یورو 2016

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

یورو 2016

پست توسط bamn »

  با سلام و تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان 

 انتظار فوتبال دوستان بالاخره جمعه این هفته با آغاز رقابت های یورو 2016 به میزبانی فرانسه آغاز می شود . برای اولین بار رقابت های یورو با 24 تیم برگزار خواهد شد و به همین دلیل تعداد تیم های متوسط و نچندان مشهور اروپایی که توانسته به مسابقات یورو راه یابند افزایش یافته و بدون تردید این مسئله باعث ارتقا سطح فوتبال این کشورها و نزدیک شدن سطح بازی تیم های بزرگ و متوسط ملی اروپا به یکدیگر خواهد شد . 

 24 تیم حاضر در رقابت های یورو 2016 در شش گروه 4 تیمی دسته بندی شده اند که در پایان رقابت های مرحله گروهی ، تیم های اول و دوم هر گروه بعلاوه چهار تیم برتر از شش تیم سوم گروه ها به مرحله یک هشتم نهایی راه خواهند یافت . حالا نگاهی کوتاه می اندازیم به شش گروه مرحله مقدماتی : 

  (اعداد داخل پرانتز مقابل نام کشورها ، رنکینگ جهانی آن کشور در رشته فوتبال می باشد)  

   یک : سوئیس (15) - فرانسه (17) - رومانی (22) - آلبانی (42)  
 بدون تردید فرانسه میزبان در این گروه مدعی اول شدن می باشد ، این تیم با سابقه دو قهرمانی و دو نایب قهرمانی یورو ، بعد از ناکامی در دو دوره گذشته مسابقات ، عزم خود را جزم نموده تا با بهره گیری از امتیاز میزبانی که در آن استاد می باشد ، ضمن درخشش در این مسابقات یک بار دیگر در رنکینگ جهانی به جمع ده تیم برتر راه یابد . اما فرانسوی ها نباید از حریفان غافل شوند ؛ سوئیس شاید در یورو عنوان دار نباشد و حتی در رقابت های دوره قبل غایب هم بود ، اما تیمی است که درس فوتبال را به خوبی می داند و در کار گروهی و بازی دفاعی یکی از بهترین تیم های جهان است! رومانی هم تیم خطرناکی است و نشان داده که دوباره دارد به روزهای اوج خودش در دهه نود باز می گردد . آلبانی شاید ضعیف ترین و کم شانس ترین تیم گروه به نظر برسد ، اما حضور در مرحله نهایی مسابقات یورو در تاریخ فوتبال این کشور افتخاری بی سابقه است که آسان هم بدست نیامده و آلبانیایی ها به خوبی از این فرصت برای نشان دادن پیشرفت فوتبال خود استفاده خواهند کرد . 

    دو : انگلیس (11) - اسلوواکی (24) - ولز (26) - روسیه (27)  
    هم در این گروه بالاترین شانس را برای صدرنشینی و صعود به دور بعد دارد اما این تیم که تنها دو حضور در نیمه نهایی از رقابت های یورو را در کارنامه دارد ، نباید از هیچکدام از حریفانش غافل شود ، حریفانی که بدون شک رقابتی سخت و نزدیک برای صعود خواهند داشت . تیم های کمتر شناخته شده اسلوواکی و ولز هم اولین بار است حضور در یورو را تجربه می کنند اما طی چند سال اخیر پیشرفت خوبی در فوتبال داشته اند و تیم هایی کاربلد به یورو اعزام می کنند ، بویژه ولزی ها که می خواهند قدرت فوتبال خود را به هم جزیره ایی های انگلندی خود هم نشان دهند! روسیه تیم مهره دار تر و باتجربه تری می باشد که سابقه حضور در نیمه نهایی یورو 2008 را در کارنامه دارد و میراث دار یک قهرمانی و سه نایب قهرمانی تیم شوروی سابق هم می باشد ، اما این تیم در سال های اخیر خیلی قرص و محکم نبوده و بعضی جاها و در بعضی مسابقات به ظاهر آسان عملکرد عجیب ضعیف و دور از انتظاری داشته که باعث شده در رنکینگ جهانی نسبت به یک دهه قبل افت داشته باشد . با این وجود مهمترین حریف انگلیس همین تیم است!   

