همراه با المپیک تابستانی توکیو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی .

قدیمی های سایت می دانند که بنده علاقه فراوانی به مسابقات ورزشی المپیادی دارم ، از بازی های آسیایی گرفته تا المپیک تابستانی . و همین دوستان هم به خاطر دارند که از حدود یک سال قبل از المپیک 2016 ریودوژانیرو ، اخبار و اطلاعات آن را پیگیری و در اینجا بازنشر می نمودم . پاییز و زمستان 98 هم منتظر فرصتی بودم تا شمارش معکوس المپیک 2020 توکیو را شروع کنم ، اما هر بار به دلیلی این کار را عقب می انداختم . بعد از آن هم که کرونا شیوع پیدا کرد و کلاً مسابقات المپیک رفت روی هوا! یعنی یک سال تاخیر خورد و تازه در این مدت هم حرف و حدیث های فراوانی وجود داشت درباره احتمال لغو کامل مسابقات . اما حالا که کمتر از 20 روز به شروع المپیک مانده ، با اینکه همچنان شمار زیادی از مردم کشور ژاپن با برگزاری مسابقات المپیک در شرایط کرونایی مخالف هستند ، اما عزم ها جزم است تا مسابقات برگزار شود و دیگر تقریباً غیرممکن است که المپیک پیش رو با تاخیر یا لغو کلی مواجه گردد .

پس از امروز شروع می کنم به نوشتن آمار و ارقام و اخبار المپیک تابستانی 2020 (2021) توکیو و تا پایان رقابت ها انشالله در این تایپیک در خدمتتان خواهم بود و از همه دوستان هم دعوت می کنم با درج اخبار و اطلاعات و نظرات خودشان ، این سلسله مطالب را از آن حالت یک طرفه همیشگی خارج نمایند .

با تشکر .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

خب ، اول از همه از کلیات کاروان اعزامی ایران به سی و دومین دوره رسمی مسابقات المپیک تابستانی ؛

تاکنون کاروان ایران در 17 رشته ورزشی مختلف صاحب سهمیه شده و با 67 ورزشکار در المپیک حضور خواهد داشت (اعدادی که با توجه به فاصله کم باقی مانده تا المپیک ، خیلی بعید افزایش پیدا کند! اما در این دوره عجیب و غریب ، هیچ چیز غیرممکن نیست!) . کسب سهمیه در 17 رشته ورزشی مختلف المپیک ، یک رکورد جدید و امیدوارکننده برای ورزش ایران محسوب می شود اما از نظر تعداد ورزشکار اعزامی ، کاروان 86 نفره ایران در المپیک 1976 مونترال همچنان بی رقیب است!

ایران در دو رشته تیمی بسکتبال پنج نفره مردان و والیبال سالنی مردان صاحب سهمیه شده و بنابراین 24 نفر از ورزشکاران کاروان ایران مربوط به این دو تیم هستند .

در سایر رشته ها هم به ترتیب زیاد به کم تعداد سهمیه های کسب شده به این قرار هستند :

کشتی 11 سهمیه (6 سهمیه کشتی آزاد مردان - 5 سهمیه کشتی فرنگی مردان)

تیراندازی 6 سهمیه (4 نفر خانم و 2 نفر آقا)

دوومیدانی 4 سهمیه (3 نفر آقا و یک نفر خانم)

شمشیربازی 4 سهمیه (4 سهمیه کامل تیمی سابر مردان)

کاراته 3 سهمیه (2 نفر خانم و یک نفر آقا) {سهمیه کاراته ایران تا هفته قبل 4 نفر بود اما به علت دوپینگ غیر عمد یک سهمیه کاراته مردان از دست رفت}

تکواندو 3 سهمیه (2 نفر آقا و یک نفر خانم)

وزنه برداری 3 سهمیه (2 نفر آقا و یک نفر خانم) {به علت تعداد زیاد دوپینگ مثبت وزنه برداری ایران در طول سال های گذشته ، به عنوان جریمه سقف مجاز سهمیه وزنه برداری ایران در هر بخش مردان و بانوان 2 نفر تعیین شده بود . ضمن اینکه ایران بطور مستقیم موفق به کسب سهمیه وزنه برداری بانوان نشد اما همین دو روز قبل با انصراف تیم وزنه برداری ساموآ! از حضور در المپیک ، یک سهمیه بانوان به ایران رسید}

بوکس 2 سهمیه آقا

تیر و کمان ریکرو 1 سهمیه آقا

بدمینتون 1 سهمیه خانم

دوچرخه سواری 1 سهمیه آقا

قایقرانی کانویینگ 1 سهمیه آقا

قایقرانی رویینگ 1 سهمیه خانم

شنا 1 سهمیه آقا

تنیس روی میز 1 سهمیه آقا

***

اما اینکه شرایط کلی کاروان ایران به چه شکل است و به چه میزان در چه رشته هایی شانس کسب مدال داریم ، انشالله در مطلب بعدی به آن خواهم پرداخت .

 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

همانطور که گفتم امروز بیشتر به کاروان ایران اعزامی به المپیک تابستانی توکیو خواهیم پرداخت .

در سه دوره گذشته مسابقات المپیک تابستانی ، بدترین و ضعیف ترین نتیجه متعلق به المپیک 2008 پکن است ، یعنی جایی که کاروان ایران عملاً پیش از شروع مسابقات بخاطر شرایط و اتفاقات مختلف از نظر روحی و روانی بشدت تحت فشار بود و در نهایت نتوانستند آنگونه که انتظار می رفت کسب نتیجه کنند (فقط یک مدال طلا و یک مدال برنز) ، در حالی که کاروان ایران در المپیک 2012 لندن با کمترین حاشیه و اتفاق ناخوشایند پیش از شروع ، در مسابقات حاضر شد و توانست بهترین نتیجه تاریخ حضور ایران در ادوار المپیک را کسب نماید (7 طلا ، 5 نقره و یک برنز - البته کمی هم به لطف آزمایشات جدید WADA) ، و در المپیک 2016 ریودوژانیرو هم کاروان ایران با بهترین روحیه و شرایط آمادگی جسمی حاضر شدند و هرچند در برخی رشته ها انتظارات برآورده نشد در مجموع نتیجه ایی قابل قبول به دست آمد (3 طلا ، یک نقره و 4 برنز) . حالا به نظر شما شرایط روحی و روانی کاروان ایران پیش از اعزام به المپیک توکیو ، مشابه کدام یک از این سه دوره است؟

با مروری کوتاه و خلاصه بر تک تک رشته های المپیک ، خودتان به جواب سئوال بنده خواهید رسید!

رشته های ورزشی شنای نمایشی ، بیسبال ، هاکی روی چمن ، گلف ، پنج گانه مدرن ، راگبی هفت نفره ، اسکیت بوردینگ ، سافت بال ، موج سواری ، تنیس و سه گانه رشته هایی بودند که ایران نخواست کسب سهمیه کند و بنابراین به کار ما ربطی ندارند .

در رشته های سوارکاری ، شیرجه و قایقرانی بادبانی ، تک چهره هایی داشتیم که خودشان امید اندکی به حضور در المپیک داشتند اما مشخص بود که به این هدف نخواهند رسید ، پس اینها را هم حساب نمی کنیم!

شرایط کرونایی و تعطیلی یک ساله تقریباً تمامی مسابقات حرفه ایی همه رشته های ورزشی را هم کنار می گذاریم چون شرایطی بوده که همه دنیا درگیر آن بوده و فقط مختص ورزشکار کشور ما نبوده و نیست .

اما برویم سراغ سایر رشته ها ، و از رشته هایی شروع می کنیم که ایران علیرقم امیدواری ، به دلایل مختلف موفق به کسب سهمیه نشد :

فوتبال : تیم ملی فوتبال زیر 23 سال ایران در رقابت های قهرمانی آسیا که حکم انتخابی المپیک را هم داشت (مسابقات در ژانویه 2020 و پیش از سرایت کرونا از چین به کشورهای دیگر برگزار شد) عملکرد خوبی نداشت و بعد از تساوی برابر ازبکستان و باخت به کره جنوبی ، با یک گل چین را شکست داد تا در نهایت به خاطر تفاضل گل کمتر موفق به صعود نشود . کره جنوبی با قهرمانی در این مسابقات به المپیک صعود کرد اما ازبکستان پس از برد درخشانی که برابر امارات در یک چهارم نهایی کسب نمود ، دیدارهای نیمه نهایی و رده بندی را با نتیجه مشابه 0-1 به عربستان و استرالیا باخت تا دیگر سهمیه های آسیا به این دو تیم برسد . فوتبال ایران مدتهاست در حسرت حضور در المپیک به سر می برد ، و این دوره هم با وجود اینکه نسبت به چند دوره اخیر برنامه ریزی و تدارک نسبتاً بهتری انجام شده بود ، باز هم ناکام ماندیم .

ژیمناستیک : سعید رضا کیخا در آخرین مرحله کسب امتیاز برای صعود به المپیک ، در رقابت های خرک حلقه جام جهانی قطر قهرمان شد تا امتیازاتش با امتیازات رقیب ژاپنی اش برابر شود اما با رای فدراسیون جهانی ژیمناستیک ، آخرین سهمیه این ماده به ورزشکار ژاپنی رسید و کیخا با وجود شایستگی از راهیابی به المپیک باز ماند . این اتفاق همین چند روز قبل افتاد و بنابراین با اینکه ژیمناستیک ایران امیدی به کسب مدال المپیک نداشت ، تاثیر منفی در روحیه ورزشکاران کشورمان داشته است . کیخا معتقد است اگر جام جهانی باکو بخاطر شیوع کرونا لغو نمی شد ، می توانست مجموع امتیازاتش را از حریف ژاپنی بیشتر کند و کار را به داوری فدراسیون جهانی که مشخص بود به نفع ورزشکار کشور میزبان المپیک رای خواهد داد ، نکشاند . از طرف دیگر ورزشکاران تیم ملی ژیمناستیک کشورمان با وجود درخشش در رقابت های جام جهانی قطر ، شدیداً از عملکرد مدیریت فدراسیون ژیمناستیک کشور ناراضی هستند و حمایت این فدراسیون را ناکافی می دانند .

هندبال : تیم ملی هندبال کشورمان هم در شرایطی شانس حضور در المپیک را از دست داد که در بهترین شرایط ممکن قرار داشت و انصافاً بد هم در انتخابی منطقه آسیا ظاهر نشد . تیم ایران در اولین دیدار این مسابقات 28-27 تیم قدرتمند کره جنوبی را شکست داد اما در مسابقه دوم 26-29 به بحرین باخت و در دیدار سوم در شرایطی که یک برد با تفاضل گل مناسب راه حضور تیم ایران در مرحله نیمه نهایی را هموار می کرد با تساوی برابر تیم کهنه کار کویت متوقف شد . تیم ایران در رده بندی بازنده ها که جنبه تشریفاتی داشت با برتری برابر هنگ کنگ و کویت پنجم شد ، در حالی که بحرین و کره جنوبی با پیروزی برابر قطر و عربستان فینالیست شدند و در نهایت این بحرین بود که با قهرمانی جواز صعود به المپیک را کسب کرد . کره جنوبی هم به مسابقات بین قاره ایی رفت اما در آنجا کاری از پیش نبرد . هندبال ایران در دهه اول هزاره جدید یک تیم طلایی را از رده پایه ساخت و آماده کرد ، تیمی که تا کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا هم پیش رفت ، اما این تیم دیگر در حال پیر شدن است و نتایج نسل جدید هندبال ایران هم در دوره های اخیر رقابت های رده های سنی آسیا چندان امیدوار کننده نیست .

