لیگ جهانی والیبال 2016

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »

  کمتر از دو هفته دیگر لیگ جهانی والیبال 2016 آغاز خواهد شد . امسال به علت نزدیکی به زمان برگزاری مسابقات المپیک ، جدول و نحوه برگزاری مسابقات لیگ جهانی نسبت به سال های قبل به کلی متفاوت شده است و البته فقط امسال به این شکل برگزار خواهد شد . معمولاً در سال های برگزاری مسابقات المپیک ، تیم های مدعی کسب مدال در المپیک در مسابقات لیگ جهانی به مهره های کلیدی خود تا حدودی استراحت داده و در عوض بازیکنان دیگر را برای بالا بردن میزان آمادگی و تجربه محک می زنند و در مقابل تیم هایی که شانس زیادی برای کسب مدال در المپیک ندارند یا اصلاً المپیکی نشده اند با تمام توان پا به رقابت های لیگ جهانی می گذارند تا با کسب امتیازات هرچه بیشتر جایگاه خود را در رنکیگ جهانی بهبود ببخشند .

مسابقات لیگ جهانی 2016 که از 16 ژوئن تا 17 جولای (27 خرداد تا 27 تیرماه) برگزار خواهد شد در سه دسته انجام خواهد گرفت . در دسته یک 12 تیم آرژانتین ، استرالیا ، بلژیک ، برزیل ، بلغارستان ، فرانسه ، ایران ، ایتالیا ، لهستان ، روسیه ، صربستان و آمریکا قرار دارند . در دسته دو هم 12 تیم کانادا ، چین ، کوبا ، چک ، مصر ، فنلاند ، ژاپن ، هلند ، پرتغال ، اسلوواکی ، کره جنوبی و ترکیه حضور دارند . و دسته سه با حضور 12 تیم تایوان ، آلمان ، یونان ، قزاقستان ، مکزیک ، مونتنگرو ، پورتوریکو ، قطر ، اسلوونی ، اسپانیا ، تونس و ونزوئلا برگزار خواهد شد . علت حضور تیم قدرتمند آلمان در رقابت های دسته سه غیبت این تیم از مسابقات سال گذشته می باشد که می خواستند خودشان را برای رقابت های کسب سهمیه آماده کنند اما در نهایت هم موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند .

با این وجود ، زمان محدود برگزاری مسابقات به برگزارکنندگان اجازه نداده جدولی طراحی کنند که همه تیم های یک دسته بتوانند با یکدیگر مسابقه دهند ، در نتیجه جدول خیلی عجیبی طراحی شده که برای رقابت های دسته یک به قرار زیر می باشد :
هفته اول مسابقات :
فرانسه ، ایتالیا ، بلژیک و استرالیا به میزبانی استرالیا مسابقه می دهند .
برزیل ، ایران ، آمریکا و آرژانتین به میزبانی برزیل مسابقه می دهند .
بلغارستان ، روسیه ، لهستان و صربستان به میزبانی روسیه مسابقه می دهند .
هفته دوم مسابقات :
روسیه ، فرانسه ، لهستان و آرژانتین به میزبانی لهستان مسابقه می دهند .
بلژیک ، آمریکا ، استرالیا و ایتالیا به میزبانی ایتالیا مسابقه می دهند .
ایران ، بلغارستان ، برزیل و صربستان به میزبانی صربستان مسابقه می دهند .
هفته سوم مسابقات :
برزیل ، لهستان ، فرانسه و بلژیک به میزبانی فرانسه مسابقه می دهند .
استرالیا ، روسیه ، آمریکا و بلغارستان به میزبانی آمریکا مسابقه می دهند .
ایتالیا ، آرژانتین ، ایران و صربستان به میزبانی  
مسابقه می دهند .

همانطور که می بینید بعضی از تیم ها در این سه هفته دو بار با دیگدیگر روبرو خواهند شد در حالی که بعضی از تیم ها اصلاً با یکدیگر مسابقه نخواهند داد و در این بین برنامه تعیین شده برای ایران یکی از سخت ترین برنامه ها می باشد بطوری که مثلاً ایران با دو تیم بلژیک و استرالیا که ضعیف ترین تیم های دسته یک هستند هیچ مسابقه ای ندارد اما ایتالیا دو بار با هر دو این تیم ها مسابقه خواهد داد!

برنامه اختصاصی بازی های ایران به قرار زیر می باشد :
ایران - برزیل (16 ژوئن - 27 خرداد (البته چون بازی به وقت تهران احتمالاً در آخرین دقایق پایانی 27 خرداد شروع خواهد شد بیشتر زمان بازی در ساعات ابتدایی 28 خرداد خواهد بود!))
ایران - آمریکا (17 ژوئن - 28 خرداد (این بازی نسبت به بازی روز قبل دیرتر برگزار خواهد شد بنابراین عملاً بازی را در ساعات ابتدایی صبح 29 خرداد خواهیم دید)
ایران - آرژانتین (18 ژوئن - 29 خرداد (به همان ترتیب بازی در ساعات ابتدایی صبح 30 خرداد خواهد بود!)
ایران - بلغارستان (23 ژوئن - 3 تیر)
ایران - برزیل (24 ژوئن - 4 تیر)
ایران - صربستان (25 ژوئن - 5 تیر)
ایران - صربستان (اول جولای - 11 تیر)
ایران - ایتالیا (2 جولای - 12 تیر)
ایران - آرژانتین (3 جولای - 13 تیر)

رقابت های فینال دسته سه به میزبانی آلمان و با حضور آلمان و سه تیم برتر دسته سه برگزار خواهد شد . رقابت های فینال دسته دو به میزبانی پرتغال و با حضور پرتغال و سه تیم برتر دسته دو برگزار می شود . و رقابت های فینال دسته یک به میزبانی لهستان و با حضور لهستان و پنج تیم برتر دسته یک برگزار خواهد شد .
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »


  با سلام خدمت دوستان عزیز . نه که خیلی پیگیر مباحث ورزشی هستید و در آن مشارکت می کنید! تصمیم گرفتم برخلاف پارسال ، لیگ جهانی امسال را هفته به هفته پوشش دهم ، بنابراین صبر کردم تا دیشب تمام مسابقات هفته اول به پایان برسد . 

