گفتگو با عوامل و بازيکنان پيروزی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

گفتگو با عوامل و بازيکنان پيروزی

پست توسط DJ.HAMED »

گفتگو با عوامل پيروزی

يادش به خير! روزهايي كه مي گفتند حسين بادامكي قرار است از ابومسلم به پرسپوليس بيايد خيلي ها مي گفتند او هم مثل بقيه خريدهاي پرسپوليس بازيكن دندان گيري نيست. اما چه كسي فكر مي كرد كه هافبك ابومسلم يك بازيكن تمام عيار و تأثيرگذار براي پرسپوليس باشد. تنها كساني كه خوب مي دانستند روي نام چه بازيكني انگشت گذاشته اند فقط مسئولان پرسپوليس و مربي وقت سرخپوشان بودند.
امروز بادامكي يكي از بازيكنان خوب تيم ملي كشورمان محسوب مي شود. او نيز به همراه تيم ملي راهي امارات شد تا در اردوي يك هفته اي تيم ملي حاضر باشد. يك كم بدشانسي باعث شد تا ستاره پرسپوليس بازي با هامبورگ را از دست بدهد. راستي حالش چطور است؟! اين مصاحبه را بخوان تا از حال و روزش در امارات با خبر شوي.
- اين ديگر چه مصدوميت بي موقعي بود؟!
چيز خاصي نبود. در تمرين از ناحيه كمر دچار آسيب ديدگي شدم. البته با فيزيوتراپي و انجام تمرينات مناسب و همچنين آب درماني الان وضعيت خيلي بهتري دارم.
- يعني درد به طول كامل از بين رفته است؟!
هنوز كمي درد دارم، اما شدتش آنقدر نيست كه عذابم دهد. بعد هم همين امروز (ديروز) در تمرين تيم مشخص مي شود كه مي توانم به طور كامل تمرين كنم و براي تيم به ميدان بروم يا نه.
- راستي بازي ايران و هامبورگ را ديدي؟!
بله، به نظر من حق ما اصلاً باخت نبود. ما اشكالات نيمه اول را كاملاً برطرف كرده بوديم و با تمام قوا پا به نيمه دوم گذاشتيم. خودتان هم حتماً ديديد كه چه موقعيت هايي را براي گل زدن داشتيم و چند بار توپ را به تير دروازه هامبورگ زديم. اما هامبورگي ها خيلي حرفه اي از يك موقعيت خود استفاده كردند و ما را بردند. روي هم رفته تيم ما در اين بازي بسيار اميدوار كننده ظاهر شد.
- اين چه حكايتي است كه تيم هاي ما در زدن ضربات آخر كم مي آورند. اين مورد را هم در پرسپوليس ديديم هم در تيم ملي!

