قلعه‌نوعي يكي را انتخاب كند!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

قلعه‌نوعي يكي را انتخاب كند!

پست توسط DJ.HAMED »

« سرمربي تيم ملي فوتبال فقط بايد سرمربي تيم ملي باشد. در هيچ كجاي دنيا يك نفر هم در تيم ملي كشور و هم در يك تيم باشگاهي بزرگ و پرمسووليت و با مشغله بسيار مسووليت ندارد. قلعه‌نوعي يا بايد سرمربي تيم ملي باشد يا مسوول فوتبال استقلال. با يك دست نمي‌توان چند هندوانه برداشت. تجربه هم نشان داده كساني كه در گذشته همزمان سرمربي تيم ملي و در يك تيم باشگاهي بوده‌اند، نتيجه‌اي نگرفته‌اند و هر دو را از دست داده‌اند.»

اين بخشي از گفته‌هاي سيد احمد رسولي‌نژاد، نايب رييس باشگاه استقلال تهران است.

وي با اشاره به سخنان اخير قلعه‌نوعي و انتقاد وي از برخي از اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال گفت: مشخص نيست خطاب قلعه‌نوعي چه كساني بود‌ه‌اند؛ چرا كه بنده معمولا كم مصاحبه مي‌كنم و در يك ماه اخير تنها يك مصاحبه داشته‌ام.

وي افزود: اين‌كه قلعه‌نوعي عنوان كرده كه برخي اعضاي هيات مديره مصاحبه‌هاي متعددي مي‌كنند و برخي در طول 15 سال، 5 مصاحبه هم نداشته‌اند و يا جلسات مكرر در باشگاه مي‌گذارند، منظور وي مشخص نيست. بنده در اين چند ماه يك الي دو مصاحبه بيشتر نداشته‌ام. فكر نمي‌كنم اين مصاحبه‌ها مكرر باشد. نمي‌دانم خطاب قلعه‌نوعي به چه كسي است؟ بايد اين موضوع مشخص شود.

نماينده‌ي دماوند و فيروزكوه، ذكر چند مطلب را لازم دانست و گفت: درخصوص وقايعي كه اتفاق افتاد بايد گفت؛ اولا اتفاق آرا در هيات مديره باشگاه بعد از شكست در برابر سايپا صورت گرفت؛ چون دو باخت متوالي در برابر اين تيم، نگران‌كننده بود. كاري به باشگاه‌هاي ديگر نداريم و ما برنامه‌هاي خود را داريم.

نايب رييس باشگاه استقلال ادامه داد: آن‌چه تصميم‌گيري شد، به اتفاق تمام اعضا غير از خانم شايق بود كه به دليل گرفتاري جلسه را ترك كرد. اين‌كه در برخي روزنامه‌ها عدم حضور دكتر رضايي در جلسه را مطرح كرده بودند، صحت نداشت و تصميمات در مورد باشگاه با حضور وي صورت گرفته است.

اين نماينده‌ي مجلس خاطرنشان كرد: درهمان شب كه جلسه هيات مديره برگزار شد، با يكي از گزينه‌هاي مربيگري كه مورد نظر اعضا براي همكاري با باشگاه بود، صحبت شد و صحبت با وي توسط يك نفر صورت نگرفت، بلكه چند نفر از اعضاي هيات مديره اين كار را انجام دادند، منتهي قرار شد كه با گزينه‌هاي متعدد صحبت شود. بنابراين مذاكره با غلام‌حسين پيرواني و سردار جعفري سرمربي و مديرعامل باشگاه فجر شهيد سپاسي را تاييد مي‌كنم.

رسولي‌نژاد با بيان اين‌كه حرف‌هايي وجود دارد كه بايد زده شود، گفت: اولا از آقاياني كه مدعي هستند سال‌ها در باشگاه بوده‌اند و در حال حاضر مي‌خواهند همه‌ي مشكلات باشگاه ظرف دو- سه ماه حل شود، بايد سوال شود شما كه سال‌ها مسووليت و مديريت داشته‌ايد، الان امكانات باشگاه كجاست؟ باشگاه در چند رشته فعاليت دارد؟ شرم دارد بگويم وزير سابق رفاه براي باشگاه استقلال قصد ايجاد تيم واليبال استقلال گنبد را داشت، ولي بحث‌هايي پيش آمد. اگر قرار نيست تيمي به اين نام داشته باشيم از همان اول گفته شود، نه اين‌كه ايجاد حق شود و آنها هم يك روز قبل از مسابقه دنبال اين بيايند كه امكاناتي مثل لباس و كفش و ... بخواهند. يا آقايان جواب دهند كه بر سر فوتسال باشگاه چه آمده است؟ چه‌قدر بر روي تيم‌هاي پايه كار شده و تا چه اندازه به صورت اصولي و ريشه‌اي در باشگاه در اين سال‌ها كار كرده‌اند؟

وي با طرح اين سوال كه چرا وقتي يك يا دو بازيكن جابه‌جا مي‌شود، بايد تا اين حد نگراني ايجاد شود، به خبرنگار ايسنا گفت: اين سوالات بايد جواب داده شود، بعد گفته شود كه تيم ناموفق بوده يا نتيجه نمي‌گيرد يا ...