 در رقابت های   یک ؛   
 در سیدنی استرالیا چهار تیم استرالیا ، بلژیک ، فرانسه و ایتالیا به مصاف هم رفتند که در این میان بلژیک کمتر معروف شگفتی ساز شد و نتایج خوبی گرفت . در رقابت های سیدنی فرانسه 3-0 ایتالیا را شکست داد ، سپس با همین نتیجه از سد استرالیا گذشت ، اما در بازی سوم 2-3 مغلوب بلژیک شد . بلژیکی ها در دیدار اول خود هم 3-0 استرالیای میزبان را شکست داده بودند و فقط دیدار دوم را در سه ست به ایتالیا واگذار کردند . در آخرین دیدار این گروه هم ایتالیا 3-0 استرالیا را شکست داد تا تیم کانگوروها هیچ بهره ایی از امتیاز میزبانی نبرده باشد .  
 در ریودوژانیرو برزیل ، ایران و برزیل برگزار کننده دیدار افتتاحیه مسابقات بودند و تیم قدرتمند برزیل این مسابقه را 3-0 پیروز شد . بازیکنان کشورمان در این دیدار شروع خوبی نداشتند اما در ست سوم بهترین بازی خود در مجموع سه مسابقه هفته اول را انجام دادند و اگر کمی دقتشان بیشتر بود این ست را برنده می شدند . در روز دوم ایران به مصاف آمریکا رفت که شب اول 3-1 آرژانتین را شکست داده بود و دیدار با ایران را هم با همین نتیجه پیروز شد . نکته جالب توجه در این دیدار هوشیاری کامل بازیکنان آمریکایی بود . آنها نه از نظر قدرت بدنی و نه از نظر تکنیک نسبت به بازیکنان ایران برتری نداشتند اما بسیار هوشیارانه و هوشمندانه بازی کردند و قادر بودند در لحظه تصمیم درست را بگیرند و در نقطه مقابل بازیکنان تیم ما کاملاً احساسی ، پراشتباه و نامتمرکز بازی می کردند . این وضعیت در بازی سوم هم بین بازیکنان ایران ادامه داشت . هرچند تیم ما دو ست اول را برابر آرژانتین پیروز شد و ولاسکو توانست از همین نقطه ضعف برای کشاندن بازی به ست پنجم استفاده کند که البته تیم ما ست پنجم را پیروز شد اما اگر از نظر احساسی و ذهنی دچار مشکل نمی شدند می توانستند خیلی راحت تر پیروز این رقابت باشند و سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که پس تخصص ویژه آقای لوزانو قرار است چه زمانی به چشم بیاید؟! بزرگترین ضعف تیم ملی والیبال ایران عدم تمرکز و روی آوردن به بازی احساسی در لحظات سخت است و لوزانو با داشتن تخصص در علم روانشناسی برای برطرف نمودن این ضعف به خدمت گرفته شده اما حتی در مسابقات گزینشی المپیک هم این ضعف آشکارا به چشم می آمد و تیم ما فرقی با دوره کواچ نداشته و ندارد! نکته دیگری که در بازی با آرژانتین به چشم آمد این بود که به فرهاد ظریف بعد از نزدیک به یک سال غیبت از ترکیب اصلی تیم ، در ست های سوم به بعد فرصت حضور در میدان داده شد اما کاملاً مشخص بود که این ظریف ، ظریف سال های قبل نیست و بشدت دچار افت شده . فرهاد ظریف یکی از بهترین بازیکنان آزاد والیبال جهان است اما در سنی قرار دارد که احتمال برگشتنش به اوج خیلی کم می باشد و اگر نتواند در بازی های آینده لیگ جهانی خودش را نشان بدهد به احتمال زیاد المپیک را از دست خواهد داد و البته بنا را هم بر این گذاشته که بعد از المپیک برای آخرین بار و بطور قطعی خداحافظی کند پس اگر می خواهد در المپیک حضور داشته باشد باید در چند هفته آینده تمام توانش را به کار گیرد . در آخرین دیدار ریو هم برزیل 3-1 آمریکا را شکست داد . 
 اما در کالینگراد روسیه هم صربستان بعد از ناکامی در صعود به المپیک ، حسابی برای حریفانش خط نشان کشید . این تیم روسیه ، بلغارستان و لهستان را با نتایج مشابه 3-0 مغلوب کرد و در صدر جدول هفته اول سطح یک لیگ جهانی ایستاد . روسیه میزبان بعد از شکست برابر صربستان 3-0 لهستان را برد و سپس 3-1 از سد بلغارستان گذشت . لهستان هم در اولین بازی این شهر 3-1 بلغارستان را برده بود . 
 به این ترتیب جدول رده بندی سطح یک لیگ جهانی 2016 در پایان هفته اول به قرار زیر می باشد : 
 [COLOR=#7030A0]1- صربستان 3 برد - 9 امتیاز - ست شماری : 9-0 - میانگین پوئن : 1.177  
 [COLOR=#7030A0]2- برزیل 3 برد - 9 امتیاز - ست شماری : 9-1 - میانگین پوئن : 1.255  
 [COLOR=#7030A0]3- فرانسه 2 برد - 7 امتیاز - ست شماری : 8-3 - میانگین پوئن : 1.176  
 [COLOR=#7030A0]4- ایتالیا 2 برد - 6 امتیاز - ست شماری : 6-3 - میانگین پوئن : 1.065  
 [COLOR=#7030A0]5- روسیه 2 برد - 6 امتیاز - ست شماری : 6-4 - میانگین پوئن : 1.052  
 [COLOR=#7030A0]6- آمریکا 2 برد - 6 امتیاز - ست شماری : 7-5 - میانگین پوئن : 1.007  
 [COLOR=#7030A0]7- بلژیک 2 برد - 5 امتیاز - ست شماری : 6-5 - میانگین پوئن : 0.967  
 [COLOR=#7030A0]8- لهستان 1 برد - 3 امتیاز - ست شماری : 3-7 - میانگین پوئن : 0.952  
 [COLOR=#7030A0]  ایران 1 برد - 2 امتیاز - ست شماری : 4-8 - میانگین پوئن : 0.876   
 [COLOR=#7030A0]10- آرژانتین 0 برد - 1 امتیاز - ست شماری : 3-9 - میانگین پوئن : 0.934  
 [COLOR=#7030A0]11- بلغارستان 0 برد - 0 امتیاز - ست شماری : 2-9 - میانگین پوئن : 0.862  
 [COLOR=#7030A0]12- استرالیا 0 برد - 0 امتیاز - ست شماری : 0-9 - میانگین پوئن : 0.812  