     سه : آلمان (4) - اوکراین (19) - ایرلند شمالی (25) - لهستان (27)    
      روزها آلمان تیم خوبی دارد و کاملاً آماده و مهیای فتح یک جام دیگر از یورو می باشد تا به کلکسیون سه قهرمانی و سه نایب قهرمانی خود از این مسابقات اضافه کند . البته آلمانی ها در مرحله انتخابی مقدماتی خیلی اذیت شدند و به سختی توانستند صدرنشینی گروه خود را بدست آورند و حالا هم با همان دو تیمی همگروه شده اند که در آن مرحله مشکل ساز شدند یعنی لهستان و ایرلند شمالی! لهستانی ها همیشه فوتبال خوب و سطح بالایی ارائه می کنند اما حتی تیم طلایی شان در دهه هفتاد هم نتوانسته بود به یورو راه یابد و تیم فعلی سومین حضور پیاپی خود را در یورو تجربه می کند و حسابی آبدیده و با تجربه است و می توان آن را خطرناک ترین حریف آلمان نامید . لیکن مطمئناً برای آلمانی ها بازی با ایرلند شمالی اهمیت بیشتری دارد چون نتوانستند در دو دیدار رفت و برگشت مرحله انتخابی این تیم را شکست دهند و حالا قصد انتقام دارند! ایرلند شمالی هم اولین حضور خود در مرحله نهایی یورو را تجربه می کند ، کلاً این روزها تیم های زیرمجموعه بریتانیای کبیر خوب نتیجه می گیرند و فقط جای اسکاتلند خالی است که همین سه تیم آلمان ، اوکراین و ایرلند شمالی در مرحله انتخابی حذفش کردند! اما اوکراین بعد از ناکامی در یورو قبلی که با میزبانی مشترک خودش و لهستان برگزار شد ، این اولین بار است که بدون استفاده از امتیاز میزبانی پا به مرحله نهایی یورو می گذارد! که البته آسان بدست نیامده است! بویژه با بحران سیاسی که از اواخر سال 2014 گریبانگیر این کشور شد و باعث گردید بیشتر بازی های مقدماتی یورو را بجای شهر کیف در شهر کاملاً آرام و یکدست غرب گرای لووف میزبانی نمایند!     

       چهار : اسپانیا (6) - ترکیه (18) - کرواسی (27) - چک (29)      
        با دو قهرمانی پیاپی در یوروهای قبلی همچنان مدعی اول قهرمانی این دوره هم محسوب می شود و در دیدارهای اخیرش هم نشان داده که همچنان سرحال و آماده کسب چهارمین عنوان قهرمانی اش در تاریخ رقابت های یورو می باشد! ترکیه تیمی است که با حذف هلند و کسب عنوان بهترین تیم سوم مرحله گروهی انتخابی به یورو آمده و نباید دست کم گرفته شود هرچند با روزهای اوجش در دهه گذشته فاصله دارد . کرواسی هم خوب نتیجه می گیرد و قصد دارد با درخشش در یورو 2016 روزهای اوج فوتبالش در دهه نود را احیا کند ، حتی تیم چک هم که یک دهه قبل یکی از بهترین تیم های اروپا بود و چند سالی دچار افت ناگهانی شد ، دوباره دارد به روزهای اوجش باز می گردد و برای حریفان خط و نشان می کشد ، پس اسپانیا برای صعود کار آسانی در پیش ندارد!       

         پنج : بلژیک (2) - ایتالیا (12) - ایرلند (31) - سوئد (35)        
          واقع هیچکس نمی داند چطور ممکن است بلژیک توانسته باشد تا رده دوم رنکینگ جهانی صعود کند در حالی که مهمترین افتخارش در سال های اخیر صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی است! در مرحله انتخابی یورو 2016 هم با اینکه در گروه خودشان اول شدند اما کار خیلی سخت و ناممکنی در برابر حریفان نچندان مطرحشان نداشتند . بنابراین یورو 2016 محکی جدی خواهد بود برای اینکه مشخص کند امتیاز دهی و رنکینگ بندی تیم ها توسط فیفا تا چه حد قابل اعتماد و اعتنا می باشد . ایتالیا را هم که می شناسید! با سابقه یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی (از جمله نایب قهرمانی دوره قبل) خیلی بیشتر از بلژیک قیافه یک مدعی را دارد! جمهوری ایرلند و سوئد را هم نباید دست کم گرفت که هر دو به سختی و از مرحله حذفی سومی ها توانسته اند جواز صعود به یورو 2016 را بدست آورند و بنابراین قدر این صعود را می دانند .         