جودو : یکی از بدترین درجات تاثیر روحی و روانی منفی روی ورزش ایران را این رشته به خود اختصاص داده است . جایی که از مدتها پیش نسبت به عدم توجه به سنین پایه و اتکا به تک ستاره ها هشدار داده می شد و بعد از تغییر مدیریت فدراسیون و ریاست آرش میر اسماعیلی ، امیدها به اوج گرفتن دوباره این رشته بیشتر شده بود اما به ناگهان ستاره اصلی تیم ملی به بهانه اینکه برای مبارزه نکردن با جودوکار رژیم اشغالگر قدس تحت فشار قرار گرفته فرار کرد و پناهنده شد و با داستان سرایی بهانه دست فدراسیون جهانی داد تا جودو ایران را تعلیق و محروم کنند . حالا جودو ایران که یک سهمیه توسط ستاره دیگر تیم گرفته بود ، نتنها اجازه حضور در المپیک را ندارد ، بلکه تا اطلاع ثانوی در هیچ مسابقه بین المللی امکان شرکت ندارد ، هرچند برخی ها معتقدند این بهترین فرصت برای فدراسیون است تا تمرکز خود را روی استعدادیابی و پرورش یک نسل جدید بگذارد . آن جودوکار فراری هم که قرار است با پرچم مغولستان! در المپیک شرکت کند به لطف امتیازاتی که در زمان حضور در تیم ملی ایران کسب کرده بود به سهمیه المپیک رسیده چون آن زمان (قبل از پناهنده شدن) با اختلاف زیاد ، نفر اول رنکینگ جهان بود اما بعد از آن در کمتر مسابقه ایی موفق بوده و با قرار گرفتن در رده پنجم رنکینگ جهان المپیکی شده است!

سنگنوردی : چند سال پیش که اعلام شد رشته سنگنوردی به رقابت های المپیک توکیو اضافه می شود ، ما یک رضا علیپور بسیار آماده داشتیم که نتنها قهرمان ماده سرعت جهان شد بلکه رکورد این ماده را هم از آن خودش کرد . تا بعد از بازی های آسیایی 2018 اندونزی هم همه می گفتند علیپور شانس زیادی برای قهرمانی در المپیک دارد . اما جزییات نحوه برگزاری مسابقات سنگنوردی المپیک که اعلام شد ، همه نقشه ها و رویاها نقش بر آب گردید . چون طبق تصمیم کاملاً منطقی فدراسیون جهانی ، سنگنوردی فقط به صورت تک ماده (در دو بخش مردان و بانوان) در المپیک توکیو برگزار می شود و این تک ماده مجموع رقابت در سه بخش سرعت ، لید و سنگ کوتاه خواهد بود پس ورزشکاران هم برای کسب سهمیه المپیک باید در هر سه ماده شرکت و کسب امتیاز کنند ، در حالی که علیپور فقط بطور تخصصی سرعتی کار است و سایر نفرات تیم ملی هم که توانایی رقابت در هر سه ماده را داشتند نتوانستند در رقابت های انتخابی المپیک امتیازات لازم را بدست آورند .

واترپلو : در رشته واترپلو تیم ملی کشورمان بعد از کسب عنوان سومی بازی های آسیایی ، تمرینات فراوانی را برای حضور در انتخابی المپیک پشت سر گذاشت و فدراسیون مدعی بود این تیم توانایی کسب سهمیه را دارد . اما با شیوع کرونا ، رقابت های انتخابی المپیک لغو شد و با تصمیم کنفدراسیون شنای آسیا ، تک سهمیه این قاره در المپیک به قزاقستان که قهرمان بازی های آسیایی شده بود رسید . تازه با این تصمیم عجولانه کنفدراسیون ، فدراسیون جهانی هم هیچ سهمیه ایی به قاره آسیا برای حضور در رقابت های انتخابی بین قاره ایی نداد!

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

ادامه ...

بسکتبال 3 نفره : بسکتبال سه نفره برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده . در بخش مردان با اینکه تیم ایران موفق به کسب مدال برنز بازی های آسیایی شد ، در مسابقات جام جهانی 2019 که اصلی ترین رقابت کسب سهمیه بود حضور نداشت و در نتیجه امتیازات لازم برای حضور در مسابقات انتخابی را هم بدست نیاورد . اما تیم بانوان ایران در جام جهانی 2019 حضور داشت و شانزدهم شد و توانست جواز حضور در رقابت های انتخابی را که حدود سه ماه قبل برگزار شد بدست آورد ، اما در آن مسابقات با چهار باخت متوالی کاری از پیش نبرد . ایران حدود دو دهه قبل یکی از کشورهای بانی بسکتبال سه نفره در آسیا و حتی جهان بود ، اما خیلی زود این رشته جایگاه خودش را در کشورمان از دست داد و تازه در چند سال اخیر که به جمع رشته های المپیک و بازی های آسیایی اضافه شده دوباره مورد توجه قرار گرفته است .

والیبال ساحلی : در این رشته ایران شانس زیادی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ جهانی نداشت و بیشتر امیدوار به سهمیه قاره ایی بود . در مرحله اول انتخابی تیم ایران با پیروزی برابر سری لانکا و قزاقستان ، به دور بعدی راه یافت . اما در این مرحله بعد از پیروزی برابر قطر که نماینده آسیا در المپیک قبلی بود ، در نیمه نهایی به استرالیا باخت و از کسب سهمیه المپیک بازماند . استرالیا هم در فینال اندونزی را شکست داد و برنده بلیط المپیک توکیو شد! و جالب اینکه قطری ها به خاطر حضور مستمر در رقابت های مختلف توانستند از طریق رنکینگ جواز المپیک را کسب کنند!

***

حالا برویم سراغ رشته هایی که ایران کسب سهمیه کرده اما امیدی به کسب مدال ندارد :
.
تیر و کمان : همانطور که قبلاً هم در مطالب دیگر گفته بودم و خودتان هم در جریان هستید ، رشته اصلی و مدال آور تیر و کمان در ایران کامپوند است ، اما در المپیک فقط مسابقات رشته ریکرو برگزار می شود که کمانداران ما در این رشته معمولاً حرفی برای گفتن ندارند اما در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 در بخش مردان کمانداران کشورمان با راهیابی به دیدار نیمه نهایی موفق به کسب یک سهمیه شدند . تلاش بانوانمان اما برای کسب سهمیه چه در قهرمانی آسیا و چه در مسابقات بعدی کسب سهمیه به جایی نرسید و خانم زهرا نعمتی هم که تنها نماینده تیر و کمان ایران در المپیک 2016 بود ، در کسب سهمیه المپیک توکیو ناموفق ماند . آقای میلاد وزیری کهنه کار تنها نماینده ایران در این رشته از المپیک است که اگر بتواند به دور دوم راه پیدا کند نتیجه خوبی گرفته و هیچکس از او انتظار مدال ندارد .

بدمینتون : خانم ثریا آقایی اولین بانوی بدمینتون باز ایرانی (و دومین ورزشکار رشته بدمینتون ایران بعد از آقای کاوه مهرابی) است که شانس حضور در المپیک را بدست آورده است . خانم آقایی با رنکینگ 99 جهان ، توانست بخاطر انصراف چند بازیکن از کشورهای دیگر آخرین (چهل و سومین) بلیط حضور در بدمینتون انفرادی بانوان المپیک را کسب کند . اگر وی بتواند به دور دوم مسابقات راه یابد افتخار بسیار بزرگی کسب کرده است!

بسکتبال : تیم ملی بسکتبال 5 نفره مردان ایران توانست با کمی چاشنی خوش شانسی جواز حضور در المپیک توکیو را از رقابت های جهانی 2019 کسب کند و دومین حضورش در المپیک را طی چند دوره اخیر (بعد از المپیک 2008 پکن) تجربه نماید . تیم طلایی بسکتبال ایران هم مثل تیم هندبال پا به سن گذاشته اند و باز مثل هندبال ، فعلاً نمی توان به اندازه این تیم روی جوان های نسل بعدی حساب باز کرد ، پس شاید تا حضور بعدی بسکتبال ایران در المپیک سال های زیادی طول بکشد! تیم ملی ایران با رنکینگ 23 جهان ، در گروه اول مسابقات المپیک با تیم های آمریکا ، فرانسه و جمهوری چک همگروه است که به ترتیب تیم های اول ، هفتم و دوازدهم جهان هستند ، پس تیم ایران عملاً شانسی برای صعود از این گروه ندارد و فقط امیدوار به ارائه بازی های آبرومندانه و در خور نام ایران هستند . اما یک حاشیه خیلی پررنگ تیم ملی بسکتبال را درگیر کرده و همین امیدواری به بازی های خوب را هم دچار تردید کرده است ؛ چند روز قبل حین برگشت از اردوی ژاپن ، پلیس فرودگاه امام تهران اقلامی ممنوعه و غیر قانونی را در چمدان های بازیکنان کشف کرد که منجر به معطلی چند ساعته آنها و بازداشت برخی بازیکنان تیم ملی شد و با اینکه این بازیکنان آزاد شده و اجازه حضور در ادامه اردوها و مسابقات المپیک را پیدا کرده اند ، مطمئناً بعد از المپیک با آنها برخورد قضایی و انضباطی خواهد شد!

قایفرانی کانوئینگ و قایقرانی رویینگ : با اینکه ورزش قایقرانی کشورمان در دو دهه اخیر رشد خوبی داشته و در سطح قاره آسیا حرف هایی برای گفتن دارد ، هنوز تا حتی داشتن ادعای کسب مدال در المپیک راه بسیار زیادی باقی مانده است و آقای علی آقا میرزایی (در کایاک 1000 متر تک نفره مردان) و خانم نازنین ملایی (در رویینگ انفرادی دو پارو بانوان) بیشتر به دنبال این هستند که با کسب یک رتبه خوب ، جایگاه خود را در رنکینگ جهانی ارتقا دهند . البته گفته می شود که آنها نسبت به پاروزنانمان در المپیک های قبلی شانس بیشتری برای کسب رتبه خوب در مواد خود دارند زیرا با نوع جدید تقسیم بندی سهمیه ها (که با هدف توزیع بین تعداد کشورهای بیشتر انجام گرفته) عده زیادی از قهرمانان معروف قایقرانی جهان شانس حضور در المپیک را از دست داده اند و تعدادی زیادی از پاروزنان راه یافته به المپیک با دو قایقران ما تقریباً در یک سطح هستند! از طرف دیگر این وضعیت برای قایقرانی ما خالی از حاشیه هم نبود و امتیازات المپیکی خانم ملایی با آقای بهمن نصیری برابر بود و طبق این قانون ایران فقط یک سهمیه قایقرانی رویینگ کسب نموده و قرار بود تصمیم گیری نهایی بر عهده فدراسیون باشد که ناگهان آقای نصیری اعلام انصراف کرد اما بعدش حرف هایی زد که باعث دلخوری و پاسخگویی خانم ملایی شد .