 در ادامه رقابت های این دسته در هفته دوم روسیه ، فرانسه ، لهستان و آرژانتین در لودز لهستان ، بلژیک ، آمریکا ، ایتالیا و استرالیا در رم ایتالیا و ایران ، بلغارستان ، صربستان و برزیل در بلگراد صربستان دیدار می کنند . تیم ملی والیبال کشورمان عصر پنجشنبه با بلغارستان ، عصر جمعه با برزیل و شنبه شب با صربستان میزبان مسابقه خواهد داد . 

 در رقابت های   دو ؛  
 در ازمیر ترکیه ، تیم میزبان گل کاشت و حریفان قدرش را یک به یک مغلوب کرد! ترک ها ابتدا 3-1 پرتغال را شکست دادند ، سپس 3-0 از سد اسلوواکی گذشتند و در آخرین دیدار هم 3-0 هلند را مغلوب کردند . هلندی ها در دیدار اول 3-1 اسلوواکی را مغلوب کردند و در دیدار دوم 3-0 پرتغال را شکست دادند . پرتغالی ها 2-3 به اسلوواکی هم باختند . 
 در اوزاکا ژاپن ، رقابت ها کمی پیچیده تر بود . ژاپن میزبان ابتدا 3-0 فنلاند را شکست داد اما در بازی دوم 2-3 مغلوب کوبا شد و در بازی سوم 3-0 کره جنوبی را مغلوب کرد . کره جنوبی بازی های اول و دومش را هم با نتایج مشابه 2-3 به کوبا و فنلاند باخته بود و فنلاندی ها هم 3-1 کوبا را شکست دادند! 
 و در شهر چسکه بودیوویتسه جمهوری چک ، تیم میزبان ابتدا 2-3 مغلوب مصر شد ، سپس 3-1 چین را شکست داد و در دیدار سوم 1-3 به کانادا باخت . کانادا دو بازی اول و دوم را با نتایج مشابه 3-0 برابر چین و مصر پیروز شده بود و توانست در صدرجدول رقابت های این سطح قرار بگیرد . در دیگر دیدار این گروه هم مصر 3-0 چین را شکست داد . 
 جدول رده بندی سطح دو در پایان رقابت های هفته اول : 
 [COLOR=#7030A0]1- کانادا 3 برد - 9 امتیاز - ست شماری : 9-1 - میانگین پوئن : 1.202  
 [COLOR=#7030A0]2- ترکیه 3 برد - 9 امتیاز - س.ش : 9-1 - م.پ : 1.133  
 [COLOR=#7030A0]3- ژاپن 2 برد - 7 امتیاز - س.ش : 8-3 - م.پ : 1.118  
 [COLOR=#7030A0]4- هلند 2 برد - 6 امتیاز - س.ش : 6-4 - م.پ : 1.155  
 [COLOR=#7030A0]5- مصر 2 برد - 5 امتیاز - س.ش : 6-5 - م.پ : 0.984  
 [COLOR=#7030A0]6- فنلاند 2 برد - 5 امتیاز - س.ش : 6-6 - م.پ : 0.978  
 [COLOR=#7030A0]7- کوبا 2 برد - 4 امتیاز - س.ش : 7-7 - م.پ : 0.994  
 [COLOR=#7030A0]8- جمهوری چک 1 برد - 4 امتیاز - س.ش : 6-7 - م.پ : 0.980  
 [COLOR=#7030A0]9- اسلوواکی 1 برد - 2 امتیاز - س.ش : 4-8 - م.پ : 0.906  
 [COLOR=#7030A0]10- کره جنوبی 0 برد - 2 امتیاز - س.ش : 4-9 - م.پ : 0.933  
 [COLOR=#7030A0]11- پرتغال 0 برد - 1 امتیاز - س.ش : 3-9 - م.پ : 0.878  
 [COLOR=#7030A0]12- چین 0 برد - 0 امتیاز - س.ش : 1-9 - م.پ : 0.872  

