به هر حال هر دو نفر مدالی از قهرمانی آسیا در کارنامه ندارند اما در مسابقات بین المللی عملکرد خوبی داشته اند .  
  اما این نفرات همگی تیم کانوییگ آب های آرام بودند . در بخش آب های خروشان هم ایران با ۴ پاروزن (۲ نفر آقا و ۲ نفر خانم) شرکت خواهد کرد که البته نسبت به آب های آرام شانس زیادی برای کسب مدال ندارند اما نسبت به دوره های گذشته با تجربه تر شده اند و بویژه آقای امیر محمد فتاح پور که یک مدال نقره و یک مدال برنز از دوره های اخیر قهرمانی آسیا کسب کرده ، امید اول ایران برای کسب مدال در آب های خروشان می باشد .  
  ۸) دوچرخه سواری :  
  به نقل از سایت بازی ها تیم دوچرخه سواری ایران در سه بخش کوهستان ، جاده و پیست با ۱۳ رکاب زن حضور خواهد داشت اما نتوانستم اسامی همه این ۱۳ آقا را پیدا کنم و فقط می دانم حسین عسگری و مهدی سهرابی باتجربه جزو این تیم می باشند . دوچرخه سواری یکی از اولین رشته های غیر رزمی انفرادی بود که بعد از انقلاب در ایران پا گرفت و توانست در سطح آسیا مدال آوری کند . اما در چند سال گذشته تیم طلایی دوچرخه سواری ایران دیگر کم کم پا به سن گذاشته و یکی یکی در حال بازنشسته شدن هستند در حالی که جوان ترها هنوز نتوانسته اند به اندازه آنها خودی نشان بدهند . به عنوان مثال تیم دوچرخه سواری ایران در ماده تعقیبی تیمی از سال ۲۰۰۲ ، هشت سال پیاپی نایب قهرمان آسیا شد اما طی چهار سال گذشته هیچ مدالی در این ماده نگرفته است! دوچرخه سواری ایران در گوانگجو سه مدال برنز گرفت و با شرایط فعلی تیم ، کسب همان سه مدال برنز هم در اینچئون غنیمتی است!  
  ادامه دارد ...  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  اصلاحیه :   آخرین اطلاعیه کمیته ملی المپیک ، ۲۷۶ ورزشکار ایرانی به بازی های آسیایی اینچئون اعزام خواهند شد . براساس این اطلاعیه تیم ملی ژیمناستیک کشورمان که پیشتر از اعزام کنار گذاشته شده بود به اینچئون خواهد رفت . همچنین در لیست دوومیدانی کاران اعزامی نام سجاد مرادی و هادی سپهزاد هم دیده می شود تا در صورت تایید فدراسیون دوومیدانی ، مشکلی برای اعزام این دو نفر وجود نداشته باشد . همچنین تعداد ورزشکاران مرد ایران در رشته های قایقرانی کانویینگ و دوچرخه سواری به ترتیب ۱۳ و ۱۴ نفر خواهد بود که بدین وسیله اصلاح می گردد . امکان اضافه شدن هیچ اسم دیگری به این لیست ۲۷۶ نفره وجود ندارد و تنها در صورتی که ورزشکاران اعزامی خدای ناکرده دچار مصدومیتی شوند که مورد تایید کمیته پزشکی مسابقات قرار گیرد ، ایران می تواند ورزشکار دیگری را جایگزین نماید .   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  کاروان ایران در راه اینچئون (بخش دوم)   ...  
  ) شمشیربازی :  
   شمشیربازی مردان ایران که در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه موفق به کسب دو مدال برنز شده بود ، در گوانگجو عملکرد خوبی نداشت و از دست یابی به مدال بازماند . اصولاً با وجود سرمایه گذاری خوبی که یک دهه قبل روی شمشیربازی شده بود ، یک سری حواشی در فدراسیون شمشیربازی باعث شد تا این رشته ناگهان دچار افت شود . اما طی دو-سه سال اخیر شمشیربازی ایران دوباره اندکی پر و بال گرفته و با کسب چند مدال در دوره های اخیر قهرمانی آسیا نشان داده آماده است تا دوباره شانس خود را برای کسب مدال در اینچئون بیازماید . از تیم هشت نفره شمشیربازی مردان ایران بدون شک پرامیدترین نفر برای کسب مدال آسیایی مجتبی عابدینی می باشد که چند مدال آسیایی در این سال ها کسب کرده و در مرحله مقدماتی شمشیربازی المپیک ۲۰۱۲ لندن هم نمایش خوبی داشت و با بدشانسی از راهیابی به مراحل بالاتر بازماند . این تیم شاید امیدی به کسب مدال طلا نداشته باشد اما اگر همان دو برنز دوحه را هم تکرار کند موفق بوده است .  
  ) فوتبال :  
   فوتبال امید ایران از امروز بازی های خود را در اینچئون آغاز می کند . این روزها اصلاً نمی شود روی نتایج احتمالی تیم های فوتبال ایران نظری داد و با این وضعیت و حواشی که دارند هر اتفاقی ممکن است! به هر حال قهرمان بازی های آسیایی ۹۸ بانکوک و ۲۰۰۲ بوسان که در ۲۰۰۶ دوحه سوم و در ۲۰۱۰ گوانگجو چهارم شد! فعلاً در مراحل مقدماتی کار سختی در پیش ندارد . این تیم در مرحله اول (در گروه ۸) با ویتنام و قرقیزستان همگروه است و با کسب یکی از رده های اول یا دوم گروه به مرحله بعد راه خواهد یافت . جایی که باید با تیم اول یا دوم گروه ۷ (از بین تیم های امارات ، هند یا اردن) مسابقه بدهد و در صورت پیروزی ، در مرحله یک چهارم نهایی هم قوی ترین تیمی که ممکن است به پستش بخورد چین یا کره شمالی خواهند بود . در واقع رقبای اصلی ایران در آسیا یعنی کره جنوبی ، عربستان و ژاپن زودتر از نیمه نهایی به ما نمی خوردند و اگر ایران نتواند به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کند نشانه کاملی از ضعف فوتبال ما در آسیا خواهد بود!  (خب ، هیچی!!! ولش کن!!! ایران ۱-۴ ویتنام !!!)   
  ) ژیمناستیک :  
   ۵ نفره ژیمناستیک مردان ایران که در آخرین لحظه به کاروان اعزامی اضافه شده هم در کنار بدمینتون و شنا ، هیچ امیدی برای کسب مدال در بازی های آسیایی ندارد . ژیمناستیک یکی از رشته های پایه و پرمدال بازی ها محسوب می شود و حضور تیم ایران هرچند بدون کسب مدال باشد حداقل امیدوارکننده است . اما به نظر بنده در این رشته سرمایه گذاری در مسیر درستی هدایت نشده است . استعدادیابی در بین نونهالان و کودکان مدارس ابتدایی در رشته ژیمناستیک در ایران به خوبی فعال است اما امکانات مناسبی برای پرورش حرفه ای استعدادهای کشف شده وجود ندارد و بسیاری از آنها پس از ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی این رشته را رها می کنند ، معدودی هم که می مانند آنقدر از امکانات و شرایط مناسب تمرین دور هستند که عملاً ارتقا سطح چندانی پیدا نمی کنند . الان کشورهای زیادی در آسیا جزو مدعیان جهانی ژیمناستیک محسوب می شوند ؛ چین ، ژاپن ، کره جنوبی و کره شمالی ، قزاقستان ، ازبسکتان ، تایوان و حتی ویتنام ، هند و تایلند ، سطح ژیمناستیکشان از کشور ما بالاتر است و با یک نگاه گذرا می توان فهمید دلیل عمده این موفقیت هدایت صحیح استعدادهای کشف شده در سنین پایین به سمت حرفه ای بودن در بزرگسالی است . برنامه ای که در شرق آسیا و آسیای میانه چندین دهه است با موفقیت پیاده می شود و در هند هم در حال جواب دادن می باشد .  
  ) هندبال :  
   هندبال مردان ایران که در گوانگجو به مدال نقره رسید ، قرعه نسبتاً خوبی دارد و اگر حواسشان را جمع کنند می توانند به جمع چهار تیم برتر راه یافته و کسب مدال نمایند . آنها چندماه قبل هم در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد موفقی داشتند و به مقام سوم دست پیدا کردند . آنها در این مسابقات تیم اول آسیا یعنی کره جنوبی را با تساوی متوقف کرده و مانع از صعودش به جمع چهار تیم برتر شدند . در نیمه نهایی هم تنها با اختلاف یک امتیاز به قطر باختند و در رده بندی با غلبه بر امارات سوم شدند . آنها در این مسابقات علاوه بر کره با عربستان و بحرین هم مساوی کردند اما باید حواسشان را جمع کنند که بازی های آسیایی جای مساوی کردن و بازی پایاپای نیست . اگر اشتباه کنی مدال را از دست داده ای!   
   های کشورمان در گروه دوم با کویت و هنگ کنگ همگروه هستند . کویت دیگر به خوبی چند سال پیشش نیست اما باز هم باید حواسشان جمع باشد . هرچند چه به عنوان تیم اول صعود کنند ، چه به عنوان تیم دوم ، احتمالاً باید در مرحله یک چهارم نهایی با یکی از دو تیم بحرین یا عربستان مسابقه بدهند که می توانند تیم ایران را اذیت کنند . (برای این می گویم احتمالاً چون هنوز جدول رقابت ها بعد از مرحله گروهی مشخص نشده اما احتمالاً حریف ایران که در گروه ۲ قرار دارد باید از گروه ۱ باشد) . با همه این حرفها قرعه ایران خوب است چون خطرناک ترین تیم های آسیا یعنی کره جنوبی ، ژاپن و قطر آن طرف جدول هستند!  
  ) جودو :  
   ملی جودو مردان ایران ، در بازی های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان با کسب یک طلا ، یک نقره و سه برنز جزو خوب های ما بود . در ۲۰۰۶ دوحه هم که سه نقره و یک برنز گرفتند باز هم عملکرد بدی نداشتند اما در ۲۰۱۰ گوانگجو که اکثر تیم های ایران در کسب مدال پیشرفت داشتند فقط یک نقره و یک برنز بدست آوردند . تیم طلایی ایران کم کم مسن شده بود و جوان هایی که بتدریج جایشان را می گرفتند عملکرد چندان خوبی نداشتند و جودو ایران هم در سطح آسیا ، هم در سطح جهان دچار افت چشمگیری شد . حالا پنج نفری که به اینچئون می روند چیکیده ای از نسل جدید جودو هستند که توسط نسل قبلی هدایت می شوند . از این پنج نفر جواد محجوب و محمد جمالی در گوانگجو هم بودند و عنوانی بهتر از هفتمی بدست نیاوردند . جمالی در این سال ها چندان به چشم نیامده اما محجوب نقره ۲۰۱۲ آسیا را به طلای ۲۰۱۳ تبدیل کرد و امید اول تیم ایران برای کسب مدال است . امیر قاسمی نژاد هم که سه سال پیاپی مدال برنز قهرمانی آسیا را بدست آورده و شانس مدال دارد . سعید مولائی و احسان بهرامیان هم دو جوان جویای نام هستند که بدنبال ثبت نام خود جزو خوب های آسیا می باشند .  