دوچرخه سواری : دوچرخه سواری ایران بعد از ناکامی در بازی های آسیایی 2018 ، همچنان نتوانسته به روزهای اوجش برگردد و برخلاف المپیک قبلی که با یک تیم کامل سه نفره در بخش جاده حضور یافت (البته بدون کسب هیچ نتیجه قابل قبولی!) این بار فقط یک سهمیه گرفته و بر این اساس آقای سعید صفر زاده 35 ساله باید در دو ماده سنگین مسابقه و تایم تریل جاده به رقابت با حریفان بپردازد و امیدوارم دست کم بتواند از خط پایان عبور کند! دوچرخه سواری ایران در کنار کمبود امکانات به جوانگرایی هم نیاز دارد و برای موفقیت دوباره در این رشته باید سرمایه گذاری فراوانی انجام شود .

شنا : در دو المپیک گذشته شنای ایران موفق به کسب سهمیه مستقیم المپیک نشده بود و با تک سهمیه های یونیورسالتی (کمک آموزشی جهانی) فدراسیون جهانی در المپیک های 2012 و 2016 حاضر شده بودیم . این دوره هم به نظر نمی رسید امیدی به کسب سهمیه مستقیم باشد و بعد از ناکامی تیم ملی شنا در مسابقات کسب سهمیه صربستان ، فدراسیون ایران نام چند ملی پوش را برای فدراسیون جهانی فرستاد تا به یکی از آنها سهمیه یونیورسالتی داده شود . اما کمی بعد تیم شنای اصفهان در مسابقات بین المللی بلغارستان شرکت کرد و آقای مهرشاد افقری به رکورد B ورودی المپیک رسید و انتظار می رفت که او به سهمیه مستقیم ورودی المپیک دست یافته باشد . اما همین سه روز پیش فدراسیون جهانی با ارسال ایمیلی به فدراسیون شنای ایران اعلام کرد چون آقای مهرشاد افقری بعد از پایان مهلت ارسال اسامی شناگران متقاضی سهمیه یونیورسالتی ، موفق به کسب سهمیه شده و نامش در بین شناگران متقاضی سهمیه یونیورسالتی نبوده ، و از طرف دیگر رکوردش آنقدر بالا نیست که فدراسیون جهانی بخواهد برای وی اولویت قائل شود ، تک سهمیه شنای ایران به عنوان سهمیه یونیورسالتی به آقای متین بالیسنی در ماده 200 متر پروانه می رسد که در بین شناگران متقاضی تیم ملی ایران بیشترین امتیاز را داشته است! آقای افقری هم روز گذشته در مصاحبه ایی گفت دلیل این رای فدراسیون جهانی ، عدم اعتماد فدراسیون شنای ایران به ما بود .

تنیس روی میز : تنیس روی میز ایران بر خلاف المپیک قبلی که موفق به کسب سه سهمیه شده بود (دو سهمیه مردان و یک سهمیه بانوان) ، این بار و برخلاف انتظارات ایجاد شده پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی ، فقط یک سهمیه در بخش مردان بدست آورد . و کسب کننده این تک سهمیه هم بر خلاف انتظارات آقای نیما عالمیان بود که توانست در مسابقات کسب سهمیه قطر برادر بزرگترش نوشاد عالمیان را شکست دهد و به سهمیه المپیک برسد . صرف نظر از اینکه آقای نیما عالمیان تا چه اندازه شانس موفقیت در مسابقات المپیک دارد و در بهترین حالت به جمع 32 راکت باز برتر راه خواهد یافت ، این روزها اخبار خوبی از اردوی آمادگی تیم ملی تنیس روی میز به گوش نمی رسد و برخی قدیمی های تیم مثل آقایان نوشاد عالمیان و افشین نوروزی به دلایلی از این اردو خارج شده یا کنار گذاشته شده اند ، که این مسائل مطمئناً روی روحیه نیما عالمیان هم اثر گذار خواهد بود .

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

در ادامه می پردازیم به رشته هایی که نیم نگاهی به کسب مدال دارند ، اما شخصاً شانس خیلی کمی برایشان قائل هستم :

دوومیدانی : آقای احسان حدادی همچنان بهترین پرتابگر دیسک آسیا و یکی از ده پرتابگر برتر جهان است . اما واقعیت این است که وی دارد چهارمین المپیکش را تجربه می کند و 9 سال از مدال نقره ایی که در المپیک لندن گرفت گذشته . بنابراین نباید از او انتظار زیادی داشته باشیم . از طرف دیگر پرتاب دیسک ایران جوان های خیلی خوبی دارد و در این ماده بی پشتوانه نیستیم اما امکاناتی که در اختیار آقای حدادی قرار دارد و بیشتر سال را در اردوهای خارج کشور به سر می برد ، به این جوان ها خیلی کمتر داده می شود . حسن تفتیان در ماده پرطرفدار دوی 100 متر دیگر ورزشکار ما در رشته دوومیدانی است که امید زیادی به درخشش در المپیک توکیو دارد ، اما برای او هم باید این نکته را در نظر داشت که آقای تفتیان تاکنون نتوانسته 100 متر را زیر 10 ثانیه بدود و لازمه کسب مدال در این ماده دویدن زیر 10 ثانیه است . آقای مهدی پیرجهان در 400 متر با مانع و خانم فرزانه فصیحی در 100 متر بانوان دیگر ورزشکاران ما در دوومیدانی المپیک هستند که امیدی به کسب مدال ندارند اما می خواهند رکوردهای خوبی در المپیک ثبت کنند . ذکر این نکته هم ضروری است که دوومیدانی ایران در المپیک 2016 ریودوژانیرو 10 نماینده داشت که هرچند هیچکدام در المپیک عملکرد خوبی نداشتند ، همگی با رسیدن به رکوردهای ورودی صاحب سهمیه شدند ، اما از 4 نماینده ایران در دوومیدانی المپیک توکیو فقط دو نفر با رکوردگیری به سهمیه رسیده اند (حدادی و تفتیان) ، آقای پیرجهان به خاطر به حد نصاب نرسیدن تعداد دوندگان کسب کننده رکورد ورودی در 400 متر با مانع ، براساس رنکینگ جهانی به سهمیه رسید ، و خانم فرزانه فصیحی هم با سهمیه یونیورسالتی (کمک آموزشی جهانی) به المپیک می رود . تازه این را هم در نظر بگیرید که با توجه به تعویق یک ساله مسابقات المپیک ، مهلت کسب رکورد ورودی هم یک سال تمدید شده بود . و این یک هشدار بسیار جدی برای دوومیدانی ایران است ؛ رشته ایی که نسبت به اغلب رشته های دیگر شرایط بهتری برای سرمایه گذاری و استعدادپروری دارد و تعداد مدال زیادی هم در المپیک و بازی های آسیایی بین ورزشکارانش توزیع می شود . اما در ایران اولویت متوسطی دارد و بودجه و امکاناتش نسبت به رشته هایی کمتر است که در خیلی از آنها حتی در سطح غرب آسیا هم عقب هستیم و حرفی برای گفتن نداریم!
.
بوکس : مشتزنان تیم ملی کشورمان از رقابت های انتخابی قاره آسیا که اسفندماه گذشته در کشور اردن برگزار شد توسط آقایان دانیال شه بخش (57 کیلو) و شاهین موسوی (75 کیلو) صاحب دو سهمیه المپیک شدند . این در حالی بود که روی امید احمدی صفا ، سجاد کاظم زاده و بخصوص احسان روزبهانی برای کسب سهمیه حساب شده بود . ملی پوشانی که در اردن به سهمیه نرسیدند همچنان امید داشتند در مسابقات کسب سهمیه پاریس موفق باشند ، اما این مسابقات به ناگهان لغو و اعلام شد نفرات باقی مانده از طریق رنکینگ جهانی انتخاب خواهند شد که در این بین سهمی به ایران نرسید . مسابقات بوکس در المپیک به گونه ایی است که داوری و شانس در روند کسب مدال بسیار تاثیر گذار می باشد به همین دلیل در کل ادوار المپیک تاکنون بیش از هفتاد کشور جهان موفق به کسب مدال شده اند که بسیاری از آنها اصلاً در بوکس حرفی برای گفتن نداشته اند . اما این داوری و شانس هیچ وقت قسمت بوکس ایران نبوده! آقایان شه بخش و موسوی هم با اینکه بوکسورهای خوبی هستند در آن حدی نمی باشند که بدون کمک داوری و شانس به مدال المپیک برسند ، اما اگر داوری و بخصوص شانس (قرعه مناسب) همراهشان شود شاید بالاخره این طلسم ناکامی بوکس ایران در المپیک شکسته شود!

شمشیربازی : تیم شمشیربازی سابر مردان ایران با ترکیب کامل 4 نفره در المپیک حاضر خواهد بود (که البته سه نفرشان اجازه حضور در بخش انفرادی را خواهند داشت) . آقایان مجتبی عابدینی (که کمی بعد از خداحافظی از تیم ملی در بازی های آسیایی ، دوباره به تیم برگشت) ، علی پاکدامن ، محمد رهبری و محمد فتوحی ، چهار شمشیرباز این تیم هستند . تیمی که یکی از قدرت های برتر شمشیربازی سابر جهان است و امیدوار به کسب مدال المپیک ، اما راستش را بخواهید ، تیم ما در زمان المپیک 2016 (که متاسفانه سابر تیمی برگزار نشد) خیلی آماده تر بود و شرایط بهتری برای کسب مدال داشت . حالا هم با یک قرعه خوب شانس روی سکو رفتن وجود دارد ، اما ای کاش قرعه نبود سابر تیمی مردان به المپیک 2016 نمی افتاد (در چند دوره گذشته المپیک و براساس سیاست محدود نگه داشتن تعداد مواد المپیکی ، در هر دوره یکی از مواد اپه ، فلوره یا سابر فقط به صورت انفرادی برگزار می شد تا مجموع مواد شمشیربازی 10 ماده باشد ، اما این محدودیت در المپیک توکیو وجود ندارد و شمشیربازی در توکیو 12 ماده کامل دارد) .