 سطح سه ؛ 
 در لیوبلیانا اسلوونی ، تیم میزبان ابتدا 3-1 قطر را برد ، در بازی دوم 3-0 تونس را شکست داد و در بازی سوم 3-1 از سد ونزوئلا گذشت . ونزوئلا در دو بازی قبلی با نتایج 3-0 و 3-1 تونس و قطر را شکست داده بود و قطر هم با خلق شگفتی 3-1 تونس تیم دوم آفریقا را مغلوب کرد . 
 در مکزیکوسیتی نتایج عجیب و غریبی رقم خورد! تیم میزبان که کمتر از دو هفته از سهمیه گرفتنش برای المپیک می گذرد ابتدا 2-3 مغلوب اسپانیا شد و بازی دوم را هم 1-3 به مونتنگرو واگذار کرد اما در بازی سوم 3-1 تیم قدرتمند آلمان را که ظاهراً به خاطر میزبانی مرحله نهایی این سطح با بازیکنان اصلی اش به میدان نرفته بود شکست داد . آلمان دو بازی قبلی را هم با نتایج 2-3 و 1-3 به مونتنگرو و اسپانیا واگذار کرده بود و دیگر جدال این گروه بین موننگرو و اسپانیا را هم مونتنگرو با نتیجه 3-2 پیروز شد . 
 در کوزانی یونان هم نتایج عجیبی رقم خورد! یونان میزبان با سه برد پیاپی در صدر جدول سطح سه قرار گرفت و با توجه به اینکه در یک اجهاف عجیب هفته دوم هم میزبان است تا حدود زیادی خیال خود را از بابت صعود به مرحله نهایی سطح سه راحت نمود . این تیم با نتایج مشابه 3-0 قزاقستان و پورتوریکو را شکست داد و 3-1 از سد تایوان گذشت . تایوان در دیدار اول خود 3-0 پورتوریکو را شکست داده بود اما در دیدار دوم 0-3 به قزاقستان باخت و عجیب تر آنکه پورتوریکو هم 3-0 قزاقستان را برد! 

 جدول رده بندی سطح سه در پایان رقابت های هفته اول (رقابت های گروهی سطح سه برخلاف دو سطح بالاتر فقط در دو هفته برگزار می شود به همین علت تیم های ناکام هفته اول فرصت کمتری برای جبران دارند) 
 [COLOR=#7030A0]1- یونان 3 برد - 9 امتیاز - ست شماری : 9-1 - میانگین پوئن : 1.232  
 [COLOR=#7030A0]2- اسلوونی 3 برد - 9 امتیاز - س.ش : 9-2 - م.پ : 1.156  
 [COLOR=#7030A0]3- مونتنگرو 3 برد - 7 امتیاز - س.ش : 9-5 - م.پ : 1.071  
 [COLOR=#7030A0]4- ونزوئلا 2 برد - 6 امتیاز - س.ش : 7-4 - م.پ : 1.062  
 [COLOR=#7030A0]5- اسپانیا 2 برد - 6 امتیاز - س.ش : 8-6 - م.پ : 1.074  
 [COLOR=#7030A0]6- مکزیک 1 برد - 4 امتیاز - س.ش : 6-7 - م.پ : 0.972  
 [COLOR=#7030A0]7- قطر 1 برد - 3 امتیاز - س.ش : 5-7 - م.پ : 0.947  
 [COLOR=#7030A0]8- تایوان 1 برد - 3 امتیاز - س.ش : 4-6 - م.پ : 0.996  
 [COLOR=#7030A0]9- قزاقستان 1 برد - 3 امتیاز - س.ش : 3-6 - م.پ : 0.899  
 [COLOR=#7030A0]10 - پورتوریکو 1 برد - 3 امتیاز - س.ش : 3-6 - م.پ : 0.896  
 [COLOR=#7030A0]11- آلمان 0 برد - 1 امتیاز - س.ش : 4-9 - م.پ : 0.913  
 [COLOR=#7030A0]12- تونس 0 برد - 0 امتیاز - س.ش : 1-9 - م.پ : 0.853  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »

  چشم و دل دولت تدبیر و امید روشن!

مسئولان شرکت هاک ای (وابسته به شرکت سونی) اعلام کرده اند به علت باقی ماندن تحریم ها ضد ایران نمی توانند تجهیزات فن آوری چشم عقاب را که امسال در مسابقات بین المللی والیبال مورد استفاده قرار گرفته است به تهران بفرستند!!! با وجود اعتراض فدراسیون والیبال ایران به فدراسیون جهانی والیبال بعید است شرکت هاک ای در تصمیم خود تجدید نظر نماید به همین دلیل قرار شده نماینده ای از شرکت دیتا پروجکت ایتالیا به تهران آمده و سیستم ویدئو چلنج موجود از سال گذشته را مجدداً راه اندازی نماید . تهران یکی از سه میزبان مسابقات هفته سوم سطح یک لیگ جهانی والیبال 2016 می باشد .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

توضیح مفصل درباره نتایج این هفته لیگ جهانی والیبال بماند برای سه شنبه ، اما تا یادم نرفته یک نکته مهم را بگویم! دیشب در اوسط ست چهارم بازی ایران و برزیل تصاویر قطع شد و شبکه سه برای جبران یک آیتم گزارشی پخش کرد از شانس بالای صربستان برای کسب مدال در المپیک 2016 ریو!!!!!!!!!!!