چرا فقط در اين دو تيم؟! به نظر من مشكل گل نزدن و از دست دادن موقعيت ها به كل فوتبال ما ضربه زده است. امروز اكثر تيم ها به راحتي موقعيت هاي گلزني خود را از دست مي دهند. البته دليل وجود چنين مشكلي را نمي دانم اما فكر مي كنم اين مشكل در فوتبال ما ريشه مي دواند.
- روي داوري هم حرف و حديث هايي بود؟
بله! ما فكر مي كنيم آن ضربه جواد كاظميان قطعاً تبديل به گل شد كه داور آن را نديد. ضمن اينكه معتقديم خطا روي رضا عنايتي صد در صد پنالتي بود كه باز هم از چشم داوري دور ماند.
- حريف بعدي شما اشتوتگارت است. روي اين تيم شناخت خوبي داريد؟
بازي آن ها را مقابل تيم ملي امارات ديديم. به نظر من تيم هامبورگ خيلي بهتر از اين تيم نشان داد. البته نمي توان به سادگي قضاوت كرد. آن ها هم اكنون در دوران بدنسازي هستند و به همين خاطر سنگين مي باشند و ما چنين مشكلي نداريم. باز هم فكر مي كنم برد و باخت در بازي ها خيلي مهم نيست.
- پس چه چيزي مهم است؟!
مهم اينست كه ما خوب و بي نقص بازي كنيم و به هماهنگي لازم دست پيدا كنيم. بايد نقايص را پيدا كنيم و براي رفع آن ها اقدام نماييم. بايد با ديد ديگري به اين بازي ها نگاه كنيم.
- راستي از پرسپوليس چه خبر؟ بالاخره 2 اخطاره هستي يا 3 اخطاره؟!
فكر مي كنم سه اخطاره شده ام و مقابل ابومسلم نيستم.
- مقابل تيم سابقت؟!
مهم نيست. پرسپوليس بازيكنان خوبي دارد و مي تواند با آن ها حريف را شكست دهد. ديگر به كمبود بازيكن عادت كرده ايم. هر وقت يك بازيكن محروم يا مصدوم مي شود نفر ديگري هست كه جايگزين او شود.
- اميدوار بوديم كه گلزني مثلث مرگبار پرسپوليس در نيم فصل دوم ادامه داشته باشد. اما حالا نه تو هستي نه نيكبخت. قطعاً اين مسئله براي پرسپوليس و طرفدارانش خوشايند نيست!
نه، جاي نگراني نيست. تيم تمرينات خوبي را از پايان هفته آغاز مي كند و خيلي زود به مرز آمادگي مي رسد. بعد هم از بازي دوم در خدمت پرسپوليس هستيم. انشاء ا... مصدومان مي رسند و پرسپوليس شروع طوفاني خواهد داشت.
- شرايط سخت و دشوار جلوه مي كند. يعني مي توان به پرسپوليس اميدوار بود؟!
شك نكنيد. ما عزم خود را جزم كرده ايم كه در دور برگشت شروعي متفاوت و قابل توجه داشته باشيم. پس منتظر پرسپوليس باشيد. انشاء ا... كه با همت تمام بچه ها به اين مهم دست پيدا خواهيم كرد.
:grin:
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

فاطمي: هيچ تيمي نمي تواند سد راه موفقيت پرسپوليس شود

يكي از مرداني كه در آغاز فصل به جمع بازيكنان پرسپوليس پيوست فراز فاطمي بود. مهاجمي كه سابقه حضور در استقلال و ذوب آهن را در كارنامه ورزشي خود داشت از اول اين فصل به جمع سرخپوشان اضافه شد تا در خط حمله پرسپوليس در كنار بقيه مهاجمان گلزني كند. فراز در اولين حضور خود مقابل ابومسلم كه به عنوان يار ذخيره به ميدان آمده بود موفق به گلزني شد ولي در بازيهاي بعدي فرصت چنداني براي حضور در ميدان پيدا نكرد و پس از درگيري با مصدوميت، بدشانسي هايش تكميل شد. ديروز فرصتي پيش آمد تا با فراز فاطمي همكلام شويم.
- تازه چه خبر آقا فراز؟
بهبودي مصدوميتم روزهاي پاياني اش را طي مي كند و خدا را شكر كم كم براي حضور در جمع بقيه بچه ها آماده مي شوم.
- پرسپوليس در نيم فصل اول موفق به كسب 25 امتياز از 15 بازي شد در كل عملكرد پرسپوليس را چه طور ارزيابي مي كني؟