والیبال : باور بفرمایید تیم ملی والیبال سالنی مردان ایران از نظر فنی هیچ چیزی برای قهرمانی در جهان و المپیک کم ندارد . مشکل این تیم فقط روحی و روانی و درگیر شدن در حواشی است . تا پیش از لیگ ملت های امسال اغلب کارشناسان و مسئولان فدراسیون امیدوار به کسب مدال المپیک توسط تیم ایران بودند . اما با نمایش ضعیفی که تیم ملی در نیمه دوم مسابقات ارائه کرد و عملاً از نظر روحی و روانی دچار سقوط شد ، خیلی ها نگران هستند که تیم ایران حتی نتواند از گروه خودش صعود کند . هر کسی هم راجب دلایل این نزول یک حرفی می زند ، اما قوی ترین قول این است که بین بازیکنان و کادر فنی اختلاف و چند دستگی پیش آمده . مثلاً گفته می شود سرپرست تیم ملی در چینش 12 بازیکن اعزامی به المپیک دخالت مستقیم داشته و تعدادی از بازیکنان خط خرده علناً علیه او و چند نفر دیگر موضع گیری کرده اند . شخصاً هم ترکیب چیده شده را چندان مناسب نمی دانم و فکر می کنم این ترکیب با 3-4 تغییر خیلی بهتر و قابل اطمینان تر می شد . به هر حال تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی قرعه خوبی بدست آورده و اگر کمی از حاشیه ها دور شود می تواند به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند ، اما رسیدن به نیمه نهایی و شانس قرار گرفتن بر روی سکو ، بستگی به شرایط روحی تیم در مرحله گروهی دارد . تیم ملی والیبال کشورمان در گروه یک با ژاپن ، لهستان ، ایتالیا ، کانادا و ونزوئلا همگروه است ، و در گروه دوم هم برزیل ، آمریکا ، روسیه ، آرژانتین ، فرانسه و تونس قرار دارند . از هر گروه 4 تیم برتر به مرحله یک چهارم نهایی راه خواهند یافت .

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

...

حالا می رسیم سر اصل مطلب ، یعنی رشته هایی که امید زیاد کسب مدال داریم :

کاراته : تلاش زیادی شده تا رشته کاراته به عنوان یک رشته رزمی بسیار محبوب و با سابقه ، به مسابقات المپیک راه یابد ، اما هر بار با بهانه های مختلف کمیته بین المللی المپیک با این پیشنهاد مخالفت کرده است . چرا؟ آیا چون نمی خواهند یک رشته رزمی جدید که در آن حرف اول را آسیایی ها می زنند به مسابقات اضافه شود ، مخالفت می کنند؟ آیا کلاً با ژاپنی ها مشکل دارند و نمی خواهند با اضافه شدن کاراته به رشته های المپیکی جایگاه این کشور تقویت شود؟ آیا از خود رشته کاراته خوششان نمی آید؟ (مثلاً تحت تاثیر فیلم های بروس لی!) . هر کدام این بهانه ها برای خودش نقض و نقصی دارد که باعث می شود دلیل مخالفت آنها با حضور کاراته در المپیک را درک نکنم . به هر حال با اصرار و تلاش ژاپن میزبان ، کاراته به رشته های المپیک 2020 اضافه شد ، اما فقط بطور موقت و فرانسه با حضور این رشته در المپیک 2024 پاریس مخالفت و آن را حذف کرده است! که یعنی نباید امید چندانی به حضور کاراته در المپیک های بعد از آن هم داشته باشیم . کاراته ایران به عنوان یکی از قدرت های برتر کاراته جهان تلاش زیادی کرد تا به حداکثر سهمیه ممکن دست یابد ، اما به دلایل مختلف که ظاهراً یکی از اصلی ترینشان ناداوری در مسابقات آخر گزینشی المپیک بود ، در نهایت به 4 سهمیه دست یافت ، اما امان از خودسری و ساده انگاری ، و امان از چشم های تیزبین کمیته بین المللی المپیک و WADA  که منتظر کوچکترین لغزش هستند تا به ورزش ایران ضربه بزنند! آقای بهمن عسگری که یکی از باتجربه های تیم ملی است و سابقه کسب چندین مدال طلای جهانی را دارد ، به حرف یک پزشک غیرمتخصص عمومی اعتماد می کند و بدون مشورت با پزشکان متخصص همکار فدراسیون ، دارویی را مصرف می کند که بعداً معلوم می شود ممنوعه بوده ، به این ترتیب هم رویای بزرگ خودش برای کسب مدال المپیک بر باد می رود و هم در فاصله کوتاهی پیش از شروع المپیک ، ضربه روحی سنگینی به همقطارانش می زند . WADA قبول کرده که کار آقای عسگری غیر عمد بوده و او را فقط دو سال محروم کرده اما مهم رویای مدال المپیک است که برای آقای عسگری شروع نشده تمام شده و مطمئناً پس از پایان دوران محرومیت هم در روحیه این ورزشکار شدیداً تاثیرگذار خواهد بود . با همه این حرف ها همچنان چشم امید داریم به آقای سجاد گنج زاده در 75+ کمیته مردان و خانم ها سارا بهمن یار در 55 کیلوگرم کمیته و حمیده عباسعلی در 61+ کیلوگرم کمیته بانوان ، که اگر اسیر ناداوری ها نشوند و محرومیت آقای عسگری روحیه شان را خراب نکرده باشد ، از بهترین های کاراته جهان هستند و شانس بالایی برای روی سکو رفتن و حتی کسب مدال طلا در مهد کاراته جهان دارند .

تیراندازی : تیراندازان کشورمان در المپیک 2016 امید زیادی به کسب مدال داشتند ، اما در این راه با بی دقتی ناکام ماندند . بعد از نتایج ضعیف تیراندازی ایران در بازی های آسیایی 2018 ، تغییر و تحولاتی در فدراسیون و تیم ملی آغاز شد و حالا نتیجه این تغییر و تحولات شده یک تیم 6 نفره کاملاً آماده که حتی از تیم سال 2016 هم بیشتر امیدوار به کسب مدال هستند . این تیم شامل 4 خانم و 2 آقا است . خانم نجمه خدمتی در تفنگ بادی 10 متر و تفنگ 50 متر سه وضعیت ، خانم هانیه رستمیان (یکی از دو پرچمدار کاروان ایران) در تپانچه بادی 10 متر و تپانچه 25 متر ، خانم فاطمه کرم زاده در تفنگ 50 متر سه وضعیت ، خانم آرمینا صادقیان در تفنگ بادی 10 متر ، آقای مهیار صداقت در تفنگ بادی 10 متر و تفنگ 50 متر سه وضعیت ، و آقای جواد فروغی در تپانچه بادی 10 متر ، نمایندگان کشورمان در المپیک توکیو هستند . البته جای خانم الهه احمدی با تجربه و آقای امیر محمد نکونام جوان ، در این ترکیب خالی است ، با این حال امیدوارم دو دهه تلاش و سرمایه گذاری در این رشته بالاخره نتیجه دهد و تیراندازان کشورمان موفق به کسب مدال المپیک شوند .

تکواندو : هرچند تکواندو ایران تاکنون به آنچه واقعاً لایقش بوده در المپیک نرسیده ، اما از زمان المپیک 2000 سیدنی که این رشته به طور رسمی وارد المپیک شد ، همیشه موفق به کسب مدال شده ایم (برنز هادی ساعی در 2000 ، طلای ساعی و برنز کرمی در 2004 ، طلای ساعی در 2008 ، نقره باقری معتمد در 2012 و برنز کیمیا علیزاده در 2016) . در المپیک ریو با بهترین و آماده ترین تیم ممکن به میدان رفتیم اما بعد از باخت عجیب فرزان عاشورزاده (که بعد از آن دیگر نتوانست آن سونامی قبل از ریو باشد) تیم از نظر روحی سقوط کرد و یکی پس از دیگری متحمل شکست های سنگین شدند تا عاقبت خانم علیزاده با برنزش به داد تیم رسید . شاید یک عده معدود حرف هایی زده باشند ، اما از خانم علیزاده کم تجلیل نشد ، حتی بعد از اینکه بخاطر مصدومیت حضور در بازی های آسیایی را از دست داد هم خیلی از او دلجویی شد . اما یک سال بعد یک دفعه این خانم که ظاهراً برای درمان به اروپا رفته بود اعلام کرد پناهنده شده و دیگر به ایران بر نمی گردد و حرف هایی زد که فقط خوشایند ضد انقلاب بود . برخی دوستان نزدیک او در ایران گفته اند همه حرف ها و رفتارهای اخیر او تحت القاعات همسرش حامد معدنچی (والیبالیست سابق) بوده است ، اما به هر حال ضربه ایی که علیزاده به تکواندو ایران زد (هرچند به سنگینی ضربه مولایی به جودو نبود) از نظر روحی تاثیر منفی فراوانی داشت . خانم علیزاده بعد از پناهنده شدن به کشور آلمان با پرچم این کشور در چند مسابقه از جمله انتخابی المپیک شرکت کرد و در همه آنها ناکام ماند اما بخاطر خوشخدمتی که کرده سهمیه ویژه پناهندگان کمیته بین المللی المپیک را گرفته تا طبق قرعه کشی مشکوک (که فقط در چند سایت خبری به آن اشاره شده و در سایت رسمی مسابقات و سایت فدراسیون جهانی تکواندو هنوز هیچ خبری از قرعه کشی رقابت های انفرادی نیست) در اولین دیدار وزن 57 کیلوگرم بانوان به مصاف خانم ناهید کیانی برود که تنها تکواندوکار بانوی تیم ملی ایران در المپیک توکیو است . در بخش مردان هم فقط آرمین هادی پور در 58 کیلوگرم و میر هاشم حسینی در 68 کیلوگرم را داریم که هر دو عنوان دار هستند و توان کسب مدال المپیک را دارند به شرط اینکه اسیر حواشی و جو روانی که مسلماً علیه آنها خواهد بود نشوند . در ضمن جدای از رقابت این سه تکواندوکار ، تیم میکس ایران (شامل 4 آقا و 2 خانم) هم در رقابت تیمی که به صورت آزمایشی برگزار خواهد شد حضور دارند و طبق قرعه اعلام شده توسط فدراسیون تکواندو ایران در اولین مسابقه به مصاف تیم میزبان خواهند رفت .