           شش : پرتغال (8) - اتریش (10) - مجارستان (20) - ایسلند (35)          
            شاید آخرین حضور در اوج کریس رونالدو در یورو باشد و دوره بعدی اگر هم بتواند بازی کند مطمئناً با 4 سال سن بیشتر دیگر در اوج نخواهد بود! پس پرتغال می آید تا بعد از چند دوره حضور نسبتاً موفق در یورو ، این بار برای قهرمانی بجنگد! اتریش هم که در رقابت های مقدماتی حضور درخشانی داشت و یکی از آماده ترین تیم های تیمی حال حاضر اروپاست! مجارستانی ها یک زمانی قدرت بزرگی در فوتبال محسوب می شدند اما حالا بعد از 44 سال بار دیگر رنگ بازی در یورو را خواهند دید و این شاید به آنها انگیزه ای بدهد تا سایه آن تیم رویایی پنج دهه قبل باشند! ایسلند هم یکی دیگر از تیم هایی است که اولین حضورش در یورو را تجربه می کند ، کشوری با کمی بیش از سیصد هزار نفر جمعیت و یخزده که انصافاً فوتبال را خوب بازی می کنند و در مقام مقایسه با کشور دویست و خورده ای ملیون نفری برزیل ، سرمایه گذایشان روی فوتبال خیلی بهتر جواب می دهد!!!            
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  دوستان عزیز ، بنده خیلی فوتبالی نیستم و انتظار داشتم با آغاز مسابقات یورو شماها اینجا را بگردانید!

مسابقات یورو 2016 جمعه شب با دیدار تیم های فرانسه و رومانی از گروه یک آغاز شد و تیم میزبان هرچند به سختی 2-1 بر رومانی پیروز شد ، اما مطمئناً این برد باعث تقویت روحیه خروس ها خواهد شد چون تجربه ثابت کرده اگر تیم ملی فوتبال فرانسه در اولین دیدارش نتواند نتیجه بگیرد در بازی های بعدی هم توان جبران نخواهد داشت اما بلعکس هر زمان در دیدار اول نتیجه گرفته ، جزو مدعیان ظاهر شده است! در دیگر دیدار این گروه هم روز شنبه سوئیس به سختی و با یک گل اژدهای دو سر آلبانی را که در حالی شکست داد که آلبانیایی ها اولین اخراجی 2016 را داده بودند!
اما در گروه دو هم شنبه شب ولز 2-1 اسلوواکی را مغلوب کرد تا با خیال راحت تری به مصاف مدعیان این گروه یعنی انگلیس و روسیه برود که در دیدار با یکدیگر به تساوی 1-1 دست یافتند .

الان از گروه چهار کرواسی و ترکیه به مصاف هم رفته اند که در پایان نیمه اول کروات ها با یک گل پیش افتاده اند . امشب هم از گروه سه لهستان با ایرلند شمالی و آلمان با اوکراین مصاف می دهند . فردا هم ابتدا از گروه چهار اسپانیا به مصاف جمهوری چک می رود و سپس از گروه پنج ایرلند با سوئد و بلژیک با ایتالیا مصاف خواهند داد .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .
دوستان ، یعنی واقعاً اینجا هیچکس فوتبالی نیست؟!!!

در ادامه رقابت های دور اول مرحله گروهی یورو 2016 در گروه چهار کرواسی با هم تک گل نیمه اول ترکیه را شکست داد و اسپانیای مدعی هم با یک گل از سد جمهوری چک گذشت . در گروه پنج ایرلند و سوئد به تساوی 1-1 رضایت دادند و ایتالیا با دو گل بلژیک الکی گنده شده را شکست داد!!! و در گروه شش ، مجارستان با دو گل اتریش را مغلوب کرد و پرتغال با تساوی 1-1 برابر ایسلند متوقف شد .