به هر حال پرسپوليس در حدي كه از آن انتظار مي رفت و هواداران توقع داشتند نبود و امتيازات زيادي را از دست داد البته اين نكته را بايد عنوان كنم كه تيم در طول نيم فصل اول، بازيها و فوتبال خوبي را به نمايش گذاشت ولي بدشانسي ها باعث شد نتوانيم مزد تمام زحمات خود را بگيريم.
- حالا بايد چه كار كرد اين مساله در نيم فصل دوم تكرار نشود!
قسمتي از فوتبال شامل شانس است شما ببنيد ما در طول فصل چند بازيكن مصدوم داشتيم كه اگر مشكل براي آنها پيش نمي آمد شايد وضعيت تيم از لحاظ امتيازي بهتر بود. من معتقدم اگر قهرماني را مي خواهيم بايد از 54 امتياز ممكن در دور برگشت حداقل 37 -38 امتياز بگيريم. البته با توجه به بضاعت و توانايي پرسپوليس تحقق اين مساله دور از دسترس نيست و با اضافه شدن مصدومان هيچ تيمي نمي تواند سد راه موفقيت پرسپوليس شود.
- اولين حضور فراز فاطمي در بازي با ابومسلم با لباس پرسپوليس با گلزني همراه بود ولي ديگر نه فرصتي نصيب شما شد و نه در دقايق كوتاهي كه در بازيهاي بعدي به ميدان آمدي پايت به گلزني باز شد.
- من بعد از بازي با ابومسمل در 7-8 بازي اصلاً براي پرسپوليس به ميدان نيامدم و در فرصتهاي كوتاهي هم كه به دست آوردم نتوانستم كار خاصي انجام دهم. در بازي با ملوان و در شرايط سخت زمين انزلي هم كه حدود 50 دقيقه بازي كردم تيم با مشكل در زمين خراب بازي مي كرد. به هر صورت سعي مي كنم اين مساله را در نيمه فصل دوم جبران كنم انگيزه من براي حضور در پرسپوليس اين بود كه بتوانم براي اين تيم مثمرثمر واقع شوم. البته گلزني من زياد مهم نيست. مهم اين است بتوانم در موفقيت تيم سهيم باشم.
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

كريم باقري: در فوتبال غيرممكن وجود ندارد

وقتي پاي صحبت كاپيتان باتجربه پرسپوليس بنشيني، هميشه شنونده صحبت هاي جالبي هستي. مدافع آخر پرسپوليس كه امسال بدجوري روي دور بدشانسي افتاده و مصدوميت طولاني مدت مانع از استمرار حضور او در تركيب سرخ پوشان شده، اين روزها با سلامت كامل به تمرينات اختصاصي مشغول است تا در نيم فصل دوم طلسم بدشانسي هاي پرسپوليس و خودش را پايان دهد.
كريم باقري هم مثل بقيه پرسپوليسي ها معتقد است پرسپوليس براي قهرماني چيزي كم ندارد و در سايه تلاش و كوشش بيشتر تيم مي تواند به اين مهم دست پيدا كند.
مابقي حرفهاي كاپيتان پرسپوليس را از زبان خودش بخوانيد:
- آقاي باقري تازه چه خبر؟ تعطيلات خوش مي گذرد؟
فعلاً كه خبر خاصي نيست و اختصاصي تمرين مي كنم تا خودم را به مرز آمادگي برسانم تا بتوانم در نيم فصل دوم پرسپوليس را همراهي كنم.
- يكي از دغدغه هاي اصلي پرسپوليس در نيم فصل دوم، برطرف شدن مصدوميت بازيكنان آسيب ديده و در رأس آنها كريم باقري است. در اين مورد كمي صحبت مي كنيد؟
خدا را شكر مصدوميتم به طور كامل برطرف شده و در حال حاضر هيچ مشكلي براي حضور در تمرينات ندارم. البته در زمان تعطيلي تمرين، هر روز به طور اختصاصي در سالن بدنسازي تمريناتم را ادامه مي دهم و هر زماني كه تمرين پرسپوليس آغاز شود، به جمع بقيه تيم ملحق مي شوم.