  ) کبدی :   
   کبدی مردان ایران در گوانگجو نقره گرفت و تیم بانوان ایران برنز . در این چند ساله هم هر دو تیم آمادگی خود را حفظ کرده و تنها تیمی که هنوز موفق به شکستش نشده اند هند است! در کبدی مردان ایران در گروه ۲ با ژاپن ، کره جنوبی و مالزی همگروه است و اگر حواسش را جمع کند ، اول شدن در این گروه کار سختی نیست . از گروه یک هم حتماً هند و پاکستان به عنوان تیم های اول و دوم بالا می آیند . اگر ایران می خواهد مثل گوانگجو فینالیست شود نباید در نیمه نهایی به هند بخورد اما پاکستان هم رقیب خطرناکی است .  
   بانوان هم ایران در گروه ۲ با تایلند ، ژاپن و تایوان همگروه است . در گوانگجو ایران به تایلند باخت و در نیمه نهایی به هند خورد اما در این چند سال گذشته در مسابقاتی که شرکت داشته اند تایلند را پشت سر گذاشته اند و بنابراین اگر حواسشان را جمع کنند این بار می توانند از رویارویی با هند در نیمه نهایی پرهیز کرده و فینالیست شوند . به هر حال دو طلای کبدی مال هند است و امیدواریم تیم های ایران بتوانند دو نقره آن را برای خود قبضه کنند .  
  ) کاراته :  
   ملی کاراته ایران با چهار کاراته کای آقا و ۴ کاراته کای خانم به مسابقات می رود و یکی از امیدهای اصلی ایران برای کسب مدال طلا است . این تیم در دوحه ۲۰۰۶ سه مدال طلا و دو مدال برنز گرفته بود که در گوانگجو یکی از طلاهایش کم شد . اما در اینچئون امیدوار هستند بتوانند یک بار دیگر حداقل سه چراغ روشن کنند!! این تیم نسبت به گوانگجو تغییر زیادی کرده و تا حدود زیادی جوان شده با این حال رزمی کاران اعزامی به اینچئون در این چند سال بعد از گوانگجو در مسابقات آسیایی و جهانی میدان دیده شده اند و بی تجربه نیستند . بیشتر از همه هم از آقای امیر مهدی زاده که قهرمان جهان شده انتظار کسب مدال طلا وجود دارد .  
  ) قایقرانی رویینگ :  
   قایقرانی رویینگ ایران هم مثل قایقرانی کانویینگ است و البته چون قایقرانی رویینگ به نفرات بیشتری احتیاج دارد جز تیم های شلوغ ایران هم هست که ۱۷ نفر آقا و ۶ نفر خانم را شامل می شود . کاپیتان این تیم که مدال طلای گوانگجو را هم کسب کرد آقای محسن شادی می باشد که این بار هم امید اول ما برای کسب مدال طلا است ، اما امسال از این تیم انتظارات بیشتری وجود دارد و امیدواریم خیلی بیشتر از گوانگجو در کسب مدال موفق باشند تا تعداد مدال های کاروان ورزشی ایران را ارتقا دهند . ما در رشته هایی مثل کشتی ، تکواندو ، ووشو یا وزنه برداری ، یک سطح توقعی برای کسب مدال در بازی های آسیایی داریم که معمولاً برآورده می شوند اما برای ارتقا جایگاه ورزش ایران در سطح آسیا نیاز است تعداد مدال هایمان در سایر رشته ها مثل قایقرانی ، دوومیدانی و تیراندازی افزایش پیدا کند .  
  ) قایقرانی بادبانی :  
   بادبانی بخاطر شرایط ویژه ای که برای اجرای آن نیاز است و همچنین نوع فرهنگ بومی قایقرانی در سواحل ایران ، چندان در کشورمان شناخته شده و مطرح نیست . در گوانگجو ایران با ۹ قایقران حاضر بود که هرچند به عنوان اولین حضور عملکرد خیلی بدی نداشت ، اما با در نظر گرفتن اینکه قایقرانی بادبانی در آسیا چندان شرکت کننده ای ندارد و در ۱۴ ماده هم برگزار می شود مسئولان از این تیم انتظار کسب حداقل یکی-دو مدال برنز داشتند که برآورده نشد . در جریان برنامه ریزی برای اینچئون قرار نبود در رشته قایقرانی بادبانی شرکت کننده ای داشته باشیم اما یکی از نفرات تیم ملی به نام آقای احمد احمدی در ماه های اخیر به صورت انفرادی در چند تورنمنت بین المللی سطح بالای اروپایی شرکت کرد و نتایج خوبی هم کسب نمود برای همین تصمیم گرفته شده تا به عنوان تنها شرکت کننده ایرانی در اینچئون حضور یابد و شانس خود را برای کسب مدال آسیایی بیازماید .  
   دارد ...  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

   کاروان ایران در راه اینچئون (بخش سوم)  
  ...  
   عزیز ، قبل از تایپ بخش پایانی این مطلب باید بگویم که بنده امروز کمی سرما خورده ام و حالم چندان خوب نیست اما چون می خواستم این مطلب را قبل از شروع رسمی بازی ها تمام کنم ، با اجازه شما امروز در خدمت هستم . برای همین اگر دیدید غلط های متن زیادتر از همیشه است به بزرگواری خودتان ببخشید .  
  ) تیراندازی :  
   رشته تیراندازی ایران با ۱۰ ورزشکار آقا و ۱۲ ورزشکار خانم شرکت می کند . به هر حال شرایط تیراندازی در بانوان بهتر است! تیم تیراندازی ایران یک زمانی جزو نخودی های کاروان بود و خیلی ها نسبت به اعزام آنها ایراد می گرفتند اما مسئولان به دنبال مدال آوری در این رشته پر نعمت (با ۴۴ ماده!) بودند و این انتقادات را تحمل می کردند . وقتی تیم تیراندازی بانوان ایران در ۲۰۰۲ بوسان بین سه تیم سوم شد و مدال برنز را به عنوان اولین مدال ایران در رشته تیراندازی گرفت ، بدجوری مایه استهزاء منتقدان شدند و وقتی در دوحه هم هیچ مدالی نگرفتند از نظر منتقدان آبروریزی این رشته کامل شده بود . اما در گوانگجو و در حالی که مردان تیراندازی ایران همچنان درجا می زدند ، بانوان ما دو نقره و یک برنز گرفتند و دهان منتقدان را بستند . تیراندازی ایران از گوانگجو به این طرف هم پیشرفت زیادی داشته و حتی خانم الهه احمدی تا آستانه کسب مدال المپیک هم پیش رفت . بنابراین بی جا نیست که توقعات از بانوان تیرانداز ایرانی در اینچئون بیشتر و در حد کسب مدال طلا باشد و آقایان هم باید همت کرده و مدال آوری خودشان را آغاز نمایند!  
  ) تنیس روی میز :  
   از شنا ، ژیمناستیک و بدمینتون ، که هیچ امیدی به کسب مدال ندارند ، تنیس روی میز کم امیدترین رشته ایران برای کسب مدال است . البته ما بازیکن خوبی مثل نوشاد عالمیان داریم که به عنوان اولین راکت بدست ایرانی توانسته نام خودش را جزو صد پینگ پنگ باز (ببخشید ، فارسی را پاس بدارید حتی اگر خود کلمه تنیس هم خارجی باشد!) برتر دنیا ثبت کند . اما از این صد نفر حدود ۷۰ نفرشان آسیایی هستند! بنابراین در کنار همت و از جان مایه گذاشتن ، قرعه های خیلی خوبی هم نیاز است تا آقای عالمیان به جمع مدال آوران برسد . البته آقای عالمیان در گوانگجو هم تا جمع ۱۶ نفر اول بالا آمد و حالا هم با پیشرفتی که داشته می تواند تا جمع ۸ نفر اول بالا بیاید (که البته باز هم می گویم به قرعه هم بستگی دارد چون در گوانگجو هم عالمیان به پینگ پنگ باز چینی باخت که جزو بهترین های جهان بود و در فینال مغلوب هموطن خودش شد) اما کسب مدال برای آقای عالمیان اگر نگوییم غیرممکن ، بسیار دشوار است و اگر ایشان به مدال برسند ، این مدال با ارزش ترین مدال کاروان ایران خواهد بود! در کنار آقای عالمیان ، آقای افشین نوروزی و خانم ندا شهسواری هم در گوانگجو حضور دارند اما فاصله آنها با راکت بدستان برتر دنیا خیلی بیشتر از نوشاد است و فقط شاید بتوانند یکی-دو دور در جدول باقی بمانند اما دست کم انتظار می رود برابر بازکنان هم سطح خودشان موفق باشند .  
  ) تکواندو :  
   از آن رشته هایی است که خیلی در حقش اجحاف می شود . در بازیهای المپیک ۸ وزن تکواندو تبدیل می شوند به ۴ وزن و تازه از هر کشور هم حداکثر دو نماینده می توانند جواز صعود به المپیک را کسب کنند (البته منظورم در هر بخش آقایان و بانوان است) . به این ترتیب خیلی از تکواندوکاران برتر دنیا شانس کسب مدال المپیک را بدون آنکه حتی مسابقه ای داده باشند از دست می دهند . کشورهایی مثل ایران و کره که در سطح اول تکواندو جهان هستند و در همه وزن ها مدعی می باشند مجبورند خیلی از قهرمانان خود را کنار بگذارند در حالی که کشورهایی مثل اسپانیا ، برزیل ، آمریکا و ... که در مسابقات جهانی به تک ستاره هایشان وابسته اند با همان تک ستاره ها در المپیک هم شانس کسب مدال بالایی خواهند داشت .   
   در بازی های آسیایی شدت این اجحاف خیلی کمتر است . بازی ها در همان ۸ وزن انجام می شود اما هر کشور اجازه دارد با حداکثر ۶ تکواندوکار (در هر بخش آقایان و بانوان) در مسابقات حضور داشته باشد .   