البته احتمالاً نویسنده متن منظورش شانس قهرمانی صربستان در لیگ جهانی امسال بوده و اشتباه لپی باعث شده گوینده بگوید المپیک! وگرنه همه عالم و آدم خبر دارند که صربستان به المپیک 2016 ریو راه نیافته است!!!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره . 

 هفته دوم رقابت های لیگ جهانی والیبال 2016 برگزار شد و تیم های صعود کننده به فینال رقابت های سطح سه مشخص شدند . 

 در رقابت های سطح   ؛  

 در تسالونیکی یونان تیم میزبان ابتدا 3-1 پورتوریکو را شکست ، در بازی دوم در سه ست مغلوب قطر شد و در بازی سوم 3-1 اسلوونی را برد . اسلوونی در دو دیدار اول و دوم این هفته با نتیجه مشابه 3-0 قطر و پورتوریکو را مغلوب کرده بود و قطر هم با همین نتیجه از سد پورتوریکو گذشت . 

 در تونس تیم میزبان با نتیجه مشابه 3-1 مکزیک و ونزوئلا را برد و 3-2 مونتنگرو را شکست داد . مونتنگرو دیدار اول خود را با شکست 2-3 برابر ونزوئلا سپری کرده بود اما در دیدار سوم 3-1 مکزیک را شکست داد . مکزیک 2-3 به ونزوئلا هم باخته بود . 

 و در آلماتی تیم میزبان هر سه دیدار خود را واگذار کرد! قزاق ها ابتدا 0-3 به آلمان باختند ، سپس با همین نتیجه مغلوب اسپانیا شدند و دیدار سوم را هم 1-3 به تایوان واگذار کردند . تایوان با همین نتیجه در دو دیدار قبلی اش برابر اسپانیا و آلمان پیروز شد و آلمان هم 3-1 اسپانیا را شکست داد . 

 به این ترتیب تیم های [COLOR=#7030A0]اسلوونی ، یونان و تایوان در رده های اول تا سوم رقابت های سطح سه قرار گرفته و جواز صعود به مرحله نهایی این سطح را کسب کردند . آلمان با اینکه در رده نهم این سطح ایستاد به عنوان میزبان در مرحله نهایی سطح سه حضور خواهد داشت . تیم های مونتنگرو ، ونزوئلا ، قطر ، اسپانیا و تونس هم به ترتیب در رده های چهارم تا هشتم ایستادند و تیم های مکزیک ، قزاقستان و پورتوریکو به ترتیب دهم ، یازدهم و دوازدهم شدند . لازم به توضیح نیست که از بین تیم های این سطح فقط مکزیک جواز صعود به المپیک ریو را بدست آورده است .  

 در مرحله نهایی رقابت های سطح سه روز جمعه اول جولای در مرحله نیمه نهایی آلمان با تایوان و اسلوونی با یونان در فرانکفورت آلمان مصاف می دهند و روز بعد دیدارهای نهایی و رده بندی برگزار خواهد شد . 

 اما رقابت های سطح   ؛  

 در براتیسلاوا اسلوواکی تیم میزبان ابتدا 3-1 کوبا را شکست داد اما در دیدارهای بعدی 1-3 و 2-3 مغلوب هلند و جمهوری چک شد . جمهوری چک با همین نتیجه 3-2 هلند و کوبا را هم شکست داده بود و هلند هم با همین نتیجه از سد کوبا گذشت . 

 در قاهره تیم میزبان ابتدا در سه ست مغلوب فنلاند شد اما در ادامه 3-2 و 3-1 ژاپن و ترکیه را شکست داد . ترکیه در دو بازی قبلی خود با نتیجه مشابه 3-2 ژاپن و فنلاند را مغلوب کرده بود و فنلاند هم 3-1 ژاپن را شکست داد . 

 و در ساسکاچوان کانادا ، تیم میزبان ابتدا با نتایج مشابه 3-0 کره جنوبی و چین را شکست داد و در بازی آخر 3-1 از سد پرتغال گذشت . پرتغالی ها دیدار اول را 1-3 به چین واگذار کرده بودند اما در دیدار دوم 3-0 کره جنوبی را شکست دادند و چین هم 3-1 کره جنوبی را مغلوب کرد . 

 به این ترتیب در پایان رقابت های هفته دوم جدول رده بندی سطح دو به این شکل می باشد : 
 [COLOR=#7030A0]1- کانادا 6 برد 18 امتیاز ست شماری : 18-2 میانگین پوئن : 1.214  
 [COLOR=#7030A0]2- ترکیه 5 برد 13 امتیاز ست شماری : 16-8 میانگین پوئن : 1.051  
 [COLOR=#7030A0]3- هلند 4 برد 12 امتیاز ست شماری : 14-10 میانگین پوئن : 1.095  
 [COLOR=#7030A0]4- فنلاند 4 برد 12 امتیاز ست شماری : 14-10 میانگین پوئن : 1.032  
 [COLOR=#7030A0]5- جمهوری چک 4 برد 10 امتیاز ست شماری : 15-13 میانگین پوئن : 1.012  
 [COLOR=#7030A0]6- مصر 4 برد 10 امتیاز ست شماری : 12-11 میانگین پوئن : 0.996  
 [COLOR=#7030A0]7- ژاپن 2 برد 9 امتیاز ست شماری : 13-12 میانگین پوئن : 1.011  
 [COLOR=#7030A0]8- کوبا 2 برد 6 امتیاز ست شماری : 12-16 میانگین پوئن : 0.979  
 [COLOR=#7030A0]9- اسلوواکی 2 برد 6 امتیاز ست شماری : 10-15 میانگین پوئن : 0.924  
 [COLOR=#7030A0]10- چین 2 برد 6 امتیاز ست شماری : 7-14 میانگین پوئن : 0.945  
 [COLOR=#7030A0]11- پرتغال 1 برد 4 امتیاز ست شماری : 8-15 میانگین پوئن : 0.890  
 [COLOR=#7030A0]12- کره جنوبی 0 برد 2 امتیاز ست شماری : 5-18 میانگین پوئن : 0.918  