وزنه برداری : بدون شک وزنه برداری ایران با کسب 5 طلا و دو نقره در دو المپیک گذشته ، عملکردی بسیار خوب از خود به نمایش گذاشته ، اما این موفقیت در سایه حواشی متعدد تا حدود زیادی رنگ باخته است . بعد از موفقیت وزنه برداری ایران در المپیک 2012 لندن (که بعدها با تجدید نظر WADA در آزمایشات تست دوپینگ ، خیلی چشمگیرتر هم شد) تعدادی از ملی پوشان (و در راس آنها بهداد سلیمی و کیانوش رستمی) شروع به موضع گیری علیه کوروش باقری (سرمربی وقت) و حسین رضازاده (رئیس وقت فدراسیون) نمودند و چنان با کمک برخی افراد پشت صحنه عرصه را تنگ کردند که یکی دو سال بعد از لندن ، باقری و رضازاده کنار کشیدند و سکان هدایت فدراسیون بدست افرادی افتاد که کاملا همسو با ملی پوشان معترض بودند . با این حال وزنه برداری ایران در المپیک ریو هم با کسب دو مدال طلا موفق ظاهر شد و اگر ناداوری علیه بهداد سلیمی رخ نمی داد سومین مدال هم بدست می آمد (هر چند برخلاف خیلی ها بنده هنوز هم فکر می کنم آن شب بدون ناداوری هم بهداد حریف غول گرجی نبود و نقره می گرفت!) حدود یک سال بعد از المپیک 2016 ، فدراسیون جهانی وزنه برداری در یک تصمیم جنجالی سهمیه المپیکی کشورهایی ها را که تعداد دوپینگ مثبت آنها در یک بازه زمانی مشخص از حدی بیشتر شده بود کم کرد و به این ترتیب سهمیه ایران هم برای شرکت در المپیک توکیو به 2 سهمیه (در هر یک از دو بخش مردان و بانوان) تقلیل پیدا کرد . بعد از بازی های آسیایی 2018 و خداحافظی بهداد سلیمی ، همه می گفتند دو سهمیه ایران به کیانوش رستمی و سهراب مرادی خواهد رسید (که البته بنده در همان زمان بعد از بازی های آسیایی گفتم یکی از دلایل کناره گیری بهداد همین بود که فدراسیون گزینه های کمتری داشته باشد و مجبور شود این دو نفر را به المپیک بفرستد) اما همانطور که سه سال پیش گفتم سیب هزار چرخ می خورد تا به زمین برسد . سهراب مرادی که با بالا رفتن سنش معلوم بود کار سختی برای حفظ آمادگی دارد و مصدومیت های پیاپی و یک سال تعطیلی کرونایی ، مزید بر علت شد تا او نتواند در آن حدی که انتظار می رفت در مسابقات کسب سهمیه امتیاز جمع کند ، کیانوش رستمی هم که خودسری و تک رویی اش از بعد از المپیک ریو افزایش یافته و به همین دلیل عملاً هیچ موفقیتی بدست نیاورده بود ، در مسیر جمع آوری امتیازات سهمیه هم ناموفق بود و چند باری حتی دست به دامان مسئولان فدراسیون جهانی شد بلکه برای او استثنا قائل شوند ، که نشدند . در نهایت و برخلاف پیشبینی ها و حتی بر خلاف میل باطنی فدراسیون! دو وزنه بردار دیگر بیشترین امتیازات المپیکی را کسب کرده و صاحب سهمیه شدند ؛ علی هاشمی در 109- کیلو و علی داودی در 109+ کیلوگرم . علی هاشمی که دو بار در سال های 2017 و 2018 قهرمان جهان شده (اما در جهانی 2019 عملکرد موفقی نداشت) و علی داودی هم با اینکه تاکنون در قهرمانی جهان مدالی نگرفته ، جوان و پر انرژی است و در مسیر کسب امتیازات سهمیه هم رکوردهای قابل قبولی داشته . هر دو نفر اگر مشکل مصدومیت و حاشیه ایی برایشان پیش نیاید توان روی سکوی المپیک رفتن را دارند ، اما اینکه مدالشان چه رنگی باشد بستگی به خودشان دارد! وزنه برداری ایران البته یک سهمیه باد آورده بانوان هم نصیبش شد اما از قدیم گفته اند باد آورده را باد می برد! خانم پریسا جهانفکریان بعد از اینکه مطمئن شد به سهمیه المپیک نخواهد رسید کتف مصدومش را بدست تیغ جراحان سپرد اما دو هفته قبل فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد به علت انصراف تیم وزنه برداری ساموآ از حضور در المپیک ، یک سهمیه به خانم جهانفکریان می رسد . فدراسیون وزنه برداری هم با کلی ذوق و شوق این خبر را منتشر کرد و با اینکه خیلی ها گفتند خانم جهانفکریان بخاطر عمل جراحی آماده حضور در المپیک نیست ، فدراسیون اصرار داشت که وی می تواند در المپیک حاضر شود . در نهایت با دستور کمیته ملی المپیک فدراسیون پزشکی ورزشی وارد قضیه شد و با تشکیل کمیسیون پزشکی و بررسی خانم جهانفکریان رسماً اعلام شد ایشان فعلاً در شرایط شرکت در هیچ رقابتی نیست . پس سهمیه وزنه برداری ایران در المپیک شد همان دو سهمیه آقایان .

کشتی : گروه 11 نفره کشتی گیران ایران اعزامی به المپیک توکیو ، با اینکه یک سهمیه را در کشتی فرنگی از دست دادند ، در بین کل کاروان ورزشکاران ایران ، کم حاشیه ترین و آماده ترین تیم هستند و امید زیادی به درخشش آنها در المپیک وجود دارد . رضا اطری (57 کیلو آزاد) قهرمان 2019 آسیا ، مرتضی قیاسی (65 کیلو آزاد) نفر سوم قرمانی آسیا 2021 ، مصطفی حسین خانی (74 کیلو آزاد) نفر سوم قهرمانی جهان 2016 ، حسن یزدانی (86 کیلو آزاد) قهرمان المپیک 2016 ، محمد حسین محمدیان (97 کیلو آزاد) برنده مدال برنز قهرمانی جهان 2014 ، امیر حسین زارع (125 کیلو آزاد) قهرمان جوانان جهان 2019 ، علیرضا نجاتی (60 کیلو فرنگی) نفر سوم قهرمانی جهان 2019 ، محمد رضا گرایی (67 کیلو فرنگی) قهرمان جوانان جهان 2019 ، محمد علی گرایی (77 کیلو فرنگی) نفر سوم قهرمانی جهان 2019 ، محمد هادی ساروی (97 کیلو فرنگی) قهرمان 2020 آسیا ، و امین میرزا زاده (130 کیلو فرنگی) قهرمان 2020 آسیا ، کسانی هستند که با برتری در مسابقات انتخابی ، شرکت در رقابت های بین المللی مختلف ، و با تشخیص کادر فنی دو تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ، برای حضوری شایسته در المپیک توکیو انتخاب شده اند .

***

حالا دیدید با این همه حاشیه و استرس و مشکلات مختلف ، شرایط روحی و روانی کاروان ایران پیش از اعزام به المپیک توکیو ، مشابه کدامیک از کاروان های اعزامی پیش از سه المپیک گذشته است؟ فقط امیدوارم آنچه حدس می زنم اشتباه باشد و کاروان ایران با یک نتیجه عالی انشالله مسابقات المپیک را پشت سر بگذارد .

با ما همراه باشید و خودتان هم در آن مشارکت کنید .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

حالا برای اینکه حدود تقریبی مدعیان اصلی هر رشته از رشته های حاضر در المپیک دستمان بیاید این کار را انجام می دهیم ؛ در مورد هر رشته ابتدا نام پنج کشور اول جدول رده بندی مدالی کل ادوار المپیک را با ذکر تعداد و نوع مدال های درج شده مرور می کنیم ، و بعد نام پنج کشور اولی که در سه دوره اخیر المپیک در آن رشته از نظر مدالی برتر بوده اند . (در مورد رشته هایی که برای اولین بار به المپیک اضافه شده اند ، در صورت امکان به جدول رده بندی مدالی مسابقات جهانی آن رشته استناد خواهیم کرد) .

***

تیر و کمان (Archery) :

     همه ادوار :

     1- کره جنوبی : 23 طلا - 9 نقره - 7 برنز

     2- آمریکا : 14 طلا - 11 نقره - 9 برنز

     3- بلژیک : 11 طلا - 7 نقره - 3 برنز

     4- فرانسه : 6 طلا - 11 نقره - 7 برنز

     5- بریتانیا : 2 طلا - 2 نقره - 5 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- کره جنوبی : 9 طلا - 2 نقره - 3 برنز

                    2- چین : 1 طلا - 2 نقره - 2 برنز

                    3- ایتالیا : 1 طلا - 1 نقره

                    4- اوکراین : 1 طلا

                    5- آمریکا : 2 نقره - 1 برنز

*

شنای نمایشی (Artistic swimming) :

     همه ادوار :

     1- روسیه : 10 طلا

     2- آمریکا : 5 طلا - 2 نقره - 2 برنز

     3- کانادا : 3 طلا - 4 نقره - 1 برنز

     4- ژاپن : 4 نقره - 10 برنز

     5- چین : 3 نقره - 2 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- روسیه : 6 طلا

                    2- چین : 3 نقره - 2 برنز

                    3- اسپانیا : 3 نقره - 1 برنز

                    4- ژاپن : 3 برنز

*

دوومیدانی (Athletics) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 334 طلا - 259 نقره - 204 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 92 طلا - 86 نقره - 98 برنز

     3- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 72 طلا - 92 نقره - 98 برنز

     4- بریتانیا : 55 طلا - 80 نقره - 70 برنز

     5- فنلاند : 48 طلا - 36 نقره - 30 برنز

     77 - ایران : 1 نقره

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 29 طلا - 32 نقره - 24 برنز

                    2- جامائیکا : 15 طلا - 12 نقره - 7 برنز

                    3- کنیا : 14 طلا - 14 نقره - 14 برنز

                    4- اتیوپی : 8 طلا - 6 نقره - 9 برنز

                    5- روسیه : 8 طلا - 4 نقره - 6 برنر

                    48- ایران : 1 نقره

*

بدمینتون (Badminton) :

     همه ادوار :

     1- چین : 18 طلا - 8 نقره - 15 برنز

     2- اندونزی : 7 طلا - 6 نقره - 6 برنز

     3- کره جنوبی : 6 طلا - 7 نقره - 6 برنز

     4- دانمارک : 1 طلا - 3 نقره - 4 برنز

     5- ژاپن : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 10 طلا - 4 نقره - 5 برنز

                    2- اندونزی : 2 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    3- کره جنوبی : 1 طلا - 1 نقره - 3 برنز

                    4- ژاپن : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    5- اسپانیا : ا طلا

*

بیسبال (Baseball) :

     همه ادوار :

     1- کوبا : 3 طلا - 2 نقره

     2- آمریکا : 1 طلا - 2 برنز

     3- کره جنوبی : 1 طلا - 1 برنز

     4- ژاپن : 1 نقره - 2 برنز

     5- استرالیا - چین تایپه : هرکدام 1 نقره

                    سه دوره اخیر (بیسبال در دو المپیک 2012 و 2016 برگزار نشد) :

                    1- کره جنوبی : 1 طلا

                    2- کوبا : 1 نقره

                    3- آمریکا : 1 برنز

*

بسکتبال (Basketball) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 23 طلا - 2 نقره - 3 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 5 طلا - 4 نقره - 7 برنز

     3- صربستان (+ یوگوسلاوی) : 1 طلا - 6 نقره - 3 برنز

     4- آرژانتین : 1 طلا - 1 برنز

     5- اسپانیا : 4 نقره - 1 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 6 طلا