   در اینچئون با هر ۱۲ ورزشکار ممکن حضور می یابد چون به هر حال یکی از قدرت های تکواندو جهان است و ضعیف ترین هوگوپوشان ما هم در برابر رقبایشان مدعی هستند . ترکیب ۱۲ نفره تیم ایران نسبت به بازی های گوانگجو تغییر زیادی کرده و تنها سه نفر از تیم گوانگجو در این تیم هم حضور دارند . با این حال تقریباً همه آنها در سطح آسیا و جهان مدال آوری داشته اند و می خواهند در اینچئون هم درخشان ظاهر شوند . در بخش مردان ؛ فرزان عاشورزاده طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد ، بهنام اسبقی هم علاوه بر طلای ۲۰۱۴ آسیا ، سال ۲۰۱۳ قهرمان جهان شده . مسعود حاجی زواره طلای ۲۰۱۰ و نقره ۲۰۱۲ قهرمانی آسیا را دارد . مهدی خدابخشی هم امسال قهرمان آسیا شده . یوسف کرمی کاپیتان تیم و مسن ترین تکواندو کار ما که البته در المپیک ۲۰۱۲ لندن نمایش ضعیفی داشت و خیلی ها فکر می کردند از تیم ملی خداحافظی خواهد کرد که نکرد! در ۲۰۰۶ دوحه و ۲۰۱۰ گوانگجو قهرمان شده ، سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ قهرمان جهان شده و در جهانی های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ هم برنز گرفته و کلی مدال دیگر که یکی اش هم برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن می باشد . با همه این توضیحات ، آیا آقای کرمی که امسال در قهرمانی آسیا دوم شد ، می خواهد برای آخرین بار شانس خود را برای قهرمانی در بازی های آسیایی و کسب سومین طلا بیازماید؟ آخرین نفر تیم مردان هم سجاد مردانی است که برنز ۲۰۱۲ قهرمانی آسیا و نقره ۲۰۱۳ جهان را در کارنامه دارد .  
   تیم بانوان هم ، خانم کیمیا علیزاده کم شناس ترین بازیکن تیم است که مدالی از آسیا و جهان در کارنامه اش دیده نمی شود . خانم سمانه ششپری که در گوانگجو برنز گرفت ، مدال نقره آسیا در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ را در کارنامه دارد . خانم سوسن حاجی پور هم که در گوانگجو برنز گرفت ، برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد . خانم ها فاطمه روحانی (نفر سوم آسیا ۲۰۱۲) ، شکرانه ایزدی (نفر سوم آسیا ۲۰۱۴) و اکرم خدابنده (نفر دوم آسیا ۲۰۱۴) هم دیگر اعضا تیم هستند .  
   ایران در گوانگجو با کسب سه مدال طلا ، دو مدال نقره و ۴ مدال برنز (که دو نقره و سه برنز آن سهم بانوان بود) نقش زیادی در موفقیت کاروان ورزشی ایران در آن مسابقات داشت .  
  ) والیبال سالنی :  
   ایران در والیبال ساحلی شرکت نمی کند . در عوض والیبالیست های سالنی ایران از حالا مدال طلای مسابقات را مال خودشان می دانند . با پیشرفت چشمگیری که والیبال ایران در سال های اخیر داشته و راهیابی به جمع برترین تیم های دنیا ، حالا آنها آنقدر از سایر تیم های آسیا فاصله گرفته اند که می توانند بدون دادن حتی یک ست قهرمان آسیا شوند . منتها آنها حالا سه رقیب خطرناک دارند : ۱) غرور کاذب ۲) خستگی از شرکت مداوم در مسابقات متعدد ۳) انگیزه بالای تیم های آسیایی برای دیده شدن در برابر یکی از بهترین تیم های جهان!  
  ) وزنه برداری :  
   برداری یکی از رشته هایی است که مردم خیلی روی مدال هایش حساب می کنند ، اما مردم باید بدانند کسب مدال طلا برای وزنه برداران ایران فقط در فوق سنگین وزن آسان است و در سایر اوزان اگر نگوییم غیرممکن ، بسیار دشوار می باشد . در وزن های پایین وزنه برداران چین و کره شمالی مدعی کسب مدال طلا و قهرمان جهان و المپیک هستند و در وزن های بالا قزاقستان ، ازبکستان ، چین و کره جنوبی . تنها وزنی که قهرمانی آن برای ایران تثبیت شده و فقط با مصدومیت و اشتباه خودمان می توانیم آن را از دست بدهیم ۱۰۵+ کیلوگرم است که بهداد سلیمی و بهادر مولایی را داریم . مجید عسگری ، جابر بهروزی ، رسول تقیان ، کیانوش رستمی و نواب نصیر شلال ، در سایر اوزان جزو خوب های آسیا هستند که انشالله تمام تلاششان را برای کسب مدال خواهند کرد اما فقط در صورتی رنگ مدالشان طلایی خواهد بود که مدعیان اصلی این وزن ها دچار خطا و لغزش شوند! این را هم اضافه کنم که در وزنه برداری هم تیم ها اجازه دارند با حداکثر ۷ وزنه بردار (در هر بخش آقایان و بانوان) حضور داشته باشند که البته ما وزنه برداری بانوان نداریم!  
  ) کشتی آزاد :  
   ها به کشتی هم راه پیدا کرده و در حالی که مسابقات آزاد و فرنگی هر کدام در ۸ وزن برگزار می شود ، هر کشور در هر بخش ۷ کشتی گیر می تواند داشته باشد (با کشتی بانوان هم کاری نداریم چون اصلاً قبول نداریم!) کشتی همیشه با مدال های طلایش نجات بخش کاروان ایران در بازی های آسیایی بوده ، قبلاً فقط آزاد این نجات بخشی را شامل می شد اما دو دوره ای است که فرنگی هم در کسب مدال طلا با آزاد رقابت دارد . در گوانگجو ما سه طلا از آزاد گرفتیم و ۴ طلا از فرنگی . اما پیشبینی کسب مدال طلا از بازی های امسال بسیار مشکل است . اولاً کره جنوبی میزبان برای کسب مدال های طلای کشتی (که هیچ بعید نیست با ناداوری هم همراه شود) حساب ویژه ای باز کرده و حتی پرچم دار کاروانشان هم در مراسم افتتاحیه یک کشتی گیر خواهد بود! دوماً نزدیکی برگزاری مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی امسال به هم باعث شد تا عملاً تیم های آزاد و فرنگی ایران دوپاره شوند . البته چند نفر از کشتی گیرانی که در تاشکند حضور داشتند در اینچئون هم به میدان خواهند رفت اما آماده نگه داشتن بدن برای شرایط مسابقه در رشته کشتی آن هم برای مدتی حدوداً یک ماهه کار بسیار دشواری است .   
   رشته آزاد تیم ما با ترکیبی نسبتاً قوی و با تجربه پا به مسابقات می گذارد . حسن رحیمی سال ۲۰۱۳ قهرمان جهان شده و برنز جهانی های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ را هم کسب کرده است . مسعود اسماعیل پور برنز جهانی های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ را امسال تبدیل به نقره کرد . ضمن اینکه وی در قهرمانی آسیا امسال هم طلا گرفت . مصطفی حسین خانی که کمتر از بقیه اعضا تیم به چشم می آید هم امسال قهرمان آسیا شده و با این پشتوانه به اینچئون فرستاده می شود . عزت الله اکبری هم نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۳ است . میثم مصطفی جوکار هم که بعد از دو نایب قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ ، چند سالی از تیم ملی دور بود ، امسال قهرمان آسیا شد . رضا یزدانی که کاپیتان تیم و پرافتخارترین کشتی گیر حال حاضر آزاد ایران است طلای جهان ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ و برنزهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ را در کارنامه دارد ضمن اینکه در کنار حسن رحیمی ، تنها کشتی گیرانی هستند که از گوانگجو در ترکیب تیم اینچئون هم باقی مانده اند که البته رحیمی در آن مسابقات پنجم شد و یزدانی طلا گرفت . اما یزدانی که مدال طلای مسلم المپیک لندن را بخاطر مصدومیت از دست داد ، امسال در تاشکند هم خیلی خوب ظاهر نشد و به نظر می رسید مصدومیت های کهنه اش در کنار آسیب دیدگی سر در حین مسابقات امسال ، وی را از دست یابی به مدال بازداشت . سنگین وزن تیم هم پرویز هادی است که در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ قهرمان آسیا شده .  
  ) کشتی فرنگی :  
   کشتی اعلام کرده که هنوز برای اعلام نهایی ترکیب دو تیم آزاد و فرنگی اعزامی به اینچئون زود است چون یکی دو نفر از کشتی گیرانی که کمیته ملی المپیک اسمشان را اعلام کرده (بویژه امید نوروزی در فرنگی) مصدوم هستند و ممکن است به بازی ها نرسند و جایگزین شوند . اما به هر حال ما براساس همان اسامی اعلامی توسط کمیته ملی المپیک پیش می رویم . طبق لیست کمیته ملی المپیک وزن بدون ایرانی اینچئون ۵۹ کیلوگرم خواهد بود یعنی وزنی که حمید سوریان امسال در آن ششمین مدال طلای جهانی خودش را کسب کرد . البته بعضی ها احتمال می دهند اگر نوروزی به مسابقات نرسد ، سوریان جایگزینش شود اما بنده چنین احتمالی را ضعیف می دانم .  
   هر حال ، برخلاف کشتی آزاد ، ترکیب اعلام شده تیم فرنگی برای اینچئون جوان تر و کم اسم و رسم دار تر است . البته کشتی گیر بی تجربه و میدان ندیده در تیم نداریم اما با در نظر گرفتن ترکیبی که به تاشکند فرستاده شد و قهرمان جهان هم شدند ، به نظر می رسد برای فرنگی اولویت با مسابقات جهانی بوده است! امید نوروزی پر افتخارترین کشتی گیر این تیم است که طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و جهانی ۲۰۱۱ را در کارنامه دارد و امسال هم در تاشکند نقره گرفت . او در گوانگجو هم طلا گرفته بود . هادی علیزاده طلای آسیا در سال ۲۰۱۲ و نقره آسیا ۲۰۱۳ را دارد اما با اینکه چند دوره به قهرمانی جهان اعزام شده موفقیتی در این سطح نداشته . سعید عبدولی دیگر کشتی گیر باقی مانده از تیم گوانگجو است که در آن مسابقات طلا گرفته بود . وی طلای ۲۰۱۱ جهان را هم در کارنامه دارد و در لندن با ناداوری دستش از مدال کوتاه ماند . اما وی تا حدودی دچار افت شده و در قهرمانی آسیا امسال هم مدالی بهتر برنز کسب نکرد . حبیب الله اخلاقی سال ۲۰۰۹ نفر سوم جهان شده و طلای ۲۰۱۲ قهرمانی آسیا را هم در کارنامه دارد . مجتبی کریم فر و مهدی علی یاری تنها مدال های قهرمانی یا به قول خارجی ها چمپیون شیپشان! برنز قهرمانی آسیا امسال است . بشیر باباجان زاده هم در سنگین وزن طلای ۲۰۱۱ آسیا و برنز جهانی همان سال را در کارنامه دارد .  