رسولي‌نژاد عدم كار زيربنايي، اصولي و ريشه‌اي را در اين زمينه مورد تاكيد قرار داد و افزود: در مورد اين‌كه گفته مي‌شود هركس باشگاه را براي سكوي پرش خود و منافع خود مي‌خواهد، صحبت زيادي است. ما براي آرامش تيم در چند روز اخير سكوت كرد‌ه‌ايم.

نماينده‌ي دماوند و فيروزكوه با تاكيد بر تماس خود و برخي از اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال با سرمربي و مديرعامل باشگاه فجر شهيد سپاسي شيراز گفت: با وجود اين كه مذاكره صورت گرفته بود؛ اين مساله را اعلام نكرديم؛ چرا كه هيات مديره و مديرعامل باشگاه فجر سپاسي اعلام كردند تا پايان فصل به مربي خود نياز دارند. منتهي بهتر بود وقتي جواب منفي بود اين مساله مطرح نمي‌شد تا بهانه به دست برخي داده شود تا هرچه بخواهند بگويند و ديگران را متهم كنند.

وي در مورد انتقاد از كم‌تجربگي مديريتي برخي اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال نيز گفت: اولا رشته‌ي تخصصي بنده از دوره‌ نوجواني، فوتبال بوده و مثلا در جام آموزشگاه‌هاي تهران شركت داشته‌ام. همه كه نبايد بازيكن تيم ملي باشند. بنده هم عضو كميسيون فرهنگي مجلس بوده و ورزش زيرمجموعه كميسيون ماست و در هر جلسه بخشي از كار خود را به اخبار ورزشي اختصاص مي‌دهيم. مثل اين است كه به حجت‌الاسلام يحيي‌زاده كه يكي از كارشناس‌ترين و تحليل‌گر ورزش ما در كميسيون است، گفته شود چون شما روحاني هستيد پس نبايد اظهار نظر كنيد و يا بين سال 72-76 بنده عضو هيات رييسه يكي از فدراسيون‌هاي ورزشي بودم. آيا اينها جزو سابقه‌ي ورزشي حساب مي‌شود يا خير؟

رسولي‌نژاد در مورد مذاكره با غلامحسين پيرواني سرمربي فجر سپاسي گفت: مديرعامل باشگاه استقلال در سفر حج بود و با وي نيز در اين مورد صحبت شد. فعلا هم كه اين بحث مسكوت گذاشته شده است. در هر صورت شخصا براي مرفاوي احترام خاصي قائل بوده و به توانايي‌هاي وي اعتقاد دارم، اما به هر صورت يك تصميم جمعي گرفته شده است.

نايب رييس باشگاه استقلال از برگزاري جلسه‌ي ديگري در اين هفته خبر داد و افزود: تعجب مي‌كنم ايراد مي‌گيرند، چرا هيات مديره مرتب جلسه مي‌گذارد. حتي بر جلسات شبانه ما ايراد گرفته مي‌شود. علت برگزاري جلسات بعد از اذان مغرب اين است كه اكثر اعضاي هيات مديره مسووليت‌هايي دارند. لذا از وقت استراحت و خانواده‌هاي خود مي‌زنند تا مشكلات باشگاه را حل كنند و همه هم در جريان جلسات ما قرار مي‌گيرند.

وي با بيان اين‌كه تحت تاثير مسايلي مثل انتقاد از عملكرد مديريت قرار نمي‌گيريم، گفت: نجف‌نژاد شبانه‌روز وقت خود را براي باشگاه گذاشته است، اما سفر 10 روزه وي وقتي به 12 روز رسيد، مطالبي در اين رابطه در برخي روزنامه‌ها نوشته شد؛ در حالي كه مشكل اصلي باشگاه مديريت نيست، مشكل مالي است.