- پرسپوليس نيم فصل پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت. نيم فصلي كه در نهايت با ثبت 25 امتياز در مقابل نام پرسپوليس به پايان رسيد علت اين نوسان از زبان كريم باقري قطعاً شنيدني است.
علت خاصي نداشت. به هر حال فوتبال بالا و پايين زياد دارد و اين مسأله اصلاً غيرطبيعي نيست. ضمن اينكه من معتقدم پرسپوليس در نيم فصل اول تقريباً هميشه بازي هاي خوبي را از خود به نمايش گذاشت ولي بعضي اوقات اسير بدشانسي مي شد كه از نتيجه گيري مناسب دور ماند. البته نبايد مسأله مصدوميت هاي پرتعداد بازيكنان اصلي تيم را ناديده گرفت. مسأله اي كه باعث شد مربيان مجبور به جابجايي مهره هاي خود در پست هاي مختلف شوند و همين موضوع در كيفيت بعضي از بازي ها تأثير منفي به جاي گذاشت.
- كاپيتان باتجربه پرسپوليس، آينده تيم را در نيم فصل دوم چطور ارزيابي مي كند؟
مسلماً با رسيدن مصدومان و اضافه شدن آنها به تيم، بازيكنان به پست هاي تخصصي خود باز مي گردند و همه چيز روال عادي خود را پي مي گيرد و مي توان به اين مسأله اميدوار بود كه كيفيت بازي هاي تيم در نيم فصل دوم بالاتر برود.
- فكر مي كنيد اگر اين شرايط پيش بيايد، پرسپوليس مي تواند، قهرماني ليگ ششم را از آن خود كند؟
هيچ چيز در فوتبال غيرممكن نيست ولي با حرف زدن نبايد انتظار داشت تمام مسائل روبراه شود. اگر هر تيمي بخواهد قهرمان شود بايد تلاش خود را مضاعف كند تا بتواند به خواسته هايش برسد. در مورد پرسپوليس هم بايد همين مسأله اجرا شود و تلاشمان را مضاعف كنيم تا بتوانيم در پايان فصل قهرمان شويم.
- رقيب جدي پرسپوليس براي رسيدن به قهرماني كدام تيم ها هستند؟
ما براي قهرمان شدن به حداكثر امتيازات نيم فصل دوم نياز داريم به همين دليل من اعتقاد دارم تمام تيم هاي حاضر در ليگ را بايد از پيش رو برداريم و به همين دليل من اعتقاد دارم تمام تيم هاي حاضر در ليگ را بايد از پيش رو برداريم و به همين خاطر ما بايد 14 رقيب جدي روبرو هستيم.
- بهترين بازيكنان نيم فصل در پرسپوليس از ديد شما چه كسي است؟
همانطور كه مي دانيد فوتبال يك بازي گروهي است و همه بازيكنان در موفقيت و ناكامي هاي تيم سهيم هستند. من معتقدم همه بچه هاي ما در حد توانشان تلاش كردند و نمي توان در اين مورد به نام بازيكن خاصي اشاره كرد.
- پژمان نوري بازيكني است كه در چند بازي اخير پرسپوليس در پشت دفاع آخر به بازي گرفته شد، عملكرد پژمان را در اين پست چطور ديديد؟
پژمان از لحاظ فني يكي از بهترين هاي حال حاضر پرسپوليس است ولي بايد در نظر داشت كه پست تخصصي او هافبك است و بنا به شرايط حاكم بر تيم، كادر فني تشخيص داد كه او در ميان مدافعان به بازي گرفته شود. اين بازيكن در بازي هايي كه در اين پست به بازي گرفته شد، تلاش زيادي كرد كه در خط دفاعي مهره خوبي باشد من معتقدم كارآيي او در خط هافبك بنا به تجربه اي كه در اين پست دارد، عالي است اما با اين تفاسير در خط دفاعي پرسپوليس هم نمايش خوبي داشت.
- و اينكه برخي از روزنامه ها نوشتند كه دنيزلي صحبتي درخصوص عدم نياز شما داشته است؟
همه اين حرفها شايعه است و نمي دانم چرا عده اي سعي دارند اين شايعات را رواج دهند. همانطور كه گفتم در نيم فصل دوم را با پرسپوليس استارت مي زنم و هيچ كدام از اين صحبت ها صحت ندارد.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”