  ) ووشو :  
   رشته ای که معرفی می کنم و اتفاقاً انشالله اولین رشته ای خواهد بود که مدال آوری ورزشکاران ایرانی از آن آغاز خواهد شد ووشو می باشد . ووشو رشته پر ماده و دارای شاخه های متعددی است که مسابقات جهانی آن در ۴۴ ماده برگزار می شود اما در بازی های آسیایی این تعداد به ۱۵ ماده کاهش پیدا می کند . به هر حال چه ۴۴ ماده ، چه ۱۵ ماده ، چین حرف اول ووشو را می زند و ایران حرف دوم را! البته این جایگاه دومی ایران در ووشو قدمت چندان زیادی ندارد . در آسیایی ۲۰۰۲ بوسان ووشو ایران یک طلا و یک برنز گرفت که اولین طلایش بود . اما در ۲۰۰۶ دوحه ووشوکارانمان یک نقره و دو برنز گرفتند . در گوانگجو و در قلب کشوری که مهد ووشو جهان است ووشوکاران کشورمان با سه مدال طلا و سه مدال برنز خوش درخشیدند (یکی از مدال های طلا را خانم خدیجه آزادپور کسب کرد و اولین بانوی طلایی ایران در تاریخ بازی های آسیایی شد) . ایران سال قبل از گوانگجو ، در جهانی ۲۰۰۹ تورنتو با ۵ مدال طلا برای اولین بار نایب قهرمان شد . آنها در جهانی ۲۰۱۱ آنکارا با ۶ مدال طلا و در جهانی ۲۰۱۳ کوآلالامپور با ۷ مدال طلا ، دومی خود را در جهان ووشو تثبیت کردند . بنابراین زیاده خواهی نیست اگر از تیم ۱۰ نفره ووشو ایران انتظار کسب تعداد مدال بیشتری نسبت به گوانگجو را داشته باشیم و حداقل همان سه طلای گوانگجو را در حسابمان ذخیره نگه داریم!!!  
   ایران انشاالله با دست پر از اینچئون باز خواهند گشت . می دانیم که دفاع از جایگاه چهارمی ایران در آسیا در شرایطی که رقبای ایران (بویژه قزاقستان و هند) سرمایه گذاری سنگینی در رشته های مختلف ورزشی داشته اند و همچنین آوازه بدی که کره ای های میزبان در سواستفاده از شرایط میزبانی و اعمال نفوذ بر داوری ها دارند ، بسیار سخت است . اما ورزشکاران ما باید نشان بدهند چهارمی گوانگجو از سر بخت و اقبال نبوده . این بار ما نتنها باید از نظر مرغوبیت مدال چهارم شویم بلکه باید از نظر تعداد مدال هم مدعیان چهارمی آسیا را سر جایشان بنشانیم .  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  هایی که شرکت نمی کنیم!    دوره قبل که کاروان ورزشی ایران با ۳۵۹ ورزشکار در بازی های آسیایی حضور یافت و در بعضی رشته هایی شرکت کرد که امید چندانی به کسب مدال وجود نداشت ، این بار نگاه کمیته ملی المپیک نگاهی مقتصدانه بوده و جز دو-سه رشته ، سایر رشته هایی که ورزشکاران ایران شانس مدال چندانی در آنها نداشته اند از اعزام خط خوردند و کاروان ایران این بار ۲۷۶ ورزشکار به مصاف حریفان می رود .  
   خود کمیته برگزاری بازی های آسیایی هم نسبت به گوانگجو دست و دلبازی کمتر نشان داده و تعدادی از رشته ها (شامل شطرنج ، تخته نرد ، نرد چینی ، بیلیارد ، رقص ورزشی ، قایقرانی دراگون بوت و اسکیت) را از فهرست ورزش های اینچئون حذف کرده است . اقدامی که هیچ ضرری برای تیم ایران ندارد چون در این رشته ها در گوانگجو یا حضور نداشتیم یا مدالی کسب نکردیم . در عوض چینی ها با کسب ۲۳ طلا ، کره جنوبی با کسب ۶ طلا ، تایوان با کسب ۵ طلا ، اندونزی با کسب ۳ طلا ، هنگ کنگ و ژاپن هر کدام با کسب ۲ طلا و ازبکستان ، هند و فیلیپین هر کدام با کسب یک طلا ، کشورهایی هستند که از این حذف در اینچئون متضرر می شوند و باید تلاششان را برای کسب مدال در رشته های دیگر مضائف کنند . در واقع بیشتر فکر می کنم هدف این حذف چینی ها بوده اند! چینی ها خیلی دلشان می خواهد رویای کسب ۲۰۰ مدال طلا در بازی های آسیایی را محقق کنند و در گوانگجو با ۱۹۹ مدال طلا تا یک قدیمی این رویا رسیده بودند اما حالا با از دست دادن ۲۳ طلا در آمارهایشان ، کسب ۲۰۰ طلا دور از دسترسشان خواهد بود!  
   هر حال ، با حذف و اضافه هایی که رخ داده ، حالا به جای ۴۷۶ ماده ای که در گوانگجو مدال در آنها توزیع شد ، در اینچئون مدال ها در ۴۳۹ ماده توزیع می گردد .  
   برویم سر اصل مطلب . با رشته های حذف شده کاری نداریم . رشته هایی را هم که در آنها شرکت می کنیم را معرفی کردیم . حالا نوبت مروری کوتاه است بر رشته هایی که در آنها شرکت نمی کنیم!  
   :   یکی از رشته های قدیمی و با سابقه ورزشی در ایران به حساب می آید . در بازی های آسیایی ۱۹۵۱ دهلی (اولین دوره) تقی عسگری یک نقره و یک برنز در این رشته کسب کرد و ۸ سال بعد در بازی های آسیایی توکیو منوچهر فصیحی و حسن اعظمی دو برنز گرفتند . اما بعد از آن شیرجه ایران افت کرد و در عوض رقبای آسیایی (بویژه چینی ها) آنقدر پیشرفت کردند که تبدیل به قدرت اول جهان در این رشته شدند . در گوانگجو تیم دو نفره شیرجه ایران مقام قابل دفاعی کسب نکرد ، با این حال شیرجه روهای ایرانی تا همین یک ماه پیش مشغول تمرین بودند تا شاید دل کمیته ملی المپیک را بدست آورند که اینگونه نشد!   
   :   واترپلو ایران یکی از تیم های خوب آسیاست . تنها تیم هایی که در آسیا قادر به شکست تیم ایران هستند چین و قزاقستان می باشند و تیم های همسطح ایران مثل کره جنوبی ، ژاپن و ازبکستان ، اگر تیم آماده باشد ، شکستشان آسان است . اما بزرگترین مشکل ما در واترپلو این است که تیم ملی خیلی دیر به دیر تشکیل می شود ، اردو تدارکاتی مناسبی ندارد و اکثر رقابت های مهم آسیایی و بین المللی را از دست می دهد . برای همین نمی شود خیلی رویش حساب کرد! مسئولان فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو ، تا یک ماه قبل به کمیته ملی المپیک اصرار می کردند که حیف است واترپلوی ما در اینچئون حضور نداشته باشد در حالی که اصلاً تیم ملی تشکیل نشده بود و فدراسیون منتظر بود تایید را بگیرد بعد تازه برود دنبال جمع کردن تیم ، خب کمیته هم گفت نه!   
   :   رشته در ایران سابقه چندانی ندارد و با اینکه انجمن بیس بال ایران تشکیل شده و چند باری هم تیم ها به مسابقات بین المللی اعزام شده اند ، در آن حدی نبوده که تصمیمی برای اعزام به بازی های آسیایی گرفته شود . در مجموع بیس بال یکی از رشته های کم طرفدار در آسیاست و بیشتر کشورهای آسیای شرقی که با مهد این رشته (یعنی آمریکا) روابط نزدیک تری دارند به این رشته علاقه نشان می دهند .   
   :   هم در ایران سابقه و محبوبیت چندانی ندارد . البته بولینگ بازان ایرانی یک بار در مسابقات ۲۰۰۶ دوحه حاضر بودند و حتی آقای سامان سرابی با اختلاف یک امتیاز مدال برنز ۷۰ کیلوگرم مردان را از دست داد . اما بعد از آن دیگر از این رشته در ایران چندان خبری شنیده نشده است . بولینگ کلاً از آن رشته هایی است که شانس و امکانات برگزاری ، در آن نقش فراوانی دارد . در ۲۰۰۲ بوسان ، کره جنوبی با ۴ طلا در این رشته اول شد اما در ۲۰۰۶ دوحه کره ای ها هیچ طلایی نگرفتند و قطری ها با دو طلا اول شدند . در عوض در گوانگجو کره ای ها این بار با ۸ طلا اول شدند و تکلیفشان در اینچئون هم که معلوم است!   
   :   این رشته هم در ایران مشابه وضعیت بیسبال است . البته کریکت و بیسبال در مجموع شباهت های فراوانی دارند . در واقع کریکت پدر بیسبال است! این رشته ، ورزش محبوب انگلیسی هاست و هرکجا که استعمارگران انگلیسی حضور داشتند این رشته هم پا گرفت . اما آمریکایی ها که از انگلیسی ها متنفر بودند بیسبال را ابداع کردند و آن را بجای کریکت تبلیغ نمودند . بنابراین همانطور که گفتم کریکت در کشورهایی محبوبیت بیشتری دارد و مورد توجه است که مستعمره انگلیس بوده اند! در آسیا هند ، پاکستان ، بنگلادش ، سری لانکا و افغانستان قدرت های اصلی این رشته محسوب می شوند که حتی در جام جهانی کریکت هم جزو تیم های مدعی به حساب می آیند (بخصوص هندی ها) اما هند به دلایلی که نمی دانم از حضور در این رشته از بازی های آسیایی امتناع می کند و پاکستان هم که در گوانگجو برنز کریکت مردان و طلای کریکت زنان را کسب کرد ، در اینچئون فقط با تیم بانوانش به میدان می رود . بنابراین عرصه برای رقابت بین سه تیم دیگر کاملاً آماده است .   