امروز و در آغاز دور دوم مسابقات مرحله گروهی از گروه دو اسلوواکی 2-1 روسیه را شکست داد تا معادلات این گروه را حسابی پیچیده کند . امشب هم از گروه یک رومانی با سوئیس و فرانسه با آلبانی مصاف خواهند داد .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

رقابت های دور دوم مرحله گروهی یورو 2016 هم به پایان رسید و از امشب دیدارهای سرنوشت ساز دور سوم آغاز می شود .

در رقابت های دور دوم ، در گروه یک سوئیس با تساوی 1-1 برابر رومانی متوقف شد و فرانسه با دو گل آلبانی را شکست داد . در این گروه فرانسه و سوئیس با 6 و 4 امتیاز اول و دوم هستند ، فرانسوی ها صعود کرده اند و سوئیسی ها هم تا حدودی خیالشان راحت است . رومانی با یک امتیاز سوم است و آلبانی بدون امتیاز در قعر جدول قرار دارد . امشب در بازی های آخر این گروه فرانسه با سوئیس و رومانی با آلبانی مصاف می دهند . جدال فرانسه و سوئیس برای صدرنشینی است و جدال رومانی و آلبانی برای صعود . اگر آلبانی موفق به شکست رومانی شود باید منتظر نتایج سایر گروهها بماند تا ببیند آیا خواهد توانست جزو چهار تیم برتر سوم باشد یا نه؟ اما اگر رومانی پیروز میدان شود 4 امتیازی شده و تا حدود زیادی خیالش از بابت از بابت صعود راحت می شود چون اگر فرانسه هم سوئیس را شکست داده باشد هر دو تیم چهار امتیازی شده وبا توجه به تساوی در دیدار رو در رو ، کار به تفاضل گل می کشد و ممکن است رومانی حتی دوم هم شود اما هر کدامشان هم که سوم شوند داشتن چهار امتیاز باید برایشان کافی باشد تا بتوانند جزو چهار تیم برتر سوم باشند . اما نتیجه تساوی در دیدار رومانی و آلبانی به نفع هیچکدام نخواهد بود!

در رقابت های دور دوم گروه دو همانطور که گفته شد اسلوواکی در نخستین بازی این مرحله 2-1 روسیه را شکست داد و در دیگر دیدار این گروه هم انگلیس 2-1 از سد ولز گذشت . در این گروه انگلیس با 4 امتیاز صدرنشین است ، ولز و اسلوواکی با سه امتیاز دوم و سوم هستند و روسیه یک امتیازی است . فردا (دوشنبه) ولز با روسیه و اسلوواکی با انگلیس مصاف می دهند و هر دو دیدار برای تعیین تیم های صعودکننده از این گروه سرنوشت ساز است . روسیه برای صعود فقط باید برنده بازی باشد در حالی که اسلوواکی با برد یا تساوی برابر انگلیس می تواند به صعود امیدوار باشد و اگر هم ببازد در صورت عدم برد روسیه ، باز باید منتظر نتایج گروه های دیگر بماند و شانس خود را امتحان کند!

در گروه سه ، ایرلند شمالی با دو گل اوکراین را شکست داد و آلمان با تساوی بدون گل برابر لهستان متوقف شد . در این گروه آلمان و لهستان هر کدام با 4 امتیاز اول و دوم هستند ، ایرلند شمالی با 3 امتیاز سوم است و اوکراین بدون امتیاز در رده چهارم قرار دارد . با این وضعیت صعود دو تیم بالای جدول گروه تقریباً مسجل است . روز سه شنبه اوکراین برای امیدوار ماندن به صعود باید حتماً برابر لهستان پیروز شود و ایرلند شمالی هم باید برای افزایش شانس صعود حداقل یک امتیاز را از آلمان بگیرد .

