مشروح جلسه دادکان با نمايندگان مجلس

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

مشروح جلسه دادکان با نمايندگان مجلس

پست توسط Kingman_62 »

مشروح جلسه دادکان با نمايندگان مجلس؛
چهار بار استعفاء داده ام

خبرگزاري فوتبال ايران – محمد دادکان در جلسه با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در مورد نقش خود در تعليق فوتبال ايران توضيح داد.
رييس معزول فدراسيون فوتبال ايران در جلسه 2 ساعته اي با اعضاي کميته تربيت بدني ، دکتر عماد افروغ رييس کميسيون فرهنگي مجلس و حاج بابايي نماينده دکتر حدادعادل و عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي به توضيح نقش خود در تعليق فوتبال ايران پرداخت. وي در ابتداي جلسه درمورد شرايط کنوني فوتبال ايران خطاب به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفته بود: " من تمام تلاش خود را براي رفع تعليق فوتبال به کار مي گيرم ، چراکه عضوي از نظام جمهوري اسلامي هستم.
به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران وي در مورد چگونگي تعليق فوتبال ايران توسط فيفا گفت:فيفا به دلايل کاملا مشخصي فوتبال ايران را تعليق کرده است که بسياري از آنها بستگي به عملکرد سازمان ورزش دارد.
دادکان با اشاره به آنچه تهمت سازمان ورزش در مورد جاسوسي وي به فيفا ناميد گفت: آنها در اين مدت انواع اتهامات را به من انجام دادند، يک روز من به مالزي سفر کرده بودم و در ديدار با بين همام به او دخالت سازمان ورزش در فوتبال و برکناري خودم را گزارش کرده بود، يک روز به آلمان شرقي رفته بودم و قرارداد برانکو را لغو کرده بودم و روز ديگر با فيفا نامه نگاري کرده بودم.
رييس معزول فدراسيون فوتبال در ادامه تاکيد کرد: پاسپورت من موجود است و شما مي توانيد از مراجع قانوني استعلام کنيد. بنده در اين مدت هيچ اطلاعاتي را به فيفا ارائه نکردم و اساسا با انها در تماس نبودم. يک بار در جلسه فيفا در زوريخ شرکت کردم که ان همبه دليل حضور در کميته تخصصي اي بود که از طرف قاره آسيا در آن عضويت داشتم.
محمد دادکان در اين جلسه نامه اي را نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نشان داد و اضافه کرد: آقاي بن همام بنده را دعوت کردند که در اجلاسيه هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا شرکت کنم که من با توجه به مدارک موجود در اين جلسه هم شرکت نکردم.
رييس معزول فدراسيون فوتبال در مورد استعفاي شائبه برانگيز خود گفت: اين هم يکي از همان مواردي است که به بنده اتهام زده اند.
بنده 4 بار استعفا داده ام؛ يک بار در حضوردوربين هاي تلويزيوني و خبرنگاران رسانه ها ،يک بار ديگر استعفاي خودم را به آقاي شاهرخ شهنازي دادم که نماينده سازمان و مشاور آقاي علي آبادي هستند تا به فيفا برسانند، بار سوم استعفاي خود را به يکي از نزديکان رييس جمهور دادم ، يک بار در برخي نهادهاي نظارتي استعفا دادم و هم اکنون هم در اينجا استعفاي خودم را تقديم نمايندگان مجلس مي کنم.
وي ادامه داد: اما مشکل ما با فدراسيون جهاني فقط استعفاي من نيست؛ آنها درخواست هاي ديگري از فوتبال ايران دارند که در نامه آخر آنها به فدراسيون فوتبال و فيفا منعکس شده است.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فوتبال ايران محمد دادکان با اشاره به اصلاح اساسنامه فدراسيون فوتبال ايران تاکيرد کرد: فيفا هم اکنون از ما اصلاح اساسنامه را مي خواهد ،من در دي ماه به سازمان و علي آبادي نوشتم که اين موضوع اصلاح اساسنامه درخواست فيفا از کشورهايي است که در آن دولت مي تواند رد فوتيال دخالت کند، گفتم که بايد براي بروز هرگونه مشکل اين کار را انجام دهيم. اما متاسفانه براي من نوشتند که تو مي خواهي از فوتبال يک جزيره بسازي ، مستقل شوي و اعلام استقلال مي کني.
وي ادامه داد: سازمان ورزش معتقد بود که فيفا حق ندارد در امورات داخلي ما وادر شود و اصلاح اساسنامه را به بعد از جام جهاني موکول کرد.
گزارش خبرگزاري فوتبال ايران حاکي است رييس برکنار شده فوتبال در ادامه توضيحات خود به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشکلات تورهاي جام جهاني گفت: به بنده تهمت زده اند که در جام جهاني بليط فروشي کرده ام اما بايد بگويم که بنده حدود 120 بليط در اختيار داشتم که حساب آن نيز هم موجود است.
محمد دادکان در اين جلسه پوشه اي را از مدارک موجود در منازعه ميان او محمد علي آبادي ، رييس سازمان ورزش را در اختيار نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گذاشت.
سيد جلال يحيي زاده در اين مورد در گفت و گو با خبرگزاري فوتبال ايران گفت: اعضاي محترم کميته تربيت بدني مجلس پس از شنيدن اظهارات آقاي دادکان بررسي هاي لازم را انجام مي دهند و با سازمان ورزش نيز به گفت و گو مي نيشيند و پس از جمع بندي و بررسي هاي لازم بيانيه اي را منتشر مي کند.

موفق باشید
 تصویر

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”