                    2- اسپانیا : 3 نقره - 1 برنز

                    3- صربستان - استرالیا : هرکدام 1 نقره - 1 برنز

                    5- فرانسه : 1 نقره

*

بسکتبال سه نفره (3x3 Basketball) :

{این رشته برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده به همین دلیل فقط مجموع مدالی سه دوره اخیر جام جهانی آن لحاظ می شود} :

     1- صربستان : 2 طلا

     2- روسیه : 1 طلا - 1 نقره

     3- آمریکا - ایتالیا - چین : هرکدام 1 طلا

*

بوکس (Boxing) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 50 طلا - 24 نقره - 40 برنز

     2- کوبا : 37 طلا - 19 نقره - 17 برنز

     3- روسیه (+ شوروی) : 24 طلا - 25 نقره - 34 برنز

     4- بریتانیا : 18 طلا - 13 نقره - 25 برنز

     5- ایتالیا : 15 طلا - 15 نقره - 17 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- کوبا : 5 طلا - 4 نقره - 9 برنز

                    2- بریتانیا : 5 طلا - 2 نقره - 4 برنز

                    3- روسیه : 4 طلا - 2 نقره - 7 برنز

                    4- چین - قزاقستان : هرکدام 3 طلا - 3 نقره - 5 برنز

*

قایقرانی کانویینگ (Canoeing) :

     همه ادوار :

     1- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 52 طلا - 36 نقره - 34 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 32 طلا - 17 نقره - 17 برنز

     3- مجارستان : 25 طلا - 29 نقره - 26 برنز

     4- سوئد : 15 طلا - 11 نقره - 4 برنز

     5- رومانی : 10 طلا - 10 نقره - 14 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آلمان : 10 طلا - 6 نقره - 7 برنز

                    2- مجارستان : 8 طلا - 3 نقره - 2 برنز

                    3- بریتانیا : 5 طلا - 4 نقره - 2 برنز

                    4- اسپانیا : 4 طلا - 4 نقره - 2 برنز

                    5- اسلوواکی : 4 طلا - 3 نقره - 2 برنز

*

دوچرخه سواری (Cycling) :

     همه ادوار :

     1- فرانسه : 41 طلا - 27 نقره - 23 برنز

     2- ایتالیا : 33 طلا - 16 نقره - 10 برنز

     3- بریتانیا : 32 طلا - 30 نقره - 25 برنز

     4- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 25 طلا - 29 نقره - 27 برنز

     5- هلند : 18 طلا - 19 نقره - 12 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- بریتانیا : 22 طلا - 10 نقره - 6 برنز

                    2- آمریکا : 4 طلا - 6نقره - 4 برنز

                    3- هلند : 4 طلا - 3 نقره - 3 برنز

                    4- فرانسه : 3 طلا - 6 نقره - 2 برنز

                    5- آلمان : 3 طلا - 5 نقره - 3 برنز

*

شیرجه (Diving) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 49 طلا - 44 نقره - 45 برنز

     2- چین : 40 طلا - 19 نقره - 10 برنز

     3- روسیه (+ شوروی) : 8 طلا - 14 نقره - 13 برنز

     4- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 7 طلا - 11 نقره - 14 برنز

     5- سوئد : 6 طلا - 8 نقره - 7 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 20 طلا - 6 نقره - 5 برنز

                    2- روسیه : 1 طلا - 4 نقره - 2 برنز

                    3- آمریکا : 1 طلا - 3 نقره - 3 برنز

                    4- استرالیا : 1 طلا - 2 نقره - 1 برنز

                    5- بریتانیا : 1 طلا - 1 نقره - 2 برنز

*

سوارکاری (Equestrian) :

     همه ادوار :

     1- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 41 طلا - 23 نقره - 27 برنز

     2- سوئد : 17 طلا - 12 نقره - 14 برنز

     3- فرانسه : 14 طلا - 13 نقره - 10 برنز

     4- آمریکا : 11 طلا - 21 نقره - 20 برنز

     5- بریتانیا : 11 طلا - 11 نقره - 13 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آلمان : 7 طلا - 4 نقره - 4 برنز

                    2- بریتانیا : 5 طلا - 2 نقره - 3 برنز

                    3- فرانسه : 2 طلا - 1 نقره

                    4- هلند : 1 طلا - 4 نقره - 1 برنز

                    5- آمریکا : 1 طلا - 2 نقره - 3 برنز

*

شمشیربازی (Fencing) :

     همه ادوار :

     1- ایتالیا : 49 طلا - 43 نقره - 33 برنز

     2- فرانسه : 42 طلا - 41 نقره - 35 برنز

     3- مجارستان : 37 طلا - 23 نقره - 27 برنز

     4- روسیه (+ شوروی) : 32 طلا - 22 نقره - 26 برنز

     5- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 13 طلا - 17 نقره - 12 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- ایتالیا : 6 طلا - 5 نقره - 7 برنز

                    2- روسیه : 5 طلا - 3 نقره - 3 برنز

                    3- فرانسه : 3 طلا - 3 نقره - 1 برنز

                    4- کره جنوبی : 3 طلا - 2 نقره - 4 برنز

                    5- چین : 3 طلا - 2 نقره - 2 برنز

*

هاکی روی چمن (Field hockey) :

     همه ادوار :

     1- هند : 8 طلا - 1 نقره - 2 برنز

     2- هلند : 5 طلا - 6 نقره - 6 برنز

     3- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 5 طلا - 5 نقره - 5 برنز

     4- استرالیا : 4 طلا - 3 نقره - 5 برنز

     5- بریتانیا : 4 طلا - 2 نقره - 6 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- هلند : 2 طلا - 2 نقره

                    2- آلمان : 2 طلا - 2 برنز

                    3- آرژانتین : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    4- بریتانیا : 1 طلا

                    5- چین - اسپانیا - بلژیک : هر کدام 1 نقره

*

فوتبال (Football) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 4 طلا - 2 نقره - 1 برنز

     2- مجارستان : 3 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     3- بریتانیا : 3 طلا

     4- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 2 طلا - 2 نقره - 6 برنز

     5- آرژانتین : 2 طلا - 2 نقره

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 2 طلا

                    2- برزیل : 1 طلا - 2 نقره - 1 برنز

                    3- آلمان : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    4- آرژانتین - مکزیک : هر کدام 1 طلا

*

گلف (Golf) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 3 طلا - 3 نقره - 5 برنز

     2- بریتانیا : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     3- کانادا - کره جنوبی : هر کدام 1 طلا

     5- زلاندنو - سوئد : هرکدام 1 نقره

                    سه دوره اخیر (گلف بعد از برگزاری در دو المپیک 1900 و 1904 ، تا المپیک 2016 جزو رشته های المپیکی نبود) :

                    1- بریتانیا - کره جنوبی : هرکدام 1 طلا

                    3- زلاندنو - سوئد : هرکدام 1 نقره

                    5- چین - آمریکا : هرکدام 1 برنز

*

ژیمناستیک (Gymnastics) :

     همه ادوار :

     1- روسیه (+ شوروی) : 105 طلا - 93 نقره - 70 برنز

     2- آمریکا : 37 طلا - 42 نقره - 35 برنز

     3- ژاپن : 31 طلا - 33 نقره - 34 برنز

     4- چین : 29 طلا - 21 نقره - 23 برنز

     5- رومانی : 25 طلا - 21 نقره - 26 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 16 طلا - 7 نقره - 12 برنز

                    2- آمریکا : 9 طلا - 13 نقره - 6 برنز

                    3- روسیه : 8 طلا - 10 نقره - 9 برنز

                    4- ژاپن : 3 طلا - 4 نقره - 2 برنز

                    5- بریتانیا : 2 طلا - 3 نقره - 7 برنز

*

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

...

هندبال (Handball) :

     همه ادوار :

     1- روسیه (+ شوروی) : 7 طلا - 2 نقره - 3 برنز

     2- دانمارک : 4 طلا

     3- صربستان (+ یوگوسلاوی) : 3 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     4- کره جنوبی : 2 طلا - 4 نقره - 1 برنز

     5- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 2 طلا - 3 نقره - 2 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- فرانسه : 2 طلا - 2 نقره

                    2- نروژ : 2 طلا - 1 برنز

                    3- روسیه : 1 طلا - 1 نقره

                    4- دانمارک : 1 طلا

                    5- ایسلند - سوئد - مونتنگرو : هر کدام 1 نقره

*

جودو (Judo) :

     همه ادوار :

     1- ژاپن : 39 طلا - 19 نقره - 26 برنز

     2- فرانسه : 14 طلا - 10 نقره - 25 برنز

     3- روسیه (+ شوروی) : 12 طلا - 9 نقره - 22 برنز

     4- کره جنوبی : 11 طلا - 16 نقره - 16 برنز

     5- چین : 8 طلا - 3 نقره - 11 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- ژاپن : 8 طلا - 5 نقره - 13 برنز

                    2- روسیه : 5 طلا - 1 نقره - 2 برنز

                    3- فرانسه : 4 طلا - 4 نقره - 8 برنز

                    4- کره جنوبی : 3 طلا - 4 نقره - 3 برنز

                    5- چین : 3 طلا - 1 نقره - 4 برنز

*

کاراته (Karate) :

{این رشته برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده به همین دلیل فقط مجموع مدالی سه دوره اخیر قهرمانی جهان آن لحاظ می شود} :

     1- ژاپن : 13 طلا - 8 نقره - 8 برنز

     2- فرانسه : 7 طلا - 5 نقره - 7 برنز

     3- ایران : 6 طلا - 3 نقره - 9 برنز

     4- مصر : 4 طلا - 4 نقره - 6 برنز

     5- اسپانیا : 2 طلا - 6 نقره - 8 برنز

*

پنج گانه مدرن (Modern pentathlon) :

     همه ادوار :

     1- مجارستان : 9 طلا - 8 نقره - 5 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 9 طلا - 7 نقره - 6 برنز

     3- سوئد : 9 طلا - 7 نقره - 5 برنز

     4- لهستان : 3 طلا - 1 برنز

     5- بریتانیا - ایتالیا : هر کدام 2 طلا - 2 نقره - 3 برنز

                     سه دوره اخیر :

                    1- روسیه : 2 طلا

                    2- لیتوانی : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    3- آلمان - جمهوری چک - استرالیا : هر کدام 1 طلا

*

قایقرانی رویینگ (Rowing) :

     همه ادوار :

     1- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 64 طلا - 29 نقره - 29 برنز

     2- آمریکا : 33 طلا - 32 نقره - 24 برنز

     3- بریتانیا : 31 طلا - 24 نقره - 13 برنز

     4- رومانی : 19 طلا - 10 نقره - 9 برنز

     5- روسیه (+ شوروی) : 13 طلا - 20 نقره - 13 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- بریتانیا : 9 طلا - 6 نقره - 3 برنز

                    2- زلاندنو : 6 طلا - 1 نقره - 4 برنز

                    3- آلمان : 4 طلا - 3 نقره - 1 برنز

                    4- استرالیا : 3 طلا - 6 نقره - 2 برنز

                    5- آمریکا : 3 طلا - 2 نقره - 3 برنز

*

راگبی هفت نفره (Rugby sevens) :