در گروه چهار جمهوری چک و کرواسی در یک دیدار جنجالی به تساوی 2-2 رضایت دادند و ترکیه هم با سه گل مغلوب اسپانیا شد . در این گروه اسپانیا با 6 امتیاز صدرنشین است و صعود کرده . کرواسی هم با 4 امتیاز دوم است و جمهوری چک با یک امتیاز در رده سوم قرار دارد . ترکیه هم بدون امتیاز در قعر جدول می باشد . بازی های این گروه هم سه شنبه شب برگزار خواهد شد . ترکیه برای قرار گرفتن در رده سوم حتماً به برد نیاز دارد و خود جمهوری چک هم باید حتماً پیروز شود و نتیجه تساوی برای هیچکدام سودآور نخواهد بود! جدال اسپانیا و کرواسی برای صدرنشینی است و کرواسی حتی اگر بازنده هم شود و به رده سوم سقوط کند با 4 امتیاز می تواند به صعود امیدوار باشد .

در گروه پنج ایتالیا با یک گل سوئد را شکست داد و بلژیک هم خودی نشان داد و با سه گل جمهوری ایرلند را مغلوب کرد . در این گروه ایتالیا با 6 امتیاز صعود کرده است ، اما بلژیک با 3 امتیاز و سوئد و ایرلند هر کدام با یک امتیاز چشم به دیدارهای آخر گروه در روز چهارشنبه دارند که ایرلند به مصاف ایتالیا خواهد رفت و بلژیک با سوئد دیدار می کند . دیدارهای این گروه بعد از دیدارهای گروه شش برگزار خواهد شد و از این رو چشم تیم های سوم گروه های دیگر هم به این مسابقه خواهد بود تا تکلیف تیم های سوم صعودکننده به طور کامل مشخص شود .

و در گروه شش ایسلند و مجارستان به تساوی 1-1 رضایت دادند و پرتغال هم با تساوی بدون گل برابر اتریش متوقف شد . در این گروه مجارستان با 4 امتیاز صدرنشین است ، ایسلند و پرتغال 2 امتیازی هستند و اتریش هم با یک امتیاز چهارم است . چهارشنبه ایسلند با اتریش دیداری سرنوشت ساز برگزار خواهند کرد و پرتغال هم با همه بزرگانش باید مجارستان را ببرد تا از خطر حذف شدن رهایی یابد!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

مرحله گروهی رقابت های یورو 2016 با برگزاری مسابقات دور سوم و رقم خوردن چند نتیجه عجیب به پایان رسید!

در گروه یک فرانسه با تساوی بدون گل برابر سوئیس متوقف شد و آلبانی با یک گل رومانی را شکست داد . در این گروه فرانسه با 7 امتیاز به عنوان تیم اول و سوئیس با 5 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند . آلبانی که با 3 امتیاز در رده سوم ایستاده بود تا شب آخر امیدوار بود بتواند صعود کند اما در نهایت بخاطر تفاضل گل کمتر از راهیابی به مراحل بعدی بازماند .

در گروه دو انگلیس هم با تساوی بدون گل برابر اسلوواکی متوقف شد و ولز با سه گل روسیه را در هم کوبید . در این گروه ولز با 6 امتیاز به عنوان تیم اول و انگلیس با 5 امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کردند . اسلوواکی هم با کسب 4 امتیاز در جمع برترین تیم های سوم قرار گرفت و صعود کرد .

در گروه سه آلمان با یک گل ایرلند شمالی را برد و لهستان با همین نتیجه از سد اوکراین گذشت . در این گروه آلمان و لهستان هر دو 7 امتیازی شدند و با توجه به اینکه نتیجه دیدار مستقیم آنها تساوی بدون گل بود کار به تفاضل شماری کشید و آلمان با تفاضل گل 3+ در رده اول ایستاد و لهستان هم با تفاضل گل 2+ به عنوان تیم دوم صعود کرد . ایرلند شمالی هم با 3 امتیاز در رده سوم ایستاد و با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به آلبانی و ترکیه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد .

در گروه چهار کرواسی دست به کار بزرگی زد و 2-1 از سد اسپانیا گذشت . ترکیه هم با دو گل جمهوری چک را شکست داد اما این پیروزی کمکی به صعود این تیم نکرد . کرواسی با 7 امتیاز به عنوان تیم اول و اسپانیا با 6 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله بعد راه یافتند .