   :   رشته هایی است که ایران در دهه نود رویش سرمایه گذاری کرد و خیلی امیدوار به کسب مدال در بازی های آسیایی و حتی المپیک بود چون هرچه نباشد اصطلاح "سوارکاران پارسی" در تاریخ خیلی معروف است . اما در نهایت کار ایران کشید به استفاده از سوارکاران درجه چندم ایرانی الاصل مقیم اروپا و آمریکا که همان ها هم در کسب مدال برای ایران موفقیتی نداشتند . بنابراین سوارکاری از گوانگجو به این طرف کنار گذاشته شد .   
   :   هم رشته ای نوپا در ایران است که بخاطر امکانات فراوان و گران قیمت مورد نیاز و شهرت بدی که دارد ، هنوز به صورت حرفه ای در ایران دنبال نمی شود و چند باشگاه آماتوری انگشت شمار با هزینه شخصی افراد آن هم با امکانات محدود و غیر استاندارد چراغ این رشته را در ایران روشن نگه داشته اند .   
   :   (روی چمن) از ورزش هایی است که طی یکی-دو دهه گذشته در ایران رویش سرمایه گذاری شده و هاکی بازان ایرانی چندین دوره در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شده اند . امسال هم برای اولین بار توانستند در مرحله مقدماتی لیگ جهانی هاکی شرکت کنند هر چند با وجود برتری برابر آذربایجان ، این آذربایجان بود که به دور نهایی صعود کرد . اما باز هم سطح هاکی ایران با تیم های برتر آسیا در این رشته فاصله دارد . شاید اگر همین روند صعودی تیم حفظ شود ، مجوز حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۹ را بدست آورند!   
   گانه مدرن :   گانه مدرن یک رشته مختلط است که در مواد شمشیربازی اپه ، تیراندازی با تپانچه ، شنای ۲۰۰ متر آزاد ، پرش با اسب و دو ۳ کیلومتر صحرانوردی برگزار می شود . با اینکه همه این مواد ها در ایران وجود دارد اما ورزشکارش را برای پنچ گانه مدرن نداریم چون شرکت کننده در این رشته باید در هر پنج ماده حرفه ای و در حد قهرمانان همان مواد باشد . به همین خاطر ورزشکارانی که در این رشته شرکت می کنند جزو سخت جان ترین و با استعدادترین ورزشکاران دنیا محسوب می شوند!   
   :   هم در ایران انجمن و تیم دارد اما وضعیتش حتی از بیسبال و کریکت هم ضعیف تر و سطح پایین تر می باشد . راگبی را که بیشتر با عنوان "فوتبال آمریکایی" و آن هم از نوع حرفه ای و قلدر معابانه اش در فیلم های آمریکایی می شناسیم ، اتفاقاً در آسیا نسبت به بیسبال و کریکت طرفداران بیشتری دارد و کشورهای بیشتری متقاضی حضور در آن می باشند . بنابراین روی حضور ایران در رشته راگبی حالا حالاها حساب نکنید!   
   تاکرا :   تاکرا بعد از بازی های آسیایی ۹۸ بانکوک مورد توجه قرار گرفت و اتفاقاً طرفداران زیادی هم در ایران پیدا کرد ، تا جایی که تیم سپاک تاکرا ایران به مسابقات ۲۰۰۶ دوحه اعزام شد اما نتایج ضعیفی گرفت و به همین علت به ۲۰۱۰ گوانگجو اعزام نشد . از گوانگجو به این طرف تیم ملی سپاک تاکرا ایران فعالیت هایش را بیشتر کرده و به نتایج نسبتاً خوبی هم در مسابقات بین المللی دست پیدا کرده است اما باز هم در آن حدی نبود که کمیته ملی المپیک را مجاب کند . سپاک تاکرا بازهای ایرانی تا آخرین لحظه مشغول تمرین بودند و آخرین رشته ای لقب گرفتند که بلیط پروازش به اینچئون باطل شد!   
   بال و سافت تنیس :   بال نسخه لطیف شده ای از بیسبال است که فقط مخصوص بانوان می باشد . در ایران متولی این رشته همان انجمن بیسبال است . اما سافت تنیس نسخه تغییر یافته تنیس است که در هر دو بخش آقایان و خانم ها برگزار می شود و چون در ایران هیچ محبوبیتی ندارد ، فاقد متولی هم می باشد .   
   :   رشته اسکواش هم ایران چند سالی سرمایه گذاری کرد اما این سرمایه گذاری ها جواب نداده و اسکواش بازان ایرانی با وجود شرکت در رقابت های بین المللی متعدد هنوز در آن حدی نیستند که مدعی کسب مدال در این رشته از بازی های آسیایی باشند .   
   :   این رشته با اینکه سابقه ای طولانی داریم جزو تیم های درجه سه آسیا محسوب می شویم! و از آنجایی که تنیس بازان حرفه ای اجازه حضور در بازی های آسیایی را دارند ، تنیسورهای ایرانی هیچ جایی در این مسابقات برایشان وجود ندارد!   
   گانه :   سه گانه در مواد شنای ۱.۵ کیلومتر ، دوچرخه سواری ۴۰ کیلومتر و دو صحرایی ۱۰ کیلومتر برگزار می شود و از این لحاظ نسبت به پنج گانه به استقامت بیشتری نیاز دارد . فقط بنده سر در نمی آورم! چرا به پنچ گانه "پنچ گانه مدرن" گفته می شود اما به سه گانه که تقریباً سه دهه بعد از پنچ گانه متولد شده "سه گانه مدرن" گفته نمی شود؟!   
   ساحلی :   ساحلی در ایران فعال است و می شود گفت از همه رشته های بالا فعال تر و جزو تیم های خوب آسیا هم هست که مرتب در رقابت های مختلف در سطح آسیا و جهان شرکت می کند . اما به هر حال کمیته ملی المپیک به این نتیجه رسیده والیبال ساحلی ایران هنوز آمادگی لازم برای کسب مدال در بازی های آسیایی را ندارد .   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  با سلام مجدد . براساس تصمیم کمیته برگزاری بازی های آسیایی ، میزبانی دوره آینده مسابقات که قرار بود در ویتنام برگزار شود به اندونزی واگذار شد . دلایل این تغییر تصمیم به درستی مشخص نیست اما ویتنام قرار بود در سال 2019 برگزار کننده این مسابقات باشد ولی اندونزی اعلام کرده چون برگزاری مسابقات در سال 2019 با انتخابات ریاست جمهوری این کشور مصادف خواهد شد ، بنابراین مسابقات را طبق روال قبلی در سال 2018 برگزار می نماید .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  اول ؛ بدون     برداری :   عسگری در دسته ۵۶ کیلوگرم ششم شد! در این دسته وزنه بردار اهل کره شمالی و برنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن با مجموع ۲۹۸ کیلوگرم و شکستن رکورد دو ضرب جهان قهرمان شد . وزنه بردار جوان ویتنامی با مجموع ۲۹۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و وزنه بردار چینی با مجموع ۲۸۸ کیلوگرم برنز گرفت . هرچند مربیان تیم از عملکرد عسگری در دو ضرب راضی نبودند اما مجید عسگری که با مجموع ۲۷۰ کیوگرم ششم شد مطمئناً حتی اگر در دوضرب رکورد خودش را هم ارتقا می داد هیچ شانسی برای کسب مدال نداشت . هرچند کمتر کسی پیشبینی می کرد سطح مسابقات در این وزن تا این حد بالا باشد اما اختلاف زیاد بین عسگری و رقیبان نشان می دهد مربیان و مسئولان فدراسیون وزنه برداری در انتخاب کسی که شانس کسب مدال داشته باشد اشتباه کرده اند!   
   :     پیغمبری در اجرای فرم چانگ کوان تالو در جای ششم ایستاد و از دست یابی به مدال بازماند . پیغمبری که در گوانگجو به مدال برنز رسیده بود اجرای بسیار زیبایی داشت و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت اما یک قدم اضافه در اجرا که از چشم داوران دور نماند او را از کسب مدال دور نمود . در بخش مبارزات ساندا خانم الهه منصوریان در وزن ۵۲ کیلوگرم در دور مقدمانی حریف اندونزیایی خود را شکست داد و روزهای بعد باید به مصاف سایر رقبا برود . خانم منصوریان در گوانگجو برنز گرفت . اما آقای اکبر محمدزاده در وزن ۶۵ کیلوگرم مغلوب حریف چینی شد و حذف گردید . با اینکه گفته می شد رقابت آقای محمدزاده و حریف چینی اش فینال زودهنگام این مسابقات است در عمل حرفی برای گفتن نداشت و رقیب چینی اش به آسانی پیروز این مسابقه شد!   
  * رویینگ : پاروزنان رویینگ کشورمان در دور مقدماتی چند رشته به مصاف حریفان رفتند و توانستند جواز صعود به مراحل نهایی یا شانس مجدد را کسب کنند . با این حال نتایج آنها در دور مقدماتی چندان جالب نبود و با این نتایج امیدی به کسب مدال آنها نمی رود هرچند مربیشان می گوید هدف آنها در این مرحله فقط راهیابی به مراحل نهایی بوده و قصد خسته کردن خود را نداشته اند!   
  * بازی : در اپه انفرادی آقای محمد رضایی با پنج برد برابر شمشیربازان کویت ، سنگاپور ، چین (برنده دو مدال برنز قهرمانی آسیا) ، فلسطین و ازبکستان و یک باخت برابر ژاپن از دور مقدماتی صعود کرد . در مرحله یک شانزدهم نهایی بار دیگر برابر حریف کویتی قرار گرفت و پیروز شد اما در مرحله یک هشتم نهایی به مینوبی کازایوشی از ژاپن (برنده مدال برنز بازی های آسیایی گوانگجو) باخت و حذف شد . هرچند کازایوشی هم در مرحله بعد به حریف کره ای باخت و از دستیابی به مدال بازماند .   
   همین ماده علی یعقوبیان را داشتیم که نمایش ضعیفی داشت و با یک برد و پنج باخت در دور مقدماتی حذف شد . تنها برد او برابر حریف مغلوستانی بود و با اینکه باخت هایش به شمشیربازان قزاقستان (نفر سوم جام جهانی) و کره جنوبی (قهرمان بازی های آسیایی گوانگجو و دارنده دو مدال نقره و یک مدال برنز قهرمانی جهان ، که در این مسابقات هم نایب قهرمان شد) قابل توجیه است اما باختش به رقیبان قرقیزستانی و بویژه قطری و ویتنامی که پایین تر از سطح خودش بودند عجیب است! یعقوبیان در بازی های آسیایی دوحه دو مدال برنز کسب کرده بود و باتجربه ترین شمشیرباز تیم ایران محسوب می شد .  