به گفته‌ي وي، زمان لازم است تا مسايل حل شود. بارها گفته‌ام فوتبال و باشگاه‌داري ما حرفه‌اي نيست. اين‌كه باشگاه‌هاي بزرگ وابسته به دولت شوند و پولي از دولت بگيرند و آن را راه اندازند و گاهي با خريداري نامناسب مواجه‌ شده و هزينه‌هاي سنگيني از بيت‌المال به باشگاه تحميل شود، اينها پسنديده نيست. وقتي باشگاه به بخش غيردولتي واگذار شود، براي آن دل‌سوخته خواهد شد و حساب شده بازيكن و مربي به كار مي‌گيرد و حساب شده قرارداد مي‌بندد.

رسولي‌نژاد گفت: بحث‌هايي وجود دارد كه صلاح نمي‌دانم بيان كنم؛ چون دنبال آرامش در باشگاه هستيم، منتهي برخي دوستان در برخي مسووليت‌هايي كه باشگاه براي آنها قرار داده شده، پاسخ دهند چه‌قدر براي باشگاه وقت مي‌گذارند؟!

وي با بيان عدم حضور خود به مدت 3 هفته در باشگاه گفت: بعد از اين مدت پي‌گيري‌هاي خود را در مورد مشكلات باشگاه ادامه مي‌دهم.

رسولي‌نژاد از آماده شدن نامه‌اي براي ارسال به رييس‌جمهور در مورد باشگاه استقلال خبر داد و گفت: ايده‌هاي مختلفي براي باشگاه داريم، ولي از برخي دوستان توقع مي‌رفت كه تا حدودي انصاف را رعايت كنند. اگر بعضي دوستان ادعا مي‌كنند باشگاه نياز به آرامش دارد، ما نيز اين مطلب را قبول داريم. لذا به جاي برخي جوسازي‌ها و شيطنت‌ها اجازه دهند هيات مديره كارش را انجام دهد. با برنامه‌ريزي كه هيات مديره خواهد كرد در آينده‌ي نزديك شاهد تحولاتي در باشگاه خواهيم بود. ما اعتقادي به بحث‌هاي شعاري نداشته و به كارهاي زيربنايي معتقديم.

وي با اشاره به اين‌كه منظور برخي آقايان در بحث كم‌تجربگي مديران، معلوم نيست چه كساني هستند به ايسنا گفت: بهتر است اين مساله را تعريف كنند تا ببينيم منظورشان چيست.

اين نماينده مجلس، هم‌چنين با اشاره به بحث چارت سازمان فوتبال در باشگاه استقلال نيز تصريح كرد: بحث سازمان فوتبال در مجموعه‌هاي خارجي به اين عنوان ديده نشده است. در ايران نيز تنها ابومسلم داراي چنين چارتي است. در اين رابطه كارشناسان نظر دهند با توجه به آن‌كه باشگاهي داراي هيات مديره و مديرعامل است، جايگاه سازمان فوتبال چيست؟ و آيا تداخلي بين رييس سازمان فوتبال با سرمربي به وجود نمي‌آيد؟ يا اگر سرمربي بخواهد اختيارات تام داشته باشد مي‌تواند آن‌گونه كه مي‌خواهد تيم را اداره و رهبري كند؟

رسولي‌نژاد ادامه داد: چارت و شرح وظايف سازمان فوتبال بايد بيايد و ببينيم جايگاه اين سازمان چيست؟ چون با وجود چنين سازماني، اين دردسر در برخي باشگاه‌ها ايجاد خواهد شد كه بين سازمان فوتبال و سرمربي اختلافاتي به وجود آيد. حال كه بازي‌ها تعطيل بوده، بهتر است بر روي عناويني كه در باشگاه به يك‌باره ايجاد مي‌شود بررسي‌هايي صورت گيرد.

رسولي‌نژاد با تاكيد بر آماده كردن تيم استقلال براي بازي‌هاي آسيايي گفت: آيا حرف بنده غيركارشناسي است كه قلعه‌نوعي بايد يا سرمربي تيم ملي باشد يا سرمربي تيم استقلال؟ آقايان به جاي تهمت زدن، ببينيم حرف ما منطقي است يا خير.

وي با اشاره به سابقه‌ مديريتي و مسووليت‌هاي ورزشي خود تصريح كرد: معتقدم جواب نمي‌دهد يك نفر هم سرمربي تيم ملي باشد هم بخواهد در باشگاهي ديگر مسووليت داشته باشد. زماني كه تيم بسته شده كه بنده عضو باشگاه استقلال نبودم، ولي همه سعي مي‌كنند هرچه توپ است در زمين بنده بيندازند و بگويند هرچه مشكل در باشگاه وجود دارد زير سرفلاني است.