در گروه پنج هم ایرلند جنوبی با یک گل ایتالیا را مغلوب کرد و بلژیک با همین نتیجه از سد سوئیس گذشت . در این گروه ایتالیا و بلژیک 6 امتیازی شدند و با توجه به برد 2-0 ایتالیا برابر بلژیک ، این تیم به عنوان تیم اول به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد . ایرلند جنوبی هم با 4 امتیاز در جمع بهترین تیم های سوم قرار گرفت و صعود کرد .

و در گروه شش ایسلند 2-1 اتریش را شکست داد و پرتغال در پرگل ترین دیدار مرحله گروهی برابر مجارستان به تساوی 3-3 دست یافت . دو گل از سه گل پرتغال را کریستیانو رونالدو به ثمر رساند تا کمی از شدت انتقادات به خود بکاهد . در این گروه مجارستان و ایسلند 5 امتیازی شدند و مجارستان با تفاضل گل بهتر در رده اول ایستاد و ایسلند دوم شد . پرتغال هم با 3 امتیاز در رده سوم ایستاد و بخاطر تفاضل گل بهتر نسبت به ترکیه و آلبانی صعود کرد .

جدول تیم های سوم گروه های شش گانه :
  اسلوواکی 4 امتیاز - وضعیت گل : 3-3

2- ایرلند جنوبی 4 امتیاز - وضعیت گل : 2-4
3- پرتغال 3 امتیاز - وضعیت گل : 4-4
4- ایرلند شمالی 3 امتیاز - وضعیت گل : 2-2
-----------------------------------------------------
5- ترکیه 3 امتیاز - وضعیت گل : 2-4
6- آلبانی 3 امتیاز - وضعیت گل : 1-3


به این ترتیب در مراحل حذفی (یک هشتم و یک چهارم نهایی) تیم ها به این شکل با یکدیگر روبه روی خواهند شد :
مرحله یک هشتم نهایی :
بازی 1 (25 ژوئن) : سوئیس-لهستان
بازی 2 (25 ژوئن) : ولز - ایرلند شمالی
بازی 3 (25 ژوئن) : کرواسی - پرتغال
بازی 4 (26 ژوئن) : فرانسه - ایرلند جنوبی
بازی 5 (26 ژوئن) : آلمان - اسلوواکی
بازی 6 (26 ژوئن) : مجارستان - بلژیک
بازی 7 (27 ژوئن) : ایتالیا - اسپانیا
بازی 8 (27 ژوئن) : انگلیس - ایسلند

مرحله یک چهارم نهایی :
30 ژوئن : برنده بازی 1 - برنده بازی 3
1 جولای : برنده بازی 2 - برنده بازی 6
2 جولای : برنده بازی 5 - برنده بازی 7
3 جولای : برنده بازی 4 - برنده بازی 8
   
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با سلام دوباره .

رقابت های مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 با خلق شگفتی در شب پایانی همراه بود . دیشب تیم جزیره آتشفشانی یخ زده ایسلند با نتیجه 2-1 انگلیس را با همه ستارگانش مغلوب نموده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد . قبل از این بازی هم ایتالیا با دو گل اسپانیا ، قهرمان دو دوره گذشته را مغلوب کرد .

در سایر دیدارهای این مرحله لهستان پس از رسیدن به تساوی 1-1 برابر سوئیس در پایان وقت های قانونی و اضافه 5-4 این تیم را در ضربات پنالتی شکست داد . پرتغال با یک گل از سد کرواسی گذشت . ولز با همین نتیجه ایرلند شمالی را شکست داد . بلژیک با 4 گل مجارستان را در هم کوبید تا نشان دهد کم الکی نیست! آلمان با سه گل اسلوواکی را مغلوب کرد و فرانسه به سختی با نتیجه 2-1 جمهوری ایرلند را شکست داد .

به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی پنجشنبه (30 ژوئن) لهستان و پرتغال مصاف می دهند . جمعه ولز و بلژیک دیداری گلادیاتوری خواهند داشت! شنبه ایتالیا در دومین فینال زودرس پیاپی به مصاف آلمان می رود و یکشنبه فرانسه با ایسلند شگفتی ساز مصاف خواهد داد . برندگان دو بازی اول برگزارکنندگان بازی نخست نیمه نهایی خواهند بود و برندگان دو بازی آخر هم در دیگر دیدار به مصاف هم خواهند رفت .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر .

رقابت های مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 هم به پایان رسید و تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند .

در دیدار نخست پرتغال بعد از تساوی 1-1 در وقت های قانونی و اضافه 5-3 لهستان را شکست داد . پرتغال دوره قبلی هم به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود اما در آن سال مغلوب اسپانیا شده و از راهیابی به فینال باز مانده بود . حالا اصلاً اسپانیایی در مرحله نیمه نهایی وجود ندارد و حریف پرتغال ولز شگفتی ساز خواهد بود . ولزی ها در یک چهارم نهایی 3-1 بلژیک را مغلوب کردند .

در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی هم آلمان و ایتالیا در وقت های قانونی و اضافه به تساوی 1-1 رضایت دادند و در ضربات پنالتی این آلمان بود که به برتری 6-5 دست یافت . و در آخرین دیدار هم فرانسه با نتیجه 5-2 از سد یکی دیگر از شگفتی سازان یورو 2016 یعنی ایسلند گذشت . فرانسه نیمه اول این دیدار را 4-0 پیروز شد و کار ایسلندی ها را همان موقع یکسره کرد!

پیشبینی اینکه در مرحله نیمه نهایی چه نتیجه ایی رقم خواهد خورد بسیار مشکل است! ولز غیر قابل پیشبینی و مستعد خلق شگفتی دیگری می باشد ، در حالی که کریستیانو رونالدو و تیمش با تمام وجود جام قهرمانی اروپا را می خواهند چون رونالدو می داند اگر این جام را هم از دست بدهد در دوره بعدی با 35 سال سن دیگر به احتمال زیاد در اوج نخواهد بود .

در آن سو فرانسه میزبان و آلمان قهرمان جام جهانی را داریم . آلمان به سختی از سد ایتالیا گذشت و بعضی ها معتقدند حقش پیروزی نبود! اما در عین حال بردن ایتالیا آن هم ایتالیایی که به اسپانیا فرصت عرض اندام نداد ، کم کاری نیست! فرانسه در برابر ایسلند بسیار هوشمندانه بازی کرد و حریف را دست کم نگرفت اما در بازی های قبلی خیلی مطمئن ظاهر نشده بود . بنابراین با وجود داشتن امتیاز میزبانی مطمئناً کار سختی در برابر آلمان در پیش خواهد داشت .

نوبت بعدی را می گذارم بعد از دیدار فینال و مشخص شدن قهرمان رقابت ها!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3096
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6849 بار

Re: یورو 2016

پست توسط bamn »

  با عرض سلام مجدد .

خب ، بالاخره رقابت های یورو 2016 هم مثل برق و باد به آخر رسید و حق به حق دار رسید! اما از شما دوستان فوتبال دوست انتظار بیشتری داشتم! بنده که خودم فوتبالی نیستم و حتی بازی دیشب را هم فقط تا آن تعویض تلخ نیمه اول تماشا کردم ، آن هم فقط بخاطر اینکه دامادمان پای تلوزیون بود! بلند شدند رفتند ، اما هم خاموش کردیم! این بود گزارش بنده از بازی فینال یوریو 2016!!!

پرتغال در بازی دیشب با تک گل اِدر در دقیقه 109 (وقت اضافه) فرانسه میزبان پر مدعا را شکست داد و بعد از سه دوره ناکامی ، بالاخره برای اولین بار طعم قهرمانی در یورو را چشید! هرچند کریستیانو رونالدو در اوایل نیمه اول مصدوم شد و بقیه بازی را از دست داد ، اما با همت هم تیمی هایش بالاخره توانست جام قهرمانی یورو را با فریادهای مکرر بالای سر ببرد . به این ترتیب در رقابت همیشگی با لیونل مسی ، کریس رونالدو آیتم دیگری پیدا کرد که او را بالاتر از رقیبش نشان دهد! رونالدو جام قهرمانی یورو را بالای سر برده ، اما مسی بدون اینکه موفق به فتح جام کوپا آمریکن شود با تیم ملی کشورش خداحافظی کرد!

فرانسه و پرتغال برای رسیدن به دیدار نهایی آلمان و ولز را در پیش داشتند که حتماً مستحضر هستید ، هر دو تیم را با نتایج مشابه 2-0 مغلوب نمودند .

وسلام .
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”