{مسابقات راگبی یونیون (15 نفره) در المپیک های 1900 ، 1908 ، 1920 و 1924 برگزار و بعد از آن از فهرست ورزش های المپیکی حذف شد تا اینکه در المپیک 2016 رشته متفاوت راگبی هفت نفره وارد المپیک گردید}

                    دوره قبلی :

                    1- استرالیا - فیجی : هر کدام 1 طلا

                    3- بریتانیا - زلاندنو : هر کدام 1 نقره

                    5- کانادا - آفریقای جنوبی : هر کدام 1 برنز

*

قایقرانی بادبانی (Sailing) :

     همه ادوار :

     1- بریتانیا : 28 طلا - 19 نقره - 11 برنز

     2- آمریکا : 19 طلا - 23 نقره - 18 برنز

     3- نروژ : 17 طلا - 11 نقره - 3 برنز

     4- اسپانیا : 13 طلا - 5 نقره - 1 برنز

     5- فرانسه : 12 طلا - 9 نقره - 14 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- بریتانیا : 7 طلا - 6 نقره - 1 برنز

                    2- استرالیا : 6 طلا - 5 نقره

                    3- هلند - زلاندنو : هر کدام 3 طلا - 3 نقره - 1 برنز

                    5- اسپانیا : 3 طلا - 1 نقره

*

تیراندازی (Shooting) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 54 طلا - 29 نقره - 27 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 29 طلا - 30 نقره - 29 برنز

     3- چین : 22 طلا - 15 نقره - 19 برنز

     4- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 18 طلا - 21 نقره - 14 برنز

     5- ایتالیا : 16 طلا - 15 نقره - 11 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 8 طلا - 6 نقره - 8 برنز

                    2- ایتالیا : 7 طلا - 8 نقره

                    3- آمریکا : 6 طلا - 2 نقره - 5 برنز

                    4- کره جنوبی : 5 طلا - 4 نقره

                    5- آلمان : 3 طلا - 2 نقره - 3 برنز

*

اسکیت سواری (Skateboarding) :

{این رشته برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده به همین دلیل فقط مجموع مدالی سه دوره اخیر قهرمانی جهان آن لحاظ می شود} :

     1- ژاپن : 5 طلا - 4 نقره - 3 برنز

     2- آمریکا : 4 طلا - 3 نقره - 2 برنز

     3- برزیل : 2 طلا - 5 نقره - 3 برنز

     4- سوئد : 1 طلا

     5- استرالیا : 2 برنز

*

سافتبال (Softball) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 3 طلا - 1 نقره

     2- ژاپن : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     3- استرالیا : 1 نقره - 3 برنز

     4- چین : 1 نقره

                    سه دوره اخیر :
                   
                    {مسابقات سافتبال بعد از برگزاری در 4 دوره المپیک ، در المپیک های 2012 و 2016 برگزار نشد . سافتبال تنها رشته المپیک است که فقط برای بانوان برگزار می شود}

                    1- ژاپن

                    2- آمریکا

                    3- استرالیا

*

سنگنوردی (Sport climbing) :

{این رشته برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده به همین دلیل فقط مجموع مدالی سه دوره اخیر قهرمانی جهان آن لحاظ می شود} :

     1- اسلوونی : 6 طلا - 2 نقره - 2 برنز

     2- ژاپن : 4 طلا - 4 نقره - 2 برنز

     3- اتریش : 3 طلا - 3 نقره - 2 برنز

     4- جمهوری چک : 2 طلا - 3 نقره

     5- لهستان : 2 طلا - 1 نقره

*

موج سواری (Surfing) :

{این رشته برای اولین بار به رقابت های المپیک اضافه شده به همین دلیل فقط مجموع مدالی سه دوره اخیر بازی های جهانی آن لحاظ می شود} :

     1- استرالیا : 3 طلا - 1 نقره

     2- برزیل : 2 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     3- فرانسه : 2 طلا - 1 برنز

     4- ژاپن : 1 طلا - 4 نقره - 1 برنز

     5- پرو : 1 طلا - 1 برنز

*

شنا (Swimming) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 246 طلا - 169 نقره - 134 برنز

     2- استرالیا : 60 طلا - 67 نقره - 65 برنز

     3- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 55 طلا - 61 نقره - 71 برنز

     4- مجارستان : 28 طلا - 25 نقره - 20 برنز

     5- روسیه (+ شوروی) : 23 طلا - 33 نقره - 36 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 44 طلا - 26 نقره - 25 برنز

                    2- استرالیا : 10 طلا - 16 نقره - 14 برنز

                    3- چین : 7 طلا - 7 نقره - 8 برنز

                    4- هلند : 6 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    5- فرانسه : 5 طلا - 6 نقره - 5 برنز

*

تنیس روی میز (Table tennis) :

     همه ادوار :

     1- چین : 28 طلا - 17 نقره - 8 برنز

     2- کره جنوبی : 3 طلا - 3 نقره - 12 برنز

     3- سوئد : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     4- آلمان : 3 نقره - 4 برنز

     5- ژاپن : 2 نقره - 2 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 12 طلا - 6 نقره - 2 برنز

                    2- آلمان : 2 نقره - 3 برنز

                    3- ژاپن : 2 نقره - 2 برنز

                    4- سنگاپور - کره جنوبی : هرکدام 1 نقره - 2 برنز

*

تکواندو (Taekwondo) :

     همه ادوار :

     1- کره جنوبی : 12 طلا - 2 نقره - 5 برنز

     2- چین : 7 طلا - 1 نقره - 2 برنز

     3- آمریکا : 2 طلا - 2 نقره - 5 برنز

     4- مکزیک : 2 طلا - 2 نقره - 3 برنز

     5- چین تایپه : 2 طلا - 1 نقره - 5 برنز

     6- ایران : 2 طلا - 1 نقره - 3 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- کره جنوبی : 7 طلا - 1 نقره - 3 برنز

                    2- چین : 4 طلا - 1 نقره - 2 برنز

                    3- بریتانیا : 2 طلا - 1 نقره - 3 برنز

                    4- مکزیک : 2 طلا - 1 برنز

                    5- اسپانیا : 1 طلا - 3 نقره - 1 برنز

                    7- ایران : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

*

تنیس (Tennis) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 21 طلا - 6 نقره - 12 برنز

     2- بریتانیا : 17 طلا - 14 نقره - 12 برنز

     3- فرانسه : 5 طلا - 6 نقره - 8 برنز

     4- آلمان (+ آلمان غربی) : 3 طلا - 6 نقره - 3 برنز

     5- روسیه : 3 طلا - 3 نقره - 2 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 5 طلا - 1 نقره - 3 برنز

                    2- روسیه : 2 طلا - 2 نقره - 2 برنز

                    3- اسپانیا - بریتانیا : هر کدام 2 طلا - 1 نقره

                    5- سوئیس : 1 طلا - 2 نقره

*

سه گانه (Triathlon) :

     همه ادوار :

     1- بریتانیا - سوئیس : هرکذدام 2 طلا - 1 نقره - 2 برنز

     3- استرالیا : 1 طلا - 2 نقره - 2 برنز

     4- زلاندنو : 1 طلا - 1 نقره - 1 برنز

     5- کانادا - آلمان : هر کدام 1 طلا - 1 نقره

                    سه دوره اخیر :

                    1- بریتانیا : 2 طلا - 1 نقره - 2 برنز

                    2- سوئیس : 1 طلا - 1 نقره

                    3- استرالیا : 1 طلا - 2 برنز

                    4- آلمان - آمریکا : هر کدام 1 طلا

*

والیبال سالنی (Volleyball) :

     همه ادوار :

     1- روسیه (+ شوروی) : 8 طلا - 7 نقره - 3 برنز

     2- برزیل : 5 طلا - 3 نقره - 2 برنز

     3- آمریکا : 3 طلا - 3 نقره - 4 برنز

     4- ژاپن : 3 طلا - 3 نقره - 3 برنز

     5- چین : 3 طلا - 1 نقره - 2 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- برزیل : 3 طلا - 2 نقره

                    2- آمریکا : 1 طلا - 2 نقره - 2 برنز

                    3- روسیه - چین : هرکدام 1 طلا - 1 برنز

                    5- ایتالیا : 1 نقره - 1 برنز

*

والیبال ساحلی (Beach volleyball) :

     همه ادوار :

     1- آمریکا : 6 طلا - 2 نقره - 2 برنز

     2- برزیل : 3 طلا - 7 نقره - 3 برنز

     3- آلمان : 2 طلا - 1 برنز

     4- استرالیا : 1 طلا - 1 برنز

     5- چین : 1 نقره - 1 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 3 طلا - 1 نقره - 1 برنز

                    2- آلمان : 2 طلا

                    3- برزیل : 1 طلا - 3 نقره - 2 برنز

                    4- چین : 1 نقره - 1 برنز

                    5- ایتالیا : 1 نقره

*

واترپلو (Water polo) :

     همه ادوار :

     1- مجارستان : 9 طلا - 3 نقره - 3 برنز

     2- صربستان (+ یوگوسلاوی) : 4 طلا - 5 نقره - 3 برنز

     3- ایتالیا : 4 طلا - 3 نقره - 3 برنز

     4- بریتانیا : 4 طلا

     5- آمریکا : 2 طلا - 5 نقره - 4 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- آمریکا : 2 طلا - 2 نقره

                    2- کرواسی : 1 طلا - 1 نقره

                    3- صربستان : 1 طلا - 2 برنز

                    4- مجارستان - هلند : هرکدان 1 طلا

*

وزنه برداری (Weightlifting) :

     همه ادوار :

     1- روسیه (+ شوروی) : 48 طلا - 32 نقره - 9 برنز

     2- چین : 31 طلا - 15 نقره - 8 برنز

     3- آمریکا : 16 طلا - 16 نقره - 12 برنز

     4- بلغارستان : 12 طلا - 17 نقره - 8 برنز

     5- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 9 طلا - 13 نقره - 16 برنز

     6- ایران : 9 طلا - 5 نقره - 5 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- چین : 15 طلا - 5 نقره

                    2- کره شمالی : 5 طلا - 4 نقره - 2 برنز

                    3- ایران : 5 طلا - 2 نقره

                    4- تایلند : 3 طلا - 2 نقره - 4 برنز

                    5- چین تایپه : 3 طلا - 1 نقره - 1 برنز

*

کشتی (Wrestling) :

     همه ادوار :

     1- روسیه (+ شوروی) : 98 طلا - 51 نقره - 42 برنز

     2- آمریکا : 54 طلا - 43 نقره - 36 برنز

     3- ژاپن : 32 طلا - 20 نقره - 17 برنز

     4- ترکیه : 29 طلا - 18 نقره - 16 برنز

     5- سوئد : 28 طلا - 27 نقره - 31 برنز

     10- ایران : 10 طلا - 14 نقره - 19 برنز

                    سه دوره اخیر :

                    1- روسیه : 16 طلا - 6 نقره - 8 برنز

                    2- ژاپن : 10 طلا - 6 نقره - 3 برنز

                    3- ایران : 5 طلا - 2 نقره - 5 برنز

                    4- آمریکا : 5 طلا - 6 برنز

                    5- کوبا : 4 طلا - 1 نقره - 3 برنز

*

در ادامه هم نگاه مختصری خواهیم داشت به جداول کلی مدالی ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

...