 و در نهایت رقابت های سطح   ؛  

 در لودز لهستان تیم میزبان ابتدا 3-1 آرژانتین را شکست داد اما در بازی دوم 1-3 مغلوب روسیه شد و بازی سوم را هم در سه ست به فرانسه واگذار کرد . فرانسه در بازی اول هم با همین نتیجه روسیه را شکست داده بود اما در بازی دوم 2-3 مغلوب آرژانتین شد . در دیگر بازی این شهر هم آرژانتین دست به کار بزرگی زد و در سه ست روسیه را شکست داد . 

 در رم ، ایتالیا با نتایج مشابه 3-0 استرالیا و بلژیک را مغلوب کرد اما در دیدار سوم 0-3 مغلوب آمریکا شد . آمریکا البته در دیدار قبل از ایتالیا خیلی اذیت شد! این تیم اول 3-2 بلژیک را شکست داد و سپس 3-1 از سد استرالیا گذشت . بلژیک هم که هفته اول فراتر از حد انتظار ظاهر شده بود این هفته را فقط با یک برد 3-0 برابر استرالیا پشت سر گذاشت . 

 و در بلگراد ، تیم میزبان هر سه مسابقه خود را با نتایج مشابه 3-1 برابر برزیل ، بلغارستان و ایران پیروز شد . تیم ایران در بازی نخست 3-1 برابر بلغارستان پیروز شد اما بازی دوم را با همین نتیجه به برزیل واگذار کرد . برزیل در دیگر دیدارش بلغارستان را 3-0 شکست داد . 

 اما دو نکته درباره بازی های ایران ؛ اول آنکه خیلی اصراری نیست که ایران به مرحله نهایی لیگ جهانی 2016 راه پیدا کند . در واقع راه پیدا نکردن به این مرحله به معنی دو هفته فرصت استراحت و ریکاوری بیشتر برای این تیم است . اما نکته دیگر که در سه بازی هفته دوم خیلی به چشم می آمد تعویض های مکرر تیم ایران برای تست بازیکنان نیمکت نشین و کمتر شناخته شده توسط مربی بود که البته کار درستی بود اما این وضعیت تمرکز تیم را در توپ گیری کاملاً مختل نموده بود و دلیل اصلی شکست ایران برابر صربستان و برزیل توپگیری ضعیف تیم بود . این وضعیت باید در هفته سوم به حداقل برسد و لوزانو خیلی سریع ترکیب آرمانی اش را پیدا نماید چون المپیک دیگر جای آزمون و خطا نیست!  

 و یک نکته دیگر ، همانطور که پیشتر گفتم به بهانه تحریم تکنولوژی موسوم به چشم عقاب در رقابت های هفته سوم در تهران غایب خواهد بود . این تکنولوژی در رقابت های انتخابی المپیک در ژاپن بسیار جالب توجه بود و در رقابت های هفته اول ایران در برزیل هم بی نقص می نمود ، اما در رقابت های این هفته در بلگراد حداقل در چهار مورد مطمئن هستم که این تکنولوژی مرتکب خطا شد . البته این خطاها دو به دو به نفع و ضرر تیم ایران بود و چندان به چشم نیامد اما امیدوارم تکنسین های این تکنولوژی متوجه این مسئله شده و اشتباهات احتمالی را هرچه سریعتر بر طرف نمایند تا در المپیک شاهد وقوع اشتباهاتی بزرگتر نباشیم! 

 و این هم جدول رده بندی سطح یک تا پایان هفته دوم : 

 [COLOR=#7030A0]1- صربستان 6 برد 18 امتیاز ست شماری : 18-3 میانگین پوئن : 1.160  
 [COLOR=#7030A0]2- برزیل 5 برد 15 امتیاز ست شماری : 16-5 میانگین پوئن : 1.215  
 [COLOR=#7030A0]3- آمریکا 5 برد 14 امتیاز ست شماری : 16-8 میانگین پوئن : 1.039  
 [COLOR=#7030A0]4- فرانسه 4 برد 14 امتیاز ست شماری : 16-6 میانگین پوئن : 1.119  
 [COLOR=#7030A0]5- ایتالیا 4 برد 12 امتیاز ست شماری : 12-6 میانگین پوئن : 1.103  
 [COLOR=#7030A0]6- بلژیک 3 برد 9 امتیاز ست شماری : 11-11 میانگین پوئن : 0.980  
 [COLOR=#7030A0]7- روسیه 3 برد 9 امتیاز ست شماری : 9-11 میانگین پوئن : 1.013  
 [COLOR=#7030A0]8- آرژانتین 2 برد 6 امتیاز ست شماری : 10-14 میانگین پوئن : 0.984  
 [COLOR=#7030A0]9- لهستان 2 برد 6 امتیاز ست شماری : 7-14 میانگین پوئن : 0.937  
 [COLOR=#7030A0] 10- ایران 2 برد 5 امتیاز ست شماری : 9-15 میانگین پوئن : 0.882   
 [COLOR=#7030A0]11- بلغارستان 0 برد 0 امتیاز ست شماری : 4-18 میانگین پوئن : 0.848  
 [COLOR=#7030A0]12- استرالیا 0 برد 0 امتیاز ست شماری : 1-18 میانگین پوئن : 0.816  
 [COLOR=#7030A0]    
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »


  با عرض سلام مجدد و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر .

هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال 2016 به پایان رسید .

از سطح  
شروع می کنیم که دیدارهای مرحله نهایی هم برگزار گردید ؛
در دیدارهای مرحله نیمه نهایی آلمان و اسلوونی در سه ست تایوان و یونان را شکست دادند . در دیدار رده بندی یونان 3-1 تایوان را مغلوب کرد و در دیدار فینال اسلوونی دست به کار بزرگی زد و با برتری 3-1 برابر آلمان میزبان قهرمان رقابت های سطح سه شد .
مفسران و گزارشگران تلوزیون ایران در جریان گزارش بازی های این چند شب می گفتند در لیگ جهانی سال آینده قهرمان های سطح دو و سه به سطح بالاتر صعود می کنند و تیم های آخر سطح یک و دو به سطح پایین تر سقوط می کنند . اما نکته اینجاست که نحوه برگزاری رقابت های لیگ جهانی امسال موقت بوده و طبق قرار قبلی جدول مسابقات برای سال آینده دوباره تغییر خواهد کرد ، برای همین هیچ تضمینی وجود ندارد که این نحوه صعود و سقوط در سال آینده اعمال گردد!

اما به هر صورت جدول رده بندی نهایی رقابت های سطح سه به این شکل تکمیل گردید :
1- اسلوونی 2- آلمان 3- یونان 4- تایوان 5- مونتنگرو 6- ونزوئلا 7- قطر 8- اسپانیا 9- تونس 10- مکزیک 11- قزاقستان 12- پورتوریکو

اما در هفته سوم رقابت های مقدماتی سطح دو این نتایج بدست آمد :
در سئول ، کره جنوبی ابتدا در سه ست جمهوری چک را شکست داد و سپس با نتایج مشابه 3-2 مصر و هلند را مغلوب کرد . هلند در دو دیدار قبل از آن با نتایج مشابه 3-1 مصر و جمهوری چک را مغلوب کرده بود و مصر هم در آخرین دیدار این شهر 0-3 به جمهوری چک باخت .

در شوانچنگ ، چین میزبان ابتدا در سه ست اسلوواکی را شکست داد اما در دیدار دوم 0-3 مغلوب ترکیه شد و در دیدار سوم 3-0 ژاپن را مغلوب کرد . ژاپن در دو دیدار قبلی اش هم 0-3 و 1-3 مغلوب ترکیه و اسلوواکی شده بود . ترکیه همچنین 3-2 از سد اسلوواکی گذشت .

و در تامپره فنلاند ، تیم میزبان ابتدا 2-3 مغلوب پرتغال شد اما در دو دیدار بعدی 3-1 و 3-2 کوبا و کانادا را شکست داد . کانادا در دیدار اول خود 3-2 کوبا را شکست داد و در دیدار دوم 3-0 از سد پرتغال گذشت . پرتغال 2-3 به کوبا هم باخت .

به این ترتیب در پایان رقابت های این مرحله کانادا ، ترکیه و هلند با قرار گرفتن در رده های اول تا سوم جدول به همراه پرتغال میزبان (که در واقع دوازدهم شد!) به مرحله نیمه نهایی راه یافتند . در این مرحله کانادا با ترکیه و پرتغال با هلند مصاف خواهند داد .

و اما در سطح یک ؛

در شهر نانسی ، فرانسه میزبان ابتدا در سه ست بلژیک را شکست داد ، سپس 3-1 لهستان را برد اما در دیدار آخر 1-3 مغلوب برزیل شد . برزیل در دو دیدار قبل از آن هم 3-0 و 3-2 لهستان و بلژیک را برده بود . بلژیک در آخرین دیدارش هم 2-3 مغلوب لهستان شد .

در دالاس ، آمریکا ابتدا 3-1 بلغارستان را برد و سپس با نتایج مشابه 3-0 از سد استرالیا و روسیه گذشت . روسیه در دو دیدار قبلی اش با همین نتیجه 3-0 استرالیا و بلغارستان را شکست داده بود . بلغارستان هم 3-2 از سد استرالیا گذشت .

و در تهران ، تیم ملی والیبال کشورمان ابتدا 3-2 صربستان را برد ، سپس 0-3 مغلوب ایتالیا شد و در بازی سوم 3-2 به سختی از سد آرژانتین گذشت . آرژانتین در دیدار اول 1-3 مغلوب ایتالیا شده بود اما در دیدار دوم 3-0 صربستان را شکست داد و صربستان هم 3-2 از سد ایتالیا گذشت .