  * سواری : تیم دوچرخه سواری ایران در ماده اسپریت تیمی چهارم شد . ایران در مسابقات گوانگجو از این ماده برنز گرفته بود . در ماده تعقیبی تیمی هم تیم ایران از راهیابی به جمع چهار تیم برتر فینال بازماند . ایران در این ماده گوانگجو چهارم شده بود!   
  * : احسان بهرامیان اولین نماینده جودو ایران در وزن ۶۰- کیلوگرم ، در دور اول جودوکاری از ترکمنستان را شکست داد اما در دور دوم به جودوکار کشور میزبان باخت و حذف شد . جودوکار کره ای در این وزن به مدال برنز رسید .    
   :   ماده ۱۰ متر تپانچه بادی بانوان خانم سارا میرابی هجدهم ، الهام هریجانی بیست و نهم و سارینا قرابت سی و پنجم شدند . در گوانگجو بهترین رتبه بانوان ایران در این ماده بیستم بود! تیم ایران هم در مجموع این ماده نهم شد . در گوانگجو تیم ایران دهم شده بود!   
   ماده تراپ انفرادی مردان سید بابک یگانه در مجموع سه دور مسابقه روز اول نوزدهم شد .   
   ۵۰ متر تپانچه بادی مردان هم محمد احمدی یازدهم ، ابراهیم برخورداری نوزدهم و ابراهیم رحیمی سی و ششم شدند . بهترین رتبه ایران در گوانگجو بیست و سوم بود! در مجموع تیمی هم ایران هفتم شد که دو پله نسبت به گوانگجو صعود داشته است .  
   مجموع عملکرد ورزشکاران ایرانی در روز نخست بازی ها در حد انتظار نبود . امیدواریم که ورزشکاران ما در روز دوم مسابقات بتوانند عدم کسب مدال در روز نخست را جبران کنند . فراموش نکنید یکی از عوامل موفقیت ورزشکاران ما در گوانگجو این بود که روند کسب مدال از همان روز نخست آغاز شد و از این لحاظ فشار روانی کسب اولین مدال ها از دوش ورزشکاران بعدی برداشته شده و روحیه کاروان ما تقویت گردید .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز نخست (فقط ۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     کره جنوبی     ۵     ۵     ۳     ۱۳      ۲     چین     ۵     ۱     ۵     ۱۱      ۳     مغولستان     ۲     ۱     ۱     ۴      ۴     قزاقستان     ۲     ۰     ۳     ۵      ۵     ژاپن     ۱     ۴     ۳     ۸      ۶     هند     ۱     ۰     ۱     ۲      ۶     کره شمالی     ۱     ۰     ۱     ۲      ۸     مالزی     ۱     ۰     ۰     ۱      ۹     ویتنام     ۰     ۲     ۲     ۴      ۱۰     اندونزی     ۰     ۲     ۰     ۲    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  دوم ؛ هنوز نه!!    نکته :  
  * -   پایگاه داده سایت رسمی بازی های اینچئون ، بسیار ضعیف طراحی شده است . دسترسی به اطلاعات دلخواه مخاطب در سایت بسیار مشکل و بعضاً ناممکن است! این سایت می توانست بجای ایجاد این همه دشواری برای کاربران از یک الگوریتم ساده تر مشابه آنچه در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن یا بازی های گوانگجو دیده بودیم استفاده کند . اما ظاهراً طراح این الگوریتم خودش هیچ علاقه ای به پیگیری اخبار ورزشی نداشته است!   
  *-   احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا اعلام کرد شاید در آینده شاهد حضور کشورهای اقیانوسیه در بازی های آسیایی باشیم . وی که چند سال قبل درخواست استرالیا برای حضور در بازی های آسیایی را رد کرده بوده گفت بزودی شورای المپیک آسیا و شورای المپیک اقیانوسیه یک تفاهم نامه امضا می کنند تا امکان حضور کشورهای اقیانوسیه در بازی های داخل سالن آسیا سال ۲۰۱۷ فراهم شود . اما این حضور آزمایشی خواهد بود و پس از آن به تدریج درخصوص حضور این کشورها در بازی های زمستانی آسیا و بازی های المپیک آسیایی تصمیم گیری خواهد شد .   
   سواری :   دوچرخه سواری تعقیبی تیمی ایران که دیروز از راهیابی به جمع چهار تیم فینالیست این ماده باز مانده بود با قبول شکست برابر تیم امارات در آخرین دیدار رده بندی ، در جای هشتم آسیا ایستاد! این تیم در گوانگجو چهارم شده بود .   
   :   مجتبی عابدینی و سید علی اسماعیل زاده در رقابت های سابر انفرادی عملکرد خوبی داشتند و با بدشانسی از کسب مدال بازماندند . مجتبی عابدینی در دور مقدماتی حریفان خود از کویت ، قطر ، تایلند ، ژاپن و هنگ کنگ را با اقتدار شکست داد و در مرحله یک هشتم نهایی از سد شمشیرباز ویتنامی گذشت . اما در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب گو بونگ شمشیرباز پرقدرت کشور میزبان و برنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن ، بازی های آسیایی گوانگجو و شش مدال طلای قهرمانی آسیا شد از دست یابی به مدال بازماند . گوبونگ امروز قهرمانی اش را تکرار کرد! سید علی اسماعیل زاده هم در دوره مقدماتی چهار پیروزی برابر شمشیربازان قطر ، ویتنام ، عربستان و هنگ کنگ کسب کرد و تنها یک مبارزه را به حریف چینی اش واگذار کرد . او در مرحله یک هشتم نهایی از سد شمشیرباز کویتی گذشت اما در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب لام هیم چونگ از هنگ کنگ شد و او هم مثل عابدینی در جایگاه پنجم مشترک ایستاد . لام هیم چونگ همان شمشیربازی است که در مرحله مقدماتی مغلوب عابدینی شده بود اما او به همراه سون وی چینی که در مرحله مقدماتی اسماعیل زاده را شکست داد ، دو مدال برنز این ماده را کسب کردند و طلا و نقره به کره ای ها رسید .   
   :   ملی ژیمناستیک ایران در مرحله مقدماتی تیمی که علاوه بر توزیع مدال تیم های برتر ، حکم انتخابی فینالیست های حرکات مختلف انفرادی را هم دارد ، عملکرد قابل قبولی داشت اما باز هم نتوانست عنوانی بهتر از هشتمی کسب کرد . در این مسابقه که تیم های ژاپن ، کره جنوبی و چین رده های اول تا سوم آن را از آن خود کردند ، قزاقستان که یکی از تیم های مدعی کسب مدال بوده و در دوره گذشته چهارم شده بود عملکرد بسیار ضعیفی داشت و پایین تر از ایران نهم شد! اما در بخش انفرادی سعید رضا نیکخواه در خرک حلقه و هادی خناری نژاد در دارحلقه فینالیست شدند . در گوانگجو ایران فقط یک فینالیست در حرکات انفرادی داشت .   
   :   هندبال کشورمان در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی گروهی با نتیجه جالب ۴۱-۱۰ از سد هنگ کنگ گذشت! تیم هندبال کشورمان در بازی های گوانگجو این تیم را با نتیجه ۳۵-۱۳ شکست داده بود . فردا هندبالیست های کشورمان باید به مصاف کویت بروند . کویتی ها دیروز ۴۰-۲۰ هنگ کنگ را شکست داده بودند .   
   :   جودو باز هم روز خوبی نداشتیم . سعید مولایی در وزن ۷۳- کیلوگرم در دور اول جودوکار کویتی را مغلوب کرد اما دور دوم مغلوب هیرویوکی آکیموتو از ژاپن شد و حذف گردید . آکیموتو که در بازی های گوانگجو قهرمان شده بود ، امروز هم قهرمانی اش را تکرار کرد . اما در وزن ۸۱- کیلوگرم امیر قاسمی نژاد بعد از پیروزی برابر جودوکار تاجیکستان ، در دور دوم مغلوب جودوکار برزیلی الاصل لبنان شد و به مرحله شانس مجدد رفت اما در این مرحله با قبول شکست برابر جودوکار ازبک از دست یابی به مدال بازماند . در این وزن جودوکار لبنان نقره گرفت و جودوکار ازبک هم به مدال نرسید . قاسمی نژاد بعد از این مسابقه اعلام کرد مصدومیت قدیمی که داشته در این مسابقه شدیداً وی را آزار داده و بنابراین تصمیم گرفته از تیم ملی جودو خداحافظی نماید .   
   رویینگ :   هم پاروزنان رویینگ کشورمان در چند مرحله مسابقه دادند و جواز صعود به مراحل پایانی یا شانس مجدد را کسب کردند . بهتر از همه امروز محسن شادی بود که امیدوارمان کرد مدال طلای گوانگجو را تکرار خواهد نمود .   
   :   تپانچه بادی ۱۰ متر مردان ایران عملکرد ضعیفی داشت و در مجموع تیمی در رده دهم ایستاد که همان رده دوره قبل بود اما در انفرادی ابراهیم برخورداری سی و یکم ، محمد احمدی سی و دوم و ابراهیم رحیمی سی و سوم شدند . در گوانگجو ابراهیم برخورداری یازدهم شده بود .   
   تراپ انفرادی مردان هم نسبت به روز قبل عملکرد ضعیف تری داشت و در مجموع مسابقات دو روز بیست و پنجم شد و از راهیابی به فینال بازماند .  
   :   شناگر کشورمان که به آب زد محسن چاووشی فر در ۱۰۰ متر کرال پشت بود که با زمان ۵۸:۲۳ ثانیه در گروه خود ششم شد و از راهیابی به مرحله پایانی بازماند . با این حال چاوشی فر با ثبت این زمان رکورد ایران را در این ماده چند صدم ثانیه ارتقا داد!   
   :     دو ووشوکار ما در بخش مبارزه ساندای مردان عملکردی عالی داشتند . حمید رضا لادور در وزن ۷۵- کیلوگرم به راحتی و زودتر از اتمام زمان دو تایم مسابقه حریف نپالی خود را شکست داد . محسن محمد سیفی هم در وزن ۶۵- کیلوگرم در همان آغاز مسابقه با وارد آوردن چند ضربه سنگین حریف فیلیپینی را از ادامه مسابقه منصرف کرد!   