25 کشور اول جدول رده بندی مدالی مجموع همه ادوار المپیک تابستانی :

     1- آمریکا : 1022 طلا - 795 نقره - 706 برنز

     2- روسیه (+ شوروی) : 590 طلا - 486 نقره - 479 برنز

     3- آلمان (+ آلمان غربی + آلمان شرقی) : 428 طلا - 444 نقره - 474 برنز

     4- بریتانیا : 263 طلا - 295 نقره - 293 برنز

     5- چین : 224 طلا - 167 نقره - 155 برنز

     6- فرانسه : 216 طلا - 246 نقره - 269 برنز

     7- ایتالیا : 207 طلا - 178 نقره - 193 برنز

     8- مجارستان : 175 طلا - 147 نقره - 169 برنز

     9- استرالیا (+ آسترلازیا) : 150 طلا - 170 نقره - 193 برنز

     10- سوئد : 145 طلا - 170 نقره - 179 برنز

     11- ژاپن : 142 طلا - 136 نقره - 161 برنز

     12- فنلاند : 101 طلا - 85 نقره - 117 برنز

     13- کره جنوبی : 90 طلا - 87 نقره - 90 برنز

     14- رومانی : 89 طلا - 94 نقره - 121 برنز

     15- هلند : 85 طلا - 92 نقره - 108 برنز

     16- کوبا : 78 طلا - 68 نقره - 80 برنز

     17- لهستان : 68 طلا - 84 نقره - 132 برنز

     18- کانادا : 64 طلا - 102 نقره - 136 برنز

     19- نروژ : 56 طلا - 49 نقره - 47 برنز

     20- بلغارستان : 51 طلا - 87 نقره - 80 برنز

     21- سوئیس : 50 طلا - 75 نقره - 67 برنز

     22- چکسلوواکی : 49 طلا - 49 نقره - 45 برنز {برخلاف شوروی که هسته اصلی اش روسیه بود و می توان کارنامه ورزشی آن را به پای روسیه نوشت ، نمی توان کارنامه ورزشی چکسلوواکی را به پای یکی از دو کشور بعد از آن نوشت و تقسیم بندی ریز مدال ها براساس نژاد چک یا اسلوواک هم برای ما امکان پذیر نمی باشد}

     23- زلاندنو : 46 طلا - 27 نقره - 44 برنز

     24- دانمارک : 45 طلا - 74 نقره - 75 برنز

     25- اسپانیا : 45 طلا - 64 نقره - 41 برنز

     37- ایران : 21 طلا - 21 نقره - 27 برنز

*

25 کشور اول جدول رده بندی مدالی مجموع سه دوره اخیر المپیک تابستانی :

     1- آمریکا : 128 طلا - 94 نقره - 105 برنز

     2- چین : 112 طلا - 71 نقره - 78 برنز

     3- بریتانیا : 75 طلا - 53 نقره - 55 برنز

     4- روسیه : 63 طلا - 50 نقره - 71 برنز

     5- آلمان : 44 طلا - 41 نقره - 42 برنز

     6- کره جنوبی : 35 طلا - 23 نقره - 25 برنز

     7- استرالیا : 30 طلا - 41 نقره - 39 برنز

     8- فرانسه : 28 طلا - 45 نقره - 47 برنز

     9- ژاپن : 28 طلا - 30 نقره - 46 برنز

     10- ایتالیا : 24 طلا - 30 نقره - 29 برنز

     11- هلند : 21 طلا - 18 نقره - 16 برنز

     12- مجارستان : 19 طلا - 12 نقره - 12 برنز

     13- اسپانیا : 16 طلا - 25 نقره - 14 برنز

     14- جامائیکا : 15 طلا - 12 نقره - 7 برنز

     15- کنیا : 14 طلا - 14 نقره - 14 برنز

     16- اوکراین : 14 طلا - 13 نقره - 25 برنز

     17- کوبا : 13 طلا - 15 نقره - 28 برنز

     18- برزیل : 13 طلا - 15 نقره - 25 برنز

     19- زلاندنو : 11 طلا - 13 نقره - 14 برنز

     20- ایران : 11 طلا - 6 نقره - 6 برنز

     21- کانادا : 9 طلا - 17 نقره - 34 برنز

     22- لهستان : 9 طلا - 10 نقره - 14 برنز

     23- قزاقستان : 8 طلا - 9 نقره - 21 برنز

     24- جمهوری چک : 8 طلا - 8 نقره - 12 برنز

     25- اتیوپی : 8 طلا - 6 نقره - 9 برنز

...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

اماکن :
 
ورزشگاه ملی ژاپن

(محل برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه ، و مسابقات دوومیدانی و فینال فوتبال بانوان)

:
تصویر

*

ورزشگاه ملی یویوگی

(محل برگزاری مسابقات هندبال)

:
تصویر

*

سالن ریوگوکو کوکوگیکان

(محل برگزاری مسابقات بوکس)

:
تصویر

*

ورزشگاه متروپولیتن

(محل برگزاری مسابقات تنیس روی میز)

:
تصویر

*

سالن نیپون بودوکان

(محل برگزاری مسابقات جودو و کاراته)

:
تصویر

*

مجتمع بین المللی فروم

(محل برگزاری مسابقات وزنه برداری)

:
تصویر

*

پارک کاسای رینکای

(محل برگزاری مسابقات قایقرانی کانویینگ آب های خروشان)

:
تصویر

*

ورزشگاه اویی

(محل برگزاری مسابقات هاکی روی چمن)

:

تصویر

*

مرکز ورزش های آبی

(محل برگزاری مسابقات شنا ، شیرجه و شنای نمایشی)

:
تصویر

*

مرکز بین المللی شنای تتسومی

(محل برگزاری مسابقات واترپلو)

:
تصویر

*

پارک یومه نو شیما

(محل برگزاری مسابقات تیر و کمان)

:
تصویر

*

سالن آریاکه

(محل برگزاری مسابقات والیبال)

:
تصویر

*
پارک ورزشی آریاکه

(محل برگزاری مسابقات دوچرخه سواری BMX و اسکیت بوردینگ)

:
تصویر

*

مرکز ژیمناستیک آریاکه

(محل برگزاری مسابقات ژیمناستیک)

:
تصویر

*

کلوسئوم آریاکه

(محل برگزاری مسابقات تنیس)

:
تصویر

*

پارک ادودایبه

(محل برگزاری مسابقات سه گانه و ماراتن شنا)

:
تصویر

*

پارک شیئوکازه

(محل برگزاری مسابقات والیبال ساحلی)

:
تصویر

*

مرکز بریک واتر

(محل برگزاری مسابقات قایقرانی کانویینگ آب های آرام ، قایقرانی رویینگ و سوارکاری ماده اونتینگ)

{این مجموعه هنوز رسماً رونمایی نشده است و عکس مربوط به قبل از احداث تاسیسات ورزشی می باشد}

:
تصویر

*

پارک ورزشی آئومی

(محل برگزاری مسابقات سنگ نوردی و بسکتبال سه نفره)

{مسابقات بسکتبال سه نفره در یک استادیوم پیش ساخته موقت برگزار می شود که محل قرارگیری آن در روبروی
مجموعه سنگ نوردی در عکس مشخص می باشد}

:
تصویر

*
ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

 
دوستان اگر مشکلی در مشاهده تصاویر داشتید

حتماً خبر دهید تا اصلاح شود
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: همراه با المپیک تابستانی توکیو

پست توسط bamn »

...
کمپ نظامی! آساکا

(محل برگزاری مسابقات تیراندازی)

:
تصویر

*

ورزشگاه ماساشینو فورست

(محل برگزاری مسابقات بدمینتون و ماده شمشیربازی پنچ گانه مدرن)

:
تصویر

*

پارک موساشی نونوموری

(خط شروع مسابقات دوچرخه سواری جاده)

:
تصویر

*

پیست موتورسواری فوجی

(خط پایان مسابقات دوچرخه سواری جاده)

:
تصویر

*

ورزشگاه آجینوموتو

(محل برگزاری مسابقات راگبی هفت نفره ، پنج گانه مدرن (بجز شمشیربازی) و مسابقات افتتاحیه فوتبال)

:
تصویر

*

سالن سایتاما

(محل برگزاری مسابقات بسکتبال 5 نفره)

:
تصویر

*

جزیره آنوشیما

(محل برگزاری مسابقات قایقرانی بادبانی)

:
تصویر

*

سالن ماکوهاری مسه

(محل برگزاری مسابقات شمشیربازی ، تکواندو و کشتی)

:
تصویر

*

پارک سوارکاری باجی کان ستاگایا

(محل برگزاری مسابقات درساژ و پرش از مانع سوارکاری)

:
تصویر

*

زمین باشگاه کاسومی گاسیکه

(محل برگزاری مسابقات گلف)

:
تصویر

*

پیست سرپوشیده ایزو

(محل برگزاری مسابقات دوچرخه سواری پیست)

:
تصویر

*

پیست کوهستانی ایزو

(محل برگزاری مسابقات دوچرخه سواری کوهستان)

:
تصویر

*

ورزشگاه یوکوهاما

(محل برگزاری مسابقات بیسبال و سافتبال بجز دیدارهای افتتاحیه)

:
تصویر

*

ورزشگاه فوکوشیما

(محل برگزاری مسابقات افتتاحیه بیسبال و سافتبال)

:
تصویر

*

پارک اودوری

(محل برگزاری رقابت های ماراتن و 20 کیلومتر پیاده روی دوومیدانی)

:
تصویر

*
ساحل تسوری گاساکی

(محل برگزاری مسابقات موج سواری)

:
تصویر

*

ورزشگاه نیسان یوکوهاما

(محل برگزاری تعدادی از مسابقات فوتبال)

:
تصویر

*

ورزشگاه سایتاما

(محل برگزاری تعدادی از مسابقات فوتبال)

:
تصویر

*

ورزشگاه میاگی

(محل برگزاری تعدادی از مسابقات فوتبال)

:
تصویر

*

ورزشگاه کاشیما

(محل برگزاری تعدادی از مسابقات فوتبال)

:
تصویر

*

ورزشگاه ساپورو

(محل برگزاری تعدادی از مسابقات فوتبال)

:
تصویر

*

دهکده المپیک توکیو

(محل اسکان کاروان های ورزشی)

:
تصویر

*

نمایشگاه بین المللی توکیو

(مرکز استقرار تیم های خبری و رسانه ایی پوشش دهنده مسابقات)

:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”