ورزش های توپی المپیکی معرفی کنین

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3060
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4617 بار
سپاس‌های دریافتی: 6833 بار

Re: ورزش های توپی المپیکی معرفی کنین

پست توسط bamn »

با سلام خدمت شما .

شما اول باید تصمیم بگیرید که به چه رشته ایی علاقه دارید و با شناختی که از خود دارید توانایی حرفه ایی شدن و قهرمانی در چه رشته ایی را دارید؟ اینطور نمی شود که یک روز بگویید شطرنج ، یک روز بگویید ورزش توپی!

برای حرفه ایی بودن هم باید ببینیم منظورتان از حرفه ایی چیست؟ اگر هدف گذاریتان حضور در تیم های ملی است ، در این صورت باید از حدود 10 تا حداکثر 15 سالگی فعالیت در آن رشته را آغاز کرده باشید وگرنه شانس کمی دارید که به سطح ملی برسید . اگر هم منظورتان از حرفه ایی فعالیت در رشته ها و باشگاه هایی است که پول های کلان و درآمدهای آنچنانی دارند ، در آن صورت باید حتماً استعداد و توانایی ذاتی دیده شدن در آن رشته را داشته باشید .

حالا بیایید فرض بگیریم شما کمتر از 15 سال سن دارید ، و منظورتان هم حضور در سطح ملی است و می خواهید در المپیک هم بازی کنید . رشته های توپی المپیک در حال حاضر (چون ممکن است در آینده بعضی رشته ها از این فهرست کم یا زیاد شوند) عبارتند از ؛ واترپلو - بیسبال - سافت بال - بسکتبال 5 نفره - بسکتبال 3 نفره - هاکی روی چمن - فوتبال - هندبال - راگبی هفت نفره - والیبال سالنی - والیبال ساحلی  . شما که خانم هستید اگر می خواهید در داخل کشور به سطح ملی برسید باید قید واترپلو و والیبال ساحلی را بزنید . بیسبال هم فعلاً رشته مخصوص آقایان است و با اینکه احتمال زیادی وجود دارد که در آینده نزدیک بخش بانوان آن هم به المپیک اضافه شود ، فعلاً آن را کنار می گذاریم . حضور تیم های ملی بانوان ایران در رشته های سافت بال ، هاکی روی چمن و راگبی هفت نفره المپیک هم به عمر بنده و شما قد نمی دهد! می ماند رشته های بسکتبال 5 نفره ، بسکتبال 3 نفره ، فوتبال ، هندبال و والیبال سالنی ، که در صورت سرمایه گذاری و استعدادیابی مناسب شاید تیم های ملی ایران در 15-10 سال آینده سهمیه حضور در المپیک را بدست بیاورند ، و در بین همه اینها شانس بسکتبال 3 نفره بیشتر است .

اما یک توصیه ؛ اگر هدف شما المپیک و کسب مدال المپیک است ، و اگر سن مناسبی برای شروع این هدف دارید ، رشته های انفرادی را انتخاب کنید (به شرط اینکه واقعاً علاقه و استعدادش را داشته باشید) ، چون بانوان ورزشکار ایران در رشته های تیمی المپیک آنقدر از سطح مدال آوری المپیک فاصله دارند که حتی با سرمایه گذاری و استعدادیابی مناسب هم باید چند نسل در سطح ملی بیایند و بروند و کسب تجربه کنند تا به سطح مدال برسند . اما در رشته های انفرادی استعداد خودتان است که باعث موفقیتتان می شود و لازم نیست کل تیم قوی و یک دست باشند تا به موفقیت و مدال برسند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”