   نگاه دقیق تری به ووشو داشته باشیم . ما در این رشته امید زیادی به کسب مدال داریم . در بخش مردان ، احمد محمد زاده در ۵۶- کیلوگرم با قبول شکست برابر حریف چینی حذف شد . اما در وزن ۶۵- کیلوگرم محسن محمدسیفی در دور دوم به مصاف حریفی از قرقیزستان می رود و در صورت برتری در دیدار نیمه نهایی به احتمال فراوان به مصاف حریف چینی خواهد رفت . اما به گفته مربی سیفی ، وی از سال ۲۰۱۰ تاکنون به هیچ حریفی در آسیا و حتی جهان نباخته است! در وزن ۷۰- کیلوگرم سجاد عباسی کار آسانی در پیش دارد و با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان در این وزن درصورت برتری برابر حریف ترکمنستانی و راهیابی به مسابقه نیمه نهایی مدال برنزش مسجل خواهد شد . او در نیمه نهایی احتمالاً باید با ووشوکار کشور میزبان رقابت کند . در وزن ۷۵- کیلوگرم هم حمیدرضا لادور باید به مصاف ووشوکار اردنی برود و در صورت برتری در نیمه نهایی به مصاف برنده قزاقستان و ماکائو خواهد رفت .  
   در بخش بانوان ، خانم الهه منصوریان در وزن ۵۲- کیلوگرم بعد از غلبه بر حریف اندونزیایی در روز گذشته ، باید به مصاف ووشوکار نپالی برود و در صورت برد در نیمه نهایی با برنده فیلیپین و کره جنوبی مسابقه می دهد . خانم شهربانو منصوریان (خواهر الهه منصوریان) هم در وزن ۶۰- کیلوگرم باید با ووشوکار چینی مسابقه دهد که رقابت بسیار سختی است و در صورت برتری تا حدود زیادی مدال طلایش مسجل خواهد شد .  
   هم ورزشکاران ایرانی از کسب مدال بازماندند . اما فردا روز سرنوشت سازی است و اگر ورزشکاران ما همت کنند انشاالله فردا روز خوبی برای کاروان ما خواهد بود . در جودو جواد محجوب (قهرمان ۲۰۱۳ جهان) و محمد جمالی به عنوان آخرین نفرات ما به میدان می روند . در تیراندازی هم شانس مدال داریم . در وزنه برداری جابر بهروزی در استارت لیست سوم است و شانس مدال دارد . و در ووشو هم تا حدود زیادی تکلیف مدال آوری ووشوکاران ما در ساندا مشخص خواهد شد و رقابت های دو فرم باقیمانده تالو را هم داریم . البته در دوچرخه سواری ، هندبال ، رویینگ و شنا هم شرکت کننده داریم اما رقابت ها در مراحل مقدماتی خواهد بود و مدالی توزیع نمی شود .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز دوم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     کره جنوبی     ۱۲     ۱۰     ۹     ۳۱      ۲     چین     ۱۲     ۹     ۱۱     ۳۲      ۳     ژاپن     ۷     ۸     ۱۱     ۲۶      ۴     مغولستان     ۲     ۲     ۴     ۸      ۵     قزاقستان     ۲     ۱     ۵     ۸      ۶     ویتنام     ۱     ۲     ۴     ۷      ۶     تایوان     ۱     ۱     ۲     ۴      ۸     کره شمالی     ۱     ۰     ۳     ۴      ۹     هند     ۱     ۰     ۲     ۳      ۱۰     مالزی     ۱     ۰     ۰     ۱    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  سوم ؛ اول خانم ها!    :   تیراندازی بانوان ایران در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر خوش درخشید و یک تنه سه مدال کسب کرد . در دور مقدماتی تیراندازان ما عالی ظاهر شدند و دو نفرشان به جمع هشت فینالیست راه یافتند . در بخش تیمی هم در شرایطی که ایران نسبت به خطای یکی از بازیکنان تیم چین معترض بود به [COLOR=#ff00ff]مدال نقره دست یافتیم . در فینال خانم ها نجمه خدمتی و نرگس امام قلی نژاد به رقبا مهلت عرض اندام ندادند و به ترتیب مدال های طلا و نقره را کسب کردند .     
   تیم تیراندازی بانوان ایران در بخش تپانچه بادی ۲۵ متر هم حضور داشت که عملکرد قابل قبولی از خود نشان نداد و در مجموع تیمی دهم شد .  
   گفته کارشناسان رشته تیراندازی ، ملی پوشان ما در تمرین مواد تفنگ بادی مشکلی ندارند اما چون تهیه مهمات تپانچه بادی در داخل کشور مشکل است در مواد این بخش کمتر فرصت تمرین دارند .  
   سواری :   اسپریت انفرادی حسن علی ورپشتی به جمع هشت رکاب زن برتر راه یافت اما محمد دانشور دهم شد و حذف گردید . در اومنیوم هم حسین ناطقی در مجموع سه ماده روز اول هفتم شد و فردا در سه ماده باقیمانده اومنیوم مسابقه می دهد تا نفرات برتر این رشته از دوچرخه سواری مشخص شوند .   
   :   هندبال ایران دومین مسابقه خود در دور مقدماتی را با نتیجه ۲۹-۲۵ برابر کویت پیروز شد . هندبالیست های کشورمان در شرایطی روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف عمان می روند که پیشبینی می شد حریف ایران چین باشد اما عمانی ها با خلق شگفتی چین را حذف کردند . به این ترتیب از جمع هشت تیم برتر این رشته فقط دو تیم کره جنوبی و تایوان از آسیای شرقی هستند (تایوان هم با حذف ژاپن دیگر شگفتی این مسابقات را رقم زد)   
   :   جودو کار آخر ما هم از دستیابی به مدال بازماندند . محمد جمالی در وزن ۹۰- کیلوگرم دور اول جودوکار فلسطینی را شکست داد اما دور دوم مغلوب یویا یوشیدا ژاپنی شد و به مرحله شانس مجدد رفت . در این مرحله ابتدا جودوکار چینی را شکست داد اما در دیدار رده بندی مغلوب حریف مغولی شد و از دستیابی به مدال بازماند . در این وزن جودوکار ژاپن طلا گرفت .    
   وزن ۱۰۰- کیلوگرم هم جواد محجوب که به پرامیدترین نفر ما در جودو بود ، رقیبانی از میانمار و ترکمنستان را شکست داد اما در نیمه نهایی مغلوب جودوکار قزاق شد و در رده بندی هم به جودوکار کشور میزبان باخت . در این وزن جودوکار مغولستان طلا گرفت .  
   جودو ایران فردا در مرحله اول تیمی باید به مصاف چین برود و خیلی بعید است موفق به شکست این کشور شود!  
   رویینگ :   رویینگی ایران در موادی که به مرحله شانس مجدد رفته بودند شرکت کرده و فینالیست شدند . به این ترتیب ایران با داشتن چندین فینالیست در مواد مختلف رویینگ امیدوار به کسب چند مدال خواهد بود .   
   :   ۵۰ متر کرال پشت محسن چاووشی فر در گروه خود چهارم شد و از راهیابی به دور بعد بازماند . با این وجود چاووشی فر که زمان ۲۶ ثانیه و ۷۷ را ثبت نمود مثل روز گذشته رکورد ایران را در این ماده هم بهبود بخشید .   
   برداری :   وزن ۶۹ کیلوگرم جابر بهروزی که امید زیادی به کسب مدال برنز این مسابقات داشت به مصاف پولاد سرد رفت و از پولاد سرد شکست خورد! بهروزی در یک ضرب دو حرکت خود را از دست داد و با ۱۴۴ کیلوگرم پنجم شد اما در دو ضرب هر سه فرصت خود را از دست داد و حذف شد . در این وزن وزنه برداران چین و کره شمالی رقابت سختی داشتند و مقام های اول و دوم را از آن خود کردند و یک وزنه بردار جوان عراقی برنز گرفت! مجید عسگری و جابر بهروزی دو وزنه بردار ایرانی که تاکنون روی تخته رفته اند عملکرد خوبی نداشته اند . ما فردا در وزنه برداری شرکت کننده ای نداریم اما روز چهارشنبه رسول تقیان و کیانوش رستمی را داریم که بویژه رستمی در وزن ۸۵ کیلوگرم در استار لیست با اختلاف ۱۵ کیلوگرم بالاتر از نزدیک ترین رقیبانش قرار دارد و شانس اول مدال طلاست . اگر این دو وزنه بردار هم نتوانند برابر آنچه برایشان پیشبینی شده عمل نمایند در شرایطی که سطح مسابقات بسیار بالاست و اکثر وزنه برداران رکوردهای شخصی خودشان را ارتقا می دهند آنوقت باید افسوس کنار کشیدن کوروش باقری را خورد!   
   :   بخش تالو ورزشکاران ما امید زیادی به کسب مدال داشتند اما با نتایج کسب شده ثابت شد هنوز در این بخش کار زیادی باید انجام گیرد . اما در بخش مبارزه یا ساندا ووشوکاران ما امروز به چهار پیروزی و یک شکست دست یافتند و به این ترتیب کسب چهار مدال در بخش ساندا برای تیم ایران قطعی شد .    
   وزن ۶۵- کیلوگرم مردان محسن محمد سیفی به راحتی حریف قرقیزستانی را شکست داد و به جمع چهار نفر برتر راه یافت . سیفی فردا در نیمه نهایی به مصاف ووشوکار چینی می رود که امروز به سختی حریف ویتنامی اش را شکست داد . در ۷۰- کیلوگرم سجاد عباسی ووشوکار ترکمنستانی را به راحتی شکست داد و در نیمه نهایی برابر ووشوکار کشور میزبان قرار خواهد گرفت . و در ۷۵- کیلوگرم حمید رضا لادور در شرایطی که انتظار بیشتری از وی می رفت به سختی از سد حریف اردنی گذشت . حریف او در نیمه نهایی ورزشکار قزاق خواهد بود .   
   وزن ۵۲- کیلوگرم بانوان هم خانم الهه منصوریان حریف نپالی اش را شکست داد و در نیمه نهایی با ووشوکار کره ای مصاف خواهد داد . اما در وزن ۶۰- کیلوگرم خانم شهربانو منصوریان به حریف چینی اش باخت و حذف شد .  
