واکنش تربیت بدنی به نامه دادکان

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

واکنش تربیت بدنی به نامه دادکان

پست توسط Kingman_62 »

سازمان تربيت بدني در واكنش به نامه اخير دادكان:
همواره بر پاكسازي ورزش از افراد آلوده تاكيد داريم

تهران- خبرگزاري كار ايران

سازمان تربيت بدني نسبت به نامه اخير محمد دادكان رئيس بركنار شده و يا مستعفي فدراسيون فوتبال واكنش نشان داد.

به گزارش ايلنا، سايت خبري سازمان تربيت بدني امروز اعلام كرد: نامه جديد محمد دادكان در آستانه تعليق فوتبال كشورمان، گمانه هاي متفاوت و بعضا قريب به صحتي را درخصوص پس زمينه‌‏هاي اقدامات وي فراهم ساخته است.
پس زمينه هاي كه بي گمان روايتي از عملكرد چهار ساله وي و بيانگر نكات پيدا و پنهاني از عزم او جهت انحراف افكار عمومي از حكايت اين روايت مي باشد .
اجازه بدهيد اندكي صريح تر و شفاف ترو بدور از حاشيه از نامه اخير او بگوئيم.
محمددادكان،در اين نامه مطالبي را مطرح كرده كه چهره اي ناساز گون و متناقض ازگفته‌‏هاي او را به نمايش مي گذارد،مطالبي گنگ ،مبهم ،بدون سند و دلايل متقن نكاتي همچون :
1- شروع نامه دادكان از«استمرار اقدامات غير قانوني واتهامات ناروا، رفتارهاي غيراخلاقي و به دور از انصاف وعدالت مسئولين سازمان تربيت بدني» آغازمي شود،صفاتي كه او همواره در قبال مطبوعات ،كارشناسان واهالي ورزش بارها و بارها از آن بهره گرفته است.بي آنكه به اصل موضوع پرداخته و صحت و سقم آن را با دلايلي چند از نظر افكار عمومي بگذراند.توگويي كه شدت فشار بر دادكان او را عصبيت محور ساخته در برابر هر گونه نقدي و هرگونه داوري درخصوص عملكردش بي تاب ساخته است.براستي دلايل اين بي تابي چيست؟دادكان اين را خود به خوبي مي داند،كه اگر جز اين بود پيغام‌‏هاي پنهان اوتا به حال چهره‌‏هاي ديگر مي يافت.
2- نگاه سياه و سفيد و فارغ از زواياي كارشناسي رئيس سابق فدراسيون فوتبال، بخشي ديگر از متن هاي به هم گره خورده نامه وي مي باشد.وي در حالي از بي عدالتي و و بي انصافي مديران سازمان تربيت بدني سخن مي گويد كه توگويي او خود، مرجع داوري و ارزشيابي از عملكرد ديگران است ،آري آنچه در اين جا از داوري بدور مانده است ،مردم هستند و چشمان تيز بين آنان.
دادكان بي گمان براي اظهار نظر درباره عملكرد يكساله سازمان آزاد است بدون هيچ گونه فشار،اما چه شايسته و چه سزاوار است كه او پس از چهار سال مديريت از خود و عملكردش بگويد از مكانيسم مديريتي و شيوه هزينه كردهايش .
اگر دادكان داوري مردم را مي پذيرد پس چه بهتر كه با انتشار عملكرد وي كه توسط نهادهاي نظارتي صورت گرفته بطور شفاف با مردم سخن گفت و عملكرد او را ازنظر مردم گذراند.لطفا با اين پيشنهاد موافق باشيد چراكه شخص خود دادكان همواره از احترام به دولت و مجلس مي گويد ،پس بيائيم گزارش همين نهاد هاي مورد احترام دادكان را به مردم ارائه دهيم.
3- آقاي دادكان ازمردم مي گويند و ورزش كشور،از خدمت و ايفاء وظيفه وليكن آنچه به وضوح از عملكرد ايشان رصد مي شود چيزي جز غفلت از يك نگاه ملي و عزتمدارانه نيست كه اگر جزاين بود همگامي و همراهي ايشان با فشارهاي خارجي براي تعليق فوتبال ايران بوقوع نمي پيوست.
ايشان در نامه خود سازمان را طي يك فرافكني به شكل خواسته و يا ناخواسته عوامل بيگانگان عنوان مي كندبي آنكه مداركي و دلايلي براي ادعاي خود ارائه كنند.براستي آيا «سيستم بزن در رو» شايسته يك مدير بوده و مي باشد؟.اين پرسش را شايد دستگاه قضائي بتواند ثابت كند.
4- رئيس سابق فدراسيون فوتبال در يك تعارف خود را ارادتمند رئيس جمهور معرفي مي كند.و اين جاست كه دقيقا تناقض بزرگ شكل مي گيرد،كه اگر او از ارادت سخن به ميان مي آورد پس چگونه است كه حضور رئيس سازمان تربيت بدني كه معاون همين رئيس جمهور است را يك توطئه عنوان مي‌‏كند؟ آيا ارادت وي ،مترداف همان توهين به دولت است.ارادت برابر است با توهين ،اين گزاره بي گمان منطق دروني اظهارات اخير محمد دادكان است،اگرنه پس توضيح دهيد كه آيا توهين به معاون رئيس جمهور مترادف با توهين به شخص رئيس جمهور نيست؟
شايد بد نيست بگوئيم زماني كه رئيس جمهور از فوتبال حمايت مي‌‏كنند اين حمايت بي شك يعني حمايت از ورزش به شكل عام نه حمايت از شخص خاص و چشم بستن به بسياري از واقعيات.
5- آقاي دادكان مطالب مطرح شده توسط سخنگوي سازمان را كذب و غلط مي داند، بدون اين كه به اين پرسش مهم پاسخ دهند كه كدام مطلب كذب است و اگر غلط است مطلب درست كدام است؟
بي گمان سازمان تربيت بدني همواره بر پاكسازي ورزش از افراد آلوده تاكيد داشته و در طول يكسال فعاليت خويش نيز بر اين امر اصرارداشته است.حال فرافكني ها و هياهو ها نمي‌‏تواند سازمان را از اين هدف بزرگ خود منصرف سازد. در همين راستا سازمان مي بايست نسبت به در ميان گذاشتن مدارك مربوط به تخلفات دادكان به افكارعمومي كوشا بوده تا عموم خود به قضاوت بنشينند
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”