وي در پاسخ به اين انتقادات گفت: بايد اصولي بحث شود. روزنامه‌هاي كه نسبت به اظهارات بنده انتقاد دارند و به دور از هرگونه مسايل حاشيه‌اي، به اين مساله توجه كنند كه چرا تيم‌هاي باشگاهي ما در بازي‌هاي آسيايي در چند سال اخير نتيجه نمي‌گيرند و همان دور اول حذف مي‌شوند و يا اگر به دور بعد مي‌رسند، چرا در مرحله‌ي بعد نتيجه نمي‌گيرند. اين مساله نياز به كار كارشناسي دارد.

به گفته‌ نايب ‌رييس هيات‌ مديره استقلال، به جاي هياهو و جنجال بياييم اين مسايل را بررسي كنيم. بنده به باشگاه برنامه داده‌ام و عنوان كرده‌ام با برخي باشگاه‌هاي اروپايي ارتباط برقرار كنيم. حتي بازيكن رد و بدل كرده و يا در راستاي آموزش مربي و رفت و آمد و گفت‌وگو با هم كار كنيم و مربي خود را به علم روز مجهز كنيم، واقعا كجاي اين حرف‌ها اشكال دارد؟

نماينده فيروزكوه و دماوند هم‌چنين با اشاره به اين‌كه تيم اميد ما نتيجه‌ي خوبي در بازي‌هاي آسيايي قطر نگرفت و بازي‌هاي خوبي از خود به نمايش نگذاشت، توجه مربي تيم ملي را به تيم‌هاي پايه مورد تاكيد قرار داد.

وي در ادامه گفت: به جاي اين‌كه بياييم همديگر را بي‌جهت تخريب كنيم، بياييم انتقاداتي كه دلسوزانه مطرح مي‌شود را بشنويم. تيم ملي متعلق به همه‌ي ملت قهرمان ايران است و ما هم به عنوان نماينده‌ي مردم حق داريم كه با حساسيت ويژه مسايل تيم را پي‌گيري كنيم. تيم استقلال نيز متعلق به همه بوده و قيم ندارد و اين‌كه بگوييم يك نفر بايد براي آن تعيين تكليف كند؛ درست نيست.

رسولي‌نژاد هم‌چنين در ارزيابي از اتمام نيم فصل ليگ برتر فوتبال اظهار داشت: در مورد زمان بازي‌ها و برنامه‌ريزي در اين مورد بهتر مي‌شود؛ كار كرد. هم‌چنين فاصله‌ي بازي‌ها در نيم فصل اول بيش از حد معمول زياد مي‌شد و اين فاصله به تيم‌ها لطمه مي‌زند.

وي اظهار اميدواري كرد در نيم‌فصل دوم برنامه‌ريزي‌ها دقيق‌تر، مرتب‌تر و منظم‌تر شود. شايد اشكال در اين رابطه به اين مساله برمي‌گردد كه كادر فدراسيون فوتبال، كادر موقت هستند. البته فيفا هم مسايلي براي ما پيش آورد كه بدون شك تاثيرگذار بوده است.

رسولي‌نژاد با تاكيد بر كار شدن بيشتر در بحث داوري‌ها، گفت: اشكالاتي در اين زمينه هم وجود دارد كه بايد تلاش شود به حداقل برسد. قطعا داور نيز مانند بازيكن و سرمربي اشتباه مي‌كند. البته بايد تحمل‌پذيري را به‌ويژه در تماشاگران بالا ببريم. در مورد استقلال هم، هرچند روز جمعه در برابر پاس نتيجه گرفتيم، اما ورزشگاه بدون تماشاگر هيچ صفايي ندارد و تيم‌ها بدون تماشاگران احساس غربت مي‌كنند.

نماينده‌ فيروزكوه و دماوند با تاكيد بر برنامه‌هاي بيشتر و منظم‌تر و مجهز شدن به علم روز كميته داوران نيز افزود: سازمان تربيت بدني بايد برنامه‌ريزي دقيق‌تر داشته و داوري بهتري در نيم‌فصل دوم را شاهد باشيم.

وي در مورد آراي كميته‌ انضباطي نيز گفت: باشگاه‌ها بايد آيين‌نامه انضباطي ابلاغ شده را مورد مطالعه قرار دهند و جلساتي در اين مورد براي سرمربي و بازيكنان بگذارند. كميته انضباطي هم بايد با توجه به ويژگي يك بازيكن و پس از ندامت و پشيماني با رفعت برخورد كند. هم‌چنين بايد كار فرهنگي بيشتري در باشگاه‌ها صورت گيرد.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”