بازی ای این هفته تیم ایران هم با حرف و حدیث فراوانی همراه بود . هرچند لوزانو برخلاف رقابت های هفته قبل این بار بیشتر با بازیکنان اصلی اش کار کرد و تعویض های مکرر هفته های قبل که باعث آشفتگی آرایش تیمی و به وجود آمدن مشکل در دریافت ها می شد ، این هفته کمتر دیده شد اما مشکل اصلی تیم خستگی و عدم تمرکز بود . در دیدار اول ، تیم ایران ست اول را بسیار ضعیف ظاهر شد ، اما می توانست این دیدار را 3-1 پیروز شود اگر در اواخر ست دوم تمکز خودشان را از دست نمی دادند . در بازی با ایتالیا ، ایتالیایی ها بجر سرویس های عالی شان ، عملاً کار خارق العاده دیگری ارائه نکردند و این ایران بود که ضعیف و نامتمرکز ظاهر شد . این داستان در بازی سوم هم تکرار شد و در حالی که تیم ایران از نظر فنی برتری مطلق نسبت به آرژانتین داشت و می توانست به راحتی در سه ست پیروز شود ، عدم تمرکز و خستگی در اواخر ست ها کار دستشان می داد و باعث جبران عقب ماندگی توسط حریف می شد تا در نهایت بازی به ست پنجم کشیده شود . در بازی سوم بخصوص خستگی و عدم تمرکز در دو مهره کلیدی یعنی موسوی و حمزه زرینی بسیار مشهود بود و هرچند امتیاز تمام کننده بازی را زرینی گرفت و خیال همه را راحت کرد ، قبل از آن آنقدر امتیاز از دست داده بود که واقعاً حضورش در زمین بازی روی اعصاب بود! به هر شکل حالا با عدم راهیابی تیم ایران به مرحله نهایی لوزانو چهار هفته فرصت دارد تا تیم را ریکاوری کرده و اعضا نهایی تیم اعزامی به المپیک ریو را انتخاب کند . البته تقریباً همه حریفان ایران در مرحله گروهی المپیک همین وضعیت را دارند چون از گروه ایران فقط لهستان آن هم به عنوان میزبان به مرحله نهایی راه یافته است . در مرحله گروهی ایران هفتم و لهستان دهم شد اما با توجه به حضور لهستان در مرحله نهایی ، ایران در رده بندی نهایی لیگ جهانی 2016 در رده هشتم جهان خواهد ایستاد .

جدول رده بندی سطح یک در پایان مرحله گروهی (تیم های اول تا پنجم به همراه لهستان به مرحله نهایی صعود کردند) :
1- برزیل 8 برد 23 امتیاز ست شماری : 25-8 میانگین پوئن : 1.164
2- آمریکا 8 برد 23 امتیاز ست شماری : 25-9 میانگین پوئن : 1.088
3- صربستان 7 برد 21 امتیاز ست شماری : 23-11 میانگین پوئن : 1.098
4- فرانسه 6 برد 20 امتیاز ست شماری : 23-10 میانگین پوئن : 1.097
5- ایتالیا 6 برد 19 امتیاز ست شماری : 20-10 میانگین پوئن : 1.093
6- روسیه 5 برد 15 امتیاز ست شماری : 15-14 میانگین پوئن : 1.054
 7- ایران 4 برد 9 امتیاز ست شماری : 15-22 میانگین پوئن : 0.902

8- بلژیک 3 برد 11 امتیاز ست شماری : 15-20 میانگین پوئن : 0.976
9- آرژانتین 3 برد 10 امتیاز ست شماری : 16-20 میانگین پوئن : 0.987
10- لهستان 3 برد 8 امتیاز ست شماری : 11-22 میانگین پوئن : 0.926
11- بلغارستان 1 برد 2 امتیاز ست شماری : 8-26 میانگین پوئن : 0.872
12- استرالیا 0 برد 1 امتیاز ست شماری : 3-27 میانگین پوئن : 0.811 
  
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3092
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6847 بار

Re: لیگ جهانی والیبال 2016

پست توسط bamn »

 
 با سلام دوباره .

لیگ جهانی والیبال 2016 با قهرمانی صربستان به پایان رسید . این تیم که به علت عدم راهیابی به المپیک با تمام توان در رقابت های لیگ جهانی امسال به میدان آمده بود در مرحله اول نهایی ابتدا 3-1 لهستان میزبان را مغلوب کرد اما در دیدار دوم 2-3 مغلوب فرانسه شد با این وجود به خاطر باخت 2-3 فرانسه برابر لهستان ، صربستان به عنوان تیم اول و فرانسه به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند . در دیگر گروه هم برزیل با پیروزی 3-0 و 3-2 برابر ایتالیا و آمریکا به عنوان تیم اول به نیمه نهایی صعود کرد و ایتالیا هم با برتری 3-1 برابر آمریکا به عنوان تیم دوم . در نیمه نهایی صربستان 3-2 ایتالیا را شکست داد و برزیل 3-1 از سد فرانسه گذشت . در فینال صربستان در سه ست برزیل را مغلوب کرد و در رده بندی هم فرانسه با همین نتیجه ایتالیا را شکست داد . در رقابت های فینال سطح دو هم کانادا ، پرتغال ، هلند و ترکیه به ترتیب اول تا چهارم شدند . به این ترتیب رده بندی کلی لیگ جهانی 2016 به شکل زیر رقم خورد :

1- صربستان
2- برزیل حاضر در المپیک
3- فرانسه حاضر در المپیک
4- ایتالیا حاضر در المپیک
5- لهستان   در المپیک همگروه ایران

6- آمریکا حاضر در المپیک
7- روسیه حاضر در المپیک همگروه ایران
8- ایران ***
9- بلژیک
10- آرژانتین حاضر در المپیک همگروه ایران
11- بلغارستان
12- استرالیا
13- کانادا حاضر در المپیک
14- پرتغال
15- هلند
16- ترکیه
17- فنلاند
18- جمهوری چک
19- چین
20- مصر حاضر در المپیک همگروه ایران
21- اسلوواکی
22- کوبا حاضر در المپیک همگروه ایران
23- کره جنوبی
24- ژاپن
25- اسلوونی
26- آلمان
27- یونان
28- تایوان
29- مونتنگرو
30- ونزوئلا
31- قطر
32- اسپانیا
33- تونس
34- مکزیک حاضر در المپیک
35- قزاقستان
36- پورتوریکو
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”