   ما در این چند روز دوبار به ووشوکار چینی برخورده و هر دو بار بازنده بوده اند . امیدواریم در مراحل نیمه نهایی و نهایی این شکست ها تکرار نشده و ووشوکاران ما چند مدال طلای خوش رنگ بدست آورند . تیم ووشو ما در ساندای گوانگجو سه مدال طلا کسب کرده بود .  
   احتمال کسب مدال توسط ورزشکاران ایرانی کم است اما از چهارشنبه باید منتظر مدال آوری های مکرر در رشته های مختلف باشیم .  
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز دوم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۲۶     ۱۴     ۱۸     ۵۸      ۲     کره جنوبی     ۱۴     ۱۵     ۱۶     ۴۵      ۳     ژاپن     ۱۳     ۱۳     ۱۶     ۴۲      ۴     مغولستان     ۳     ۳     ۶     ۱۲      ۵     کره شمالی     ۳     ۳     ۴     ۱۰      ۶     قزاقستان     ۲     ۲     ۵     ۹      ۶     میانمار     ۲     ۰     ۰     ۲      ۸     ویتنام     ۱     ۲     ۴     ۷      ۹     ایران     ۱     ۲     ۰     ۳      ۱۰     تایوان     ۱     ۱     ۵     ۷     
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4228
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
دیروز تو کانال BEIN SPORT NEW HD گفت تیم تیراندازای بانوان ایران که نقره گرفت , اولش طلا گرفت اما با اعتراض چینیها , ایران دوم شد , چین طلا گرفت
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: با کاروان ایران در راه اینچئون

پست توسط bamn »

  چهارم ؛ میدان داری     :   حمد الفهد الصباح رئیس کویتی شورای المپیک آسیا اعلام کرد با وجود فشارهایی که درباره کاهش هرچه بیشتر رشته های بازی های آسیایی وجود دارد ، ما فعلاً قصد حذف هیچ رشته ای را نداریم . وی با اشاره به فشارها برای حذف رشته های کبدی ، ووشو و سپاک تاکرا گفت درست است که این رشته ها در خارج از آسیا چندان شناخته شده نیستند اما به عنوان رشته های سنتی آسیایی باید در بازی های آسیایی وجود داشته باشند تا عنوان این بازی ها مفهوم یافته و با بازی های مشابه در سایر قاره ها قابل تمایز باشد .   
   :   در ووشو سه برد و یک باخت داشتیم . در ساندا ، خانم الهه منصوریان در ۵۲- کیلوگرم بانوان با غلبه بر حریف کره جنوبی فینالیست شد . وی فردا باید با ووشوکار پرقدرت چینی برای مدال طلا مسابقه بدهد . در وزن ۶۵- کیلوگرم مردان محسن محمد سیفی با اقتدار کامل حریف چینی اش را شکست . سیفی فردا در فینال با حریف قزاق مسابقه می دهد و اگر اتفاق عجیب و غریبی نیافتد طلای وی قطعی است! در ۷۰- کیلوگرم سجاد عباسی برابر ووشوکار میزبان در شرایطی که تا ثانیه های پایانی مسابقه پیش بود یک فن دو امتیازی خورد و بازنده اعلام شد . به این ترتیب عباسی امروز برایمان یک[COLOR=#ff00ff] مدال برنز به ارمغان آورد . و در وزن ۷۵- کیلوگرم حمید رضا لادور با غلبه بر ووشوکار قزاق فینالیست شد . او فردا در فینال با حریفی از کشور میزبان مسابقه ای سخت خواهد داشت . در گوانگجو سه نفر از سانداکاران ما فینالیست شدند و هر سه به مدال طلا دست یافتند . امیدواریم امسال سه مدال طلای این رشته یک بار دیگر تکرار شود .    
   در تالو اجرای فرم چانگ گوآن ، هانیه رجبی با امتیاز ۹.۲۷ به همراه دو ورزشکار دیگر بطور مشترک هفتم شد تا آخرین امید ایران برای کسب مدال در تالو هم برآورده نشود!  
   و کمان :   کامپوند ایران در دور مقدماتی تعیین سطح عملکرد بسیار خوبی داشتند و ما را به کسب مدال در این رشته امیدوار کردند . در قسمت مردان ، اسماعیل عبادی اول ، امیر کاظم پور سوم و مجید قیدی پانزدهم شدند . در بخش بانوان خانم ها سکینه قاسم پور هفتم ، شبنم سرلک سیزدهم و مریم رنجبر نوزدهم شدند . عملکرد آقایان بسیار خوب بوده اما در بخش بانوان کمانداران ما در مراحل بعدی باید تلاش خود را بیشتر کنند و جواب اعتماد فدراسیون را بدهند وگرنه نفرات عنوان داری که بخاطر برخی اختلافات از تیم خط خوردند آماده انتقاد از فدراسیون می باشند!   
   سواری :   پایان رقابت های دو بخش اسپریت و اومنیوم ، حسنعلی ورپشتی در اسپریت ششم شد و حسین ناطقی در اومنیوم در جایگاه پنجم ایستاد .    
   :   اپه تیمی ، تیم ایران در دور نخست با نتیجه نزدیک ۳۸-۳۷ هنگ کنگ را مغلوب کرد اما در دور دوم با نتیجه ۳۵-۴۵ به ژاپن باخت و از دستیابی به مدال بازماند . تیم ژاپن به مدال نقره رسید . در گوانگجو تیم اپه ایران همان دور اول به کویت باخته بود .   
   :   ژیمناستیک ، در بخش انفرادی کل اسباب که به قهرمان قهرمانان هم معروف است محمد رمضان پور با امتیاز ۷۸.۵۷۵ ، شانزدهم شد . در این ماده مدال های طلا و نقره به دو ژیمناست کار ژاپنی رسید و کره جنوبی برنز گرفت .   
   :   بخش تیمی هم جودوکاران ما از دستیابی به مدال بازماندند . تیم جودو ایران دور اول با نتیجه ۳-۲ چین را شکست داد . اما دور دوم با نتیجه ۵-۰ به کره جنوبی باخت . در شانس مجدد ۳-۲ ترکمنستان را شکست داد اما در دیدار رده بندی با نتیجه ۴-۱ به ازبکستان باخت و از دستیابی به مدال بازماند هرچند تیم ایران در این دیدار نسبت به داوری بسیار معترض بود . نکته جالب در این مسابقات قهرمانی کره جنوبی بود و ژاپن همیشه قهرمان سوم شد!   
   :   در تیراندازی ما شانس کسب مدال خوبی داشتیم که به راحتی از دست دادیم! در بخش مقدماتی تفنگ ۱۰ متر بادی مردان پوریا نوروزیان هفتم شد و به فینال راه یافت . حسین باقری و مهدی جعفر پویا هم به ترتیب هجدهم و نوزدهم شدند . در امتیاز تیمی ایران در شرایطی در جایگاه چهارم ایستاد و مدال برنز را از دست داد که فقط یکی از تیراندازان تیم هند (قهرمان المپیک ۲۰۰۸ پکن ) بالاتر از تیراندازان ما ایستاد و دو تیرانداز دیگر پایین تر از تیراندازان ما بیستم و بیست و یکم شدند اما تیم هند با اختلاف ۲.۲ امتیاز برنده مدال برنز شد . در فینال پوریا نوروزیان از ابتدای مسابقه در رده سوم قرار داشت و تا قبل از شلیک آخر با اختلاف ۰.۷ امتیازی بالاتر از تیرانداز هندی مدال برنز را در دستان خود می دید اما با یک شلیک بد آخرین گلوله اش را تبدیل کرد به مدال برنز برای تیرانداز باتجربه هندی و چهارم شد!   
   تیراندازی تراپ بانوان خانم ها مرضیه پرورش دهم ، شیوا فرح پور سیزدهم و بهاره جهاندار بیست و هشتم شدند و در مجموع تیمی ایران بعد از قزاقستان ، چین و کره شمالی در جای چهارم ایستاد و در این بخش هم از دستیابی به مدال بازماند .  
   :   ماده ۵۰ متر آزاد مردان ، آرشام میزایی و احمد رضا جلالی از راهیابی به فینال بازماندند . در ۲۰۰ متر قورباغه هم آریا نسیمی شاد و مهدی انصاری حضور داشتند که آنها هم به فینال نرسیدند اما آریا نسیمی شاد ، نوجوان ۱۵ ساله عضو تیم ملی رکورد چندین ساله ایران در این ماده را شکست و به جایزه تعیین شده از سوی فدراسیون برای رکوردشکنی های ملی دست یافت .   
   انشالله روز خوبی برای کاروان ایران خواهد بود . ما سه مدال مسلم دیگر در ووشو داریم که انشالله طلا و حداقل نقره خواهند بود . روی مدال انشالله طلای کیانوش رستمی در وزنه برداری و تلاش رسول تقیان برای کسب مدال در این رشته حساب کرده ایم . در رویینگ هم در فینال های دو ماده نماینده داریم و در تیراندازی هم در ۵۰ متر تفنگ بادی بانوان امید زیادی به کسب مدال داریم . ضمن اینکه فردا کلاً روز شلوغی برای کاروان ما خواهد بود و ورزشکاران ایرانی علاوه بر رشته های یاد شده در بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، شمشیربازی ، ژیمناستیک ، هندبال ، قایقرانی بادبانی و شنا هم به میدان خواهند رفت .  
   جدول رده بندی توزیع مدالی کاروان ایران با کسب [COLOR=#ff00ff]یک مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز فعلاً یازدهم می باشد .   
   رده بندی توزیع مدال در پایان روز چهارم (۱۰ کشور اول) :  

   رتبه     کشور     طلا     نقره     برنز     مجموع      ۱     چین     ۴۰     ۲۲     ۲۰     ۸۲      ۲     کره جنوبی     ۱۹     ۱۹     ۲۱     ۵۹      ۳     ژاپن     ۱۶     ۲۲     ۲۲     ۶۰      ۴     قزاقستان     ۴     ۴     ۱۰     ۱۸      ۵     کره شمالی     ۳     ۴     ۷     ۱۴      ۶     مغولستان     ۳     ۳     ۶     ۱۲      ۶     مالزی     ۲     ۲     ۲     ۶      ۸     تایوان     ۲     ۱     ۵     ۸      ۹     میانمار     ۲     ۰     ۰     ۲      ۱۰     ویتنام     ۱     ۲     ۹     ۱۲    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4228
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام.
تیم بسکتبال بانوان قطر امروز کناره گیرب کرد از مسابقات چون بهشون گفتند نمیشه با حجاب بازی کنند و باید برای مسابقات بدون حجاب مسابقه بدند .
فقط دو سه نفرشون بی حجاب بودند .
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”